#21

sass Kirjutas:...Iseenesest on CŽ 175 minumeelest Jawa koopia ,ainsate erinevastena tuleb meelde,et no firmamärgid on muidugi teised,siis ....

...no peaaegu.
CŽ 175 on 350 Jawast nõksu väiksem, veljed on kitsamad(ka orig.rehvi mõõdud väiksemad), bensiinipaak on väiksem. Seda julgen kohe kindlalt väita. Kas ka sadul, porilauad ja kondlijubinad erinevad, enam kahjuks ei mäleta. Rattad seisavad hetkel kõrvuti talvekorteri kõige tagumisemas nurgas kõige muu võimaliku kola taga, nii et isegi võrdluspilti poleks mul võimalik teha, eks kunagi hiljem. Ahjaa, Jawal on teismoodi sumbutid ka, kindlalt.

erinevusi leiab veelgi, kui viitsida võrrelda näiteks neid pilte:
CŽ 175 väheke udune digipilt paberfotost, sry
ja Jawa 350 eest ja Jawa 350 tagant.

aga kui mu auto liigub valguskiirusel, kas on siis esituledest veel kasu?


Otsin pagasniku luuki 1/43 M407-le
Vasta
#22

kOll-il õigus. CZ 175/250 ja Jawa 250-l olid identsed ainult elektrisüsteem (va. väikesed erinevused süütelukus, erinev tulede ümberlüliti koos signaalinupu lahendusega ja erinev tagatuli), samuti küljekarbid, käsipiduri-siduri heeblid, esimesed-tagumised jalarauad, käiviti vänt. Muud nagu ei meenu, isegi spidomeeter oli erinev. Raami ja mootori konstruktsioonid täiesti erinevad.
Mis puutub CZ 250 (Deluxe) võimsusesse, siis oli tal 13hj, JAWA 250 (mudel360) 14hj. Oli väga vastupidav ja hea ratas, sai teisega käidud omal ajal päris kaugel end. NL osariikides reisimas, ei olnud erilisi tehn.probleeme. Mis puutub aga eespoolräägitud legendaarsetesse kiirusomadustesse, siis ei olnud ta nii eriline midagi. Jämedalt sama, mis JAWA 250.

Terv. Avo
50 50 598
Vasta
#23

Jawa 250 mudelitähis on 559. Kogu see jutt Jawa ja Cz erinevuste kohta on siin ju eelnevalt juba kirjas. Mis aga võimsusesse puutub, siis ei tasu unustada, et Cz 250/455 on see 13 hj saavutatud juba surveastme 6,8 juures, Jawal aga on surveaste 7,7. Ehk siis vähemalt teoreetiliselt peaks Cz mootor üsna kergesti järeleaidatav olema. Kaalu ja võimsuse suhe on ka Cz-l natuke parem, kuna ta on umbes 13 kilo Jawast kergem.
Vasta
#24


Mulle sattus kätte üks tänava cz-i mootor mille karteripoolte vahel polnud tihendit ega silikooni. Aga kui ma ta nüüd uuesti kokku panen ilma silikoonita, kas õli läbitulema ei hakka? Praegu olengi kahevahel, kas õhuke tihend või ilma kokku tagasi.

Ega kellelgi pole pakkuda 250 tänava cz-i väntvõlli või karteripooli. Hädasti oleks tarvis.
Vasta
#25

Õhukese kihi silikooni peaksid ikka panema. Enne kokkupanekut võiksid muidugi karteripoolte liitepindu sirge metalljoonlauaga kontrollida.
Üks Cz 250/455 väntvõll mul isegi vedeleb, kuid kepsulaager pole sellel just esimeses nooruses.
Vasta
#26


Kepsulaageri lõtku saab ju lasta ära teha. Minu väntvõllidega on aga selline jama, et ühel on see võll, kus rootor küljes on, kandiliseks pekstud. Just see ala kus on simmer. Sealt siseb õhku läbi. Ostsin uue simmeri ent palju paremaks ei saanud.
Teisel väntvõllil on roostekahjustused liiga suured.

Äkki saab sinuga väntvõlli asjus kaubale?Smile
Vasta
#27

Ikka saab. Tule ainult järgi. Privaatsõnum abiks.
Vasta
#28

Tere!

Tõstaks natukene teemat. Jõudis ka minu kätte tänavasõidu CZ 175. 1963a ja tüübiks on märgitud 450/0. Mootori ja raami numbrid algavad 450-02-...

Vahetatud on päris palju detaile: esimene porilaud, tagatuli, paak on kirjaga "jawa", summuti, "lennuk" puudub ja kõige kurvem, et puudu on käiguplaati liigutav seade. (võll millel kaks hammast mis käiguplaati lükkavad)

Otsin varuosakataloogi, et välja mõelda mis rattast saama hakkab. Sammuti olen huvitatud puuduvatest osadest. Vastu saaksin pakkuda Pannonia T5 ja kolme käiguga 125cc osi.
Vasta
#29

Kas sul puudub valatud "lennuk" või ümmarguse spido tarvis ülemine plekk? Mõlemal variandil oli Cþ-i puhul alumine osa valatud. Kinnitused aga teistsugused. Tee siis pilti ka jubaWink
Vasta
#30

Ega ma vist ei pääse jah oma ratta pildistamisest. Seda lähiajal ka kindlasti teen, sest ratta saatus on hetkel küsimärgiga.

Mind huvitaks, et kas mõnel teisel mudelil (jawa või cz) on samasugune käigulülitamise võll? Jawa 360 on sarnane aga ilma ümbertegemata kohe kasutada ei sobi. Joonisel detailiks number 20:
http://www.mz-b.com/360/p30.gif

Sellist jubinat oleks vaja. Siis saaks vast proovida kas võtab hääle sisse ja kas tuleb armastus peale... Smile
Vasta
#31

Cz 250 l sama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne