KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Ei tea, kas mujal Eestis on teisiti, kuid mina tõstsin ühe auto pakkudele, lasin esisilla koos amortide ja roolilatiga kereküljest lahti ja tellisin kohaliku vanarauafirma autole järgi.
Tuli konteineri autoga millel tõstmise ?!? Käpp ? Või haarats küljes.

Võttis katusest kinni ja tõstis kere konteinerisse.

Küsis veel kas tõstab maha jäänud asjad ka konteinerisse aga neid läks mul endal vaja.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kas kohalik remonditöökoda siis mingi tasu eest su autolt mootorit ei ole nõus eemaldama, kui ise ei saa asjaga tegeleda? Ülejäänu siirdub metalli kokkuostu. Ma pole küll asjaga tükk aega tegelenud, aga vanasti võis posti peal olla misiganes karm jutt, aga auto võtsid nad vastu ja arvelt ka maha. Ühe tükkideks lõigatud transiti puhul nad ei viitsinud isegi vin koodiga plekitükki otsida, sobis täitsa kinnitusest, et see on "kuskil siin koormas".  Oli tegelikult ka.

Kui neil elu tõesti nii keeruliseks on elatud, et enam ei ilma mootorita romu tõega romu ei ole, siis ilmselt seesama kohalik töökoda teab mida teha. Neil võiks olla kogemus, kuidas mittekomplektsetest asjadest vabaneda. Vajadusel siis mingi mootorit meenutav asi samasse koormasse panna.
Vasta

Ma meenutan teile siin igasugu majandamisi pärast arvelt maha saamiseks. Hetkel on soodne hetk MNT'sse minna ja käsi laiutada, et ei tea, kadunud aga ma pole nihverdaja ega sahkerdaja loomu poolest. Utiliseerimispaber, sellega sinna ja korras. Aga nüüd läheb juba küsimusele vastamine laadaks, tänud kuulamast. Peab lähtuma enda sisemisest kartusest ja v6sa nö kinnitusest, et ega kasumist ilma taha jääda.
Miks üldse ma selle peale mõtlema hakkasin, sest ma tean et mu romu raam ülejärgmist aastat ei näe. Raami sebimine on liiga närvikulukas ja ümbertõstmisega ei taha vist ükski töökoda tegeleda isegi kui raami saaks. Endal puuduvad füüsilised ruumid sellise pika projekti jaoks. Aga ma tean, et süda on tugev, ise kättpidi kall käinud ja jupid ploki küljes kestavad jargmised 300000. Selle võtaks hea meelega kuuri alla seisma, hea kasvõi T16 traktori peale istutada, kui viskiga liialdatud ja head ideed lendamas.
Vasta

Nalja teed või?
Vasta

Minul võttis metallifirma ilusti selle romu arvelt maha.
Ise ei pidanud maanteeameti büroosse minema.

Aga kui sa ise ei saa seda raamiga masinat parandada siis ehk paku teistele.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(30-04-2024, 07:20 AM)tõnn Kirjutas:  Minul võttis metallifirma ilusti selle romu arvelt maha.
Ise ei pidanud maanteeameti büroosse minema.

Aga kui sa ise ei saa seda raamiga masinat parandada siis ehk paku teistele.

Nii ta lähebki aga hea teada, et metallifirmad nii teevad veel. Mul trauma ühe Fiat Coupe pressi alla saatmisega, mille doonoriks soetasin. Ei tahtnud keegi ilma mootorita isendit vastu võtta või noh, metallina oleks võetud küll aga romu arvelt maha saamine oli juba teine jutt - seepärast tärkaski hommikul tööle sõites idee, et no OK, käitud täitsa seaduse ja paberite järgi aga mootorit krt tahaks kuuri alla seisma. See raami parandamine on juba natukene teine tubakas. Kui pole kuhugi enam keevitada, siis ei saa seda ka parandada Smile
Veel lisaks, et see aasta sai ülevaatuselt läbi, kuid mina oma suures ettenägelikkuses ja veel suuremas kartlikuses sellega enam maastikule hüppeid tegema ei läheks. Valmistun lihtsalt ette vaimselt hullemaks.
Vasta

Alati saab ka tankistile müüa, viimati suurusjärgus 10 euroruublit kulu.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Raam nii läbi, et maastikule ei kõlba, keevitada ei saa ... aga tänavale kõlbab ja üv. läbis ka ilusti?

Tahaks teada kus niimoodi autosid üle vaadatakse?
Või tegelikult tahaks, et avalikult keegi sellisest asjast ei räägitaks sest see pole vist päris hea maine meie foorumile.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(30-04-2024, 12:40 PM)tõnn Kirjutas:  Raam nii läbi, et maastikule ei kõlba, keevitada ei saa ... aga tänavale kõlbab ja üv. läbis ka ilusti?

Tahaks teada kus niimoodi autosid üle vaadatakse?
Või tegelikult tahaks, et avalikult keegi sellisest asjast ei räägitaks sest see pole vist päris hea maine meie foorumile.
Puristile ei sobigi, siin pole midagi lisada. Mõistusega inimene aga saab aru, kus ja kui palju ressurssi veel on. Näiteks maastikul mõjub neliveo tõttu kaks jõudu, üks on kere paindumine üles-alla suunas ja teine on esirataste poolt sikutamine, mida tänaval ei ole üldse. Tänaval tõukab tagavedu ainult masinat.
Meie ülevaatus on väga lihtne ükskõik, millises vabalt valitud putkas kui oled pahtliga sõber. Mida see fooumi maine siin nüüd siis kannatada saab?
Kui oled keevitustööga tegelenud, siis võiks ju aru saada, et suudad isegi raudteeliipri 0,5 pleki külge rippuma keevitada. Mis aga juhtub on see, et roostetav 05 plekk on paari aasta pärast enam mitte nii paks aga liipril on resurssi veel. Seda nimetatakse ettenägelikkuseks, et praegu veel kestab aga varsti enam ei kesta.
Lisaks meie ülevaatus vahib suure hoolega küljekarpe, sest nii on paberi peal kirjas, olgu sul täisraamiga masin aga kui küljekarbis auk, siis auto kohe eluohtlik, mis siis, et täisraam autol on see kõige viimane asi, mida vahtida kere kokkuvajumise ohtlikuse poole pealt.
Võiks siin veel vaielda, näiteid tuua ja palju muudki aga pole mõtet, pead nüüd öösel magamata olema selle mõttega, et ülevaatuse jaoks on OK, kuid MINU jaoks enam pole.
Vasta

Neid ei koti üldse, MILLE mootorilaadne asi koormas on.
Enam vähem  auto moodi jupid kokku loeb, siis peaks juba sobima. Kui kavatsed veereva kere viia, viskad ära võetud juppide asemele mingi teise risu kokku jooknud metalli vms, ja käib ka. (loe:suva mootori laadne asi pagassis ntx)

Ja nagu üleval öeldi, Kandi Ukrainasse või müüd tankistidele ja lakkab olemast.
Vasta

Üks fantoomikunn korraldas kevadel talgupäeva ja talgu raames võttis tasuta roimad endale,mina sain kahest lahti tasuta...Muidu kolmekas,viiekas,kümnekas see lugu.
Vasta

(30-04-2024, 12:40 PM)tõnn Kirjutas:  Raam nii läbi, et maastikule ei kõlba, keevitada ei saa ... aga tänavale kõlbab ja üv. läbis ka ilusti?

Tahaks teada kus niimoodi autosid üle vaadatakse?
Artikkel Soome YLE uudistest - vana Toyota Corolla. Sisus, et Soome ülevaatused vaatavad, kas kere kannab, kas juhtimisseadmed ja pidurid toimivad, mootor liigselt ei tossa. Augud keres, ustes ja samblik katusel ei ole vead, mis takistaks läbisaamist.

Vaadake videot, sinna pole tõlget vaja.

https://yle.fi/a/74-20085942
Vasta

(30-04-2024, 15:08 PM)ivo86 Kirjutas:  Neid ei koti üldse, MILLE mootorilaadne asi koormas on.
...

Mis aegne info ja millisest kioskist?

Cronimet Tutermaa ei võta enam eelmisest augustist autosid, mille osad ei ole kinnitatud. Kui autol puudub mootor, siis ei võeta enam koha peal arvelt maha, vaid antakse vastuvõtu kohta tõend, millega saab TRA büroosse vantsida. Varem oli neil tõesti üsna ükskõik...
Vasta

(01-05-2024, 07:35 AM)v6sa Kirjutas:  
(30-04-2024, 15:08 PM)ivo86 Kirjutas:  Neid ei koti üldse, MILLE mootorilaadne asi koormas on.
...

Mis aegne info ja millisest kioskist?

Cronimet Tutermaa ei võta enam eelmisest suvest autosid, mille osad ei ole kinnitatud. Kui autol puudub mootor, siis ei võeta enam koha peal arvelt maha, vaid antakse vastuvõtu kohta tõend, millega saab TRA büroosse vantsida. Varem oli neil tõesti üsna ükskõik...

Ma ei tea, millal kod.v6sa suvi hakkas, kuid ise sai veel juuni algul sinna paar igast jalast lonkavat eksemplari antud ja ainuke asi, millega jagelemiseks läks, olid salongis asuvad lahtised istmed. Sai siis pehmem osa välja tõstetud. Samas, kui paar päeva hiljem seal uuesti käisin, olid äraviidud lombakad puhta jalutuks tehtud, s.t.kõik mis endast midagi väärtuslikku kujutas, oli maha kistud ja jutu järgi pidid kered purustamisele minema. Ei teagi nüüd, kas auto terviklikkuse protsenti kajastav kunstlik barjäär on iga vastuvõtukoha enda initsiatiiv, või seadusepaljundajate tegevuse tulem.

Lisaks veel niipalju, et ühel päeval sattusin vanarauapunkti, kust ilma igasuguse seebitamiseta sinna toodud kraami taas kasutada saab. Maksad ainult topelt vastuvõtuhinna ja kõik. Küsimise peale öeldi, et neil on vastav luba. Järelikult saab küll, kui tahta.
Et nüüd igasugu birgitantonid pöördesse ei läheks ja eurokohtutesse kaebusi esitama ei kukuks, siis koha jätaks enda teada.
Vasta

(01-05-2024, 07:35 AM)v6sa Kirjutas:  
(30-04-2024, 15:08 PM)ivo86 Kirjutas:  Neid ei koti üldse, MILLE mootorilaadne asi koormas on.
...

Mis aegne info ja millisest kioskist?

Cronimet Tutermaa ei võta enam eelmisest suvest autosid, mille osad ei ole kinnitatud. Kui autol puudub mootor, siis ei võeta enam koha peal arvelt maha, vaid antakse vastuvõtu kohta tõend, millega saab TRA büroosse vantsida. Varem oli neil tõesti üsna ükskõik...

Hea tähelepanek, ma selle peale ei tulnud, et seda ära märkida. Minu head kogemused Lõuna Eestist ja kuusakoskiga peamiselt.
Tegemist on eraettevõtjaga ning sel puhul tuleb hääletada oma rahakotiga, kui liiga jobud oskavad olla.
Vasta

nõukaaegse paneelmaja köögis on mul ühe pistikupesa taga 3 juhet, 2 neist on ühendatud (seal praegu olevasse tänapäevasesse kuid ilma maanduseta) pistikupesasse ja 3ndal isoleer ümber.

Kas võib olla, et tegu on maandusega? külmkappide tarbeks vist paigaldati maandusega pistikupesi ka 70-80ndatel mõnel juhul? (nt sellist: https://old-lighting.ru/ru/content/rozetka-1 ) kuidas ma saaksin testida, kas tegu on (töötava) maandusega?
Vasta

Mis värvi juhtmed on?
Pruun on tavaliselt faas.
Sinine on null.
Kolla-roheline on maandus.
Kui võtad multimeetri või 240v kontroll lambi siis töötava maanduse puhul peaks maanduse ja faasi vahel näitama multimeeter "särtsu" või siis süttima lamp.

Kui juhtmeid on ühendanud mingi "ahv" siis halvimal juhul on kilbist ka jäänud maandus ühendamata ning võib juhtuda, et lased kontroll lambiga igale poole maandustesse faasi sisse - tulemus võib olla ettearvamatu.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(02-05-2024, 08:36 AM)tõnn Kirjutas:  Mis värvi juhtmed on?
Pruun on tavaliselt faas.
Sinine on null.
Kolla-roheline on maandus.
Kui võtad multimeetri või 240v kontroll lambi siis töötava maanduse puhul peaks maanduse ja faasi vahel näitama multimeeter "särtsu" või siis süttima lamp.

Kui juhtmeid on ühendanud mingi "ahv" siis halvimal juhul on kilbist ka jäänud maandus ühendamata ning võib juhtuda, et lased kontroll lambiga igale poole maandustesse faasi sisse - tulemus võib olla ettearvamatu.
 Nõuka aegsed juhtmed olid sama värvi tavaliselt. Ise vaataks indikaator kruvikaga kus on faas, ning märgiks selle ning neutraali ja maanduse võtaks nagu pesal märgitud on (ja märgiks ka need).

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Nõukaaegses paneelmajas on tavaliselt kõik juhtmed valged.
Vasta

(02-05-2024, 08:36 AM)tõnn Kirjutas:  Mis värvi juhtmed on?
Pruun on tavaliselt faas.
Sinine on null.
Kolla-roheline on maandus.
...

Nõukaaegses paneelmajas? PE-N-kaabel? Jube julge eeldus...

Seni on säärastes seintes olnud kolmesooneline lapik tähistamata alukaabel. Paremal juhul must kolmesooneline kaabel, kus üks on eri värvi. Aga tihti pandi seina seda, mida panna oli ja reeglid olid nõrkadele.

Mõistlik oleks kilbist vaadata, mismoodi seal on ühendused tehtud. Kui ei mõika, kutsu keegi asja jagav. Kortermajas eksperimenteerides võid kellegi leidlikuma ära tappa. ÜÜheselu rõõmud...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne