KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(20-03-2024, 10:04 AM)13piisab Kirjutas:  ... Mis ilmselt elektroonsel kujul mõne hiireklikiga ka makstud sai.
...

Kuidas teha elektroonseid makseid hiireklikiga kui puudub id-kaardi tugi arvutis?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(21-03-2024, 11:26 AM)saarik Kirjutas:  Tere!


Natuke tihendite mõõtudest, korra on võib-olla kuskil teemas juttu olnud. Kasulik on lisaks vanade tihendite kaasa haaramisele ka alati ära mõõta iga tihendi asukoha nn. metallimõõdud.
Kaks põhjust:
1. Ei ole harvad juhused, kus juba ka tehasest on vale mõõtu tihendid paigaldatud.
2. Vana tihendi järgi õiget mõõtu pakkuda suht keeruline, pesa mõõtude järgi on asi oluliselt täpsem, pädevamad suudavad ka tihendi puudumisel sobivaimat ntx O-rõngast soovitada.

PS. Nn. simmerling (simmerring) on pöörleva võlli tihend, üldiselt hüdraulikas neid ei kasutata, kui siis mõnes tagasivoolu- või survevabas liinis.


Lugupidamisega, Janis
Õige tähelepanek. Seda teab tegelikult isegi minusugune amatöör, kuid teinekord kirjutad ühte aga mõtled teist. O-rõnga nimetust peast ei teadnuki. Tänud Maaks, nüüd jälle targem Smile Vana rõnga õige mõõdu mõõtmiseks mul vahendeid pole, sest need asuvad silindris sees, kuid kolvi läbimõõt oli vist? 13mm. Seega esimesel katsel anti mulle vana tihendi järgi mõõtes 3mm paksused rõngad ja teisel katsel võtsin ka kolvi poodi kaasa, kuid sedapuhku ei olnud nad sugugi mitte targemad ja lähtusin enda loogikast, et proovida ikka võib.
Vasta

(21-03-2024, 21:52 PM)tõnn Kirjutas:  Kuidas teha elektroonseid makseid hiireklikiga kui puudub id-kaardi tugi arvutis?
SmartId, Mobiil-ID. Ilmselt on autentimisi veel

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Jaaa, need mida mul pole.
Selge.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(21-03-2024, 18:19 PM)13piisab Kirjutas:  ...see nt mind ei aidanud, kuna oli krüpteeritud ning vajab avamiseks füüsilist võtit (st ID kaarti arvutisse pistetuna), milleks mul puudub juba aastaid võimekus.

Lihtsalt repliigikorras. Dekrüpteerida saab Digidoc-iga, millel on peale id-kaardi ka nii moobil- kui smart-võimekus samuti küljes.
Vasta

Seal on allkirjastamise tugi, cdoci dekrüpteerida saab ainult ID kaardiga.
Vasta

Ma pole ise sellele tähelepanu pööranudki. Järelikult on neil siis veel arenemisruumi.
Vasta

Tsitaat:Kuidas teha elektroonseid makseid hiireklikiga kui puudub id-kaardi tugi arvutis?
Maksta pidavat saama ka rahaautomaadis pangakaardi sisestamisel. Ise pole veel proovinud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(21-03-2024, 23:21 PM)Aare72 Kirjutas:  Ma pole ise sellele tähelepanu pööranudki. Järelikult on neil siis veel arenemisruumi.

ma ei ole ala spetsialist, aga nn puuduv funktsionaalsus ei pruugi alati olla arenguruum - see võib olla ka asja lahutamatu omadus ja mõte. Vaikimisi on füüsiline võti (ehk ID kaart) turvalisem, kui sellega seotud nn soft-tokenid (mu nimekasutus ei pruugi mul päris korrektne olla) - ei ole vaja ainult tarkvara + koode vaid ka unikaalset riistvara-võtit. See annab täiendava turvalisuse.
kiire otsinguga leitud SK üldkirjeldus ei välista küll .cdoc puhul ka otseselt mingit sorti abstraktset digitaalset IDd, aga see on ka "müügijutu" tüüpi kirjeldus.

muidu kel SmartIDd ei ole, aga nutitelefoni kasutab, siis soovitan selle mugava ja tasuta asja kasutusele võtta: esmakordselt tuleb ID kaardi abil oma telefoni paigaldatud rakendus endaga ära siduda ning hiljem käivad kõikvõimalikud logimiste kinnitamised ja allkirja andmised lihtsalt telefonirakendusse PIN-de toksimise vaevaga. Rakendus avaneb ja sulgub kah telefonis ise siis, kui on vaja kood anda. Täiesti asendamatu neile, kes enamuse maksetest, aktsiatehingutest jms telefonist teevad. Võinoh - on asendatav mobiil-IDga.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Ja selle kõige põhjus, et täitsa normaalsel ja kasutuskõlbulikul arvutil pole võimalik üle minna uuemale windowsile ning vanal puudub id-kaardi tugi?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(22-03-2024, 00:15 AM)tõnn Kirjutas:  Ja selle kõige põhjus, et täitsa normaalsel ja kasutuskõlbulikul arvutil pole võimalik üle minna uuemale windowsile ning vanal puudub id-kaardi tugi?

Kas see on mingi põhimõtteline küsimus? Sest rahalises vaates teise ringi arvuti koos legaalse windows viimasega ei maksa enam palju ja võiks taskukohased olla enamvähem igale töötavale inimesele (ca 150-200 euri äriklassi masina eest, mis on tehniliselt igati korras).

Kui ühekordselt on vaja, siis vast mõnel rohkem IT järje peal oleval sõbral on masin, kus saab selle ühe faili lahti krüpteerida või mobiil- või smart-id ära aktiveerida.

Aga kui asi on põhimõtteline, et see arvuti peab teenima (kas omaniku või riistvara) surmani, siis pane sinna arvutisse windowsi asemel linux ja kasuta edasi. Ma kuni viimase ajani kasutasin koduarvutina 5 generatsiooni i5 protsessoriga arvutit, mis alustas oma eluteed ca 2015 aastal ja kõik töötas (ubuntu viimane oli pidevalt peal). Töötaks ka praegu, kui kogemata 5 aastat uuem arvuti poleks kätte sattunud.

Ja kui eesmärk on vinguda, siis ilmselt polegi tegelikult midagi muuta vaja - muidu ei saa ju pärast enam vinguda.
Vasta

Pigem on lihtsalt mugavus, arvutis ei pea Smart- või Mobiil-ID jaoks uuemaid, vanemaid ega üldse mingeid aknaid olema. Ja üleüldiselt millelgi ei pea millegi lugejaid ja draivereid ja tuge ja misiganes sarnast jura olema. Mobiil-ID töötab ka nuppudega telefonist, kui see peaks kellegi paati ujutama.
Vasta

(22-03-2024, 02:14 AM)Mahno Kirjutas:  
(22-03-2024, 00:15 AM)tõnn Kirjutas:  Ja selle kõige põhjus, et täitsa normaalsel ja kasutuskõlbulikul arvutil pole võimalik üle minna uuemale windowsile ning vanal puudub id-kaardi tugi?


Ja kui eesmärk on vinguda, siis ilmselt polegi tegelikult midagi muuta vaja

Pea nüüd auru! Tõnn esitas küsimuse, mitte ei propageerinud maailmavaadet.....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mul ka 10 aastat vana arvuti(windows 8, mugavusest pole hakanud vahetama) ja dokumente ei saa allkirjastada ühegi vahendiga arvutis, küll aga saab seda online-is teha, kasutan smart-id enamus kordadel. Sai uus laptop ostetud, saab seal allkirjastada kui vaja.
Vasta

(21-03-2024, 21:52 PM)tõnn Kirjutas:  Kuidas teha elektroonseid makseid hiireklikiga kui puudub id-kaardi tugi arvutis?
(21-03-2024, 22:18 PM)tõnn Kirjutas:  Jaaa, need mida mul pole.
Selge.
Ma ise ei ole ammu kasutanud (sahtlis on kusagil olemas), aga pankades peaks toimima veel PIN-kalkulaatoriga autentimine.
Autentimisvahendid - Swedbank
Mobiil-ID, ID-kaart ja PIN-kalkulaator | SEB
Kasutasin kunagi Windows Phone'ga, aga nüüd androidi parteis :-)
Vasta

(21-03-2024, 23:52 PM)13piisab Kirjutas:  
(21-03-2024, 23:21 PM)Aare72 Kirjutas:  Ma pole ise sellele tähelepanu pööranudki. Järelikult on neil siis veel arenemisruumi.

ma ei ole ala spetsialist, aga nn puuduv funktsionaalsus ei pruugi alati olla arenguruum - see võib olla ka asja lahutamatu omadus ja mõte. Vaikimisi on füüsiline võti (ehk ID kaart) turvalisem, kui sellega seotud nn soft-tokenid (mu nimekasutus ei pruugi mul päris korrektne olla) - ei ole vaja ainult tarkvara + koode vaid ka unikaalset riistvara-võtit. 

Täpselt nii on. Lisaks on soovitatav tähelepanu pöörata asjaolule, et cdoc failide avamiseks sobib ainult see ID-kaart, mis oli kehtiv krüpteeritud konteineri loomise ajahetkel. Kui ID-kaart ära aegub ja inimesele väljastatakse uus kaart, siis varasemalt krüpteeritud konteinerite nägemiseks tuleb kasutada sedasama vana aegunud ID-kaarti. Kuna avamiseks on vajalik just seesama võti, mis asub ainult selle ühe konkreetse ID-kaarti kiibi peal. Kellelgi teisel ega kusagil mujal seda võtit ei eksisteeri. Uuel ID-kaartil on juba uus võti ning see vanu cdoc faile ei ava.
Vasta

(22-03-2024, 02:14 AM)Mahno Kirjutas:  
(22-03-2024, 00:15 AM)tõnn Kirjutas:  Ja selle kõige põhjus, et täitsa normaalsel ja kasutuskõlbulikul arvutil pole võimalik üle minna uuemale windowsile ning vanal puudub id-kaardi tugi?

Kas see on mingi põhimõtteline küsimus? Sest rahalises vaates teise ringi arvuti koos legaalse windows viimasega ei maksa enam palju ja võiks taskukohased olla enamvähem igale töötavale inimesele (ca 150-200 euri äriklassi masina eest, mis on tehniliselt igati korras).

Kui ühekordselt on vaja, siis vast mõnel rohkem IT järje peal oleval sõbral on masin, kus saab selle ühe faili lahti krüpteerida või mobiil- või smart-id ära aktiveerida.

Aga kui asi on põhimõtteline, et see arvuti peab teenima (kas omaniku või riistvara) surmani, siis pane sinna arvutisse windowsi asemel linux ja kasuta edasi. Ma kuni viimase ajani kasutasin koduarvutina 5 generatsiooni i5 protsessoriga arvutit, mis alustas oma eluteed ca 2015 aastal ja kõik töötas (ubuntu viimane oli pidevalt peal). Töötaks ka praegu, kui kogemata 5 aastat uuem arvuti poleks kätte sattunud.

Ja kui eesmärk on vinguda, siis ilmselt polegi tegelikult midagi muuta vaja - muidu ei saa ju pärast enam vinguda.
 No inimesele kes ei saa Windows8t 10le uuendamisega hakkama soovitada Ubuntut?! Ärge tehke nalja Big Grin  Sad
Kuigi, varem olen ka ise Estobuntut kasutanud sissepandud ID kaardi toe tõttu, ca kümme aastat tagasi mil aeg-ajalt Windowsi all allkirjastamine ei töötanud.
Kahjuks on fanattide poolt veetud Estobuntu projekt lõppenud. Tegelikkuses võiks see olla ID kaardiga toega koos. Mina lasin tol ajal USB pulgalt "proovi Ubuntut" ilma installimata käima, ning tegin ülekanded jne ära.
 Sel juhul kui inimesel on IDkaardi lugeja USB pulk vastavalt seadistatud Ubuntuga-vajab ta vaid arvutit interneti ühendusega ning saab oma dokumendid üle vaadata jne. Kriisi olukorras oleks selline asi väga abiks.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

FB ühes grupis jälle vahva teema ülesse võetud, mida korra aastas ikka ette tuleb. 
Mineva aasta oli küsimus ahju värvimise kohta. Nimelt ei tohtivat ahju valgeks värvida, sest siis ei anna sooja, aga mustaks küll võib. Käis kaljukindel raiumine, sest must värv ju neelab energiat paremini, kui valge. Lahtiseks jäi küsimus, kui ahju köetakse pimedas toas. 
Nüüd teema ahju krohvimise/värvimise kohta. Ei tohi paksu kihti peale panna, siis ei pääse soojus välja ja läheb jällegi korstnasse. Kuidagi keeruline on mõista selliseid fakte. Siin on palju tarkasid inimesi, palun selgitage puust ja punaseks, mis juhtub, kui võõpan ahju 5x valge värviga või panen 20 mm krohvi peale.
Vasta

Ahi saab valge. Muud ei juhtu.
Vasta

peaasi et krohvi alla peno ei pane, siis läheb tõesti soe korstnasse
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 13piisab, stretch, 5 külali(st)ne