KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Millise värviga plekkveljed üle käia? Rust-Oleum Combicolor värvi kiidetakse aga kas on midagi paremat ka?

Ei viitsi väga vaeva näha Big Grin
Vasta

(02-04-2024, 15:10 PM)Mihkus Kirjutas:  Millise värviga plekkveljed üle käia? Rust-Oleum Combicolor värvi kiidetakse aga kas on midagi paremat ka?

Ei viitsi väga vaeva näha Big Grin
Lihtne lahendus peaks olema Dupli Color'i uretaanipõhine Alkyton
Vasta

Rasketehnikal kasutavad mitmed tootjad näiteks Valspar-i Direct to Metal võõpa.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kas kuskil Tallinna poes on tänapäeval veel universiaalseid auto uksetihendeid ka rullist saada või on see kõik juba minevik ning tellimiskaup? Transit Mk7 tagumine uks koliseb hirmsasti, mingi hetk ilmselt peab suuremalt ette võtma, aga alustaks lihtsamatest asjadest - sealt on jalutama läinud see tihend, mis käib vertikaalselt teisena avaneva ukse külge ja vastu esimesena liikuvat ust. Minu loogika kohaselt peaks olema sellise profiiliga:
   

Ja kohe otsa teine samalaadne, kuskil arutati hiljuti Onninenist, kas keegi seal kasutajat omav viitsiks öelda nende kahe toote hinnad:
https://www.onninen.ee/armacell-isolatsi...m/p/ABM066
https://www.onninen.ee/armacell-isolatsi...m/p/ABM064

Kahtlustan, et mingeid eriti soodsaid üllatusi sealt tulemas pole, aga enne sakslasega diilimist tahaks kindel olla, et koduauulist sama hinnaga ei saa Smile
Vasta

Näiteks Tööriistamarket müüb endiselt kenasti rullist erinevas profiilis tihendeid.
Vasta

(03-04-2024, 16:21 PM)Jesper Kirjutas:  Ja kohe otsa teine samalaadne, kuskil arutati hiljuti Onninenist, kas keegi seal kasutajat omav viitsiks öelda nende kahe toote hinnad:
https://www.onninen.ee/armacell-isolatsi...m/p/ABM066
https://www.onninen.ee/armacell-isolatsi...m/p/ABM064

Vastavalt 34 ja 21 eur (+km) ruutmeetri eest. Et siis ühel juhul tuleb minimaalselt 6 ühikut ja teisel juhul 10 ühikut osta. Aga see hind seal on "personaalne". Et noh olenevalt kui kõva klient oled, siis vastavalt sellele soodusprotsent sisse arvestatud.
FEBis on ka olemas muidu: https://www.feb.ee/et/isolatsioon/toruis...miga-1x6-m
Vasta

Oh jah, tänu teile mõlemale! Tööriistamarketi olemasolu oli justkui peast pühitud pärast seda kui Järvelt ära kolisid, ma nagu hullult väänasin aju, et kuskil ju nägin mitte liiga ammu.

Armaflexi osas üllatust ei ole, see on jämedalt Saksa hind x 2, tõenäoliselt mu tagasihoidlik buss ei kvalifitseeru suurobjektiks, samas kogus on piisav (selline 30 ruutu), et endal valus hakkaks. Kui kellelgi peaks sama huvi olema, siis koht on siin:
https://www.isotec-isolierungen.de/Armaf...ve-19mm-6m
https://www.isotec-isolierungen.de/Armaf...e-09mm-10m
Vasta

Etrast saab ka. Endale sain sealt. Ühes riiulis olid nö jäägid ja nende hind oli olematu.
Vasta

Mõned aastad tagasi sai knokest ka ostetud erinevaid profiile.
Vasta

(31-03-2024, 00:12 AM)Marko Kirjutas:  ...
Sa ei peagi sellest aru saama! Ostad margi ja mudeli järgi uue osa, alternatiiv on uus traktor. Probleem on aastakümneid vana, mu peamine varuosatarnija (väga ammu) istus õhtuti ja öösiti, mõõtis juppe ja pani neid kataloogi kirja, andmeid avaldati valitutele.
On mõned väga haruldased müüjad ka tänapäeval, kes mõõtudest on nõus rääkima...
Mõõdu järgi juppide otsimise kataloog leidsin et veenduda vajaliku puudumises,
aga äkki kellelegi läheb veel vaja
Vasta

Otsitavaks on sellised kummipuksid

Pikkust 25mm
Sisemine ava 8mm
Välised läbimõõdus vastavalt 25/ 17/ 20mm
Astmete kõrgused vastavalt 8/ 7/ 10
Suhteliselt pehme kumm.
Siseavas ei ole torupuksi sees.

Keskmine osa läbimõõ 17 ja kõrgusega 10 on paigas.
Teised osad võivad kõikuda +/- 

Kasutatakse jahutusseadme ventilaatori mootori kinnituses vibropuksina. 
Kohalik esindaja ütles et neid pole varuosana kunagi nimekirjas olnud ja seadme tootja Itaalias ütles, et 2008 a. seadmele ei ole neid enam saada.
Huvi oleks ehk u. 100 puksi vastu.

Kust võiks uurida ?

[Pilt: t760_20240331_225537.jpg]
Vasta

(04-04-2024, 15:37 PM)honkomees Kirjutas:  
(31-03-2024, 00:12 AM)Marko Kirjutas:  ...
Sa ei peagi sellest aru saama! Ostad margi ja mudeli järgi uue osa, alternatiiv on uus traktor. Probleem on aastakümneid vana, mu peamine varuosatarnija (väga ammu) istus õhtuti ja öösiti, mõõtis juppe ja pani neid kataloogi kirja, andmeid avaldati valitutele.
On mõned väga haruldased müüjad ka tänapäeval, kes mõõtudest on nõus rääkima...
Mõõdu järgi juppide otsimise kataloog leidsin  et veenduda vajaliku puudumises,
aga äkki kellelegi läheb veel vaja
 Seda Opeli 13mm koonusega võiks ju reaalsuses proovida. Ei maksa ta ju ka suht midagi, või vedeleb kellelgi kuuri nurgas.
Vasta

(04-04-2024, 21:38 PM)MeelisV Kirjutas:  Otsitavaks on sellised kummipuksid

Pikkust 25mm
Sisemine ava 8mm
Välised läbimõõdus vastavalt 25/ 17/ 20mm
Astmete kõrgused vastavalt 8/ 7/ 10
Suhteliselt pehme kumm.
Siseavas ei ole torupuksi sees.

Keskmine osa läbimõõ 17 ja kõrgusega 10 on paigas.
Teised osad võivad kõikuda +/- 

Kasutatakse jahutusseadme ventilaatori mootori kinnituses vibropuksina. 
Kohalik esindaja ütles et neid pole varuosana kunagi nimekirjas olnud ja seadme tootja Itaalias ütles, et 2008 a. seadmele ei ole neid enam saada.
Huvi oleks ehk u. 100 puksi vastu.

Kust võiks uurida ?

[Pilt: t760_20240331_225537.jpg]
Äkki nemad sooviks ette võtta Tootmine tooteid, mis on valmistatud kummist tellimine (wengola.ee)
Plastmassi ja kummi survevalu - Enko AS
Hevea
Vasta

(21-03-2024, 10:15 AM)pikk88 Kirjutas:  
(21-03-2024, 02:53 AM)Marko Kirjutas:  
(08-03-2024, 17:29 PM)pikk88 Kirjutas:   Tänaseks jäi asi jälle elu üle järele mõtlema ning eks homme selgub tõde.

Ja selgus mis?
Hommikul selgus, et asi ikkagi ei tööta. Lammutasin kolmas kord pilbasteks, võtsin kogu kummitihendite komplekti näppu ja läksin Hydroscandi Tartu esindusse. Pärisin sealt nõu, kuid poisid sügasid vaid teispoolt letti kambaga kukalt ega oskanud midagi asjalikku kosta. Üks lõpuks ühmas küsida, et kus see tungraud on? Too siia, me lammutame selle ise laiali ja kirjutame pärast arve. Ei oskanud siis muud tarka teha, kui vahetasin uuesti need kummist simmerlingid veidike jämedamate vastu. Esimesel katsel sain sealt vist 3mm paksused tihendid. Nüüd võtsin aste jämedamad, 3,2mm ja seekord hoidis tung vähemasti töölaua ööläbi üleval. Autot tõsta pole veel õnnestunud kuid tegelikult on hea, et huvi tundsid. Täna-homme üritan selle ikkagi järgi proovida. Samas pole veel 100% kindel, et asi joones sest mulle on nagu meelde jäänud info, et keegi sai oma tungraua alles peale seda pidama, kui ostis need tihendid tollmõõdus, mitte millimeeter mõõdustikusikus valmistatuna. Kogu selle lammutamise tulemuseks on vähemalt see väga suur pluss, et praeguseks olen lõplikult aru saanud, kuidas see tõstevahend töötab. Eelnev teooriaosa mida lugesin jättis mulle siiski mõned hallid alad, mis alles nüüd selginesid.
Praeguseks on selgunud tõsiasi, et see riist tööle ikkagi ei hakanud. 3,2mm o-rõngad hoidsid küll töökolvi põhimõtteliselt kuivana, kuid väikebussil ratast õhku tõstes vajus see ligikaudu 10 minutiga alla tagasi. Proovisin korraks veel 3mm rõngaid sisse panna, sest 3,2mm tundusid nagu jämedavõitu. Vajutama pidi ikka jõuga, lihtsalt üles-alla pumbata ei õnnestunud. Eelmisel aastal, kui see veel töökorras oli siis töötas asi nagu vabamalt. Paraku polnud nendest 3mm rõngastest kasu üldse mitte midagi. õli tuleb töösilindri kolvi ümbert lahinal. Praegu vedeleb kaadervärk nurgas ja ootab oma aega. Proovin korra veel 3,2mm tihendeid. Ehk suutsin esimesel katsel tihendid ära lõhkuda, kui kolbi sisse surusin. Ja kui siis ka asi tööle ei hakka eks ta siis metallihunnikusse rändab ning tuleb poest uus tungraud osta.
Vasta

(05-04-2024, 10:11 AM)maaks Kirjutas:  
(04-04-2024, 21:38 PM)MeelisV Kirjutas:  Otsitavaks on sellised kummipuksid
......

[Pilt: t760_20240331_225537.jpg]
Äkki nemad sooviks ette võtta Tootmine tooteid, mis on valmistatud kummist tellimine (wengola.ee)
Plastmassi ja kummi survevalu - Enko AS
Hevea

Tänud heade viidete eest.
Neist esimene tundub esmase kontakti järgi toimiv lahendus. 
Küsimus saadetud ja vastus saadud. Äkki saame ka puksid. Teevad täitsa väikepartiisid jms.
Vasta

Tere!


Kuna see tundub eraisiku teema , siis Tln-s võid teinekord selle tungiga läbi astuda. Tingimus on, et töö teed ise, ma saan tihenditega aidata juhendada ja muus osas seda üle vaadata. Ette helistamise-teatamisega vaid, kogu aeg kohapeal ei ole.
Firmadele päris heategevust ei tee kuna analoogne tegevus on mul ikkagi igapäevane leib.

Kirjuta meili, firma nimi allpool näha.


Lugupidamisega, Janis


(21-03-2024, 10:15 AM)pikk88 Kirjutas:  
(21-03-2024, 02:53 AM)Marko Kirjutas:  
(08-03-2024, 17:29 PM)pikk88 Kirjutas:   Tänaseks jäi asi jälle elu üle järele mõtlema ning eks homme selgub tõde.

Ja selgus mis?
Hommikul selgus, et asi ikkagi ei tööta. Lammutasin kolmas kord pilbasteks, võtsin kogu kummitihendite komplekti näppu ja läksin Hydroscandi Tartu esindusse. Pärisin sealt nõu, kuid poisid sügasid vaid teispoolt letti kambaga kukalt ega oskanud midagi asjalikku kosta. Üks lõpuks ühmas küsida, et kus see tungraud on? Too siia, me lammutame selle ise laiali ja kirjutame pärast arve. Ei oskanud siis muud tarka teha, kui vahetasin uuesti need kummist simmerlingid veidike jämedamate vastu. Esimesel katsel sain sealt vist 3mm paksused tihendid. Nüüd võtsin aste jämedamad, 3,2mm ja seekord hoidis tung vähemasti töölaua ööläbi üleval. Autot tõsta pole veel õnnestunud kuid tegelikult on hea, et huvi tundsid. Täna-homme üritan selle ikkagi järgi proovida. Samas pole veel 100% kindel, et asi joones sest mulle on nagu meelde jäänud info, et keegi sai oma tungraua alles peale seda pidama, kui ostis need tihendid tollmõõdus, mitte millimeeter mõõdustikusikus valmistatuna. Kogu selle lammutamise tulemuseks on vähemalt see väga suur pluss, et praeguseks olen lõplikult aru saanud, kuidas see tõstevahend töötab. Eelnev teooriaosa mida lugesin jättis mulle siiski mõned hallid alad, mis alles nüüd selginesid.
(21-03-2024, 10:15 AM)pikk88 Kirjutas:  Praeguseks on selgunud tõsiasi, et see riist tööle ikkagi ei hakanud. 3,2mm o-rõngad hoidsid küll töökolvi põhimõtteliselt kuivana, kuid väikebussil ratast õhku tõstes vajus see ligikaudu 10 minutiga alla tagasi. Proovisin korraks veel 3mm rõngaid sisse panna, sest 3,2mm tundusid nagu jämedavõitu. Vajutama pidi ikka jõuga, lihtsalt üles-alla pumbata ei õnnestunud. Eelmisel aastal, kui see veel töökorras oli siis töötas asi nagu vabamalt. Paraku polnud nendest 3mm rõngastest kasu üldse mitte midagi. õli tuleb töösilindri kolvi ümbert lahinal. Praegu vedeleb kaadervärk nurgas ja ootab oma aega. Proovin korra veel 3,2mm tihendeid. Ehk suutsin esimesel katsel tihendid ära lõhkuda, kui kolbi sisse surusin. Ja kui siis ka asi tööle ei hakka eks ta siis metallihunnikusse rändab ning tuleb poest uus tungraud osta.

www.enerhyd.ee = kõrgsurvehüdraulika
Vasta

Tsitaat:Kuna see tundub eraisiku teema , siis Tln-s võid teinekord selle tungiga läbi astuda. Tingimus on, et töö teed ise, ma saan tihenditega aidata juhendada ja muus osas seda üle vaadata. Ette helistamise-teatamisega vaid, kogu aeg kohapeal ei ole.

Firmadele päris heategevust ei tee kuna analoogne tegevus on mul ikkagi igapäevane leib.


Nüüd läks huvitavaks. Millega firma tegeleb, kas on mõtet nt hooldust vajava vanakooli Danfoss propo-jagajaga ka läbi astuda? Kodulehel enamasti vastuseks "Nothing Found". NB! ma ei arva, et hoolduse tasuta peaks saama!
Vasta

(05-04-2024, 14:52 PM)Envir Kirjutas:  
Tsitaat:Kuna see tundub eraisiku teema , siis Tln-s võid teinekord selle tungiga läbi astuda. Tingimus on, et töö teed ise, ma saan tihenditega aidata juhendada ja muus osas seda üle vaadata. Ette helistamise-teatamisega vaid, kogu aeg kohapeal ei ole.

Firmadele päris heategevust ei tee kuna analoogne tegevus on mul ikkagi igapäevane leib.


Nüüd läks huvitavaks. Millega firma tegeleb, kas on mõtet nt hooldust vajava vanakooli Danfoss propo-jagajaga ka läbi astuda? Kodulehel enamasti vastuseks "Nothing Found". NB! ma ei arva, et hoolduse tasuta peaks saama!


Tere!


Koduleht on "natuke" "uppis" jah seoses ilmselt viimase zone programmiuuendusega, magasin ise selle maha ja nüüd tuleb pooleldi nullist seda taastama hakata.
Põhiline tegevus on Enerpac hüdrauliliste tööriistade (pumbad, silindrid, mutrivõtmed, tungrauad, jnejne) esindamine Eestis, müük, remont, hooldus ja ka rent. Analoogseid seadmeid ka teiste tootjate omi saab remonditud. Kui jagu saan, siis remondin ka muid hüdroasju.
Toimetan üksinda.
Remontimise-hooldamisega see lugu, et ei julge paljusid asju ette võtta kuna ei saa enda juures kohapeal testida. Eriti mobiilhüdraulika.
Samas saan paljude tootjate varuosi tellida.

Ilmselt pean selle jagaja kohapealt ei ütlema.


Lugupidamisega, Janis

www.enerhyd.ee = kõrgsurvehüdraulika
Vasta

Tänud pakkumast, kuid ma asun koos oma rauaga Tartus ja pealinna satun harva. Kuid kui sul kogemust on siis ehk saad infoga aidata, kui piisavalt pildimaterjali ja andmeid saadan?
Vasta

SONY handycam dcr-sr58 millalgi ammu ostetud. Läks kohe rikki ja hakkas tegema selliseid videosid ja pilte. Tuhnin vanu asju, et prügimäele ära viia, telefonid, kaamerad, printerid, laadijad jne. Prooviks laadisin kaamera aku ja tegi isegi viisaka video, millest siia saab vaid pildi panna. Hiljem jamab jälle. Küsimus - kas tasub mässamist ja kas ise on mõtet proovida remontida või ikka peenmehaanikutele loota? Või targem prügimäele viia?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: Daff, juri73, 8 külali(st)ne