KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

on selline asi nagu energia jäävuse seadus. Ahju puhul eriti hästi visualiseeritav, kuna selle kütmise järel läheb siiber kinni: ahju sees on soojusenergia ja kuhu sellel minna on? Wink

mul on küll ahi nn abiküte, aga selles on välise betoonikihi ja seespool pesitseva nõuka-ahju vahel 10mm vill. Loomulikult ei trotsi see ahi enegia jäävuse seadust ja teeb kenasti oma tööd: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=56868


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Mitte et ma energia jäävuse seaduses kahtleksin, aga see on suurepärane näide elukoolis õppinud intellikenditele ette viskamiseks.
Vasta

(22-03-2024, 15:06 PM)speedsta Kirjutas:  Mitte et ma energia jäävuse seaduses kahtleksin, aga see on suurepärane näide elukoolis õppinud intellikenditele ette viskamiseks.

Ma kujutan ette, et selle ahju kohalt läheb teisele korrusele või lakapeale oluliselt rohkem soojust kui enne.
Energiat võib ju sama palju olla, aga kui see lae all hõljub, siis tunnetuslikult on ruum külmem.
Vasta

Ahju värvus on maitse küsimus  Smile Jah, mustal ja valgel on erinev "mustusaste" kui kiirgusega üle antavat soojushulka keegi täpselt arvutada tahab, aga toa temperatuuri mõjutab kordades rohkem ära põletatud puude kogus.
Mis krohvimisse puutub, siis iga lisakiht ahju välispinnal suurendab termilist takistust, ehk siis pikeneb võrdeliselt takistuse suurusega aeg tulekoldes ära antud soojuse tuppa jõudmiseks.
Isoleeritud ahi seisab muidugi (seest) kauem soe, aga kas eesmärk on soe tuba või soe ahi - peab igaüks enda jaoks ise välja mõtlema Big Grin
Siiber ei ole kunagi 100% tihe (ja euroseadus vist isegi ei luba sellist olukorda).
EDIT 25.03.2024: Ühe väga olulise asja unustasin kirja panna "isoleeritud" ahjud ehitajatele - nimelt ahju poolt läbi seina väljuv soojusvoog peaks olema suurem, kui läbi selle ahju poolt köetavate ruumide välispiirete lahkuv (samas ajaühikus siis).
Vasta

(22-03-2024, 14:38 PM)wax Kirjutas:  peaasi et krohvi alla peno ei pane, siis läheb tõesti soe korstnasse
Korstnasse läheb ikka läbi lahtise siibri...Tartu valumehaaniks siibrid nii lükand kui pöördsiiber on küll tiheda ja kui korralikult paigaldada ja hooldada siis on ka 95 prossa hermeetilised...Lääne malmkolakad on jah parajad vuflid...

Värvitud soesein või ahi siis värv takistab sooja tuppa levimist,aga korstnasse saab jah läbi lahtise siibri minna.

Keskütteradikad on küll kõik läbi aegade olnud valged ja kütavad tuba küll...

Jah lükandsiibril peab laba välja käima,et komisjon saaks veenduda pilu olemasolus kasutusloa saamisel.
Vasta

Tundub mõistlik lahendus. Mis heaks see temperatuuriplafoon seal on, ja päris kõrgel?
Vasta

Augustis kingitud nutitelefon blokeerib pidevalt osa numbreid. Ainus viis on helistada teisele telefonile, et helistaks tagasi. Kuhu peaks pöörduma, kodused targad saavad helina korraks tööle aga kordub jälle.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(23-03-2024, 22:53 PM)aavu Kirjutas:  Augustis kingitud nutitelefon blokeerib pidevalt osa numbreid. Ainus viis on helistada teisele telefonile, et helistaks tagasi. Kuhu peaks pöörduma, kodused targad saavad helina korraks tööle aga kordub jälle.

Kas telefonil on blokeerimise väli numbri juures kohe ekraanil ja seda on võimalik kogemata tabada?

Või on see ära peidetud menüüsse?

Ää nüüd pahanda, aga ma pean seda küsima: kas telefon tegeleb ka muude ekraani puudutusega seotud tegevuste käigus isetegevusega? Kui jah, siis ilmselt ei sobi Sulle mahtuvuslik ekraan käe omapära (niiske, soe, näpp väriseb) tõttu. Minu isal värisevad näpud sedapalju, et temal tulid pidevalt mitmikpuuted ja nutitelefon elas täiesti oma elu. Lahenduseks oli nuppudega telefon.
Vasta

Aga minu samsung galaxy ei lase end laadida , laadimisjuhtme ots ei lähe lõpuni pesasse ja laadimist ei toimu , kas seda on võimalik parandada või uus telefon ?
Vasta

(24-03-2024, 09:57 AM)edvard Kirjutas:  Aga minu samsung galaxy ei lase end laadida , laadimisjuhtme ots ei lähe lõpuni pesasse ja laadimist ei toimu , kas seda on võimalik parandada või uus telefon ?
Suure tõenäosusega on laadimispesa tolmu ja muud sodi  juhtmega täis tambitud. Ma olen peenikese vedrutraadiga sodi välja urgitsenud, suruõhk abiks.
Vasta

(24-03-2024, 09:57 AM)edvard Kirjutas:  Aga minu samsung galaxy ei lase end laadida , laadimisjuhtme ots ei lähe lõpuni pesasse ja laadimist ei toimu , kas seda on võimalik parandada või uus telefon ?

Võib olla nii ja naa. Uuemate telefonide laadimispesad lähevad üllatavalt kergelt rivist välja ja põhjusi seal samuti igasuguseid. Vahel aitab ajutiselt uuest laadimiskaablist, mõnikord ainult terve mooduli vahetus.
Kui aga laadimisotsik lõpuni sisse ei ulatu, siis on arvatavasti sodi põhja sattunud. Tavaliselt võtan sellisel juhul peenikese otsaga nõela ja käin ümber laadimispesa keskosa paar ringi, misjärel puhud suruõhuga läbi. Võib ka algul suruõhuga proovida, kui kohe surkida ei taha. Mõneks ajaks aitab jälle.



Aga vahepeal kiidaks jälle kaupmeest ja seondub see elektroonilise parkimiskella teemaga, mis siin  eelnevalt mastaapselt lahti rullus. Pidevalt olen mõelnud, et peaks selle jubina ikka ostma, aga siingi kiidetud nn.tavalised parkimiskellad ei ole istunud just oma suuruselt ja kinnitusviisilt.

Puhtjuhuslikult ühel varahommikul Prismas kolades sattusin aga sellise toote otsa, mis imponeeris just oma kompaktsuse ja miks mitte ka omaduste poolest. Nüüd mõnda aega seda juba kasutanud ja julgeb vabalt soovitada. Eks näis, kuidas automaatne suveajale üleminek töötab, aga muidu ei ühtegi pretensiooni. Sest ajast, kui klaasile sai kleebitud, toimib ilusti, trahvi pole enam saanud.
Vasta

(24-03-2024, 09:57 AM)edvard Kirjutas:  Aga minu samsung galaxy ei lase end laadida , laadimisjuhtme ots ei lähe lõpuni pesasse ja laadimist ei toimu , kas seda on võimalik parandada või uus telefon ?

Minu soovitus on metallvardaid mitte kasutada kontaktpesa puhastamisel. Natuke liialt suur oht klemmide vigastamiseks. Ise kasutan hambaorki. Suruõht on väga ok.

(24-03-2024, 10:26 AM)alfredo Kirjutas:  Aga vahepeal kiidaks jälle kaupmeest ja seondub see elektroonilise parkimiskella teemaga, mis siin  eelnevalt mastaapselt lahti rullus. Pidevalt olen mõelnud, et peaks selle jubina ikka ostma, aga siingi kiidetud nn.tavalised parkimiskellad ei ole istunud just oma suuruselt ja kinnitusviisilt.

Puhtjuhuslikult ühel varahommikul Prismas kolades sattusin aga sellise toote otsa, mis imponeeris just oma kompaktsuse ja miks mitte ka omaduste poolest. Nüüd mõnda aega seda juba kasutanud ja julgeb vabalt soovitada. Eks näis, kuidas automaatne suveajale üleminek töötab, aga muidu ei ühtegi pretensiooni. Sest ajast, kui klaasile sai kleebitud, toimib ilusti, trahvi pole enam saanud.

Milleks elektrooniline? Uus trend on läinud massidesse  Cool
https://elu24.postimees.ee/7983734/foto-...kul-viisil
Vasta

Murutraktoril on 20x11-8" rehvid millele oleks vaja siselohve. Rehvi rõhk kuni 0,5bar, st siselohv peaks ilma suurema rõhuta rehvi vastas olema, et ei lükkaks keskelt punni etc (mahuvad väga täpselt masinale alla).
Kaubanduses leidsin ainult 2 varianti:
1) Sisekumm 20X10,00-8 Nexen
2) Sisekumm 22X11,00-8 Nexen

Kumb oleks mõistlikum?
Vasta

Hambaork on jah hea vahend,aga olen kasutanud s seeria samsungeid ( teised mudelid on lihtsalt jube aeglased siiani olnud) ja kõigil on sama probleem olnud ja tunne on nagu ei lähe lõpuni ja jääb lohvkalt otsa.viga on laadija otsas olnud alati,lihtsalt õrnalt pigistada lapiti natuke ja saab hea,aga telefoni pesa peab ka puhastama nagunii aegajalt.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(24-03-2024, 09:57 AM)edvard Kirjutas:  Aga minu samsung galaxy ei lase end laadida , laadimisjuhtme ots ei lähe lõpuni pesasse ja laadimist ei toimu , kas seda on võimalik parandada või uus telefon ?

Oleneb kui vana on telefon ja kui suur on kõne ja interneti kuutasu.
Meil laps pillas tahvelarvuti maha ja ekraan läks katki.
Odavam lahendus oli uus tahvelarvuti koos tähtajalise lepinguga kuna selle kuutasu oli väiksem kui varasem internetipaketi hind.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(24-03-2024, 10:13 AM)lauren Kirjutas:  
(24-03-2024, 09:57 AM)edvard Kirjutas:  Aga minu samsung galaxy ei lase end laadida , laadimisjuhtme ots ei lähe lõpuni pesasse ja laadimist ei toimu , kas seda on võimalik parandada või uus telefon ?
Suure tõenäosusega on laadimispesa tolmu ja muud sodi  juhtmega täis tambitud. Ma olen peenikese vedrutraadiga sodi välja urgitsenud, suruõhk abiks.
Just tegin lapse S20 korda, hambaork ei hakanud peale, aga imepeenikese sirge otsaga kruvikaga sain ködi kätte ja toimib, nigu uus. Cool
Vasta

(24-03-2024, 12:51 PM)qwerty009 Kirjutas:  Murutraktoril on 20x11-8" rehvid millele oleks vaja siselohve. Rehvi rõhk kuni 0,5bar, st siselohv peaks ilma suurema rõhuta rehvi vastas olema, et ei lükkaks keskelt punni etc (mahuvad väga täpselt masinale alla).
Kaubanduses leidsin ainult 2 varianti:
1) Sisekumm 20X10,00-8 Nexen
2) Sisekumm 22X11,00-8 Nexen

Kumb oleks mõistlikum?

Pakun õhu pealt, et 0,5 baari juures on su toll peenem lohv kogu rehvi siseruumi hõivanud ja probleemi ei teki. Loomkatse annab muidugi garanteeritud tulemuse. Kivijalapoes saad ehk pumbata ja võrrelda ka, tahvlist tellides muidugi ei õnnestu. "Keskelt punni" oli diagonaalrehvide võimalik mure ja seda suure ülerõhuga, murutraktori puhul (madalsurverehvid) sisuliselt võimatu.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

USB pistikul on kõik liikuvad osad juhtme poolel, niiet kui puhastamine ei aita, on nutikas ka värsket juhet proovida. Micro B nimelise õnnetuse puhul muidugi pigem kipub see poodi mineku variant olema, C pesast jagu saamiseks peab natuke rohkem vaeva nägema.
Vasta

USB C, micro, mini, B jne
Esimese hooga tuleb vaadata sisse, prilliga, luubiga, taskulambi kaasabil, eriti tüdrukute omanduses olevatele aparaatidele, tihtipeale piisab sinna pudeneud glitteri eemaldamisest.
Juppide vahetus oleneb seadmest endast, mõnel on see 15 minuti töö, uue jupi saab aliexpress või amazon.de'st. 
iPhone vana lapik sureb telefonipoolsest otsast enamasti ära, eluiga pikendab poole aasta kuni aasta jagu väiksema tolerantsiga pistiku soetamine või siis wireless laadimise peale kolimine.
Vasta

Minu lahendus oli käik poodi , korraks see nui nagu hakkas laadima , siis liputas mingit punast asja aku kujutisega , olgu , remondimeestele helistasin , arvati miinimum 65 € ja aega kuluks nädal , oli omal ajal kvaliteet , Krooni ajal ostetud Nokia classic ma ei tea mis numbriga on siiani töövõimeline .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne