Uunikumid raudteelt.

BLRT teritooriumil 3 mahakandmis tunnustega Eesti Põlewkivile kuulunud sinist mootorvedurit ja siis ka weel rohelised vist ainult kohalikuks otstarbeks kasutusel olevad wedurid.Pilti teha ja üles kirjutada ei saanud.Sääl kõva kord.Autoga sisse minnes tuleb turva kaasa.Ehk õnnestub teine kord paremini.
Vasta

Mul on sellest Harku vedurist ka pilt olemas, vedur tuleb Harkust Hiiule koos vagunitega, annab üle vagunid EVR ChME-le ja läheb tagasi Harku. Võib ka vastupidi olla.
Vasta

PETSS Kirjutas:BLRT teritooriumil 3 mahakandmis tunnustega Eesti Põlewkivile kuulunud sinist mootorvedurit ja siis ka weel rohelised vist ainult kohalikuks otstarbeks kasutusel olevad wedurid.Pilti teha ja üles kirjutada ei saanud.Sääl kõva kord.Autoga sisse minnes tuleb turva kaasa.Ehk õnnestub teine kord paremini.
Põlevkivil on neid vanu TEM2-sid küllaga.Kevadel või eelmineaasta,ei mäleta,tulid sinna uued TEM18-ed.
Vasta

TULE JAAMA!
10 aastat viimasest reisirongist!
100 aastat Keila-Haapsalu raudtee valmimisest!
Läänlane ei nuta vaid trotsib!


Kogu pere üritus: TULE JAAMA!

Laupäeval 24. septembril Haapsalu raudteejaamas

AJAKAVA

12.30-14.00 Konverents „Haapsalu raudtee täna ja homme”
Raudteemuuseumi arenduskavad Deana Põder
Rohuküla-Haapsalu-Riisipere Tervisetee raudteetammil Ülle Lass
Loode-Eesti raudteede tasuvusuuringu algatamine Rein Riisalu
Soome kogemused Arho Antila
Elektrirongi vagunis II jaamateel

13.00 Ekskursioon Haapsalu raudteejaama kompleksis Tõnis Padu
13.30 Rong see sõitis Türile… See Teater lastele
14.30 Dresiinide võidusõit
AS Eesti Raudtee
AS Edelaraudtee
AS Elektriraudtee
ja Haapsalu võistkonnad

Peale võidusõitu on dresiinid laste päralt

16.30 Tantsib Black Coffee

17.00 Dresiinivõistluse autasustamine
17.15 Vaksali Meelejahutaja See Teater

Raudtee sünnipäeva puhul muuseumipilet 1.- kroon


JA NÜÜD KÜSIMUS: PAKUKS KEEGI TRANSPORTI ?
Kuna omal rahadega kitsi ja transport veab alt.
Vasta

See küll mitte päris teemasse.Täna sõitis Järwevana teega paralleelsel raudteel (vist leedukeelsete kirjadega punane vagun).Olen seda wagunit ka ennem Rapla kandis liikumas näinud.Täna lükkas seda Edlarauudtee manööver wedur.Kas see on mingi kiiruse kontrolli wagun või midagi säärast?Tollel teel nägin seda isendit kaks korda.Kiirus tolle teelõigu kohta oli suur,tawaliselt liigub sääl rong suht aeglaselt.
Vasta

See on teemöödu vagun, lätikeelsete tekstidega, lätist renditud.
Vasta

Äärmiselt eluvõõras küsimus?Mida see teemõõdu wagun mõõdab.Täna kui ma seda imet nägin ,oli waguni eesots rahvast täis.Kõik vahtisid aknast ettepoole(vagun oli ju wedurist ees).
Vasta

PETSS Kirjutas:Äärmiselt eluvõõras küsimus?Mida see teemõõdu wagun mõõdab.Täna kui ma seda imet nägin ,oli waguni eesots rahvast täis.Kõik vahtisid aknast ettepoole(vagun oli ju wedurist ees).
Tee profiili ja seisukorda.
Vasta

Ei ole küll väga tõsine ettepanek, aga siiski:

looks Nõmme Tee Seltsi eeskujul näiteks Nõmme Raudtee Seltsi kitsarööpmelise raudtee taastamiseks mingis lõigus. Raudtee tamm ju täiesti olemas. Sobiks näit Liiva jaamast Hiiu ringdepooni (reaalsem oleks vast Rahumäe surnuaiat alates). Probleem oleks muidu üle Männiku tee saamisega, mujal võiks kasutada vana tehnikat ristumisel tänavatega: vedurijuhi abi jookseb veduri ees ja peatab punase lipuga liikluse ja kui vedur teele jõuab kargab uuesti vedurile.
Tore oleks ju mõnda pahvivat auruvedurit paari vaguniga Nõmme mändide all jälle sõitmas näha!

Ps.
Nõmme Tee Selts ei taha mingit teed ehitada, vaid sõdib uute teede vastu Nõmmel.
Vasta

Mõtel pole viga, pigem jääb asi teostamise taha seisma. Hoopis huvitavam oleks kui kitsarööpmeline läheks üle Pärnu mnt, läbi Nõmme Hiiule, kahjuks on aga osa raudtee tammist asfalteeritud(paar nädalat tagasi umbes 300m lõik tehti juurde).
Vasta

Kolasin natuke oma pildikogus ja taasavastasin need pildid, mis kunagi on juba siin foorumis olnud. Olid pilt.ee-s aga kuna seal ei kannata midagi hoida siis nüüd uuesti ja kiiremini nähtvada
Vasta

Umbes aasta tagasi liikus idee rajada Liiva jaama veetorni (vist Nõmme linnaosavalitsuse eestvedamisel) midagi muuseumi taolist meenutamaks kunagist kitsarööpmelist raudteed. Kahjuks ei tea ma mis sellest ideest edasi sai või kas üldse tegeldakse.

Liiva jaam http://www.hansaco.ee/raudtee/?main=1&su...81&tlink=0
Vasta

Martti Kirjutas:Mõtel pole viga, pigem jääb asi teostamise taha seisma. Hoopis huvitavam oleks kui kitsarööpmeline läheks üle Pärnu mnt, läbi Nõmme Hiiule, kahjuks on aga osa raudtee tammist asfalteeritud(paar nädalat tagasi umbes 300m lõik tehti juurde).
See idee ju kunagi ammu-ammu väljagi käidud ja kuskil 77 või 78 aastal tegi tollane"Noorte Hääl" 1.aprillinalja teatades ja vististi oli see ka pildina väljas,et endisel Vääna raudteel avati kauaoodatud lasteraudtee.
Usutavasti peavad eelkirjutajad silmas üht ja sama raudteed.
Mäletan hästi milline nägi välja Nõmme turu tagune ülesõit.Ja valusasti mäletan.Sain nimelt vedurijuhi abi käest omaenda pilliroost suusakepiga üle turja.Nõmme ülesõit oli vähemasti viimases otsas,s.o kuni märtsini 1971(väravad ja rööpad tees säilisid kuni suveni,muus osas suuresti aga 73 aastani) lahendatud nii,et nii Hiiu kui ka Rahumäe pool tänavat olid lukustatavad väravad.Rong peatus,abi läks välja ja keeras väravad teele,rong sõitis üle,peatus ja korjas siis abi taas peale.Miks sain kepiga üle turja?Kitsast oli ja on väga lihtne lahti haakida.Suuremad poisid (ma olin 71 aastal 11 aastane)lihtsalt tükeldasid rongi ,tobe aga naljakas ka.
Mina aga jäin lihtsalt õigustatult vihasele vedurimehele esimesena ette.
Aga edasi.
Liivalt Hiiu endise ring depooni jääb ette viis rohkem või vähem koormatud tänavat.Hakkame lugema Liiva poolsest otsast.Männiku tee,Pärnu maante(eriti nutune Nõmme poolt tulijale,eriti kui ei tunne end autoroolis väga kindlalt) Rahumäe tee,(neist vast kõige probleemitum)edasi Ehitajate tee Nõmme turu juures(sõbrad,seal on teinekord üsnagi pikad sabad,poolde mäkke vähemasti ja nende tekkele aitab kindlasti kaas ka Nõmme laia ülesõit.No kes laseks sinna veel ühe täiendava takistuse luua?!)Noh ja siis veel Vääna tänava ülesõit.Autosõidutehniliselt küll suht lihtne,aga arvestades kohe samas olevat ristmikku,mis päris suure koormusega ja suht totakaid sõidutavasid,siis kujutan juba ette tekkivaid ummikuid.Muuseas ,kuna käisin ise esimesed 8 talve samas asuvas Hiiu koolis(Siis 28.-8 kl Kool) siis mäletan ka tollal olnud autode sabasid.No loomulikult polnud nad võrreldavad praegustega,aga siiski.Hiiul käis üsnagi agar kaubaliiklus,teesidki oli rohkem(see on siit foorumistki läbi käinud) ja lisaks anis vilet ja manööverdas armas pisike kitsas vedur Vääna tänava otsas.
Kokkuvõtteks.Tee on jah võimalik põhimõtteliselt taastada ja samas põhimõtteliselt ei räägime selle taastamise hinnast.Veerem kah,kust seda peaks saama?Liiva jaama juures on jah küll suht hõlpsasti taastatav pöördekolmnurk,aga Hiiul?Depoohoone jah säilinud,aga mitte kasutusest väljas.Ja kust võtta sinna pöördsild?
Kaunis ja minugi jaoks sümpaatne unistus,samas tean,et teostamatu.
Tervitades,Flanagan
Vasta

Tore lugeda ideesid kitsa taastamise suhtes.Aga Vääna liinil on see asi vist teostamatu.Täna sai Tamsalus käidud.Niikaua kui mul koormat maha võeti mõtlin kunagise Türi liini peale.Sealne teetamm kuni peaks ju Vodjani enam vähem säilinud  olema,läbib ka JJ.Aastat 3-4 tagasi oli ju plaan tuua kitsa muuseoum Türile ja taastada liiklus Türi ja Alliku vahel . Sääl aga tekkisiid mingid probleemid ja asi jäigi sinnapaika .Kahju ,et selline idee rukkise läks.
Vasta

Ma ei ole oma loomult pessimist, kuid millise endise liini taasavamisest me ka ei unistaks, on üsna kindel et asja juriidiline pool takerdub mõne kangekaelse maaomaniku taha kes ei ole nõus loobuma oma erastatud raudteetammi lõigust. Asulas on veelgi keerulisem - ei maksa loota et näiteks Nõmme eramute elanikud ei hakka koguma toetusallkirju akna tagant läbimineva raudtee keelustamiseks. Suure tõenäosusega see neil ka õnnestub (müra- ja saastenormid, haljastuse kahjustamine, eeskirjadega ettenähtud servituutide puudumine, tänavatele tekkivad raudteeülesõidud jne.)
Vasta

See küll teemast mööda aga mida arwate austatud riigiisade ideest.Nimelt ,et Elektriraudteele ülessanne :osta lähima kahe aasta pärast uued diiselrongid Tallinn-Tartu -Orava ja Tallinn-Narwa liinidele.Peaksi vastama kõigile EU nõuetele.Eriti sooviks teada kasutaja Soobli arwamust.Tema asjaga wist, kõige rohkem kursis.
Vasta

PETSS Kirjutas:See küll teemast mööda aga mida arwate austatud riigiisade ideest.Nimelt ,et Elektriraudteele ülessanne :osta lähima kahe aasta pärast uued diiselrongid Tallinn-Tartu -Orava ja Tallinn-Narwa liinidele.Peaksi vastama kõigile EU nõuetele.Eriti sooviks teada kasutaja Soobli arwamust.Tema asjaga wist, kõige rohkem kursis.
Ka mulle täna üks huviline teatas sellest. Mina ausaltüeldes ei usu seda asja. Elektriraudtee ja diiselrongid? Naeruväärne,milleks siis Edelaraudtee on,see ju opereerib diiselrongidega?

Ootame ja siis näeme mis sellest välja tuleb.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Ma ei ole küll majandusteadlane, aga tegelikult pole taolise käigu tagamaid üldse raske aimata. Edelaraudtee on ju erafirma. Erafirma on eelkõige huvitatud kasumi tootmisest, selleks samas erilisi investeeringuid tegemata. Riik annab talle iga-aastaseid dotatsioone, sest reisijatevedu ei ole kunagi olnud kasumlik valdkond, ning omapoolsete tulude arvelt peaks Edelaraudtee vastama uute rongiliinide avamisega (hiljutine näide Tallinn-Rakvere näol), sõiduplaanide mitmekesistamisega ning idee järgi - rõhutan: idee järgi! - soetama ka uut veeremit või vähemasti renoveerima vana. Mis on aga tegelikkus? Nende aastate jooksul, mil reisijatevedu on olnud erafirma käes, pole hangitud mitte ühtegi uut rongikoosseisu (jah - uusi istmeid-põrandakatteid-valgusteid on pandud, aga see on dotatsioonimiljonite juures tühine), Lõuna-Eestis sisuliselt rongiliiklus kiratseb ning mugavust ei paista kusagilt poolt. Ainult Eesti Raudtee samm rekonstrueerida Tallinn-Tapa ning Tapa-Tartu liin on võimaldanud sõidukiirust 120 km/h-ni tõsta. Raha aga küsib see firma riigilt iga aasta rohkem - ja ei ole üldse kindel, et kõik summad on absoluutselt sihipärast rakendust leidnud.
Siit järeldus: reisivedu raudteel peab olema riigi hallata, sest vastasel korral hakkavad vähemasti Banaanivabariigis aset leidma igasugused hämarad tehingud ja sobingud - riigi dotatsioonid kanditakse kõrvale ja sisuliselt saadab kogu "arengut" stagnatsiooni maik. Ju on riigiisad sellest vaikselt aru saanud ja tahavad nüüd riikliku Elektriraudteega Edelale survet avaldada - vaevalt et lõplikult välja juurida, küll aga utsitada Edelaraudteed oma tegutsemise kvaliteeti tõstma dotatsioonidega vastavale tasemele.
Praegu ma sisuliselt refereerisin targemate meeste mõtteid. Suurema huvi korral võite vaadata http://mulgiraudtee.viljandimaa.ee/train...=6&tid=396 ja ka teisi analoogseid teemasid samast foorumist.
Vasta

Mul vedeleb siis Hagudi jaama juures võsas (Tallinn-Rapla liinil) üks kitsarööpmelise kaubavaguni raam, veermiku pole. Paar pilti on kah sellest, ei hakanud läbi tilkuva võsa ronima, tegin eemalt.
http://fotod.pri.ee/vagun/ (tulevad sinna tunni jooksul)
Vasta

EdR Kirjutas:
PETSS Kirjutas:See küll teemast mööda aga mida arwate austatud riigiisade ideest.Nimelt ,et Elektriraudteele ülessanne :osta lähima kahe aasta pärast uued diiselrongid Tallinn-Tartu -Orava ja Tallinn-Narwa liinidele.Peaksi vastama kõigile EU nõuetele.Eriti sooviks teada kasutaja Soobli arwamust.Tema asjaga wist, kõige rohkem kursis.
Ka mulle täna üks huviline teatas sellest. Mina ausaltüeldes ei usu seda asja. Elektriraudtee ja diiselrongid? Naeruväärne,milleks siis Edelaraudtee on,see ju opereerib diiselrongidega?

Ootame ja siis näeme mis sellest välja tuleb.
Milleks üldse peaksid sõitma diiselrongid, võiks ju kogu reisijateveo üle viia elektrile, näiteks nagu Soomes. Milleks on vaja neid tossavaid vedureid?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne