Abipalve tagasideks

(21-11-2023, 14:09 PM)Daff Kirjutas:  Ma kohe ei saa ja pean ilmselt paljude meelehärmiks teid valgustama eesti ja vene keele suhtest.
Valgas on klass kus õpetatakse ukrainlastele eesti keelt. 
Klassis tegi põhjapaneva avalduse puhta vene nimega ukraina keelt mitte rääkiv noorhärra kes avaldas, et milleks nad peavad eesti keelt õppima. Eesti keelt pole ju olemas. See on mingi metslaste dialekt. 
Nagunii räägite varsti kõik vene keelt.
Kui sa tood näiteks ühe sellise töllaka ja ma toon näiteks ühe noormehe, kes aastaga on igapäevasuhtluseks piisava keele suhu saanud, kummal on õigus üldistada?
Hullem on see, et meil on paari partei jagu omamaiseid, kellel kahjuks sama küsimus, et miks peab Eestis eesti keelt õppima.
Vasta

Vajaduspõhine lähenemine on see. Mul siin lastekodu lapsed on kõik puhta vene peredest aga üritavad siiski seda eesti keelt selgeks saada, sest muud moodi minuga kontakti ei saa. Kas see vajaduspõhine lähenemine tekitab nendes trotsi, et mingi tropp eestlane siin jonnib või saavad aru, et eesti keeles on ikkagi palju kergem süüa saada ja üldse siin riigis läbi saada, seda ma ei tea, ma ei näe nende sisse, eks tulevik näitab.
Vasta

(21-11-2023, 13:57 PM)ivo86 Kirjutas:  
(21-11-2023, 13:54 PM)honkomees Kirjutas:  nojah, vene või inglise keel? Siinmaal olid ikka kohalikud keeled lisaks eesti ja läti keelele ka saksa ja vene keel, nii et neid võiks/peaks oskama. 
Kui aga lihtsalt statistikasse süveneda, siis vene keelest arusaajaid on tänases eestis tunduvalt rohkem kui inglise keele oskajaid. Miks? Kuni nõuka lõpuni oli esimeseks võõrkeeleks vene keel, st lastel kes sündisid kuni 1983? või umbers nii. St 40 aastakäigu a' ca 20 000 last õppisid vene keelt ja mehed said lisakoolituse kroonus ehk siis 800 000 inimest oskavad enam-vähem vene keelt. Järgneva 25 aastakäigu jooksul kukkus sündivus katastroofiliselt, lõpuks alla 10 000. Kui arvutaame 25x nt 12 000 ehk 300 000 inglise keele oskajat (samas 90-ndatel õpetajana töötades sain aru, et ega need lapsed tol ajal küll seda keelt selgeks ei saanud nii nagu meie omal ajal vene keele). Muidugi mõlemast arvust tuleb maha arvata vene emakeelega inimeste arv aga proportsioon peaks olema selge.
Seega võiks postitada enamusele arusaadavas keeles nalju vms. ...

https://rahvaloendus.ee/et/uudised/rahva...-voorkeelt
Toodud artiklis räägitakse keele valdajatest ja siin olen ma arvamusel, et ka vene keele võõrkeelena valdajate % on seal hirmsasti ülepakutud (inimesed hindavad oma keeleoskust üle), ennast loen nibin-nabin valdajate hulka aga kõhutunde pealt on valdajaid vaid paar protsenti samas kui aru saada ja mingil määral suhelda vene keeles suudab 70-80% eestlastest, välja jäävad just need sajandivahetuse põlvkonnad, kui vene keelt üldse ei õpetatud. Inglise keel valdajate % üle ei oska vaielda, oma tutvusringkonnas selliseid ei ole, va oma lapsed ja võib-olla ka mõned nooremad jahikaaslased.
Vasta

Meil siin pole venekeelsetel mingit vajadust eesti keelt osata , juhul kui inimene ise eesti keelt osata soovib , siis on teine lugu aga , kõik internetipangad , sideoperaatorid ja kes veel kõik pakuvad võimalust vene keeles toiminguid teha , kus see eesti keel möödapääsmatuks ning vajalikuks saab , kui siis läbi töökoha kuid ka siin tehakse õpetajate ning koolidirektorite näitel mööndusi .
Vasta

(21-11-2023, 14:37 PM)honkomes Kirjutas:  Toodud artiklis räägitakse keele valdajatest ja siin olen ma arvamusel, et ka vene keele võõrkeelena valdajate % on seal hirmsasti ülepakutud (inimesed hindavad oma keeleoskust üle), ennast loen nibin-nabin valdajate hulka aga kõhutunde pealt on valdajaid vaid paar protsenti samas kui aru saada ja mingil määral suhelda vene keeles suudab 70-80% eestlastest, välja jäävad just need sajandivahetuse põlvkonnad, kui vene keelt üldse ei õpetatud. Inglise keel valdajate % üle ei oska vaielda, oma tutvusringkonnas selliseid ei ole, va oma lapsed ja võib-olla ka mõned nooremad jahikaaslased.
Sulle tehti läbi lillede kenasti selgeks, et ajad taas valet ja kasutut joga, aga ei, ikka on vaja edasi jaurata... Tea kas sa isegi aru saad, mida öelda tahad? Mida see valdajate arv sulle üldse annab, kas see pehmendab kuidagi idanaabri kuritegusid?
Vasta

(21-11-2023, 14:37 PM)edvard Kirjutas:  Meil siin pole venekeelsetel mingit vajadust eesti keelt osata , juhul kui inimene ise eesti keelt osata soovib , siis on teine lugu aga , kõik internetipangad , sideoperaatorid ja kes veel kõik pakuvad võimalust vene keeles toiminguid teha , kus see eesti keel möödapääsmatuks ning vajalikuks saab , kui siis läbi töökoha kuid ka siin tehakse õpetajate ning koolidirektorite näitel mööndusi .

Seepärast PEAB ära eemaldama igasuguse vene keele kõikidelt lehtedelt, nii panganduses kui ka riigisektoris. Sissejuhatav tekst võib olla vene keeles aga detailid peavad juba minema maakeelde, see vähemalt tekitaks kerge sunni õppimiseks. Venekeelne ERR on natukene arusaadav, vaja siiski propagandale vastutegevust teha aga muud kohad peavad muutuma maakeelseks, eriti riigisektoris! Inglise keelest saan aru, sest investor reeglina räägib seda keelt, vahet pole, kas ta on prantsalane, venelane või murikamaalane.
Vasta

Kuidas on keel seotud kuritegudega?
Vasta

Ma arvan, et teema tuleks naljanurka tagasi tõsta ja lisaks igaks juhuks ka inglite keelde tõlkida!
Vasta

(21-11-2023, 14:58 PM)deus Kirjutas:  
(21-11-2023, 14:37 PM)edvard Kirjutas:  Meil siin pole venekeelsetel mingit vajadust eesti keelt osata , juhul kui inimene ise eesti keelt osata soovib , siis on teine lugu aga , kõik internetipangad , sideoperaatorid ja kes veel kõik pakuvad võimalust vene keeles toiminguid teha , kus see eesti keel möödapääsmatuks ning vajalikuks saab , kui siis läbi töökoha kuid ka siin tehakse õpetajate ning koolidirektorite näitel mööndusi .

Seepärast PEAB ära eemaldama igasuguse vene keele kõikidelt lehtedelt, nii panganduses kui ka riigisektoris. Sissejuhatav tekst võib olla vene keeles aga detailid peavad juba minema maakeelde, see vähemalt tekitaks kerge sunni õppimiseks. Venekeelne ERR on natukene arusaadav, vaja siiski propagandale vastutegevust teha aga muud kohad peavad muutuma maakeelseks, eriti riigisektoris! Inglise keelest saan aru, sest investor reeglina räägib seda keelt, vahet pole, kas ta on prantsalane, venelane või murikamaalane.
Siin üks artikkel, mis ülaltoodut kinnitab:https://ekspress.delfi.ee/artikkel/12023...riigikeelt

Kokkuvõte lõpust, kellel lahti pole: "Enda Soome kogemuse põhjal väidan enesekindlalt, et ainuke asi, mis inimesi päriselt midagi tegema motiveerib, on vajadus. Vajadust inspireerib tihtipeale ebamugavus ja/või otsene majanduslik kasu. Soome keele sain selgeks mitte selle kauni kõla pärast, vaid kuna seda oli mulle eelkõige olmeliselt kasulik osata. Kõik muud vabandused keelt momendil mitte õppida kaovad üsna kiirelt, kui mängu tuleb potentsiaalne rahaline võit või keeleoskusega kaasnevad hüved."

Omast kogemusest, soome keel on puhtalt suus, kuna oli vajadus aru saada, mis telekas toimub. Lihtsalt sõnastik käepärast kogu aeg. Vene keel puhtalt suus. Teisest klassist alates sunniti õppima, aga vaja oli aru saada ajakirjadest Radio, Modelist Konstruktor, Tehnika Molodjoži, Za Ruljom, Nauka i Žizn (vabandan, et ei viitsi tähestikku otsida). Lisaks mittefakultatiivne suht piiratud sõnavara, ilma milleta ükski töö ei edenenud...
Vasta

(21-11-2023, 13:47 PM)v6sa Kirjutas:  ...
Palun mitte valesti aru saada, aga Moskva russ on meile ajalooliselt oluliselt ebameeldivam, kui Kiievi russ. Kumbki paraku ei hiilga viisakuse ega arusaamisega väikerahvaste eluolust. Mistap meil väikerahvana tulebki teha valikuid, kuhumaani oma põhimõtetes tuleb minna ja kustmaalt tuleb ellujäämiseks painduda.

Muide, samal ajaloolisel põhjusel on mul tõrge ka saksa keele vastuSmile

Inglastega on ajalooliselt rohkem positiivseid mälestusi meie rahval Cool 

...
Küsimus pole selles, et me peaks nüüd Lermontovi teoseid põletama hakkama või ühe ksf! V8 padadega idaautosid metalliveskisse toppima. Küsimus on selles, kas me igapäevaselt ja vabatahtlikult oma valikuid tehes toetame "russkij mir" mõtlemist või leiame endas tahtmist oma elu enda  tahtmistmööda seada. Meie all mõtlen rahvast laiemalt.

Mulle tundub, et vist ei taha - peaaasi, et endal oleks mugav ja saaks talveks palmi alla. Ka endal on ajuti väga raske öelda ära mõnele heale pakkumisele ainult seepärast, et tibla ei suvatse isegi vabandada oma keeleoskamatust ja eeldab mind tema keelt oskavat. Vat ei oska, kui Sa ülbitsed! Pöördu viisakalt ja siis äkki tuleb meelde...

Küll peame me rahvana lõpetama meie keelt mitte eriti hästi oskavate inimeste vigase keelekasutuse mõnitamise! Asi, mida paljud teised rahvad ei harrasta.

...
Eks ta ole jälle 2 otsaga asi. Ma saan täitsa aru, et veremaa keelt pole vaja levitada. Aga. Ma lugesin varem ja loen praegugi algkeeles Strugatskeid (just lõpetasin teab mitmendat korda "Ajastu ahistavad asjad"), ja Bulgakovit, ja Grekovat, ja ka Jefremovit, näiteks. Isegi punast krahvi Aleksei Tolstoid. Kas see on asi, mida ma ei tohiks teha?

Kui vastus on "ei, ei tohi", siis ei ole mul rohkem öelda. Kui aga "jah, tohid", siis tekivad mul selle lugemise ja naljanurgas venekeelse nalja postitamise peale mõned seosed. Vaadake, automotofoorum, ükskõik kui tähtsaks me teda ja temaga koos endid ka peame, ei ole siiski eriti avalik ruum. Kui siin käib venelane, siis ma eeldan, et ta on Eesti Vabariigile lojaalne ja muidu kah mõistlik Wink. Tibla ei tule siia vene keelest osa saama, tal seda endalgi küll.
Nii et kõnealuse nalja kohta arvan ma, et, jah, nali on nagu on, ja märkuse võis ju teha, aga põlema minna ei maksnud kummalgi poolel. (Näh, tuli kohe meelde üks verekeelne klassikaline soovitus, aga ma olen juba poliitkorrektne ega kirjuta seda siia Toungue).

Mis puudutab suurrahvaste keeli üldse, siis minu arvates ei ole mõistlik, ütleme, ülaltoodud saksa ja inglise keele vahel vahet teha sel põhjusel, et üks rahvas on meid mõnisada aastat koloniseerinud ja teine ei ole. Inglastel polnud selle konkreetse maalapi vastu lihtsalt huvi (ja eks selle huvipuuduse tekitas suuresti meie idanaaber).

Mina olen aga väga mures inglise keele sissetungi pärast. Vere keelega oli meil lihtsam võidelda -- see tuli end piitsaga kehtestama. Inglise keel tuleb präänikuga (näe, jälle russism Wink) ja seda on palju meeldivam vastu võtta. Ning kui ühel hetkel avastad, et prääniku asemel said kõigest prääniku hologrammi, on pisut hilja. Ning on hulk inimesi, kes eesti keelt enam eriti rääkida ei oska, aga inglise keelt ammugi mitte.
-- Ega meie üksi pole hädas. See vastik saksa keel rabeleb samuti inglise keele vallutuste vastu, ning tundub, et sama edutult. Mind häirib see eriti sellepärast, et saksa keel on vana ja võimas tehnikakeel, aga seda püütakse vägisi unustada. On täitsa igapäevane asi, et saksa autode kasutusjuhendeid tõlgitakse eesti keelde inglise keelest, koos kõigi esimese etapi tõlkevigadega.

Kuid tagasi vere keele kasutamise juurde. Eks minagi püüa igal võimalusel eesti keelt suruda, aga vahel on küll tunne: milleks? Näiteks siis, kui Maksu- ja Tolliamet saadab mulle kolmekeelse kirja. Või kui ma kuhugi -- ükskõik kas riigi- või eraasutusse helistan ja kuulen "kui tahate eesti keeles rääkida, vajutage 1...".  Mida minu kaks eestikeelset lauset siis loevad...

Vigase keelekasutuse mõnitamist ma küll eriti tähele pole pannud, peamiselt esineb see siis, kui mingi tähtis (ja mitte ülearu populaarne) asjapulk mingi pärli meie ette heidab. Mäletate küll: "Ei kommentaari".

Nojah, pikk jutt = *** jutt. Kuid tehke ettepanekuid, kuidas vähemalt riiigiasutustest välja juurida see vere keele kandikul ettetoomine.
Vasta

Kuidas teil küll keel, rahvus ja imperialistlikud tungid omavahel sassi lähevad, need pole ju mitte kuidagi omavahel seotud?
Keel on keel, osalt sünnijärgne, osalt õpitav, rahvus samuti sünnijärgne, aga sellega ei kaasne kindlad käitumismustrid - need on õpitavad/ õpetatavad.
Vihata keelt mõnede (või siis osadel juhtudel ka mõnede miljonite) madalalaubaliste tegude tõttu on "madalalaubaline"!
AGA see on küll õige, et idast ei ole mitte kunagi midagi head tulnud  Big Grin Samas ajaloos tagasi vaadates ei ole meile (Eesti alale) mitte kusagilt mitte midagi head tulnud kui just kellelgi sugulased Soomest laevaga värvilist traati ja nätsu ei ole toonud.
Vasta

(21-11-2023, 17:07 PM)maaks Kirjutas:  ...
Vihata keelt mõnede (või siis osadel juhtudel ka mõnede miljonite) madalalaubaliste tegude tõttu on "madalalaubaline"!
...

Palun viidet tekstile, kust saab lugeda keele vihkamise kohta. See pole mingi pelk viltuvaatamine või vältimine või teise valiku eelistamine või mõni muud võimalust jättev tegevus. Vihkamine on tunne ja seda on Moskva russ järjepidevalt Kiievi russile alates 2012. aastast õpetanud.

Kas lugupeetav ikka valdab meie emakeelt piisavalt, et saada aru selle sõna rängast tähendusest? 

Madalalaubaline ma siis ilmselt olen, kuivõrd ei mõista kuidagi venekeelse teksti eestissetoomise vajadust anno 2023. Muu hulgas ei mõista, miks riik end ikka veel infot venekeelse tekstiga edastades alandab... Inglise keelt kui täna läänemaailma enimlevinud ühiselt mõistetavat keelt võin ma pika hambaga taluda - kuidagi peab ju turist oma asjad aetud saama. Aga me peaksimegi sedapidi asju vaatama: me teeme suhtluse võimalikuks, mitte ei alandu ise esimesena võõrkeeles suhtlema.

Erafirmadega on keerulisem, nemad on oma valikutes vabamad meie õhukeses riigis. Keeleinspektsioon võib ju ettekirjutusi vorpida, aga firma taob sunnirahad irvitades kinni ja jätkab.

Tunnistan, et ma ei valda ühtegi oma neljast õpitud võõrkeelest sellisel tasemel, et suudaksin originaalkeeles ilukirjandust lugedes ilma originaalkeelse seletava sõnastikuta mõista teksti täpset sisu. Siinkohal selgelt müts maha nende ees, kes suudavad. Lihtsalt "umbes aru saamine" ei tähenda keele valdamist.

Üksikisiku tegevused või tegevusetused ei ole kellegi asi seni, kuni need teisi ei mõjuta. Ehk ma ei tunne kuidagi end halvemini seetõttu, et isand Olevtoom loeb Strugatskeid originaalkeeles kuniks ta teisi seda tegema ei sunni. Tunnistan, et aastasadadepikkune vene surve ei võimalda mul kirillitsas esitatud teksti lugeda erapooletult. Eriti peale seda, kui meilt rööviti 104. vabariigi aastapäev järjekordse "vabastamisoperatsiooniga". Lubatagu mulle see kiiks vabal maal.
Vasta

Ma ootan endiselt isand Maaksilt viidet vihkamist sisaldavale tekstile. See oli päris karm süüdistus...

Aga vahepeal on  hoopis rasvasemalt paika pandud:

   

Palun tsiteeri, KUS mu tekstis on viga soojustamise ja eelkõige kastepunkti kujunemise seisukohast.

Säärase teemast välja paukumise pärast ongi foorum persses! Plähmida autmaatkastide läbipesust garaaži kütmise teemas on ikka analooge mitteomav lati alt läbipanek. Kui see pidi olema solvang, siis oli see ikka väga hale solvang.
Vasta

See läbipesu on igati asjalik soovitus olnud ju  Sad
Mingi meelevaldne üldistamine käib lambist ja argumendiks kõlbab asi, millest ise ööd ega mütsi mõika? Väga madal, lausa hale võiks öelda!

PS palun kuskil - miski täpsustada!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(23-11-2023, 19:38 PM)jaan mmc Kirjutas:  
(23-11-2023, 19:12 PM)v6sa Kirjutas:  ...
Palun tsiteeri, KUS mu tekstis on viga soojustamise ja eelkõige kastepunkti kujunemise seisukohast.

Säärase teemast välja paukumise pärast ongi foorum persses! Plähmida autmaatkastide läbipesust garaaži kütmise teemas on ikka analooge mitteomav lati alt läbipanek. Kui see pidi olema solvang, siis oli see ikka väga hale solvang.
Kui sa ise teiste keelekasutuse, jne. üle irvitada võtad siis kas see on teemasse ? Kuskil võtsid sa mind hiljuti kui komnoor, rahvavaenlast kujutada, ala see mees on vastaste (vene) poolel, vms. väga hale ikka. Mina pole sinu vestlustesse sekkunud.

Kas ma irvitasin? Kuradi õrnapõrnaline aadlipreili, ära kujuta endale asju ette! Ma juhtisin tähelepanu olulisele veale. Boor on keemiline element ja tehnilises slängis ka võlli nuut soomestunutele. Tehnikafoorumis võiks ikka täpne olla!

Ühtlasi ei ole üldse ilus ühes foorumis olnud lahkarvamust teises foorumis nina peale visata hoopis kolmanda mehe teemas neljandast asjast rääkides. Las mudaravila asjad jäävad mudasse. Muide, ma polnud seal sugugi üksi, kellele Su reljeefne ühtpidi kaldu sõnakasutus vastakarva oli.

Kui pead vajalikuks mind verbaalselt peksta, siis siin teemas anna minna! Aga tee seda siis nii, et oleks huvitav! Ma loodan vähemalt näha argumenteeritud etteheiteid, millega kaasnevad rohked viited eksimusele või üldistele käitumisnormidele mittevastavale mõtteavaldusele. Lihtsalt "Sa oled loll, sest mina ütlen" stiilis plärtsatused ei ole (ja loodetavasti see nii ka jääb!) siin foorumis teretulnud.
Vasta

Et ennetada austatud kaasfoorumlase Kass manitsusi , millede vastu mul midagi pole ja mida loen naudinguga pakun : Siin foorumis "sina" mitte kasutada ning minna üle soliidsele vormile "Teie" , see peaks solvamise veidi sobimatumaks tegema .
Vasta

Teemasse tagasi vahelduseks.

Vabandan asjasse segatud ksf! ees, et teie aega kuritarvitasin, aga järjekordne tärkava vaidluse lõhkumine nõudis drastilisi meetmeid.

Mitteaustatud ja minu subjektiivsel hinnangul võimupiire ületanud moderaator on mind avalikult süüdistanud lahmivas ja demagoogitsevas postitamises , mida ta on sunnitud olnud eemaldama. Veel enam: samast teemast on kadunud ksf! olevtoomi väga asjakohane postitus, kus polnud MITTE MIDAGI taunimisväärset.

Lisan ka pildilise tõenduse esitatud süüdistuse kohta, kuivõrd asjad kipuvad ajuti muunduma...

   

Karistuseks kolme postituse piirang ööpäevas...

Kas ehk meie hulgas leidub mõni julge, kes viitaks mõnele minu allesjäänud postitusele viimasest aastast, kus ma olen kirjutanud lahmivalt ja demagoogitsevalt? Palun julgesti, küsimus on selgelt haridusotstarbeline ja kõik viited võetakse tänuga vastu. Ilmselgelt on minu ja moderaatori arusaamad demagoogiast ja lahmimisest liiga erinevad ja kuna mulle siinne haigemaja palat väga sobib, siis üritaks end sedamoodi tsenseerida edaspidi, et õrnapõrnalisematel poleks põhjust solvuda aga vajalikud asjad saaks öeldud. Sest moderaatori tegutsemise ajendiks peavad ju olema suurel hulgal saabunud teated minu kirjutistest häiritud lugejatelt vajadusest modereerida!

Tuumajaama ja -jäätmete üle palun siin ja praegu mitte diskuteerida.

Siinkirjutaja suunas võib ka muid õpetlikke juhiseid jagada, aga nekroloogimaterjali jätaks seekord äraWink
Vasta

(08-12-2023, 10:09 AM)jaan mmc Kirjutas:  Iga foorum väärib oma tsensoreid ja rahvas oma juhte. Kõigis foorumeis käib laus tsenseerimine nii on lood.

Vot ei käi tsenseerimine igas foorumis. Siin foorumis on isegi minu arust üsna vabad käed halada jumal teab mis teemadel.

Autofoorumis ei pea lubama rääkimist poliitikast. See ei ole mingi põhiõigus. Poliitikast ja maailmavalust võiks rääkida vastavas foorumis. See, et mingi foorum sümpaatse jutuga on, ei tähenda, et seal peab kõigest rääkima. Ma ei lähe 4x4 foorumise, et lugeda koroonavaktsiinist. Sama kehtib tegelikult siin foorumis.

Mind ajab tegelikult kettasse see, et tuleks ja loeks traktoritest, mootorsaagidest, treipinkidest, vanadest bussidest, tsiklitest ja veoautodest..  aga tuled ja loed hoopis koroonavaktsiinist, valimistest, metsasmajandamise õigusest ja sellest, kas ma pean maal või linnas elama. Mis see Teie asi on öelda, kuradi vanamehed? Ma küsin, kuidas motoplokki remontida, mitte kuidas ma elama pean.

Kokkuvõtvalt - minu arust siin foorumis on küllalt vabad käed halada ja paska ajada, arvestades, et pool juttu pole kuidagi seotud auto ega motoga.
Kui sulle ikka valitsus ja vaktsineerimine ei meeldi, kurda oma sõpradele hoopis. Mitte autofoorumisse. Ja kui neid pole.. noh.. aeg mõtteid koguda.
Vasta

(08-12-2023, 09:40 AM)v6sa Kirjutas:  Karistuseks kolme postituse piirang ööpäevas...
Mind personaalselt Sinu postitused ei häiri ja järgnev lause pole Sinu kohta (ära pahanda, et ei Teietanud, ei tundunud kohane).

Aga see kolme postituse piirang.. see võiks ausalt öeldes kõigile kehtida äkki? Või paljudele vms. Kui palju  ikka on vajadust üle 3 postituse päevas teha? Privaatsõnumid ju ka töötavad. Ma ei näe, et see karistus oleks. Ma lubaks hea meelega enda postituste arvu 3 peale piirata, kui sellega mõne "dumbassi" siin sama piirangu peale saaks, kes väsimatult toota jõuab.
Vasta

(08-12-2023, 11:10 AM)ivo86 Kirjutas:  ... Poliitikast ja maailmavalust võiks rääkida vastavas foorumis.
...
Kui sulle ikka valitsus ja vaktsineerimine ei meeldi, kurda oma sõpradele hoopis. ...
Et siis "lõuad pidada ja edasi teenida"?
Demokraatlikus kodanikuühiskonnas on valvsa kodaniku kohus võidelda ühiskonnale ohtlike suundumustega ka siis, kui see teda otseselt ei puuduta ja levitada ohuteadet kõigis kättesaadavates kanalites, et võimalikult palju inimesi saaksid teadlikuks ohtlikest poliitikatest ja tõuseksid võitlusele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne