KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Teise pildi järgi tundub parandatav. Esimesel pildil pole midagi viga.

(08-04-2024, 21:23 PM)aavu Kirjutas:  Tuhnin vanu asju, et prügimäele ära viia, telefonid, kaamerad, printerid, laadijad jne.
Ja raha nende eest ei tahagi saada? Ostaee oksjonil maksavad kena raha. See kaamera on juba midagi väärt isegi katkisena.
Vasta

Küsimus,kas NL suutis tõesti võrre exportida? Ja huvitav kuhu.
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=210545261
Vasta

(09-04-2024, 16:42 PM)vwt2 Kirjutas:  Küsimus,kas NL suutis tõesti võrre exportida? Ja huvitav kuhu.
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=210545261

See on 1997. aasta toodang, seega juba iseseisvas Läti Vabariigis toodetud. Riga 13 tootmine lõpetati alles 98. aastal. Äge ratas muidu.
Vasta

Millisest butiigist võiks keskmisest väiksemaid soonrihmasid leida, näiteks mazaasitoolile?
Istusin just ja nautisin vihmast pühapäeva õhtut kui keegi arvas et ei Meelis, sellel nädalal on üks kaigas veel kodarasse varuks. Hakkas pee alt kärsahaisu tulema, lähemalt vaatlusel selgus et tool tahab rihma saada...    JB-K008

Rihma peal kirjas vaid BANDO 100H QF




           

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Sellised pisemad on kodumasinate teema üldiselt, käidud tee. Kaasfoorumlastest on kõige paremini informeeritud krahv Qunts, aga ta käib siin harva, pöördu otse parem! 
Neil rihmadel on ka tasapisi omad standardid välja kujunenud aga lihtsalt niisama ostusoovi reeglina anda ei saa ikka vin-kood niiöelda vaja.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Vajadus ca 500 x 500 mm halja plekitüki järele paksusega 1,5...2,0 mm. Oskab keegi suunata, kus kohast leida või ehk on kellelgi pakkuda. Asukoht Tallinn ja selle ümbrus.
Vasta

Kui tahad kiiresti, mugavalt ja ilma ajusid komposteerimata seda kätte saada, siis Tööriistamarket: https://tööriistamarket.ee/et/tooriistad...m-o-i.html

Kui eelistad veidi odavamat hinda ja oled valmis veidi rohkem aega kulutama ning lao poolel vene keeles asjade ajamine sobib, siis Enimor.

Metall24 on ka variant, a seal pole ise ammu käinud. Vanasti oli kõige kallim koht üldse pluss rekordiline komposteerimine, a täna on Enimoriga samad hinnad, ei teagi kumb kumma järgi joondus, ja kolinud on nad ka, äkki saab nüüd vähe libedamalt oma kola kätte kui vanasti.
Vasta

Ma olen metall24'st võtnud kogu aeg, asuvad Järve selveri taga, tööriistamarketist mõned meetrid edasi. Olen igasugu kantraudasid ja plekke nende käest võtnud, nii ise järgi minnes, kui lasknud ka tuua, lõikavad sul koah peal kohe mõõtu kah suuremast tükist kui neil juba valmistükki pole. Üks kord läks lisaks pikematele kantraudadele vaja ka paar lühemat juppi, need anti üldse tasuta kaasa, kui koha pealt sai oldud.
Vasta

(15-04-2024, 10:10 AM)deus Kirjutas:  Ma olen metall24'st võtnud kogu aeg, asuvad Järve selveri taga, tööriistamarketist mõned meetrid edasi. Olen igasugu kantraudasid ja plekke nende käest võtnud, nii ise järgi minnes, kui lasknud ka tuua, lõikavad sul koah peal kohe mõõtu kah suuremast tükist kui neil juba valmistükki pole. Üks kord läks lisaks pikematele kantraudadele vaja ka paar lühemat juppi, need anti üldse tasuta kaasa, kui koha pealt sai oldud.

Kas nad mitte Sõjamäele ei kolinud?
Vasta

Nojah, samas kui ma laon veebis ostukorvi konkreetsed torud konkreetsete pikkustega ning saan teate, et "võib järgi tulla", siis ei ütleks et on just üle mõistuse pirtsutamine kui eeldan, et need torud on valmis lõigatud ja kõrvale tõstetud. Mitte ei hakata seal pärast kohalejõudmist alles tellimust välja printima ja mööda ladu ringi kolistama ja ohkima, kuidas ei leia seda ja ei leia toda ja kas äkki sobiks asenduseks hoopis vot see jne. Hijem muidugi selgus, et kõike vajalikku tegelt oli, a lihtsalt tüüp ei viitsinud otsida. Ma saan aru, et ka minu kõige suuremad kogused on metallibisnises ümardusvea suurusjärgust, a samas seda enam pole ju mõtet selle prügikala peale seal tükk aega kulutada, suru talle kiirelt õiged torud pihku ja viska välja, on mõlemad rahul. Enimoris on see keelebarjäär muidugi vahel tüütu (laos siis, kontoris on kõik korras), a samas on kord majas, nii nagu tädi nurgast saatelehe ette kraaksub, nii mehed saalis liigutavad ja mingit tarbetut mokalaata ei toimu.

A nii muuseas ei paikne ei Tööriistamarket ega Metall24 enam Järvel. Ja Enimor on ka nüüd Erika tänaval, et kui pole ammu käinud, siis ei tasu vana mälu järgi kohale sõita Smile
Vasta

Hea teada, muidu olekski mälu järgi läinud ja uutmoodi imestada saanud.
Ostja seisukohast mul on siiani nii läinudki, et teen veebis klick klick ja lähen kohale ja saan kohe kätte. Eks igal ühel ole head päevad ja halvad päevad.
Vasta

Metall24 lehte kohapeal ei lõika,nädal koguvad tellimused ja siis kuskil laseriga lasevad lõigata,lõike hind on kah ok.
Vasta

Minu poolt tänud. Lähen mingi päev tööriistamarketist läbi.
Vasta

Mitte just väga ammu olid popid tüngaskeemid, kus kuulutusele vastasid kodanikud, kes soovisid kaupa osta, ei kaubelnud, küsisid pangakontot kuhu ülekanne teha ja meili-telefoni. tavaliselt oli teg''u autodega, mida kiiresti vaja. Mäletab keegi milles asja sisu oli? 
Hetkel kirjutas sotsiaalmeedias väljamaise nimega nais?kodanik (heas Eesti keeles), kes soovis väga-väga osta mõnederilisemad puupakud. Anna aga meil, telefon ja arve nr. Maksab, saadab kulleri ja võtab ära. Ei küsi asukohta, hinda, kogust, seisukorda. See et üks pakk kaalub kindlalt üle 100kg ja 3 pakku kokku pea pool tonni, ei morjenda, kuller tuleb.  Kaua võib asjaga kaasa mängida, või on tõesti tõsi taga?


Vasta

(15-04-2024, 19:26 PM)hulgus Kirjutas:   Mäletab keegi milles asja sisu oli? 

Kullerile maksmisega trikitati ja muidugi võltsitud ülekande tegemise kinnitused. Üsna primitiivne selline, ime et keegi veel jändab.
Pangaarve võid anda, sellega ei saa muud teha kui raha peale panna.

EDIT loksutasin oma tühja pead ja meenus detail - võltsitud ülekandekinnitusel oli summa suurem kulleri võrra ja see tuli kullerile anda/kanda.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(15-04-2024, 20:10 PM)Marko Kirjutas:  
(15-04-2024, 19:26 PM)hulgus Kirjutas:   Mäletab keegi milles asja sisu oli? 

Kullerile maksmisega trikitati ja muidugi võltsitud ülekande tegemise kinnitused. Üsna primitiivne selline, ime et keegi veel jändab.
Pangaarve võid anda, sellega ei saa muud teha kui raha peale panna.

Nad alguses küsivad pangaarvet ja siis sa oled nö lõksus või konksu otsas (peale 15 minutilist ajude peedistamist) ja siis hakatakse edasi küsima pin koodi ja pin2 koodi jne. Vahel ei küsita koodigi, küsitakse, et kas sul mobiilID on, ole hea ja kas nüüd tuli sulle sinna aken, et kinnita? Jah, ole hea ja sisesta oma PIN sinna, mulle pole vaja öelda, ma tegelen sellega ise edasi... ahaa, siin on väikene muutus olnud, on vaja, et te oma pin2 koodi ka sisestaksite, vaadake palun, kas mobiil küsib teie käest kinnitust numbriga XXXX, jah ok, küsib, palun pange, kohe teeme teie asja korda, kohe raha saabub teile jne.

Terve raamatu jagu on olemas meie maa kodanikke, kes vabalt nõustuvad kõigega.
Kui saate sellise kõne, siis: Stop! Arve on siin, kanna raha peale. Kui näen, et kantud, räägime edasi.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/12028...ki-kulleri

Tavaliselt on tegu Ukraina kõnekeskustega (sorry, kui kedagi valusalt lööb aga fakte ei peida).
Esimene ohumärk, sinuga ei räägita Eesti keeles.
Teine ohumärk, küsitakse KAARDInumbrit, mitte pangakontot. Seni kui CVC koodi ei ütle, on pangakaarti number ohutu öelda. Üldiselt võiks siinkohal kõne lõpetada.
Vasta

(15-04-2024, 20:24 PM)deus Kirjutas:  ...
Teine ohumärk, küsitakse KAARDInumbrit, mitte pangakontot. ...
See idanaabrite (võib-olla veel kusagil) tava teha ülekandeid mitte pangakontole vaid kaardile. Seal hoitakse just kontonumbrit saladuses ... Olen vene foorumites seda täheldanud, igasugu omavahelised ostud-müügid, foorumi nänni (kleebised, kalendrid jms) eest maksmine, korjandused surnud foorumiliikmete lähedastele ja kõik muu selline ikka "Кинь мне на карту деньги по номеру".
Kui ma õigesti aru olen saanud siis plussiks on kiirus võrreldes pangakontole ülekandega Venemaal ja asjaolu, et sellisteks tehinguteks on tehtud kaardid, kus hoitakse min summasid ja sellega välditakse suuremaid riske pettuste puhul
Vasta

4569330006911206
Igaüks kes hakkama saab, pange eurts peale... Või võtke ära, mul ükspuha.
Vasta

Sedasorti kõnesid saabub mullegi mõnikord. Helistajad imiteerivad meie enda riigi rahvusvahelise suunakoodiga erinevaid numbreid. Teinekord tervitavad vigases eesti keeles lausa nimepidi. Ja siis hakkab peale. Loomulikult vene keeles. Alguses kuulan rahulikult, mis vennal öelda on. Peale seda, kui ütlen midagi a'la: ''räägi krt eesti keeles, saad ise ka aru, mida sa tahad'', pannakse kõne kärmelt kinni. Just täna oli jälle selline juhus. Helistati numbrilt +3725015393. Varemalt olen säärastest petukõnedest teavitanud aga enam ei viitsi.
Vasta

Sõber hiljuti rääkis lugu, kus helistas talle üks tegelane ja hakkas vene keeles mingist trahvist ja selle maksmisest jahuma, väidetavalt politseinik oli. Algul oli naljakas, ilkus väheke onuga kaasa ja ütles vanale mingeid suvalisi numbreid pangakaardi numbrite pähe. Lõpuks viskas üle ja saatis kukele, vaja ju tööd ka teha ja siis tuli hakata kõnesid blokeerima. Põhimõtteliselt enne, kui jõudis ühe numbri ära blokeerida, tuli järgmiselt juba uus kõne eesti numbriga peale. Päris arenenud tehnoloogia, millega susserdajad toimetavad. Ei jäänudki muud üle, kui telefon paariks tunniks lennureziimile panna, siis jätsid rahule. Aga jah, teadsid ta nime ja aadressi ja veel mingeid andmeid. Kust see teadmine kõik lendu oli läinud, ei osanud ta ise ka arvata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne