Uunikumid raudteelt.

Miks teha rööpmepaar neljaliseks, kui kahe rööpa vahele (1520 mm) saab panna kolmanda rööpa, mis vastab 1435 mm-le. Olen ise näinud fotot analoogsest raudteelõigust, kus sai sõita nii NL-i kui Euroopa standardi veerem. Omaette teema on muidugi pöörangud - vaevalt selliseid korraga kahele laiusele toodetakse. Odav oleks magistraali peal viia 1435-ne laius 1520 sisse, aga jaamades tuua välja eraldi rööpmepaarile koos iseseisvate pöörangute ja haruteedega... Nii et Tallinna piires peaks sõltuvalt lõppjaamast (kas Tallinn-Väike või Balti) tegema 1520-sele tammile laienduse 1435 jaoks, pluss jaamadesse veel lisaharud. Nii oleks ilmselt kõige odavam ja loogilisem.
Vasta

martinmannik Kirjutas:Miks teha rööpmepaar neljaliseks, kui kahe rööpa vahele (1520 mm) saab panna kolmanda rööpa, mis vastab 1435 mm-le. Olen ise näinud fotot analoogsest raudteelõigust, kus sai sõita nii NL-i kui Euroopa standardi veerem.
Täiesti võimalik: http://odessatrolley.com/Pictures/1304.jpg
[Pilt: 1304.jpg]
Vasta

Potsataja103 Kirjutas:
martinmannik Kirjutas:Miks teha rööpmepaar neljaliseks, kui kahe rööpa vahele (1520 mm) saab panna kolmanda rööpa, mis vastab 1435 mm-le. Olen ise näinud fotot analoogsest raudteelõigust, kus sai sõita nii NL-i kui Euroopa standardi veerem.
Täiesti võimalik: http://odessatrolley.com/Pictures/1304.jpg

Kolme rööpa idees 1520/1435 korral kahtlen siiski väga. 1520-1435=85 ehk siis kaks äärmist rööbast (rööbaste ääred!) peavad asuma üksteisest 8,5 cm kaugusel. Nii lähedale üksteisele rööpad siiski ei mahu ja nende vahele peab jääma ju ka rattabandaaži jaoks vahe. Seepärast siiski 4 rööbast?

Suuremate laiuse erinevuste (nt 1520/750, 1435/1000 jms) korral töötab kolme rööpa variant küll kenasti. Eestis oli 1520/750 minu teadmiste kohaselt nt Ülemistel Tartu mnt viaduktil.

Kasutaja Soobel kui raudtee-asjatundja võiks siin sõna sekka öelda.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Valga jaamas oli ka kitsa as ja lai tee koos.Vähemalt ennesõjaaegsetel piltidel on toda hästi näha.
Vasta

Ega kolmas rööbas mahuks sinna ära küll. Muideks, pidi olema võimalik lääne rongiga ka mööda vene raudteed sõita, aga pöörangutest ei läheks läbi ja kurvides kukuks siiski rong rööbaste vahele. Kaks võimalust on kas neli rööbast või spetsialsed kaksikrelsid, midagi trammirelsi moodi.
Vasta

Ei leidnud kuskilt trammirelsi mõõte, aga äkki sobivad tavalised trammirelsidki kahelaiuselise tee tegemiseks? Toungue
Vasta

Soobel Kirjutas:Ei leidnud kuskilt trammirelsi mõõte, aga äkki sobivad tavalised trammirelsidki kahelaiuselise tee tegemiseks? Toungue
Trammirelsid raudteele??? Need ei vasta raudtee tehnilistele nõuetele! Koormused ja kiirused on liiga erinevad!
Tramm on selles mõttes ikka mänguraudtee Toungue
Vasta

Selline ilus kraana seisab Tartu jaamas. Puks on selline
Vasta

Läbi käidud raudtee Õismäe-Hiiu, Hiiul vaatasime lypsikuga ka seda mis on rööbastele kirjutatud. Suureks rõõmuks oli seal tootja ja ka aastaarvud ilusti peal. Kõige vanem oli 1905 ja \"noorim\" 1960-ndad. Pildid
Vasta

Hiiul asub ka mõned raudteeremondirongid.On kellelgi neist pilte või teab lähemalt. Nad natukese lolli koha pääl,et ma ise pole pilte saanud.Tundub ,et seisawad sääl juba pikemat aiga.
Vasta

Olen ka näinud neid ronge, tunduvad ikka vanem tehnika olevat ja proovisin pilti teha nii nendest rongidest kui ka sellest korranast mis nende kohal liigub. Kumbgi ei tulnud välja kuna Chevy esiklaas oli nii must et udused jäid. Asuvad samas kandis kus Hiiu EPT load varem olid, isegi samas hoovis vist. Aga jah need on ümbritsetud suuremõõtmeliste \"objektidega\" ja raske pilti saada, aga vaadata saab läbi võrkaia neid ikka.
Vasta

Kunagi ammu käisime Lypsikuga Paljassaarel jalgratastega sõitmas ja jäi ette selline pooleks lõigatud vagun: Vagun
Vasta

Too vagun on diiselrongi D1-429 oma. Tegemist siis ühe haakevaguniga.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

PETSS Kirjutas:Hiiul asub ka mõned raudteeremondirongid.On kellelgi neist pilte või teab lähemalt. Nad natukese lolli koha pääl,et ma ise pole pilte saanud.Tundub ,et seisawad sääl juba pikemat aiga.


Ega need needsamad ole, mis kunagi Jäve veoalajaamas seisid? Nuut käis neid kunagi otsimas, aga sealt üeldi, et on müüdud. Järeldasime, et müüdi emexile.
Seal oli posu 2teljelisi kaubavaguneid, muist soojakuteks kohandatud ja kaks hitleriaegset S-Bahni vagunit, mis sõitsid enne SR-e elektrirongi.
Mida need raudteeremondirongid endast kujutavad?
Vasta

Soobel Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Hiiul asub ka mõned raudteeremondirongid.On kellelgi neist pilte või teab lähemalt. Nad natukese lolli koha pääl,et ma ise pole pilte saanud.Tundub ,et seisawad sääl juba pikemat aiga.


Ega need needsamad ole, mis kunagi Jäve veoalajaamas seisid? Nuut käis neid kunagi otsimas, aga sealt üeldi, et on müüdud. Järeldasime, et müüdi emexile.
Seal oli posu 2teljelisi kaubavaguneid, muist soojakuteks kohandatud ja kaks hitleriaegset S-Bahni vagunit, mis sõitsid enne SR-e elektrirongi.
Mida need raudteeremondirongid endast kujutavad?

Ei ole need, seal on MPT4ad ja kaasaegsemad platvormvagunid.
Vasta

Lavassaare nägi täna välja nii: http://www.pilt.ee/view/519610/
Vasta

Üle pika aja nägin täna (umbes paar tundi tagasi)sõitmas sinist vedurit Harku raudteel.Tuli Harku kärjäärist siis COCA tehase taga vahetati rööpa suunda ja sõit läks Mustamäe katlamaja poole.Marki üles es kirjutanud aga 2 pilti sain.
Vasta

PETSS Kirjutas:Üle pika aja nägin täna (umbes paar tundi tagasi)sõitmas sinist vedurit Harku raudteel.Tuli Harku kärjäärist siis COCA tehase taga vahetati rööpa suunda ja sõit läks Mustamäe katlamaja poole.Marki üles es kirjutanud aga 2 pilti sain.
Paberite järgi peaks seal liikuma TGM6A-2493. Ma ka korra nägin eelmine aasta seal Kadaka kandis ühte vedurit liikumas aga marki ei jõudnud tähele panna ja pilti ei saanud sammuti teha.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Huvitaw aja manu too ,et see vedur sõitis üksi.Pärastpoole oli veel teda sõitmas kuulda(lasi kõikse aeg vilet).Vaatama aga ei olnud mahti minna.
Vasta

Täna jälle toimus liikumine Harku raudteel, vedur üksi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne