Töösaapad.

Samelini veebipood: https://saapavabrik.ee Aipi kaupa igatahes müüb . VArasemast asukohast "korstna all" ma neid igatahes kevadel ei leidnud. Võimalik, et otsisin halvasti...
Vasta

Umbes aasta tagasi sai käidud "korstna all" taldu vahetamas. Korralduslik pool on aastatega pisut keerukamaks muutunud, st ei saanud niisama kohale minna, vaid pidi ette elisema ja aja kokku leppima, samuti kulus mitu kõnet, et oma kossid pärast kätte saada. Sellegi poolest oli kvaliteet vana hea ning töö hind taskukohane.

Kaks paari Sameline on elus olnud ja kolmat korda samasse ämbrisse enam ei astu - mõlemal oli tald eluohtlikult libe ja kannaosal polnud jalgatõmbamistrippi. Õnneks on kaks paari alpiühtesid igapäevaselt käibel ja aktseptaablis seisus, nii et ei pea veel paljajalu käima. RV Ortopeedia telefon on avalikult saada (kas või äriregistrist), nii et kel asja, see saab helistada, kas toimetavad või mitte.
Vasta

Mu Samelini matkakad (sealtsamast Nõmme keskuse II korruselt pärit) on kah suht libedad talvel kasutamiseks, aga ma ostsin ketid peale neile  Big Grin
Sarnased: 
Yaktrax Chains, S 20265S osta veebipoest Frog.ee aga XL oli vist suurus. Hea seljakotti visata. 
Kettidel see eelis, et ei ole libedad ka kevadel kiilasjääga ja kiilasjääga on kõik asjad libedad. Kusjuures Sievi talvesaapad olid kuni taldade murenemiseni täiesti kasutatavad ka libedal pinnad, aga neid enam ei osta.
Vasta

Libisemise puhul on märksõnaks Icebug, endal käibel nii naastudega erim, kui Michelini lamellidega.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Siin paistab palju saapaeksperte koos olema - palun soovitage mulle kõrgeid talve(töö)saapaid. Tingimusteks oleks kõrged ja lumelukuga sääreosad, libisemiskindel tald, pahkluuni võiks vett lühiajaliselt pidada ning tõsiselt soojad. Vaja neid talvisteks toimetusteks soisemas metsas. Võiva olla kirsa-tüüpi või lihtsalt väga head kõrged nööridega/boaga saapad. Otsest eelarvet pole, kestva paari eest või natuke maksta ka. 

Endale jäid silma siin paljulaidetud Sievid ja Jalased. Või peaks üldse vaatama sooja kummiku poole?

Edit 3: Siiani läbi ajanud selliste isenditega. Minu kasutuse juures pidasid üllatavalt hästi vastu.
Vasta

Kui vees solberdamine on igapäevane, siis  Nokiani talvekummikule on vähe vastaseid...

Kui vesi on vaid harv töökeskkond, siis ma jääks hea nahksaapa peale. Endal on teist aastat Sievi "kirsad" ja talla haarduvusele küll etteheiteid ei ole. Soovitan neid Sievisid proovimas käia - kui jalga passivad, siis peaks kõlbama küll.
Vasta

(04-12-2023, 23:24 PM)Illimar Kirjutas:  Siin paistab palju saapaeksperte koos olema - palun soovitage mulle kõrgeid talve(töö)saapaid. Tingimusteks oleks kõrged ja lumelukuga sääreosad, libisemiskindel tald, pahkluuni võiks vett lühiajaliselt pidada ning tõsiselt soojad. Vaja neid talvisteks toimetusteks soisemas metsas. Võiva olla kirsa-tüüpi või lihtsalt väga head kõrged nööridega/boaga saapad.
Või peaks üldse vaatama sooja kummiku poole?
Kui Sa tahad PÄRISELT sooja ja veekindlat, siis ainult MuckBoot ja sealt ka Arctic Sport.  Igasugune nahksaabas unusta ära! See on ISIKLIK ärakülmanud varvaste peale tuginev kogemus, millega liitub sadu ja rohkem miile külma meresõitu (jah, need on ka merele mõeldud, kui vaadata kasvõi "ohtlikku püüki"!) + päris suur hulk jahimeetse kogemusi. MuckBoot on imeline külmas ja märjas ja seal SEISMISEKS!

Ehk JAH, vaata kummiku ja neopreeni poole. Eesti ja üldisemalt Euroopa häda on selles, et meile minu teada ei tooda selle tootja tööjalanõusid ehk siis raudninasid. Ehk nagu ikka siis vaid tilulilut. Täna on sarnast juba ka teistel tootjatel ehk valikut võiks olla. Mina ostsin need üldse Jahipaunast ja seal võisk valikut tänagi olla.
Vasta

kui mehele vaja, siis ei tee nende nogiejatega midagi
Mina kannan neid, sokk jalas ja ei ole külma tundnud. Puudub nõme välja käiv vooder. Hind ka OK
Soovitan.
https://www.um5.ee/toode/demar-agro-filc...rmokummik/
Vasta

Viidatud "kummarid" on odavad, soojad ja kerged, aga ei paku ABSOLUUTSELT kaitset mitte mingi oksakese eest. Mul on neid pidevalt üks paar "õuesussideks" ja iga kord, kui nendega laiskusest metsa satun, siis tuletab mõni risu end valusalt meelde.

Samuti on säär mõnusalt lai, aga see omakorda tähendab, et lumi mahub kenasti sisseSmile

Aga kel jalg lai ja kõrge, siis ega valikut tegelikult ei ole.

Lihtsalt huvi pärast uurin, mis on Nokiani pikal kummikul viga, et need ei kõlba? Peale hinna...
Vasta

https://pood.magaziin.ee/product/turvakummik-worker/
Viimased paar aastat on saanud sellistega talvel metsas tööd teha. Jalad soojas, ning iga puuoks ei tule läbi talla.
Vasta

(04-12-2023, 23:53 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Kui Sa tahad PÄRISELT sooja ja veekindlat, siis ainult MuckBoot ja sealt ka Arctic Sport.  Igasugune nahksaabas unusta ära! ...
Ehk JAH, vaata kummiku ja neopreeni poole. ...
Meie jahiseltskonnas neid muckboote üksjagu ja kõigil üks häda - rebendid, metsas okstega lagunevad ära ja paikamine probleemne.
Kui tahta PÄRISELT sooja ja veekindlat siis soovitaks vaadata hoopis polüuretaan (PU) saabaste poole. Ise olen ära pidanud 2 paari selliseid rootslaste Polyvere https://starmoto.ee/saapad-polyver-premium.html. Väga soojad, ei libise, istub alati jala ümber nagu valatult, ükskõik kas ühe sokiga või kahega, st ei loksu jalas kunagi. Miinuspoolele jääb mingi 3-4 aastaga tekkivad mõrad painduvates kohtades ehk lühike iga. Minu personaalne miinus on see, et iga kummikuga hakkab mu jalg higistama ja ka miinus 20-ga on paari tunni pärast nendes Polyverides jalg niiske ning siis seisma jäädes külm.
Praegu on mul kapis veel katsetamata odavam koopia Wataya https://www.motonet.ee/et/toode/5512481/...ermosaapad.

Ja turvasaapad pole neist küll ükski, samas igasugu kemikaalikindlust lubatakse.

'P.S. Vahepeal lisatud postitustes mainitud erinevad EVA materjalist kummikud on tõesti vaid nö tänaval käimiseks, isegi kui tallast oksake läbi ei tule, siis ülejäänud osa on mõne tunniga ribadeks. Aga head kerge ja soojad, mul ka esikus sedasorti saapad "sissehüppamiseks" nt puude tuppakandmisel aga metsa sellistega ei lähe.
Vasta

Lumes ja kohati pahkluuni vees soovitaks ikkagi head veekindlat poolsaabast ja sinna peale bahille.
Vasta

Mina kasutan lumes, vees, mudas hoopis tuletõrjele mõeldud "kirsasid". Midagi läbi ei astu tallast, varbale kukkumist ei pea kartma. 1000 V kannatasid vist voolu ka ? Päev läbi metsas lumes solberdades on ainuke niiskus saapad see, mis jalg ise eritanud on. Mõtlen siis nahast saapaid, mitte kollase-mustaga kummikuid.

Hind oli midagi 170 euri ja miinusena võib öelda, et jäistel konaratel on libedad, kurjam.

Siiski on need saapad, millega ma rahumeeli toimetama lähen sügisel, talvel ja kevadel. Lihtsalt see esimene päev, kus ma 10 tundi metsas tööd tegin ja varbad erinevalt muude saabaste/kummikute vendadest, täiesti soojad olid.... See kaalus hinna ja libeduse jäisel pinnal üle.
Vasta

Tänan igasuguste soovituste eest! Eks tuleb hakata erinevaid variante jalga proovima.

Täpsustan mõnda kriteeriumit - "pahkluuni vees" on pigem juhus kui argipäev. Lihtsalt paksu lume, veega täitunud rööbaste korral. Aga olen pidanud muude saabastega "väikse niisutuse tõttu" mõned km-d tagasi koju vantsima, et saapaid ja sokke vahetada...
Lisaks siiberdan palju soojast kabiinist lumme ja tagasi, selle peale suvaline Dunlopi töösaabas märgub paari tunniga pealt piisavalt, et jalgadel külm hakkaks.

Vastupidavus oksakestele on ka hea point, mille esialgu meelest lasin.
Vasta

(05-12-2023, 08:23 AM)honkomees Kirjutas:  
(04-12-2023, 23:53 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Kui Sa tahad PÄRISELT sooja ja veekindlat, siis ainult MuckBoot ja sealt ka Arctic Sport.  Igasugune nahksaabas unusta ära! ...
Ehk JAH, vaata kummiku ja neopreeni poole. ...
Meie jahiseltskonnas neid muckboote üksjagu ja kõigil üks häda - rebendid, metsas okstega lagunevad ära ja paikamine probleemne.
Nõus, see on Muckide häda. See ka mu sõpradest jahimeeste jutt, eriti vastikud olla nõukaaegsed okastraadid! Samas mul on Muckid metsatööd ka kannatanud ja täiesti terved sest ei torma sõgedalt ja vaatan ette Big Grin 
Aga mis on Muckide järgiproovitud headus ongi täielik veekindlus ja soojus ehk ka SOOJENDAV omadus! Ma testisin Proua peal, kut Tal jalad  ikka VÄGA külmetasid just seesama nahksaabas ja märg lödra mis IGAL JUHUL kuitahes määritud nahksaapa läbi leotab - pani oma 38 jala mu 47 Mucki ja mõne hetke pärast hakkas soojenemine pihta! KÕIGE suurem häda ongi sooajst kabiinist lumme ja tagasi käimine ja tolel legendaarse tormiralliga mul VEDAS, et varbad alles jäid! Mul olid ka vanad, lõputult veel vanakooli "Merikaruga" määritud, sõjaväe-nahksaapad mis Pärnu merejääl -26 + vali tuul juures lõplikult jäässe läksid. 
Misk ma armastan veel Mucke: mul on kõrged ja kasutan allakeeratud säärega, mis on TÄPSELT õige mõõt mu Musto tormipükstele kui mõlemale paarile saepükste säärtele mis minu puhul on ka torkekaitseks! Ühel juhul on eesmärk sääre veekindlus ülevalt (laine käib üle, padukas jne), teisel puhul lumekindlus.
Kodus ka jube mugav sisse astuda kui lund vaja lükata jne. Sama ka kabiinis et on jube mugav jalga panna! Ei tasu üldse vähetähtsaks pidada seda optsiooni! Ehk kuna ei ole ühte ja universaalset, siis mina keskendusin sellele, milleks Muckid on loodud ja milleks mina neid kasutan: vesi ja külm! Lisaks on mul raudninaga goretexiga nahksaapad, raudninaga ja torketallaga tava-töökingad, suvekodus isegi raudninaga pool-sandaalid, klassiga saekummikud jne. 

Ma lihtsalt ei ole teiste sarnaste toodete neopreeni paksust vaadanud, too 3-kihiline ja sentimeetri paksune Arctic on ette nähtud reaalselt polaarjoone lähiste alade talvisteks temperatuuridesk JA Alaska kala- ning karabipüüdjatele tekijalanõudeks. Ta on põhimõtteliselt kummeeritud paksu tallaga süvaveetuukri kostüüm ilma "ülemise otsata".
Vasta

Anna siis märku, mida valisid ja miks.

"Pealiskummarid" ehk  overbootsid  on mulgi mõttes olnud, et mudastes oludes saabast (ja selles olevat jalga) kaitsta välise niiskuse eest.
Vasta

(05-12-2023, 11:19 AM)Illimar Kirjutas:  Täpsustan mõnda kriteeriumit - "pahkluuni vees" on pigem juhus kui argipäev. 
Siinkohal tahaks kiita saapamääret "Merelõvi". Igasugused nahast jalanõud tahavad saada regulaarset hooldust, siis nad ka kestavad ja peavad vett.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

(05-12-2023, 11:56 AM)v6sa Kirjutas:  Anna siis märku, mida valisid ja miks.

"Pealiskummarid" ehk  overbootsid  on mulgi mõttes olnud, et mudastes oludes saabast (ja selles olevat jalga) kaitsta välise niiskuse eest.
Overbootsid on väga head. Jalga tuleb panna kindlasti siis, kui saapad kuivad - kui tald juba lumine  ja nahksaabas niiske, siis ei tee overboots ka oma tööd korralikult. Küsida võiks Samelinist otse (https://www.samelin.ee/uletommatav-saabas-mudel-52-703/), suhtlevad kiiresti ja saadavad pakiga.
Vasta

(05-12-2023, 11:56 AM)v6sa Kirjutas:  Anna siis märku, mida valisid ja miks.

"Pealiskummarid" ehk  overbootsid  on mulgi mõttes olnud, et mudastes oludes saabast (ja selles olevat jalga) kaitsta välise niiskuse eest.
Se on ju mõttetult kallis! See on sama mõttetus kui saemehe chapsid. Täpselt sama hind on mugavatel salopettidel! OK, militaaris on kaalueelis sest sa pead kõike seljas kaasa tassima aga tavaelus? Kaitsesäärised ka et kasutad vormiriiete peal kui väga on vaja. 

Muckid on mul aga esikus ootel ja just astusin palja jalaga sisse ja tõin hommikumantli väel (tegin pika hommiku) kuurist pliidipuid. Kusjuures kunagine hind 110€ aastal 2011 tolleaegse ostujõu juures (euro esimesed nädalad!) oli kallis (peale Dubarryde hinnalt järgmised üleriide esemed ever mul), täna on see olematud 20 eurot tõusnud ja 100-150 eurot jalanõu kukalt kratsima ei pane! HEA jalanõu on läinud räigelt odavamaks. Täna puudub põhjus "koguda" raha et osta ühed kallid ja peaagu universaalseld asjad. Kui ma sain omale "lubada" Mucke, siis oli ralli osalustasu 30€... ehk siis 10.juubeliralli puhuks ostsin Kohtunikusaapad omale. 

Ealised iseärasuses vist - parem kaks aga siis õiged asjad Big Grin  Samelini vaatasin ka pigem kohusetundest toetada omariiklikku majandust, kuigi süda käsib pigem osta õigeid asju! SIP paari aasta eest ja siis allahindlusteta tundus üüratult kallis, siis täna? Lihsta sooja aja saesaapa saab üldse 162 eest kätte ja siin ongi küsimus, kas Tartu või Prantsusmaa.  Odavam ja ilusam kui Husqu või Stihli lahjad jalavarjud. Ja muidugi on Saksa-Horvaatiia elik Made in Europe saabas Haix optsiooniks aga siis läheb kahe saetootja parimatega samasse hinda  ~350€.  Ja Muckid võtad ikka kaasa et külmunud jalgu metsas soojendada...
Vasta

Kuna ka ise kannan peamiselt nahksaabast, mis laseb jalal hingata, siis on isiklikult Muckbootid proovimata aga kummikutest  ikkagi soovitan neid Polyver'e, veekindlad ja igavesti soojad, muud plussid pealekauba. 
Kas keegi teine pole neid kandnud, et võrdlust saada?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne