Kust leiduks unikaalne vanasõiduk?
#1

Viimasel ajal on tulnud küllalt palju kirju sellise küsimusega. Vabandan küsijate ees, et ei ole vaevunud neile kõigile privaatset vastust kirjutama.
Asi selles, et kui on teada mõni taastamist vääriv, või hästi säilunud vanake ja omanik soovib sellest loobuda, olen kasutanud www.unicweb.ee abi ja pannud kuulutuse ja pildid sinna üles. Endale ei ole ma seda infot kunagi hoidnud.
Tihti on nii, et soovitakse leida mõnda erilist sõidukit ja kui see lõpuks leitakse, siis on soov juba maha jahtunud.
Sarnane lugu oli umbes kuu tagasi, kui üks noormees pöördus palvega aidata BMW mootorratta leidmisel, millist ta oli minu pildialbumis silmanud.
Panin unicwebi müügikuulutuse üles palju paremast isendist, käisin seda isiklikult pildistamas ja võin öelda, et tegu on tõeliselt hea eksemplariga! Kuulutus oli üleval ligi kuu. Nüüd on sikkel saanud ka hea peremehe, sellest on heameel.
Noormees, kes minu poole pöördus jäi kõrvalseisjaks!
Analoogne jutt ühe 1961. aasta MB 180-ga. Minu arvamus autost on igati hea, väga hea komplektsus, hästi säilinud, ei ole oluliselt midagi ära rikutud ja auto ise ka huvitav. Kõigele lisaks veel lahtikäiva katusega! Tõeline restaureerija unistus. Selliseid isendeid ei kohta tihti.
Kuulutuse panin unicwebi umbes kuu tagasi, autut ei ole keegi isegi vaatamas käinud...

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#2

No kõik tahavad ju niisama saada ... parem veel kui sa peale maksaksid. Sama võiks ju öelda kõigi Unicwebi autode kohta, et hinnad ei ole kõrged, aga ... keegi ei torma eriti ostma Sad

Dad.
Vasta
#3

Ameeriklased on muidugi rohkem harjunud sellega, et nad kassa juures peavad veel mingi kummalise täksi lisaks maksma kauba hinnale, mis leti peal kirjas oli. Ise mina paraku ei julge ka helistada müügi pakkumise peale kus hinda kirjas pole, st mis ma sinna helistan ja hinda küsin, kui mul muud targemat küsida pole. Minusugune aeglase mõtlemisega inimene ei suuda peale hinna teada saamist järgmist tarka küsimust välja mõelda. Pigem tuleb mul üle huulte mingi totakas emotsioon, peale pisikest pausi suudan mina küsida, et kas tal põhja all ka palju rooste auke on? Ja kõige lõpuks tahaks küsida, et miste tast müüte, endale ei kõlba või?

See oli minu poolne vabandus, et ma pole vanatehnikahuvilisena tundnud elavat huvi pakutava vanatehnika vastu. Ega vist eriti aruka vabandusena ei tundu, aga selliseid tüüpe on arvatavasti palju.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#4

küllap oleks kõige lihtsam seletus, et ostjatel puudub raha ja müüjad näevad müümisega liiga vähe vaeva (siinkohal meenub sm. tasku jutustus tšaikast, mis sadamasse turistidele isuäratamiseks välja pandi).
aga ei saa jätta ka pikemalt teoretiseerimata asjast, millest ma suurt midagi ei tea Smile

uunikumiprojekt võib esmapilgul tunduda ahvatlev paljudele, aga vaid väike osa huvilistest on võimelised maksma hea algmaterjali eest head hinda ja kandma ka edasist vaeva ja kasvavaid kulusid.
St. et on vähe inimesi, kes teavad mida nad tahavad ja on nõus selle nimel pingutama - otsima sobivat isendit, müüjatelt infot välja pinnima, leidma tohutul hulgal raha jne. Sellistel huvilistel on kas midagi juba tiksumas või pole nad veel veendunud oma võimalustes.
Tänane potentsiaalne ostja on oma asjatundmatuses pigem valmis soetama peaaegu taastamiskõlbmatut rämpsu üliodavalt, lootuses, et kogu projekt jääbki umbes niisama odavaks.

Kui see teisiti oleks, küllap siis ka nõudlus suurem oleks ja müügid kergemini ning tihemini toimuks.
Aga kuni sellise rahaka ostja(skonna) ilmumiseni tuleb müüjatel taluda suure hurraaga pealelendajaid, kes asjast suurt midagi ei tea ja kõike võileivahinna eest kätte tahavad saada. Võibolla selliste \"hurraatajate\" hirmus ongi kuulutused ääretult napisisulised, ilma hinna ja kommentaarideta? Parem kui neid \"luhvtikutte\" ei tulekski Smile
Vasta
#5

Käisin sellel unicweb saidil ja vaatasin pilte. Pildid täitsa tipp-top ja kõigil paistis hind olema ... - ! Nii eesti moodi, mujal maailmas loetakse seda märgiks, et hind on auto kohta põhjendamatult kõrge või auto on tasuta (ise maksad äraviimise). Sellest ka järeldus, et sellise müügiga küll nüüd keegi ostma ei kipu.
Näiteks see Packardi pann mida on vaja restaureerida... mis on selle hind?? Arvan, et kuskil eestimoodi 100 000 EEk kandis! Kusjuures eelmise aasta suvel käisin WA, USA ühel oksjonil ja seal müüdi komplektne samasugune 1947 aasta Packard must ja töötas hästi 400,- USD. See muidugi midagi ei näita kuna normaalne hind sellele autole (normaalsele sõidukorras on umb 2000-3000USD) Seega mitte üle 50000.- EEKi (transport USAst on 1000USD) Mul üks tüüp veab vanu kolakaid sageli euroopasse. Viimati eestisse sai saadetud üks DeSoto ja eelmine aasta läks Dodge,mõlemad normaalsed 50ndate autod.

Just a man!
Vasta
#6

Minu arvamus selline:
Jah tahetakse odavalt saada või täiesti ilma, kuid põhjus ka selles, et vaadake kui vaesed on Eesti inimesed ja kui rikkad mingid ameeriklased (hiljuti tehtud statistika järgi 1/5 eestlastel raskusi söögi ostmiseks raha leidmisega ja 1/3 kodutehnika ostmisega) kust see raha võtta tuleks siis isegi kui huvi on? Et jah mujal maailmas inimesed on nõus maksma palju aga enamusel eestlastel pole lihtsalt võimalusi sellist raha maksta nagu omanik tahab .... nii et ärge võrrelge ameeriklasi eestlastega on küll sealgi vaeseid inimesi, kuid siiski on sealsed inimesed nõus rohkem maksma ja kellel huvi sellel tavaliselt ka rohkem raha võimalusi.
Ameerikast toomise kohta ... mis asjaga su tuttav toob neid sealt siis kalevpoeg ? USAst toomine nagu 8k krooni max minu teada.
Vasta
#7

Konteineriga ja läänerannikult.Idas on autod roostes!Kuid transport odav.Pluss kuna tüüp teeb seda tööd ettevõtjana siis palk ka. Muidugi 8000 EEK ma pole veel kuulnud, kahtlaselt odav nagu umbes tsikli toomine. Odavaim mida olen kuulnud oli 800 USD ja se ei omanud midagi ekstratest (kindlustust,laadimist ega saate pabereid etc.)

Just a man!
Vasta
#8

Ütleme nii et kes toob, kui tuuakse kondis autosid siis sinna rattaid juurde pakkida on kõik puhaskasu ... ja auto toomisega on hinnad siiani olnud 1000-1200, nii et see 800 on kuidagi väga kahtlaselt suur.

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne