Veoautokrossi ajalugu tutvustav raamat otsib tuge
#1

FB grupis Veoautokrossi ajalugu ilmus selline tekst. Autoriks Kalle Allik, kes lehe tegemist vedanud. Tean teda asjaliku ja sõnapidaja mehena.

Veel kuu aega tagasi olin kindel, et taolist, allpool olevat pöördumist pole mul vaja teha ja saan heade sõprade abil ja ametlike toetajate toel sellest murest iseseisvalt üle. Kahjuks on elu ja majandus kogu maailmas pööratud pea peale ning ilma teid appi kutsumata läheks alustatu lõpetamine raskeks. Kõik hinnad lihtsalt jooksevad suure kiirusega kõrgustesse. Kui leiate aega, siis lugege minu abipalve palun läbi ja kui peate võimalikuks abiks olla, oleksin väga tänulik!!

Abipalve!

Olen ligi 10 aastat enda sõprade abil ja tugeval toel veoautokrossi ajaloo ja tänapäeva sündmuste jäädvustamise ja säilitamisega tegelenud. Kokku on see materjal salvestatud ligi 50 tuhandel failil.

Tegemaks väikest vahekokkuvõtet, sai eelmisel aastal, mil Eesti auto- ja motosport tähistas enda 100-ndat juubelit, koostatud rändfotonäitus „Veoautokross läbi aegade“, mis momendil mööda vabariiki ringi liigub.

Loogiliseks jätkuks sellele näitusele on samanimelise raamatu, mis veoautokrossi ajalugu ja tänapäeva tutvustab, kirjastamine. Sõprade ja fännide sõbralikul survel ongi see nüüd teoks saamas. Kui algselt oli plaan raamat koostada 192 leheküljeline, siis nüüd on see paisunud 240 leheküljeliseks. Suur rõhk on fotodel. Neid läheb raamatusse rohkem kui pool tuhat. Raamatus on 33 alajaotust, kus tuleb juttu veoautokrossist ja ka bagimeestest mitme tahu pealt. Sõitjatest, radadest, masinatest jne. Raamatus on kõigele muule lisaks ära märgitud kõik veoautokrossi vanades kavades ja protokollides kirjas olnud võistlejad, kes aastatel 1961-2021 veoautokrossi võistlustel stardis on olnud. Neid sai kokku 729. Raamatu formaat on sama, mis viimaste aastate autospordi aastaraamatutel. Kõvakaaneline A4 mõõdus värvitrükk.

Tekstid on juba valmis ja keeletoimetaja poolt üle vaadatud. Kujundaja on oma tööd lõpetamas ning trükikojaga on kokkulepe sõlmitud. Raamat peaks valmima Jaanipäevaks.
Kuna raamatu kirjastamine ja trükkimine pole mitte odav tegevus, siis enda pensionivarudest ei suuda kogu momendil puudu olevat summat (pea 2 tuhat eurot) tasuda. Kui leiate võimaluse toetada minu ettevõtmist selline raamat veoautokrossist kaante vahele saada, olen abi eest väga tänulik.

Vastav ülekanne tehke palun sel juhul Kalle Alliku arveldusarvele EE072200001101841691 Swedpangas või MTÜ A&A Autosport arveldusarvele EE641010220290842220 SEB pangas. Ülekande selgitusse märkige „Raamat“.

Oodatud on nii firmad kui üksikisikud. Kõik toetajad saavad kindlasti nimeliselt tänatud (kui just ei soovita anonüümseks jääda).
Siinjuures suured tänud kõigile, kes minu tegemisi juba eelnevalt aastaid ja nüüd ka selle raamatu valmimisel toetanud on !!!

Minuga saab vajadusel ühendust võtta:
Kalle Allik
mob 5039823
meil kalle.allik@gmail.com
Olen tänulik, kui seda postitust ka sõpradele lugeda annate!
Aitäh !

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne