KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(03-05-2024, 11:46 AM)honkomees Kirjutas:  
(03-05-2024, 10:28 AM)kaarelsi Kirjutas:  ... Samas õnneks suurem jagu elanikkonnast suhtub elektrisse austusega ja kutsub enamasti tööd tegema elektriku.
Tõsi ka või? Kaarel, kas ikka usud ka, mida kirjutad? Võib-olla tänased noored nii teevad.

Mina küll olen enamiku elektritöid oma majas ise teinud, mõne töö (nt kilbi paigaldus) puhuks olen koolivennast kõrgharidusega elektriku appi kutsunud. Ta küll irvitab, et meil oli üks füüsikaõpetaja ja miks ma ise ei tee ...
Honkomees taaskord lolli juttu ajamas Big Grin
Lihtsamad juhtmed vean kahtlemata ise, aga kui keegi küsiks, kas tahan terve maja elektrisüsteemi projekteerida ja paigaldada, siis on vastus kindel ei. 
Koolifüüsika põhjal sellist tööd tegema hakata... rumalus.
Äkki saaks sellest nõukaaja taagast ükskord üle, kui "kõva mees" pidi kõik tööd ise tegema ja kõike oskama, kuna sageli polnudki muud võimalust.
Vasta

Heh, 
See, et sina ei oska - ei saa - ei taha, tähendab sinu saamatust mitte Honkomehe lollust.

Vanas majas käib kõik vajaduspõhiselt, tõstad toa ringi ja paned mõned pistikud juurde ja nii ongi.
Projekti pole vaja iga asja jaoks.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Hakkame siin üksteist lolliks sõimama või? Big Grin
Ei, see ei tähenda minu saamatust kui ma ei ole endale elektriku kutset omandanud. 
Ma olen hea sellel alal, millega ma leiba teenin. Vajadusel tellin elektriku, tõsi küll seda ei ole viimased paarkümmend aastat vaja olnud, sest minu vanas talumajas vajaläinud elektritöödega olen ise hakkama saanud... ja linnakorteris samuti.
Vasta

Eks see on see tüüpiline vanainimeste urisemine, millel pole erilist pistmist elektrisüsteemidega. Muidu käib ööd ja päevad jutt, kuidas "noored on lollid ja oskavad ainult nutiasja", aga kui arvuti wifi parooli küsib või sellel võrgujuhe tagant ära kukub, siis tõmmatakse kohe poolele suguvõsale kõne peale, et miks Internetti ei saa Big Grin

Tulekahjude tekkepõhjusena on elektrisüsteemid kõigest muust pika puuga ees, niiet ilmselgelt päris paljud kõiketeadjad ikka tegelikult ei tea ka, mida nad teevad: https://www.rescue.ee/files/Analyysid/20...aca82cdc43
Vasta

(03-05-2024, 15:04 PM)Jesper Kirjutas:  Eks see on see tüüpiline vanainimeste urisemine, millel pole erilist pistmist elektrisüsteemidega. Muidu käib ööd ja päevad jutt, kuidas "noored on lollid ja oskavad ainult nutiasja", aga kui arvuti wifi parooli küsib või sellel võrgujuhe tagant ära kukub, siis tõmmatakse kohe poolele suguvõsale kõne peale, et miks Internetti ei saa Big Grin

Tulekahjude tekkepõhjusena on elektrisüsteemid kõigest muust pika puuga ees, niiet ilmselgelt päris paljud kõiketeadjad ikka tegelikult ei tea ka, mida nad teevad: https://www.rescue.ee/files/Analyysid/20...aca82cdc43

Arvestades seda, millega mina viimased mõnikümmend aastat olen tegelenud, siis pean tunnistama, et enamusel noortel oskust täpselt selle wifi parooli jagu ongi, kui parooli sisse toksimine ei aita, on ka mõistus otsas. Nagu ka enamus suurest "nutioskusest" sisaldab peamiselt oskust pöidlaga ekraani hõõruda ja äpipoest rakendusi alla laadida. Kuida see kõik päriselt töötab, jääb enamusele noortest suureks ja hoomamatuks saladuseks.

Õnneks on erandeid. Aga kahjuks selle kompjuutrivärgi hoomamine nõuab suurusjärgu võrra rohkem arusaamist keerulistest asjades, kui korteritäie vooluringide kaabeldamine.
Vasta

Kõik on võimalik kui naabrid lubavad. 

https://tartu.postimees.ee/8013496/annel...le-laadija
Vasta

(03-05-2024, 19:01 PM)Mahno Kirjutas:  Arvestades seda, millega mina viimased mõnikümmend aastat olen tegelenud
No aga äkki siis võiks mõnekümnest aastast ma ei tea, näiteks mõned kuud investeerida sellesse, et neile absoluutselt kõigist teistest elutargematele vanadele see parooliasi selgeks teha.

Sama soojaga võiks eakatest superinimeste koolitamise programmi lisada ka piltide foorumisse laadimise ning selle vanarahvatarkuse, et äkki pole kõige nutikam kõiki oma sääste mingile suvaliselt numbrilt helistavale venelasele kanda.

Ma isiklikult olen loobunud. Töötada saab inimestega, kes põhimõtteliselt on võimelised aktsepteerima fakti, et nad ei tea kõigist asjadest kõike kõige paremini. Vastasel juhul on kogu üritus umbes sarnane, nagu õpetaks siga laulma - tulemuseks on ainult palju lärmi ja närvi aetud siga. Mis, tõele au andes, võib vahel päris meelelahutuslik olla, aga siiski suures plaanis on see kasutu.

Tuleõnnetuste statistika sai eelpool postitatud, ja võib suht kindel olla, et igaühe taga neist on mingi järjekordne kõiketeadja, kes "teab asju paremini kui need napakad eluvõõrad bürokraadid". Koguaeg on ju nii tehtud.
Vasta

Eks olegi töö eripära tõttu viimaste aastate jooksul kulunud nii mõnigi töötund nooremate ja vanemate inimeste it turvateadlikkuse tõstmisesse. Elukutseline koolitaja ma pole ja kõigeteadjaks ei oska ennast ka pidada, sest mul on peaaegu alati õnn olnud töötada koos endast targemate inimestega. Nii ka praegu.

Kui nüüd wifi paroolist veidi kõrvale minna, siis praktika näitab, et viisaka küsimise peale on valmis inimesed endiselt oma paroole välja andma. Selleks ei ole vaja üldse suurt tehnilist oskust, pigem on vaja leida mingi nurk, mis konkreetset inimest puudutab. Mida rohkem infot konkreetse inimese kohta, seda tõenäolisem on leida õige lähenemine. Ma ei ole märganud, et mingi vanusegrupp oleks sellest puutumatu. Küll olen ma täheldanud, et teatud elukutsete esindajad on raskemini mõjutatavad (sellised elukutsed, kus on oluline süveneda ja detailidele tähelepanu pöörata, kus kiirustamine ja hooletusvead maksavad kiirelt ja valusalt kätte).

Mis puudutab nüüd kõrgeltharitud ja papritega elektrikke, siis ega ma ei tahagi neid kuidagi alavääristada, aga noh....see maja, kus ma elan, on paberil igati jokk, projekteerija on selle projekteerinud, ehitaja ehitanud, elukutseline elektrik voolud vedanud....kahjuks on see paberitega elektrik keeranud siin ja seal pehmeid ja jäiku juhtmeid kokku veidikese isoleerpaelaga, mõnda kohta seina taha on sattunud kruviklemmidega ühendused, kogu köögi vool oli üks 13a automaat, veetorud olen ma peaaegu kõik välja vahetanud vettpidavate vastu, tuletõkkesektsiooni perimeeter on (oli) ühekordne sisevoodrilaud.... samas kõik paberid on korras, load saadud, allkirjad all...
Kutsusin profid mehed tänavakivi panema, kui ma oleks lasknud neil toimetada nii, nagu nad õigeks pidasid, siis oleks tänavakivi olnud ühes servas kõrgemal kui maja voodrilaua alumine serv, teiselt poolt oleks ka olnud nõlv sama järsk, kui raudteetammil. Paberid, oskused ja firmad justkui on olemas, aga loogilist mõtlemist ikka ei ole.
Vasta

(03-05-2024, 23:55 PM)Jesper Kirjutas:  ......Ma isiklikult olen loobunud. ......

Õhtust!
Aitäh, Jesper! Aga läheks nüüd sammukese edasi ja ka siinses voorumis võtaks natukene tagasi oma tarkuse, tubliduse  ja osavuse eksponeerimises?  Rolleyes
Vb on seda muidugi palju palutud ja voorum jääks palju vaesemaks ja maailm läheks hukka, aga minule hakkab juba veidi see tõe ning õpetuse kuulutamine pinda käima!  Sad
Kibestunud vanuri värk, tead isegi ja saad kindlasti aru, ma ka ei tea oma kubriku vihvi barooli, seda internetikaablit küll oskan ise tagasi toppi ja seda reestarti ka võin vasaku käega teha...
Aga muidugi, kui leiad, et on vaja lolle ja laisku nuhelda, siis anna minna, vb läheb voorum, euroliit ja maailm tõesti paremaks tänu Sinu, ei, Teie, õpetlike analüüside ning ka lihtpostituste abil ja tõttu!  Cool Isiklikult mind ei ole küll enam võimalik ravida ega opata...
Vasta

(04-05-2024, 01:16 AM)kass Kirjutas:  Aitäh, Jesper! Aga läheks nüüd sammukese edasi ja ka siinses voorumis võtaks natukene tagasi oma tarkuse, tubliduse  ja osavuse eksponeerimises? 

No päris sajaprotsendiliselt ei saa, sest...
(03-05-2024, 23:55 PM)Jesper Kirjutas:  Mis, tõele au andes, võib vahel päris meelelahutuslik olla

Big Grin

Aga nojah, eks ma muidugi olen see tegelane ka, kes oluliselt tihemini leiab end ekraanilt teenusepakkuja numbrit otsimas kui paljastatud ülakehaga hammaste abil pinge all olevatelt kaablitelt isolatsiooni maha rebimas, pmst pole enam noor, aga ikka täitsa hukas pmst.
Vasta

(04-05-2024, 01:25 AM)Jesper Kirjutas:  
(04-05-2024, 01:16 AM)kass Kirjutas:  Aitäh, Jesper! Aga läheks nüüd sammukese edasi ja ka siinses voorumis võtaks natukene tagasi oma tarkuse, tubliduse  ja osavuse eksponeerimises? 

No päris sajaprotsendiliselt ei saa, sest...
(03-05-2024, 23:55 PM)Jesper Kirjutas:  Mis, tõele au andes, võib vahel päris meelelahutuslik olla

Big Grin

Aga nojah, eks ma muidugi olen see tegelane ka, kes oluliselt tihemini leiab end ekraanilt teenusepakkuja numbrit otsimas kui paljastatud ülakehaga hammaste abil pinge all olevatelt kaablitelt isolatsiooni maha rebimas, pmst pole enam noor, aga ikka täitsa hukas pmst.

Meelelahutuse kohalt olen nõus, on ju see ka siinse vabateema alavoorumi üks eeldusi ja lootusi! Ja minu viga, ei tsiteerinud oma vastuses eelpostitust ning jõudsid/jõudsite ise enne oma ämbrid ära koristada...
Aga aitab ka tänaseks, mul on niigi padrunid otsas ja kõik 3 lasku sai tehtud suht umbes, kiiruda  ja sihtimata!
Endast ka, 3 aastat, 10 kuud ja 10 päeva on pensionini, kõik hambad on veel suus, aga 1 tarkuse hammas on vaja välja tõmmata, eks see ka näitab mu vaimset taset... aga pole ka eriti noor justkui, kuid see-eest täiega ukas, mitte ainult pmst....
Vasta

Kas keegi teab mis auto tegu om?     Sain ise vastuse kätte.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

(04-05-2024, 16:35 PM)miniest Kirjutas:  Kas keegi teab mis auto tegu om?    Sain ise vastuse kätte.
Viisakas oleks ka amf kolleege informeerida tulemustest.
Vasta

(05-05-2024, 08:26 AM)honkomees Kirjutas:  
(04-05-2024, 16:35 PM)miniest Kirjutas:  Kas keegi teab mis auto tegu om?    Sain ise vastuse kätte.
Viisakas oleks ka amf kolleege informeerida tulemustest.

Hommik!
See on sõiduauto, tundub välismaa oma ja vanem mudel!
Aga üldiselt on see see autu
http://eag.vanatehnika.ee/a-sks-mb/M-B23...36-38b.jpg
Vasta

Millega / kuidas saada lekkivad "ameeriklased" pidama?  Keera kinni palju tahad/jaksad, ikka tuleb tilk alla. Kvaliteetne värk.
Takumääre?
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Tihendit ei kannata vahele panna?
Vasta

tihend + toruteipi nii palju, et lihastel on valus kokku keerata seda.
Vasta

Ma ise olen rohkem takumees, aga sellisel juhul peab alati hermeetikutuub käepärast olema ja hermeetikuga ei tasu kokku hoida. Minu kogemuse järgi on ameeriklaste puhul kõige olulisem lekkepidur siiski korralik tihend.
Vasta

(05-05-2024, 17:14 PM)isandpauk Kirjutas:  Millega / kuidas saada lekkivad "ameeriklased" pidama?

Koonusega meeriklane? Kui jah, siis koonus piinlikult puhtaks terasharjaga, 2 - 3 keerdu teflonlinti ja kokku! Kui sile, siis piinlikult puhtaks, paraniittihend vahele ja kokku! Loomajõudu pole kunagi vaja läinud, kõik on alati pidama jäänud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Koonusega jah. Mõni peab, mõni mitte. Tänan info eest.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne