KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(16-08-2023, 02:00 AM)ak75 Kirjutas:  
(14-08-2023, 13:57 PM)isandpauk Kirjutas:  
(14-08-2023, 12:38 PM)t4rio Kirjutas:  Kuna siin on seinast-seina inimesi, siis uurin, et kas kellelgi on siit kogemusi optilise võrgu ehitamise/muutmisega? Vaja õhust majja tulev optiline kaabel viia maa alla, sidevõrku omav ettevõte laiutab käsi ning teistel on käed-jalad tööd täis ning keelduvad lähiajal tegemast.

Kui kiiret netti riigipoolse toega maapiirkondadesse sisse pandi, siis teatasid ehitusmehed, et õues kasvav kuusk jääb õhuliinile ette ja puu on vaja maha võtta.
Kuna ma midagi rumalamat oma elus kuulnud ei olnud, siis lasin neil kaabli vedada mööda viimast õhuliini posti alla ja paigaldasid mulle ~2 meetri peale ühenduskarbi.
Üks külamees kavas 20-30 meetrit pika ja kuskil poole meetri sügavuse kraavi, sinna läks kollane maa sisse paigaldatav kõri. Kõri diameeter oli vist ~50mm , väiksemat maa sisse sobivat kõri saada ei olnud. Pool rulli jäi ülegi seda kõri aga vähema kaupa ei saanud osta.
Single mode kaabli sain Baltronicust vist oli veerenni tänaval, hetkel tundub, et nende kodulehekülg suunab mingile uuele asutusele.
Kõril oli traat sees, millega kaablit läbi vedada. Tõmbasin kaabli eelnevalt muru peale lahtikeritud kõrisse. Kõri maha ja kraav kinni.
Suht sama teema, aga küsimus veidi teine. Postist tõmmati kiirtöö korras alla optiline kaabel mingis peenes kõris, äkki 20mm. Minul oli kinnistul maas toosama kollane kõri , traat sees. Aastaid oli ootel. Kollane kõri, mis enne otsast kenasti teibitult maast välja tuli, lõigati pinnasesse jäävalt kohalt läbi, ning topiti siis see peenike kõri jämedasse ja muld peale ning kõik. Küsimuse peale, et kuidas tagada vee ja niiskuse mittesattumine kõrisse (olen seisukohal, et pole hea, kui kõris olev kaabel on sisuliselt uputatud vette) kaevati connecto meeste poolt ühenduskoht uuesti lahti ja jummiti täis mingit suvalist kaubikust leitud silikooni. Ja muld kohe jälle peale. Omale tundus, et selline asi ei toimi ja kaevasin ta mõni päev hiljem veelkord lahti. Ega peale maccyver teibi ei osanud sina muud peale keerata, aga ilmselgelt pole see toimiv lahendus. Mingit termokahanevat jubinat sinna nüüd enam panna ei saa, sest optilist kaablit katkestada pole võimalik.
Lahendusi?
Kunagi mingi müügimees esitles sellist isevulkaniseeruvat toorkummist teipi mis venis tohutult hästi ja nakkus ka ning sai keritud kahe metalltoru ühenduse peale.
Hommikuks oli kummivoolik mida sikutatud sai ja mis oligi nagu kummivoolik.
Mõtlen et selline toode suudab ära tihendada ribilise kõri edukalt.
Vasta

Bituumeni põhine mastiks ja või bituumen teip.
Need oleks need mida ma ise kasutaks seal.
Enamasti on need igas paremini varustatud ehituspoes olemas.
Vasta

Isevulkaniseeruvad elektritööde teibid saadaval enamikes suuremates installatsioonimaterjalide kauplustes:
Effex, Harju Elekter, Onninen, Esvika jms.

Effex'is tootekoodiga 0161019 on hea asi, aga pisut kitsas sulle vist (19mm lai)
Onninenis tootekoodiga AMN514 olen kasutanud. 50mm lai ja 10m pikk - saab enamuse kriitilistest kohtadest ühe rulliga ära tehtud ja tulemus hea.

Onninenis pakutava toote tooteleht
Vasta

Jah. Need töötavad väga hästi. Mul on ühes mastis nüüdseks 17 aastat juba üks püsinud ilma igasuguse vee ligipääsuta. Kuigi vesi kõris otseselt ei tee ka midagi. Optikakaabel on väga väga tugev mehaanilisele sekkumisele. Kui ta külmaga jukerdama hakkab, siis on pigem viga kius endas, kui teda ümbritsevas keskkonnas. Tegelikult võid selle kaabli otse maha ka matta ja unustada, kõri on lihtsalt kergemaks liigutamiseks ja näriliste eest kaitseks, kuigi kui rott tahab, närib ta ennast isegi malmtorust läbi. Vesi seevastu saab ainult kehvalt tehtud keevituskohast sisse ronida, näiteks kui mittehoolas keevitajamees laseb liimiga termorüüsi puhastamata pinnale külge. Jää tõttu olen näinud kahustusi aga need on samuti olnud ainult keevituspunktides, ei ole siiani kogu praktikas näinud kordagi, kus jäätunud keskkonnas olev kaabel ise oleks probleeme põhjustanud va üks kord elus külmaga ülalnimetatud põhjustel ehk lihtsalt tehasepraak.
Vasta

Aidake kallid kaimud, mõte on täitsa koos. "Olematu mure" kirjeldaksin nii: vaja on plastmahutile tekitada kaks lekkekindlat ühenduskohta. Hetkeseis on selline, et on kaks ava(läbimõõduga 50mm) ja nenndes kanalitorule kummist üleminekud 50->40 ja kanalitoru sees. Probleem selles, et lekib...tingimused on: vahel kuiv, vahel märg, temperatuur kõigub 10 ja min 50 kraadi vahel ning ühenduskoht võib vähesel määral liikuda. Puhas boonus oleks lihtsalt lahtivõetav nagu praegune Smile  Tekib ehk kellegil mõtteid?


Hetke pilt: [Pilt: IMG-20230816-174238-346.jpg]
Vasta

(16-08-2023, 18:01 PM)Econoline Kirjutas:  Aidake kallid kaimud, mõte on täitsa koos. "Olematu mure" kirjeldaksin nii: vaja on plastmahutile tekitada kaks lekkekindlat ühenduskohta. Hetkeseis on selline, et on kaks ava(läbimõõduga 50mm) ja nenndes kanalitorule kummist üleminekud 50->40 ja kanalitoru sees. Probleem selles, et lekib...tingimused on: vahel kuiv, vahel märg, temperatuur kõigub 10 ja min 50 kraadi vahel ning ühenduskoht võib vähesel määral liikuda.

Kui sulatada või liimida ei taha, siis aitab ainult keermega ühendus. Küllap saab selle mutri ka kuidagi ülevalt sisse ja ka kinni hoitud. Toruvidinate valik on meeletu, ju midagi leiad.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mutter on väga hea soovitus, aga selle paikapanek pildilolevale asukohale on kuubikut lahti lõikamata huvitav ettevõtmineSmile

Kas kanalitorule paari ringi isoleeri pealekerimine (kasvatab mõne kümnendiku välisläbimõõtu) läbiviigu kohale ei tekita piisavat tihedust?
Vasta

Nende konteinerite endi tarvikute hulgast ei leia midagi sobivat?
https://aiakaup.ee/et/58-ibc-mahutite-tarvikud
Vasta

Mutriga ühenduse saab panna küll, kui on kraega "polt", mille lükkad seestpoolt koos kummitihendiga mahutis olevasse avasse. Paika sätid pulgaga läbi ava, väljastpoolt lükkad nt harjavarre läbi augu, ja libistad korgiavast mööda seda keermega pool ees paika, siis väljastpoolt mutter peale.
Kuskohast sellise suure keerme ja kraega liitmiku leiab ei oska pakkuda, ilmselt hästivarustatud santehnika, ja hüdraulikapoodidest võiks proovida, tuttav treial ilmselt päästab päeva, kui muud ei leia.
Sarnane jupp on kasutusel vannide ja valamute äravooluavas.
Vasta

Kõige talupojalikult töökindlaim lahendus on ikka selline läbiviik. Pigistab plastiku koos tihendiga kinni ja kannatab murdmist ka. Kas siis plastikust või messingist, selle otsustab tegija ise. Neid on ka paaritolliseid saada, seega mõõdu taha asi ei jää. 
Ja IBC mahutil on üleval ikka päris suur kork. Selle kaudu ei ole teab mis kunst painutatud oraga see paika panna puuritud auku. Samuti vähese mõtlemisega saab padruni või lehtvõtme ka painutatud ora otsa kinnihoidmiseks välja mõelda. Tõsi, kinni keeramiseks kaks kodanikku oleks parem, kui üksinda proovida.
Eks vast igasugu superliimidega ka saa. Aga kunagi ei tea, millal lahti võib plastiku küljest visata.
         
Vasta

Poltidega toruflantsid ka töötavad hästi kui plastik kahe flantsi vahele jääb...
Neid on saada igasuguseid ja võib ka ise teha.
https://www.google.com/search?sca_esv=557489608&q=kaelus%C3%A4%C3%A4rik&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwj935GA0eGAAxX6FBAIHV3TDpMQ0pQJegQIChAB&biw=1680&bih=925&dpr=1
Vasta

Econoline algatatud küsimusest tingituna meenus lahendamata mure. Äkki kallid kaimud ütlevad, millisest poest saab kohapeal osta IBC mahuti jämeda kraani üleminekut mis iganes peenemaks mõõduks. Kunagi ostsin Hydroscandist liiga kalli raha eest, hiljem olen veel kaks soetanud, aga ei meenu kust kohast. Riistamarket ja K-raud ei paku, vähemalt Tartus.
Vasta

(17-08-2023, 09:14 AM)speedsta Kirjutas:  Econoline algatatud küsimusest tingituna meenus lahendamata mure. Äkki kallid kaimud ütlevad, millisest poest saab kohapeal osta IBC mahuti jämeda kraani üleminekut mis iganes peenemaks mõõduks. Kunagi ostsin Hydroscandist liiga kalli raha eest, hiljem olen veel kaks soetanud, aga ei meenu kust kohast. Riistamarket ja K-raud ei paku, vähemalt Tartus.

Mis keere on kõnealuse IBC konteineri kraanil, millele üleminekut vaja?

See on alustuseks abiks.

Isiklikult olen kõik vajaliku seni küll Tööriistamarketist saanud. Kui kohapeal ei ole, tasub küsida. Lisaks olen paar korda astunud sisse suvalise ettevõtte õuele, kus konteinereid näha on olnud. Ja olen abi saanud (nt. Nordic Group).
Vasta

Mõned postitused eespool oli just viide nendele konteineri tarvikutele
Vasta

Rumalate mõtete osaühing küsib järjekordse rumala küsimuse.

On pooleteistkordne maja, pööninguga, tumehalli kivikatusega. Suvel päikesepaisteliste ilmadega on teisel korrusel palav (võrreldes esimese korrusega on vahe päris korralik). Pööningul päris saun. Kui paneks maja mõlemasse otsa pööningule avatavad aknad, mis võimaldaks pööningul tuuletõmbust, siis kas tarkade klubi hinnangul see aitaks teise korruse temperatuuri oluliselt alla tuua? Kevadel teeks lahti, sügisel paneks kinni.

Kui nii töötaks, oleks jupi rohelisem, kui laste magamistube konditsioneeriga magatavana hoida. Hetkel akende avamine aitab, aga mitte liiga palju. Ja kui kont sisse lülitada, siis tuleb nagunii aknad kinni panna.

Kurja juur on minu hinnangul tume katusekivi mass, mis päeval üles köetakse ja see siis pikkamööda jahtub, küttes kõike enda ümber. Teise korruse lae ja pööningu vahel on villakiht.
Vasta

Nujah, ikka jäi kirjeldusest väheks, kuigi üritasin Smile tünn on ammu pealt lahti ja sellist keermega "junni" tegelikult otsingi. Lootsin, et keegi viib kättpidi kohale(õpitud abitus) ja pakub värske pilguga. Ah jaa...kuna seal tünnis "vedeleb" aegajalt veerand tonni jagu vanu inimesi(kuni kaks), siis peab arvestama kuuma vee ja algelise ohutusega. Seega suuri metallist flantse ei taha kasutada ja isevoolne tsirkulatsioon peab säiluma.
Vasta

Kui paks on villakiht pööningul? 0,5 m kivivilla (mida rohkem seda parem) suudab kuumuse vähemalt poole suve ulatuses edukalt eemal hoida. Kuid kui pööningu all on poolkorrus siis on efekt piiratud. Pööninguaknad lahti sitikavõrgud ette ja mida rohkem villa seda parem. Villa peale pannakse tuuletõkkekate et tuul läbi ei puhuks.
Vasta

(17-08-2023, 12:44 PM)Econoline Kirjutas:  Nujah, ikka jäi kirjeldusest väheks, kuigi üritasin Smile tünn on ammu pealt lahti ja sellist keermega "junni" tegelikult otsingi. Lootsin, et keegi viib kättpidi kohale(õpitud abitus) ja pakub värske pilguga. Ah jaa...kuna seal tünnis "vedeleb" aegajalt veerand tonni jagu vanu inimesi(kuni kaks), siis peab arvestama kuuma vee ja algelise ohutusega. Seega suuri metallist flantse ei taha kasutada ja isevoolne tsirkulatsioon peab säiluma.

Minu kaks senti
Võtad selle: https://aiakaup.ee/et/ibc-mahutite-tarvi...47726.html
sisestad mööda nööri paagi seest paika, nööri saad auguni traadi või kaablipugeja abil .
Keerad väljast mutri peale. Mutri tugevdamiseks kasutad kas T tööriista läbi esimese detaili augu või tõmmitsaid või kontramutrit ja siis keerad selle otsa keermeteibiga: https://aiakaup.ee/et/ibc-mahutite-tarvi...36034.html

Mutrit sellisele keermele ei leidnud sellelt lehelt, ära näkku löö. Cool
Vasta

(17-08-2023, 09:14 AM)speedsta Kirjutas:  Econoline algatatud küsimusest tingituna meenus lahendamata mure. Äkki kallid kaimud ütlevad, millisest poest saab kohapeal osta IBC mahuti jämeda kraani üleminekut mis iganes peenemaks mõõduks. Kunagi ostsin Hydroscandist liiga kalli raha eest, hiljem olen veel kaks soetanud, aga ei meenu kust kohast. Riistamarket ja K-raud ei paku, vähemalt Tartus.
IBC asju on kõige rohkem MasterChem nimelises kohas, paraku Maardus.

Do'nt panic
Vasta

Villa on seal lae peal 250mm. 

Kogu lae konstruktsioon oli hr Ehitajal 15 aastat tagasi tehtud selliselt: 5x250 prussid, 600mm sammuga, vahe villa täis, selle all paber, selle all 50x50 materjalist ma ütleks karkass laeviimistluse kinnitamiseks - tuulutusvahe ja siis selle peal viimistluseks õhuke sisevoodrilaud teise korruse laes. Pealtpoolt pole vill kaetud.

Ja tegemist on poolkorrusega.

See võiks ühtlasi olla ka tuletõkkesektsiooni piir, paberid kõik korras ja puha. Kui korrastamine sinnamaale jõuab, siis nii muidugi jääda ei saa.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: DevilDeVille, Marko, 5 külali(st)ne