Turva auto all, peal ja ümber.
#21

Liblikmutter Kirjutas:
chopper Kirjutas:

Iga keevitaja oskab tegelikult "noogutust" Selle jaoks ongi need nubinad maski külgedel.
Lisaks sellele on meil ju tänapäeval olemas isetumenevad maskidSmile

Saabas nagu ma olen, ma ei ole selle peale mõelnudki. Olgugi, et videotest nähtud see noogutus. Ja noh, samas ei kutsuks end niiväga keevitajaks muidugi veel ka.
Isetumeneva kohta niipalju, et mul on sellest rahast siiamaani veel puudu jäänud.

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta
#22

Korralik mask tuleb osta (isetumeneva klaasiga) see noogutamine/seksutamine ei tasu ära. Kui heaga ära harjud, siis ei saa aru kuidas sinnamaani hakkama oled saanud.

Dad.
Vasta
#23

Tööohutus... tuleb meelde paar hiljutist seika.
Oli tarvis lõigata kindla pikkusega ketijuppe, nii lehmaketist nõksa peenemast. Palusin siis töömehel asja kalale asuda, kuna töö oma iseloomult üsna lihtne oli, siis miskit erilist instrueerimist vajalikuks ei pidand. Viga. Mina eeldasin, et poiss võtab nn. tuletõrjuja käärid (sihukesed suured jämeda ümarmaterjali lõikamiseks mõeld lõiketangid) või paneb keti ühte lüli pidi kruustangi ja näitab fikseeritud lülile relakat. Tutkit. Vend lõi seina naela, riputas keti otsapidi naela otsa ja pani relakale hääled sisse. Õnneks jõudsime vahele. Joppas.
Palusin ühel sellil puurida väikeste alu.detailide sisse miskid kaheksased avad. Puurpink oli tehniliselt korras, detaili fikseerimiseks oli pingile kinnitatud korralik rakis. Anna ainult tuld! Kutt läks lattu, võttis sealt kaks paari lohvkasid töökindaid ja tõmbas need kätte. Üksteise peale. Puur oli terav, laast jooksis ilusti. Vend võttis käega laastust kinni, et SEE ÄRA TÕMMATA. Tema enda sõnad kusjuures. Ei jopanud.
Töömees lõikas suure relakaga kivi, ühe kaitsme taga oli aga liiga palju tarbijaid. Plõks. Tööhääled vaibusid. Relakamees läks paari sammu kaugel asuva kaitsmekapi juurde ja hakkas pusima. Selleks ajaks, kui relakamees õige kaitsme leidis ja voolu tagasi lülitas, oli kogunenud hulgim töömehi uurima, mis toimub, miks voolu pole. Ketastpidi maas lebav lukustatud päästikuga relakas hakkas elama. Sibas pool meetrikest mööda maad, kohtus ühe töömehe jalalabaga, põrkas sealt minema, takerdus juhet pidi teise venna jala ümber ja lendas poolkaares hooga kolmandale kutile jalgu. Rõve. Tõsiselt võigas.
Kusjuures kõik vennad on tehnilise haridusega. Siit siis küss, et äiktsi peaks seda va ohutustehnikat koolis süva-pähetaguma...
Vasta
#24

Kadjakas Kirjutas:Tööohutus... tuleb meelde paar hiljutist seika.
Kusjuures kõik vennad on tehnilise haridusega. Siit siis küss, et äiktsi peaks seda va ohutustehnikat koolis süva-pähetaguma...
Koolis räägitakse sellest küll, aga keegi lihtsalt ei viitsi kasutada, aga mis teha, enda lollus ju ainult. Nagu sinu tekstist selgub siis on enamusel tõsiseltvõetavatel firmadel(kui mitte kõigil) ohutusvahendid olemas, lihtsalt mugavam on neid mitte kasutada.
Endal on olnud ainult üks juhus:
Oli vaja majal tellistest vooder maha lõhkuda. Alguses mõtlesin et ei hakka kaitseprille pähe panema, sest enamus telliseid tuli lahti juba siis, kui ühe korra haamriga lüüa. Mõnel lendas ka väikseid kivitükke ja lõpuks jõudis üks neist silma, pärast seda panin kaitseprillid ette ja lõpetasin töö ära. Pärast kodus peegli ees nägin, et kivitükk on silmas kinni, eemaldasin selle sealsamas peegli ees lihtmeetodiga.
Teine kasulik ohutusvahend on kõrvaklapid, näiteks relakaga või mootorsaega töötades, eriti meeldejääv mõju on siis, kui AK-4-ga ilma kõrvatroppideta lasta. On olemas ka relvi millel on vaja topelt kuulmekaitsmeid, kuigi kõik neid ei kasutanud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne