24 uuendused
#1

tervitusi.
GAZ-24-le on ajapikku täiendusi tehtud. mõned neist olen ise avastanud, aga tahaks nendest veidi rohkem teada. kui kellelgi mahti on, siis pange palun oma sellealased teadmised siia kirja.
tänud ette.
Vasta
#2

To: klaabu

Milliseid uuendusi sa täpsemalt silmas pead? Kas ainult tehase konstruktorite poolt või ka näiteks sajad tänulikud selle automargi kasutajad-omanikud, kes on teinud mitmeid tehnilisi parendusi? Alates eritoest vasakule jalale pikkade sõitude puhuks, kuni näiteks klaasipühkijate lisaklamber (vedruga), et kojamees oleks piisava survega vastu klaasi.......

Lugupidamisega
Sm. Tasku

Gaz- 3102, Gaz- 21, Gaz- 51
Vasta
#3

eelkõige pidasin silmas tehase uuendusi. nt ei suutnud leida järge, millal relee mark muutus RS-502-lt RS-507B-le.
ja siis loomulikult need suuremad muutused ka (nt armatuurikomplekti asendus).
aga ka need, mida elupõlised volgamehed ise on teinud, on hea teada. vist paljudelegi peale minu veel.

Vasta
#4

Näiteks esimestel Gaz24 kyljetulesid ei olnud, tulid vist alles alates 1972
Vasta
#5

Millalgi kadusid tagapaneelilt trapetsikujulised reflektorid, asudes tagalaternaplokki. Sama töö käigus muutus tagalatern n-ö \"ühes-tükis-laternaks\" ja sai pistikühenduse (enne oli igale pirnile eraldi klemmid). Vist oli see 1973, samal ajal koos armatuuri muutusega.
Vasta
#6

1968 aasta Za Ruljomidest alates on pea igas numbris eraldi teema \"Uudiseid Gorki tehasest\". Mulle tundub, et ööpäevas täiustasid sealsed insenerid mitu korda midagi Gaz 24 juures. Vähemalt on jäetud ajakirjanduse vahendusel selline mulje, et pidev juurutamine käis täie hooga. (Juurutamise ja leiutamise eest sai ju preemiat.) Ilmselt tegelevad nad selle 24 täiustamisega siiani, kuigi mark on juba mitmeid kordi numbreid vahetanud (24-10, 3102 jne.)
Igastahes Za Ruljomidest võib abi olla.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#7

kas keegi teab täpselt, millal tagumine numbrimärgi alus kuju vahetas ja milla spidomeeter muutus? ning palju erinevaid istmekatte formatsioone oli?

oh, tuleb veel meelde: millal pandi radikale paisupaak ja ilmusid mootorile tõsteaasad? ja mis aastani võib kohata tehases alla pandud 21 tagasilda? ning millise seaduse järgi masinaid iluliistudega komplekteeriti?
Vasta
#8

mitu erinevat detailide kataloogi on 24-le välja antud? mul olemas 1969, 1980, 1988 ja 2 tükki 90.ndate lõpust tagantjärgi ilmunutena. kuidagi rasvased aastasammud tunduvad olevat...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne