Tagaveolise ATV modimine 4x4 elektrikaks
#21

On tal käigud või variaator? Kui ei ole, siis julgen kahelda tema võimekuses lund lükata või haagist vedada. Vähemalt aeglaste kiiruste juures. Kindlasti telli üks prooviks kõigepealt, muidu on pärast konteineritäis rämpsu, mida keegi ei taha.
Vasta
#22

Ma tõesti ei kujuta ette, kes ja miks sellist mikromootoritega sõidukit kasutada peaks tahtma. Keda Sa ise oma kliendina näed?
Vasta
#23

(25-02-2020, 21:37 PM)olli Kirjutas:  Ma tõesti ei kujuta ette, kes ja miks sellist mikromootoritega sõidukit kasutada peaks tahtma. Keda Sa ise oma kliendina näed?
 Said valesti aru, mina ei taha müüma hakata vaid soovin osta. Aga selleks, et osta saaksin tuleks potsentsiaalsele müüjale selgeks teha, et siin on veel ostuhuviisi peale minu,et ta ikka julgeks tarnida siia. Ja seda koguses mis viiks tk hinna soodsaimaks.
Potensiaalsed ostjad oleksid need inimesed, kes ka mopeedautosid ostavad. Ehk juhilota üle 27aastased isikud ja mopeedi juhiloga 14-27aastased isikud ja isikud, kes on oma juhiloast ilma jäänud (joobes sõitmise või suure kiiruseületamise eest).
Vasta
#24

Aga liiklusesse on 4wd ju täiesti kasutu lisaraskus?
Vasta
#25

(25-02-2020, 23:26 PM)olli Kirjutas:  Aga liiklusesse on 4wd ju täiesti kasutu lisaraskus?
Kui ATV, siis võiks olla ka maastikuvõimekus ja kodu juures saaks talvel lund lükata, kui ka käru vedada. Küttepuidki puuriidast ukse ette tuua. Murutraktor ju luma ja tatiga käru ei vea, võib-olla 4 vedune murutraktor/raider veaks, kuni teatud lumekõrguseni.
Tagaveolise 4kw mopeediregistris ATV saaks 2500-ga aga see on väga piiratud maastikuvõime ja olematu lumelükkamis ning haagiseveovõimega.
Vasta
#26

Aga seda ma olen juba mitu korda ju üritanud seletada, et selliste mootoritega "ATV" ei ole maastikul mitte kuskilt otsast võimekas. Sad Olgu see 4 vedu või mitte.. sõidab ta ikka ainult sileda tee peal. Hiina 4-taktiline bensiinimootor omab paremat kasutegurit kui need rummumootorid kõnnikiiruse juures. Päriselt ka! Otsi vastavad graafikud välja ja näed ise. Kui nii palju hästi läheb, et mootorid vastu peavad, siis 80% akude mahtuvusest lased ikkagi lihtsalt soojuseks kui üritad metsateel sellega käru vedada.
Vasta
#27

(25-02-2020, 23:58 PM)olli Kirjutas:  Aga seda ma olen juba mitu korda ju üritanud seletada, et selliste mootoritega "ATV" ei ole maastikul mitte kuskilt otsast võimekas. Sad Olgu see 4 vedu või mitte.. sõidab ta ikka ainult sileda tee peal. Hiina 4-taktiline bensiinimootor omab paremat kasutegurit kui need rummumootorid kõnnikiiruse juures. Päriselt ka! Otsi vastavad graafikud välja ja näed ise. Kui nii palju hästi läheb, et mootorid vastu peavad, siis 80% akude mahtuvusest lased ikkagi lihtsalt soojuseks kui üritad metsateel sellega käru vedada.
Nendel ATV-del ei ole rummumootorid vaid on sildadel mootorid. Taga on tagasillatala küljes 2kw ja ees on 2kw koos diffriga ja sealt pooltelgedega liiguvad esirummudesse.
Bensumootoriga ATV-dega ei saa võrrelda, sest neid pole mopeediregistris. Ja ei plaani ju metsa käruga minna, oluline,et kodu juures toimetaks, sest ega murutraktoriga praeguse pori ja järgmise talvega käru ei vea. Ja poodi ei sõida ammugi.
Vasta
#28

Aga milleks siis ikkagi registris peab olema kui vaja ainult kodu juures toimetamiseks?
Muidugi selles mõttes, ma kätt ette kellelegi ei pane. Aga 4000 euro eest, ma tõesti kardan, et oled pärast päris õnnetu. Sad See ikka suur raha niisama katsetamiseks. Tee siis juba olemasolevatest juppidest valmis ja proovi ära, pole kahju nii suur? 
Või kui tahad kohe korralikku asja, siis võin müüa päris mootori koos päris kontrolleriga. Siin on näha seda mootorit aktsioonis: https://www.youtube.com/watch?v=2cLfKZR9zYo
See ei ole sugugi ainuke elektriline, mille ma ehitanud olen. Varsti saab 10 aastat täis kui esimese enda ehitatud elektrika registris tänavalegaalsena arvele võtsin.
Vasta
#29

(26-02-2020, 00:20 AM)olli Kirjutas:  Aga milleks siis ikkagi registris peab olema kui vaja ainult kodu juures toimetamiseks?
Muidugi selles mõttes, ma kätt ette kellelegi ei pane. Aga 4000 euro eest, ma tõesti kardan, et oled pärast päris õnnetu. Sad See ikka suur raha niisama katsetamiseks. Tee siis juba olemasolevatest juppidest valmis ja proovi ära, pole kahju nii suur? 
Või kui tahad kohe korralikku asja, siis võin müüa päris mootori koos päris kontrolleriga. Siin on näha seda mootorit aktsioonis: https://www.youtube.com/watch?v=2cLfKZR9zYo
See ei ole sugugi ainuke elektriline, mille ma ehitanud olen. Varsti saab 10 aastat täis kui esimese enda ehitatud elektrika registris tänavalegaalsena arvele võtsin.
See pole mopeediregistris. Seega ei saa 27+ vanuses juhilota isik sellega avalikke teid pidi liigelda, ning madala kliirensi tõttu ei sobi ka metsateedele, kui soov marjule-seenele minna
Vasta
#30

No ma pakkusin ju mootorit, mitte tervet sõidukit... Saad teha sellise masina nagu just Sulle vaja on. Ja ikkagi, ma ei saa senimaani aru. On siis vaja kodu hoovis käru vedada või 27 aastasel poest õlli tuua? Natuke liiga erinevad probleemid, et neid ühe piitsaga lahendada.
Vasta
#31

(26-02-2020, 00:30 AM)olli Kirjutas:  No ma pakkusin ju mootorit, mitte tervet sõidukit... Saad teha sellise masina nagu just Sulle vaja on. Ja ikkagi, ma ei saa senimaani aru. On siis vaja kodu hoovis käru vedada või 27 aastasel poest õlli tuua? Natuke liiga erinevad probleemid, et neid ühe piitsaga lahendada.
Just kaks ühes ja selle lahendaks just selline asi ära. Kõigele lisaks saaks ka niisama maastikul kulgeda oma lõbuks.
Vasta
#32

Kodu juures toimetamiseks saab 4500 eest 20kw korraliku 4veduse atv mis veab metsas puidki. Mõttetu raha raiskamine see. Kui pole lube, sõitku jalgrattaga, ega see hiina sitanikerdis kiiremini ei liigu kui jalgratas. 
Sorry kui kedagi haavan, aga see on minu arvamus...
Vasta
#33

(26-02-2020, 04:01 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Kodu juures toimetamiseks saab 4500 eest 20kw korraliku 4veduse atv mis veab metsas puidki. Mõttetu raha raiskamine see. Kui pole lube, sõitku jalgrattaga, ega see hiina sitanikerdis kiiremini ei liigu kui jalgratas. 
Sorry kui kedagi haavan, aga see on minu arvamus...
Mul on kilovatise mootoriga jalgratas, läheb kuni 40km/h välja. Miks arvad, et 4x võimsam ATV ei või sama teha?
Samas müüakse ka 3kw mootoriga mopeedautot (ainukest elektri-mopeedautot Eestis) ja videolt vaadates liigub ka üsna nobedalt. https://motohobi.ee/mopeedauto-anaig-quick/
Vasta
#34

Pole mingi ime, et sel asjal turgu oleks. Neid ilma lubadeta rahamehi on s.tta kanti. Seda võib järeldada suurest hulgast neist mopoauto nime kandvatest õnnetusehunnikutest, mis ka oma hinnalt üldse odavad pole.
Vasta
#35

(26-02-2020, 08:04 AM)mesinik Kirjutas:  Mul on kilovatise mootoriga jalgratas, läheb kuni 40km/h välja. Miks arvad, et 4x võimsam ATV ei või sama teha?
...

Sest füüsikaseadusi ei anna rikkuda ja nende painutamine on $itaks kallis. Ning asi, mis sobib kõigeks, ei tee ühtegi asja hästi.

1500 eest oleks mõtet, 2000 võiks mõelda registreerituna. 4 k€ - no tänan, ei.

Samas võib kellegi olla just see õnnest puudu - ostetakse ju ka Teslasid.
Vasta
#36

vabandust. jäi vaevama see 50kw kardi mootor. ega kirjaviga pole?
mis seuke kaaluda võiks? tublisti üle saja ilmselt. ja akud? ka samas kaalus, et paar ringi sõita saaks?

4kw kergem atv ilmselt viib nobedalt poodi ja toob koos õlledega tagasi ka.
küllap veab pisikest käru koos poole ruumi puudega ka, kui vähegi haardumist on.
mulle pakuks küll huvi kui juhtuks lotovõidu saama.
Vasta
#37

Umbes 15 kg on see mootor seal kardil. Akusid kasutasin erinevatel hetkedel kokku kas 30 või 45 kg jagu. Tegu on kvaliteetsete toodetega, pole mõtet hiina jahu ega vene rauaga võrrelda. 50kW juures tekkisid mootoriga probleemid, mida ma lõpuni lahendada ei suutnudki. 20-30kW tippvõimsusega oleks sobilikum rakendus talle. Ehituselt väga lihtne ja töökindel asi. ATV jaoks ideaalne, veekindel, vedelikjahutusega. Teisel kardil kasutasime elektrilise väikelennuki mootorit, mis on võimeline kuni 100kW tippvõimsusteks ja kaalub umbes 10kg. Tollega polnud 50kW probleem, aga siis sai pudelikaelaks kontroller.
Vasta
#38

Ole hea ja jaga mootori spec. Kas pöörde-väände graafikut on? Pilti sellest junntükist?

Mul on paar õuenarri, mis viimati soojaks töötasid aastaiud tagasi...
Vasta
#39

jah, tehnika areneb vägevalt.
ja mina olen ilmselgelt rongist maha jäänd.
sael on viis ja pool kw mootor. igavene jurakas,
üksi saab paika küll ja veidi maad süles tassitud ka.
aga kindlasti palju raskem kui sul kümme korda võimsam asi.
vaataks ka hea meelega mõnd pilti ja andmeid selle kohta.
seuke kosmosetehnoloogia ost ilmselt eeldab panga röövimist.
Vasta
#40

Videos on kasutusel see mootor. http://motenergy.com/mepmwacomo.html
Seal lehel on ka nimivõimsuse graafik 72V juures. Reaalne graafik muidugi tuleb ära seadistada kontrolleris vastavalt enda vajadustele. Ja see pole sugugi lihtne, kui on soov võtta maksimumi. Tehas lubab kuni 450A ja 100V, mul õnnestus lühiajaliselt 650A 110V juures sinna sisse pigistada. Tõesti väga lollikindel mootor. Seni kuni temperatuuriandur on ühendatud, on põhimõtteliselt võimatu mootorile liiga teha, seal lihtsalt pole midagi mis katki saaks minna. Peamine probleem on jahutussärgi suhteliselt vilets kontakt mähisega. Sellest tulenevalt ei ole ta võistluskardile sobilik, kus tippvõimsust on vaja väga tihti kasutada.

Leidsin ühe pildi esimestest katsetustest. Hiljem sai kontrolleri osa tagant kinnisemaks ehitatud, nägi parem välja.

   

Teisel kardil kasutasime seda mootorit: https://emrax.com/products/emrax-228/
See on kardile palju sobilikum. Säilitab hea efektiivsuse oluliselt suuremate võimsuste juures ning seejuures ka jahutussärk ise on palju tõhusam. Aga eks arvata võib, mis peamine probleem - hind. Kui ME on umbes 800-900 eur uuena, siis Emrax neli korda rohkem. Muidugi paigaldus on ka keerulisem. Tegu "outrunner" tüüpi mootoriga. Ehk siis mootori keskosa on paigal ja hoopis korpus käib ringi.

   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne