Uunikumid raudteelt.

Too nüüd asjast weits mööda.Täna lõuna ajal sõitis Edelaraudee rong Ülemistelt( reisijad pardal ) Järwevana tee juures Liiva suunas.Lõppu paraku ei näinud olin just siis Kemivesi juures laadimas.
Vasta

PETSS Kirjutas:Too nüüd asjast weits mööda.Täna lõuna ajal sõitis Edelaraudee rong Ülemistelt( reisijad pardal ) Järwevana tee juures Liiva suunas.Lõppu paraku ei näinud olin just siis Kemivesi juures laadimas.
2004. aastal sõitis ka Edelaraudtee rong sealt, tuli siis Liiva poolt. Mõtlesin juba tol ajal et sealt ju reisirongid sõitma ei peaks.
Vasta

PETSS Kirjutas:Too nüüd asjast weits mööda.Täna lõuna ajal sõitis Edelaraudee rong Ülemistelt( reisijad pardal ) Järwevana tee juures Liiva suunas.


Ju oli vaja rongile nina teise otsa keerata ning miskil põhjusel ei tahetud Telliskivi/Balti jaama kolmnurka selleks kasutada. Sest mis see Ülemiste/Liiva/Balti jaam muudki on kui suur kolmnurk Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Martti Kirjutas:2004. aastal sõitis ka Edelaraudtee rong sealt, tuli siis Liiva poolt. Mõtlesin juba tol ajal et sealt ju reisirongid sõitma ei peaks.
2003aasta 30 ja 31 August alustas reisi hommikune Tallinn-Valga diiselrong just Liiva jaamast,kõik teised diiselrongid sõitsid(Narva ja Tartu) sammuti sealtkaudu kuid reisijaid aga ei veetud,alustati Ülemistelt. Ka nädal varem sõitsid Narva ja Tartu (Valga) rongid Ülemistelt Liivale ja sealt depoosse kuid reisijaid ka siis ei veetud,alustati ja lõpetati ikka Ülemistelt.
Üldse mõtlen,miks ainult hommikune Tallinn-Valga Liivalt alustas. Ka teised Tartu,Narva ja Tapa rongid oleks võinud sealt alustada,tee oli ju sama!
Kogu see pull oli Endla viadukti remondi tõttu,kust diiselrongid Balti jaama ei pääsenud. Ma sõitsin ka ise Liiva-Ülemiste reisijana läbi. 5,5km kaubaliini reisirongiga!

Vahel harva jah sõidavad Edelaraudtee diiselrongid Ülemiste ja Liiva vahel kuid enamasti kas "pööratakse" vaguneid ümber või sõidetakse lihtsalt depoosse. Näiteks 2003aasta 23 Oktoober,kui Kullil sõiduauto põrutas kas Tartu-Tallinn,või Narva-Tallinn diiselrongile sisse ja see läks hiljem Ülemistelt "tühjalt" just seda teed mööda depoosse. Ma ise nägin veel seda minekut eemalt,rong oli DR1A-228.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Aga , mis see põhjus wõis olla?Ja weel kellelgi on pilte wedurite ümber pööramis kohtadest.Mäletan suurt betoneeritud auku Walga jaamas 1980 aastal.Pealis ehitust siis enam polnud ja ega neid  vaewalt enam kuslil säilinud ka pole.
Vasta

PETSS Kirjutas:Ja weel kellelgi on pilte wedurite ümber pööramis kohtadest.Mäletan suurt betoneeritud auku Walga jaamas 1980 aastal.Pealis ehitust siis enam polnud ja ega neid  vaewalt enam kuslil säilinud ka pole.

Haapsalus suur ringpöörik täiesti olemas. Kuna see rajatis on kõikide muude jaama hoonete/seadmetega muinsuskaitse all, siis vast jääb ka tulevikus alles.

Viimati käisin juures/sees 1999, siis olid küll kohalikud sellesse süvendisse juba oma puuriitasid ladunud, sest seda kasutati viimati 1971, mil Haapsallu käis regulaarliine viimane auruvedur. Kuid ringrööbas ja teraskonstruktsioonid olid kindlalt alles.

Mälestise kood Kultuurimälestiste Riiklikus Registris - 15416; link registri veebiversiooni - http://register.muinas.ee/pdetail01.asp?mo_id=15423

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Tänaseks on vedurite ümberpooramskohad olemas Muugal ja Valgas. Tartus kah vist,kindel pole. Neid ameerika vedureid peab pöörama vahest.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

EdR Kirjutas:Tänaseks on vedurite ümberpooramskohad olemas Muugal ja Valgas. Tartus kah vist,kindel pole. Neid ameerika vedureid peab pöörama vahest.

Kas pöörikud või kolmnurgad? Ringtee ju ometi mitte?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

valdo Kirjutas:Kas pöörikud või kolmnurgad? Ringtee ju ometi mitte?
Pöörikud. Kunagi 80-tel aastatel ma nagu mäletan kusagil Maardu kandis Peterburi mnt(siis Leningadi mnt) ääres raudteed,mis oli (vähemalt mulle paistis) ringikujulisena. Oli selline suur ring. Ei mäleta enam,kus kohas see oli aga tänaseks seda alles enam pole. Kes sellest rohkem teab?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Vedurite pöördsillad on Muugal, Tartus, Valgas.
Alles on ka veel Kopli ja Haapsalu omad (pole kasutuses).
Vasta

EdR Kirjutas:
Martti Kirjutas:2004. aastal sõitis ka Edelaraudtee rong sealt, tuli siis Liiva poolt. Mõtlesin juba tol ajal et sealt ju reisirongid sõitma ei peaks.
2003aasta 30 ja 31 August alustas reisi hommikune Tallinn-Valga diiselrong just Liiva jaamast,kõik teised diiselrongid sõitsid(Narva ja Tartu) sammuti sealtkaudu kuid reisijaid aga ei veetud,alustati Ülemistelt. Ka nädal varem sõitsid Narva ja Tartu (Valga) rongid Ülemistelt Liivale ja sealt depoosse kuid reisijaid ka siis ei veetud,alustati ja lõpetati ikka Ülemistelt.
Üldse mõtlen,miks ainult hommikune Tallinn-Valga Liivalt alustas. Ka teised Tartu,Narva ja Tapa rongid oleks võinud sealt alustada,tee oli ju sama!
Kogu see pull oli Endla viadukti remondi tõttu,kust diiselrongid Balti jaama ei pääsenud. Ma sõitsin ka ise Liiva-Ülemiste reisijana läbi. 5,5km kaubaliini reisirongiga!
Kui mina nägin reisirongi sealt sõitmas siis olid reisijad ka sees.
Vasta

Tartu pöördring tehti justament seks puhuks korda, et seal saaks ameeriklasi (ja hiljem ka venelaste sekstioone) ümber keerata. Kui õigel ajal sattuda, võib seal näha 5-6 vedurit järjekorras ootamas. Ühe masina ringipööramine võtab aega u 5 min, peale- ja mahasõitudega kokku vast 10 min.
OT: Olen ühte taolist protsessi ka filminud, kasutades statiivina harutupikut. Töömees tuli küll köhima, aga ei saanud aru, et ma filmin, vaid mõtles, et mul on niisama fotoaparaat kõrval.
Vasta

martinmannik Kirjutas:Tartu pöördring... masina ringipööramine võtab aega u 5 min...
[...]
Olen ühte taolist protsessi ka filminud, kasutades statiivina harutupikut. Töömees tuli küll köhima, aga ei saanud aru, et ma filmin, vaid mõtles, et mul on niisama fotoaparaat kõrval.

Mis ajast peale raudteeveeremi ja rajatiste pildistamine/filmimine keelatud on? N.Liidu aegadest peaksime me möödas olema, kus igas pildistamises spioonitööd nähti...

Aga... äkki saaks kusagil seda filmilõiku näha?

Muide, kas tegemist on vanaaegse pöördringiga või uusrajatisega?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

[/quote]

Mis ajast peale raudteeveeremi ja rajatiste pildistamine/filmimine keelatud on? N.Liidu aegadest peaksime me möödas olema, kus igas pildistamises spioonitööd nähti...

[/quote]
Itaalias on näiteks keelatud.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta

valdo Kirjutas:Mis ajast peale raudteeveeremi ja rajatiste pildistamine/filmimine keelatud on? N.Liidu aegadest peaksime me möödas olema, kus igas pildistamises spioonitööd nähti...


Muide, kas tegemist on vanaaegse pöördringiga või uusrajatisega?
Tegu on veneaegse pöörsillaga.

Keelatud pole see kuskil, kuid iga depoo ja suurema jaama territoorium kuulub mingi debiilse turvafirma valve alla, ning need tulevad küll köhima.
Vasta

Ülemiste kaubajaama pildistamisel küll keegi köhima ei tulnud. Ülemiste kaubajaam
Vasta

Eks selle pildistamisega on nagu on. Ükskord kutsuvad ilma küsimatta vaat et kabiinigi pildistama,teinekord sõimatakse ja ähvardatakse politseiga ja vaata veel et too kallale ei tule. Mõni jälle lihtsalt ei kannata pildistajaid....
Seal Ülemistel pidid just kõige kurjemad turvad olema. Endal kokkupuuteid seal pole olnud,aga teiste käest kuulnud olen. Eriti sealt ülekäigusilla pealt pilti tehes. Nii et ettevaatust seal!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Kewadel sai lastega ka Tallinn-Wäikses kolatud ja pilte tehtud.Suhtumine sõbralik.Samas olen kuulnud ka jutte ,et peaaigu aparaat ära wõetud ja napilt kinni võetud.Asi sõltub wist sellest kes wahetuses on.
Vasta

valdo Kirjutas:Mis ajast peale raudteeveeremi ja rajatiste pildistamine/filmimine keelatud on? N.Liidu aegadest peaksime me möödas olema, kus igas pildistamises spioonitööd nähti...
NL-i ajal oli raudteeveeremi pildistamine/filmimine vägagi rangelt keelatud - strateegilised objektid ikkagi. Olen kuulnud, et juba ainuüksi veduri numbri üleskirjutamise pärast võidi sind ülekuulamisele viia, korduva vahelejäämise korral oli reaalne võimalus KGB kaela saada. Ukrainas on tänapäevani selline suhtumine: sõber rääkis, kuidas üks vedurihuviline pandi pildistamise eest nädalaks ajaks veele ja leivale. Eestis on lood õnneks paremad: liini peal võib pilti teha 5 m kauguselt rööpa servast, jaamades ei tohi turvamees kobiseda, kui perrooni peal pildistad. Ise olen korduvalt "seadust rikkunud", aga õiendamist on esinenud ainult paaril korral. Ja ka siis paluti jaamakorraldaja käest paber hankida.
valdo Kirjutas:Aga... äkki saaks kusagil seda filmilõiku näha?
Panin klipi üles www.zone.ee/martinmannik/Poordsild.wmv . Et fail ära mahuks, pidin talle jõhkra compressi tegema, nii et kvaliteedist siinkohal rääkida ei saa.
valdo Kirjutas:Muide, kas tegemist on vanaaegse pöördringiga või uusrajatisega?
Ei anna küll pead, aga antud pöördsild peaks pärinema juba jaama algusaastatest, sest Tartu on sõlmjaam ning seal esineb vedurite ringipööramist sageli. Alguses oli sild käsiajamiga, raskete Ameerika vedurite jaoks tehti ta elektri peale ümber.
Vasta

Täna umbes 300 meetrit enne Nõmme jaama kesklinna poole vahetati elektrirongi liini hoidev tala välja. Kohal oli tehnoabi vedur: Pilt, Pilt2.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne