KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(16-04-2024, 00:16 AM)alfredo Kirjutas:  Sõber hiljuti rääkis lugu, kus helistas talle üks tegelane ja hakkas vene keeles mingist trahvist ja selle maksmisest jahuma, väidetavalt politseinik oli. Algul oli naljakas, ilkus väheke onuga kaasa ja ütles vanale mingeid suvalisi numbreid pangakaardi numbrite pähe. Lõpuks viskas üle ja saatis kukele, vaja ju tööd ka teha ja siis tuli hakata kõnesid blokeerima. Põhimõtteliselt enne, kui jõudis ühe numbri ära blokeerida, tuli järgmiselt juba uus kõne eesti numbriga peale. Päris arenenud tehnoloogia, millega susserdajad toimetavad. Ei jäänudki muud üle, kui telefon paariks tunniks lennureziimile panna, siis jätsid rahule. Aga jah, teadsid ta nime ja aadressi ja veel mingeid andmeid. Kust see teadmine kõik lendu oli läinud, ei osanud ta ise ka arvata.
Apotheka häkitud kliendibaasist?

Kui peres on GAZ-52, ei ole 4x4 autot (ka Talveralliks) vaja
Vasta

Inimesed ise avaldavad reeglina. Paned kuulutuse, seal võib olla ka gps põhine aadress nii, et ei saa arugi kui pole enne selle peale mõelnud ja ära keelanud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kes teab 100% et mõnest e-poest kliendinimekiri ei ole kättesaadav "sõpradele"
Noh mõni suvaline väike kohalik müüja kelle käest midagi tellitud või lihtsalt kasutajakonto tehtud.
Või isegi suurem rahvusvaheline tegija?

Üks viide nt.

https://www.tv3.ee/3-portaal/tele-ja-kin...kodudesse/


Samuti on väga paljudel inimestel internetis paljudes kohtades avalikult kättesaadav info killuke siin killuke seal. Ja need tegelased teevad seda elukutsena raha teenimiseks ja nad oskavad seda otsida.
Vasta

Hiljutisest ajast meenub juhtum, kus G play poest lapsele ühel korral ostetud mäng hakkas oma elu elama. Tellimust aktiveeriti pikema aja jooksul ja just öötundidel uuest ja uuesti, kuni mõnisada euri vaikselt läinud oligi. Pank laiutas käsa ja lõppes asi alles siis, kui konto suleti. Seal on selline konks, et kui mängu pakkuja pangale teabe saadab, justkui sa oleksid midagi neilt ostnud, siis seda kohustust sa enam maha ei saa. Ei aita mingid limiidid ja internetiostude keelamine. Pank ütleb, et võta mängupakkujaga otse ühendust, mida oli muidugi võimatu teha. Samuti oli suhtlus G-ga nagu peaga vastu seina jooksmine, sealt ei saanud mitte ühtegi vastust ega midagi.
Mingi kõrgemal tasemel kokkumäng g väiksemate asjapulkade ja pättide vahel?
Vasta

Kui see mängutellimus käis läbi Google Play, siis saad küll kesksest kohast oma kõiki tellimusi vaadata ja katkestada: https://play.google.com/store/account/subscriptions . Ma küll pole konkreetselt tellimust proovinud, aga ei näe põhjust, miks see ei peaks töötama, tavalist ostu olen proovinud. Samamoodi saad pmst igat makset mõne aja jooksul tagasi võtta, Google ei kanna äpiloojale üldse enne raha üle kui need kõikvõimalikud tähtajad on möödas. Kuhugi helistamisest pole jah kasu või noh, pole sellist kohtagi ilmselt.

Pilt ka, siin ma mässan iseenda tehtud äppi testida, aga refund töötab ja on nimekirjas näha.

   
Vasta

Rahast jutt, just nägin aga avada ei julgenud. Kas see on kergeusklike petmiseks?


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(16-04-2024, 11:01 AM)aavu Kirjutas:  Rahast jutt, just nägin aga avada ei julgenud. Kas see on kergeusklike petmiseks?

Milleks saata petukirju sadadele tuhandetele lootes paari klikki, kui saad lasta kergeusklikel ja rumalatel ise sinuga ühendust võtta?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Kas keegi on kohanud 24 tolliseid mururehve väiketraktorile?
Maailma avarustes justkui on olemas, aga Eestis pole mina leidnud.
Koledasti keerab kamara aias tagurpidi kui põllumajanduslikega liikuda.
Vasta

(16-04-2024, 12:36 PM)envi Kirjutas:  Kas keegi on kohanud 24 tolliseid mururehve väiketraktorile?
Maailma avarustes justkui on olemas, aga Eestis pole mina leidnud.
Koledasti keerab kamara aias tagurpidi kui põllumajanduslikega liikuda.

Kui teil on veljed olemas, siis pigem soovitan rehvid juurde võtta rahvusvahelistest müügiportaalidest (nt. Reifendirect jt). Tuuakse koju kätte. Väga soovitan Carlisle rehve. Nende Turf Tamer ja MultiTrac R-3 on väga vinged rehvid murule ning hea pidavusega talvel lumes.

Kui vaja koos velgedega, siis on kindluse mõttes õige osta otse Eestist. Nii laiasid Carlisle Turf rehve kui velgi juurde pakub näiteks Peetri Talutehnika. Vaja kirjutada ja anda oma mõõdud ning nad vaatavad, mida (ligilähedast) pakkuda saab. Mina võtsin neilt kunagi oma Bransonile laiad MultiTrac R-3 (http://www.fumatek.eu/branson.html). Esimesed olen juba ära kulutanud ja varukomplekti võtsin Reifendirect'ist. Nii tuli odavam. Originaalsed kalasabarehvid koos velgedega on sellest päevast keldris seisnud.
Vasta

(16-04-2024, 12:36 PM)envi Kirjutas:  Kas keegi on kohanud 24 tolliseid mururehve väiketraktorile?
Maailma avarustes justkui on olemas, aga Eestis pole mina leidnud.
Koledasti keerab kamara aias tagurpidi kui põllumajanduslikega liikuda.
Kas just mururehv, aga mul osta.ee midagi sarnast müügil. https://www.osta.ee/traktori-rehvid-good...50131.html
Vasta

(15-04-2024, 22:46 PM)Aare72 Kirjutas:  Sedasorti kõnesid saabub mullegi mõnikord. Helistajad imiteerivad meie enda riigi rahvusvahelise suunakoodiga erinevaid numbreid. Teinekord tervitavad vigases eesti keeles lausa nimepidi. Ja siis hakkab peale. Loomulikult vene keeles. Alguses kuulan rahulikult, mis vennal öelda on. Peale seda, kui ütlen midagi a'la: ''räägi krt eesti keeles, saad ise ka aru, mida sa tahad'', pannakse kõne kärmelt kinni. Just täna oli jälle selline juhus. Helistati numbrilt +3725015393. Varemalt olen säärastest petukõnedest teavitanud aga enam ei viitsi.

Nende peppu saatmistega tasub ettevaatlik olla.
Mingiaeg helistas mulle neiu kes väitis end olevat politseinik. (reede õhtul mingi 19 ajal )
Kuskil 10 min. kuulasin teda ja saatsin otse tagumikku ( ikka väga lolli juttu ajas)
Hel. uuesti ja oli juba päris kuri, saatsin jälle sinna.
Kolmas kord ähvardas krim asjaga ( politsei solvamine jne.)
Esmaspäev tuli mailile kutse tungiva sooviga külastada rahumäe tee 6 asutust.
Poldgi tüng, hoopis tunnistust sooviti Toungue
Vasta

No mina peale 17 enam võõrastele nr ei vasta,ja kui helistab kahtlane tegelane siis toru hargile ja kui vaja telo välja lülitan võplokin nr....Igasugu tunnistamistesse oma nina ei sega...
Vasta

(16-04-2024, 17:57 PM)klemm Kirjutas:  
(15-04-2024, 22:46 PM)Aare72 Kirjutas:  Sedasorti kõnesid saabub mullegi mõnikord. Helistajad imiteerivad meie enda riigi rahvusvahelise suunakoodiga erinevaid numbreid. Teinekord tervitavad vigases eesti keeles lausa nimepidi. Ja siis hakkab peale. Loomulikult vene keeles. Alguses kuulan rahulikult, mis vennal öelda on. Peale seda, kui ütlen midagi a'la: ''räägi krt eesti keeles, saad ise ka aru, mida sa tahad'', pannakse kõne kärmelt kinni. Just täna oli jälle selline juhus. Helistati numbrilt +3725015393. Varemalt olen säärastest petukõnedest teavitanud aga enam ei viitsi.

Nende peppu saatmistega tasub ettevaatlik olla.
Mingiaeg helistas mulle neiu kes väitis end olevat politseinik. (reede õhtul mingi 19 ajal )
Kuskil 10 min. kuulasin teda ja saatsin otse tagumikku ( ikka väga lolli juttu ajas)
Hel. uuesti ja oli juba päris kuri, saatsin jälle sinna.
Kolmas kord ähvardas krim asjaga ( politsei solvamine jne.)
Esmaspäev tuli mailile kutse tungiva sooviga külastada rahumäe tee 6 asutust.
Poldgi tüng, hoopis tunnistust sooviti Toungue
Saad alati tähitud kirja nõuda vms. Suvalisele telefonikõne peale ei peagi reageerima. Õigesti tegid.
Vasta

Kui on õige politseinik, siis tema saab saata kirja isikukood@eesti.ee aadressile, las seletab oma soovid seal ära.
Vasta

(16-04-2024, 18:18 PM)deus Kirjutas:  ... Nende peppu saatmistega tasub ettevaatlik olla.
Mingiaeg helistas mulle neiu kes väitis end olevat politseinik. (reede õhtul mingi 19 ajal )
Kuskil 10 min. kuulasin teda ja saatsin otse tagumikku ( ikka väga lolli juttu ajas) ... 6 asutust.
Poldgi tüng, hoopis tunnistust sooviti Toungue
Tsitaat:Saad alati tähitud kirja nõuda vms. Suvalisele telefonikõne peale ei peagi reageerima. Õigesti tegid.
Igal asjal on kaks otsa, ootame tähitud kirju jm formaalsusi samas kurdame, et politsei ja kohtud töötavad aeglaselt ... neiu tahtis asjad kiiresti ja formaalsusteta vormistet saada, tegi pikki tööpäevi aga teda saadeti ...
Minule tähitud kirja saatmiseks peab küll postiljon vaeva nägema selle kätteandmiseks allkirja vastu, tööpäevadel/tööaegadel elik k 06.30-19.00 või hiljem kodus pole. E-kirju iga päev ei loe, sms samuti kord-kaks nädalas vaatan. Kellel vaja suhelda see helistab, kui vaja korduvalt, alati ei kuule telefoni ka.
Vasta

(16-04-2024, 09:08 AM)Jesper Kirjutas:  Kui see mängutellimus käis läbi Google Play, siis saad küll kesksest kohast oma kõiki tellimusi vaadata ja katkestada: https://play.google.com/store/account/subscriptions ....

Võibolla on G kuidagi antud probleemi nüüdseks ära lahendanud ja sullerid helistavad nüüd vanainimestele, et nad oma korterimüügist saadud rahaga majandust elavdaksid?
Antud juhtum oli mu meelest eelmisel(või üleeelmisel) aastal ja et kannatajaks on küllaltki tehnikakauge inimene, siis nagu lugu kuulsin, nii seda ka esitasin. Tõepärasuses siiski ei kahtle. 

G arendab omi asju sedavõrd imelikult, et midagi läheb ka ajas paremaks, teised head funktsiooni muutuvad uuendustega kasutuks või kaovad üldse. Viimasest seesugusest meenub lennupiletite otsing. Vahepeal olid nad juba päris hea lahendusega maha saanud, et paned näiteks tll hki otsingusse ja paneb sulle selge graafiku hindade ja kõige muuga avaneva lehe ülaossa. Sealt siis kerid edasi või tagasi, soodsamad lennuajad kohe näha. Nüüd juba umbes paar kuud on kõik see õnn kuhugi ära kadunud. Peab jälle erinevatel lehtedel siblima.
Vasta

(16-04-2024, 17:57 PM)klemm Kirjutas:  
(15-04-2024, 22:46 PM)Aare72 Kirjutas:  Sedasorti kõnesid saabub mullegi mõnikord. Helistajad imiteerivad meie enda riigi rahvusvahelise suunakoodiga erinevaid numbreid. Teinekord tervitavad vigases eesti keeles lausa nimepidi. Ja siis hakkab peale. Loomulikult vene keeles. Alguses kuulan rahulikult, mis vennal öelda on. Peale seda, kui ütlen midagi a'la: ''räägi krt eesti keeles, saad ise ka aru, mida sa tahad'', pannakse kõne kärmelt kinni. Just täna oli jälle selline juhus. Helistati numbrilt +3725015393. Varemalt olen säärastest petukõnedest teavitanud aga enam ei viitsi.

Nende peppu saatmistega tasub ettevaatlik olla.
Mingiaeg helistas mulle neiu kes väitis end olevat politseinik...

Eestis kehtib teadupärast keeleseadus. Ükski (päris)politseinik ei räägi ametlikku juttu vene keeles kui vastaspool on ilmselgelt eestlane. Vastasel juhul on tegu libapolitseinikuga.

Millalgi möödunud sügisel, kui see libapolitseinike teema ajakirjanduseski kajastamist leidis, helistas mullegi n-ö politseinik. Alustuseks tervitas eesti keeles nimeliselt ja siis hakkas vene keeles ajama klassikat (panga)kontol toimuvast kahtlasest tehingust. Eestikeelsele küsimusele, et mis täpsemalt seal kontol siis toimub ka, pandi kõne kinni. Ja number, millelt helistati, oli küllaltki sarnane Swed-i numbriga. Meie suunakoodiga ja puha. Eks nad otsivad ikkagi pigem slaavi keelt kõnelejaid.

Eespool tekkis küsimus, kustkohast nad numbreid saavad. Üks allikas on kindlasti avalikud andmebaasid, kust saadakse numbrid koos nimedega. Meil siis nt äriregister või Teatmik. Üleeuroopaliselt vist Yellowpages vms oli kunagi. Samas nad ei peagi konkreetselt alati numbrit teadma. Üldiselt on ju vastava riigi numbrikombinatsioonide võimalikud variandid teada ja siis robot kukub järjest pommitama. Kui mõnel numbril toimub kontakt, võtab juba inimene ohjad üle.
Vasta

Igasuguste politseiga seotud asjadega ei ole mitte ühtegi põhjust teha "kiiresti ja mitteformaalselt". Kaotada on alati rohkem kui võita. Las järgivad protseduuri ja saadavad oma soovid kirjalikult.

Mina sain oma kirjalikud (e-mailitud) paberid politseilt selliste kirjavigadega ja sellises formaadis, et ma helistasin ise üle ja küsisin, et kas te päriselt saadate sellist jama või on mingid saamatud petturid tegutsemas? Ainus, mis seda kirja vähegi usutavalt politseiga sidus (ja miks ma üldse vaevusin midagi tegema) oli kirja domeen ja valideerunud dkim ja spf. Lisatud kutse oli allkirjastamata ja kirjavigadega rtf...
Vasta

(16-04-2024, 21:42 PM)Mahno Kirjutas:  Igasuguste politseiga seotud asjadega ei ole mitte ühtegi põhjust teha "kiiresti ja mitteformaalselt". Kaotada on alati rohkem kui võita. Las järgivad protseduuri ja saadavad oma soovid kirjalikult.

Mina sain oma kirjalikud (e-mailitud) paberid politseilt selliste kirjavigadega ja sellises formaadis, et ma helistasin ise üle ja küsisin, et kas te päriselt saadate sellist jama või on mingid saamatud petturid tegutsemas? Ainus, mis seda kirja vähegi usutavalt politseiga sidus (ja miks ma üldse vaevusin midagi tegema) oli kirja domeen ja valideerunud dkim ja spf. Lisatud kutse oli allkirjastamata ja kirjavigadega rtf...
Endise õpetajana võin kinnitada, et õpilastest politseisse läksid tööle need kõikse vähem teravamad kriidid, kel koolis olid ikka tõsised õpiraskused sh õigekirjas ja nt sõna "transport" kirjutati 100% valesti elik "tranTsport" -seega ei maksa imestada selliste vigaste dokumentide üle. Vastupidi, täiesti korrektne dokument politsei poolt tekitaks minus kahtlusi. 

P.S. Politseiametnike vaimsetest võimetest annab aimu nt kunagi minuga juhtunu, kus kiirusetrahvi kviitungi kirjutamisel nõuti töökohta ja Maanteeameti juurde taheti teada kas AS või OÜ Sad . Ei hakanud eskaleerima konflikti aga oli tahtmine küsida, et kas Politseiamet on AS või OÜ  Big Grin .
Vasta

oki. ma tean et mentidega on pidevalt brobleeme aga, siin voorumis on enamus suht normul mehed mitte õpsid ega prohvesorid nii, et oleks ikkagit viisakas olnd ütelda kas, see maadeedeamet võimista oligit on siis, ikkagit oü või as!?  Sad Sad Sad
ega meil oli ka alguses as aga siis, midagi jälle sussertati seadustega ja pärast oli meil, ooüü!  Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: Daff, Kult, qwerty009, 5 külali(st)ne