[poolita] foorumlaste isikuandmed
#1

Ausalt öeldes on täiesti mõistmatu tänapäevane nn isikuandmete kaitse psühhoos.
Mida ja miks varjata?

OT 1. Vene ajal sai igaüks aadresslauast talle vajaliku inimese andmed küsida, nt 1949. a. sündinud Ivan Ivanovitš Ivanovi elukoht ja telefon. Suurtes linnades olid selleks tänavatel eraldi kioskid. Ise läksin ülikooliajal Moldaaviasse kursavenna pulma ja unustasin aadressi ühikasse. Kišinjovis aadresslaua kioskisse ja 5 minuti pärast oli aadress käes, maksis mingi raha ka.

OT 2. Loen mitmeid foorumeid ilma liikmeks olemata, kus samamoodi ei näe osaleja kontakte. Tahaks midagi küsida vms aga ilma liikmeks astumata ei saa ... no ei hakka igale poole liikmeks. 

OT 3. Sama nagu osta.ee, ei oska osaleda ega suuda jälgida neid oksjoneid. Mitu korda olen tahtnud osta selle "osta kohe" hinnaga aga mul kontot pole ja müüjaga ühendust ei saa. Teinekord aga teha pakkumise, et kui keegi alghinnaga ära ei osta siis ma võtan ära aga ... Seepärast jäävad üle vaid Kuldse börsi tüüpi keskkonnad minusugustele.
Vasta
#2

Osta.ee -ostakoe pole vaja küll sisselogida. Tee oma makse ära ja korras.
Vasta
#3

See varjamine ja igasugune nn.isikukaitse on uue põlvkonna probleem,mis on ka nüüd seadusse kirjutatud.Nagu ka telefonis otse suhtlemise probleem on sarnane ...saada meil,saada sms,saada facebooki sõnum...jne.Ma tahan helistada ja kogu info ära rääkida/kuulata korraga,ei saa,kirjutab 10-20 kirja erinevate küsimustega.Ma lõpuks loobun ,lihtsalt ei ole aega päev otsa trükkida.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#4

(15-12-2023, 23:43 PM)v6sa Kirjutas:  Registreerimisel küsitavat ei näitata siiski.

Nähaoleva on igaüks omal vabal tahtel siia üles riputanud. Ksf robvill näikse üsna kidakeelne olemaSmile

Mis on kaunikesti kasutu, sest mõningase kaevamisega leiab täna internetist päris kiiresti kasutajanime taha peituva inimese üles, sest inimesed on edevad ja ahned.
Kurb, aga tõsi. kõige hullem, et meie riigiasutused kuvavad neile usaldatud isikuandmeid, sh. isikukoode, koduseid aadresse telefoni numbreid jms. kui avaldad soovi need andmed ära koristada, et kuugel vms neid kohe esimese valikuna ei kuvaks, siis laiutatakse käsi.. ei saa, sellega tegeleb teine isik ja kuugel vastab ainult välismaa keelsele pöördumisele stiilis.. see on vajalik info, avalik huvi jne.
(16-12-2023, 11:57 AM)honkomees Kirjutas:  Ausalt öeldes on täiesti mõistmatu tänapäevane nn isikuandmete kaitse psühhoos.
Mida ja miks varjata?

OT 1. Vene ajal sai igaüks aadresslauast talle vajaliku inimese andmed küsida,
Aga proovi midagi soetada-loovutada internetis, näiteks kinnisvara. kui ilma minu tel. numbrita kuulutuse peale tuleb kõnesid minu, mitte maakleri numbrile ja nutikamad seisavad juba uksel, siis... lisaks tehingud finants asutiste jt. kergelt raha vastuvõtvate-välja andvate üritustega.


Vasta
#5

(17-12-2023, 12:02 PM)hulgus Kirjutas:  ...
Aga proovi midagi soetada-loovutada internetis, näiteks kinnisvara. kui ilma minu tel. numbrita kuulutuse peale tuleb kõnesid minu, mitte maakleri numbrile ja nutikamad seisavad juba uksel, siis... lisaks tehingud finants asutiste jt. kergelt raha vastuvõtvate-välja andvate üritustega.
... Poolteist aastat taga müüsin kinnisvara, mulle ei tulnud ühtegi kõnet ega kedagi ukse taha, asju ajas ikka maakler. Pole ka muid probleeme täheldanud v.a. masskõned mingitelt toidulisandite ja mündiärimeestelt. Telefoninumber ja meiliaadress seisavad töökoha kodulehel üleval ilma mingite takistusteta ... Koogeldades nime järgi saab ka kohe kontaktid kätte aga mul ei ole olnud oma eluea jooksul sellest mingeid probleeme ...
Vasta
#6

https://www.err.ee/1609195564/andmekaits...sadusteste 
Lekivad kõik kohad, kuhu kunagi oma andmed loovutanud oled.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#7

Tean inimest, kes on guugle mäpsis oma maja suutnud kuidagi lasta ära udustada. Paranoia tase on vast üle keskmise sellise juhtumi puhul, mida võin ka isiklikust kogemusest kinnitada.

Teisalt jälle see tänapäeva värk, kus mingi järjekordne  #miinamönus näitab interneeduse vahendusel päris oma nime alt igasugu nikuvigureid, pole ka nagu päris selline avalikustamise tase, milleni ise laskuda tahaks. Proovime kuskil vahepealses mõõtmes hakkama saada.
Vasta
#8

(16-12-2023, 11:57 AM)honkomees Kirjutas:  OT 3. Sama nagu osta.ee, ei oska osaleda ega suuda jälgida neid oksjoneid. Mitu korda olen tahtnud osta selle "osta kohe" hinnaga aga mul kontot pole ja müüjaga ühendust ei saa. Teinekord aga teha pakkumise, et kui keegi alghinnaga ära ei osta siis ma võtan ära aga ... Seepärast jäävad üle vaid Kuldse börsi tüüpi keskkonnad minusugustele.

Mis sa arvad mismoodi osta.ee ärimudel üles ehitatud on? Kui asi läheb kaubaks oksjoniväliselt, siis osta.ee ju raha ei saa. Loomulikult nad teevad endast kõik, et otsekontakte ei saaks kätte. 

ega enne ei saagi selle varjamisest aru, kui ei tule vajadust hakata luukeresid varjama. Võib maksta kellegile töökoha kui saadakse teada et ta poliitiline vaade on midagi teistsugust Smile  või kui sul on natuke üleliigset raha tekkind ja siis kõik isehakand sugulased saavad su aadressi teada kuskilt ja käivad koputamas ja almust palumas. Paljudel inimestel pole sellist muret, aga osadel on, nende osade pärast on ka sellised seadused thetud ja isiklikult õnneks mul selliseid muresid pole, aga hea on küll, et asjad varjul, saad oma kodu ikka kindlusena pidada
Vasta
#9

Selle andmete avaldamisega on mõned konksud:

1. Internetist andmete kustutamine on maru kahtlane tegevus, kui tulevikus peaks seda vaja olema. Eriti kui teine osapool on inimene, kes oskab internetist otsida rohkem, kui vaid googlega, failidest metaandmeid vaadata jne.

2. Üksildane infokilluke ühes kohas ei pruugi olla midagi privaatsust riivavat. Kui keegi oskab killud kokku panna, võib tekkida midagi suuremat ja huvitavamat.

3. Tänases ühiskonnas võivad sinu nimelised piiksud internetis olla igati aktsepteeritavad. Milline hinnang neile 10 või 15 aasta pärast antakse on teadmata. Võibolla saad medali, aga võibolla pannakse vangi.

Selles valguses on näiteks Asper Biogene leke eriliselt vastik, et info vananeb aeglaselt ja andmesubjekt ei saa suurt midagi teha, et info tähtsusetuks muuta (lekkinud parooli saad vahetada, lekkinud elukohast minema kolida, lekkinud autonumbri välja vahetada aga lekkinud isadustesti eest ei põgene).
Vasta
#10

Mina pigem eelistan asju kirja teel ajada, eriti kui jutuks olevad summad mõnesajast eurost suuremad on, sest kui pärast mingi arusaamatus tekib, on mõlema poole lubadused vähemalt taasesitatavas vormis. "Päris" petiste vastu see suurt ei aita, nad panevad tuima, küll aga selliste harjumusest sullerdajate vastu, stiilis et kord on kirjas "teised veljed tulevad kaasa" ja siis kohale jõudes selgub, et ei tule või on kirjas et transport tuppa ja tahetakse agregaat maja ees maha visata vms.

Tihti toksitakse ka lihtsalt koode valesti (eriti "osavad" on selles needsamad vana kooli lühikese jutu mehed, kes kirju kirjutada ei taha), siis on jälle hea näidata, et tellisin punase, sain sinise. Ja omaette klass debiilikuid on kirjaoskamatud ehitajad-remontijad, kes sõna otseses mõttes helistavad sulle poolteist nädalat kokkulepitust hiljem umbes et "õu, me nüüd jõudsime objektile, miks kedagi pole?" Ilma kirjas fikseerimata on sõna sõna vastu, et millal nad siis algselt kohale jõuda lubasid, e-kirja saadad kahe näpuliigutusega alguses toiduahela järgmisele lülile ja sealt vajadusel edasi kuni tarbijakaitseni. Seal nagu polegi otseselt pahatahtlikkust, lihtsalt ülbus ja ükskõiksus.

Noh ja väga harva juhtub, aga ka ausatel inimesetel aegajal mälu petab, sh mul endal. Ka teistpidi on hea vaadata, et kui näiteks autoremondi järjekord on 2 kuud, siis mis päeval see broneering täpselt oligi.

Aga nendega, kes oma nime varjavad, kirjutavad telefoni kuulutusse stiilis 51viisükskolm21 ja kirja teel ei tohi suhtlusest ühtegi kriipsu maha jääda, ei ole mõtet üldse asju ajada ühegi kanali kaudu - tavaliselt püütakse vältida oma nimega otsingumootorist välja tulevaid pettuseid jms.
Vasta
#11

(18-12-2023, 22:52 PM)Mahno Kirjutas:  Selle andmete avaldamisega on mõned konksud:
...
2. Üksildane infokilluke ühes kohas ei pruugi olla midagi privaatsust riivavat. Kui keegi oskab killud kokku panna, võib tekkida midagi suuremat ja huvitavamat. ...
No sellest jutt ongi, et selle va privaatsusega on lolliks mindud. Vanasti külas kõik teadsid kõike kõigist ja midagi polnud lahti. Mis siis nüüd lahti on? Ei tunta naaberkorteri elanikke, läbi ei käida, nagu mingid hälvikud.
(18-12-2023, 22:52 PM)Mahno Kirjutas:  ...
3. Tänases ühiskonnas võivad sinu nimelised piiksud internetis olla igati aktsepteeritavad. Milline hinnang neile 10 või 15 aasta pärast antakse on teadmata. Võibolla saad medali, aga võibolla pannakse vangi. ... (lekkinud parooli saad vahetada, lekkinud elukohast minema kolida, lekkinud autonumbri välja vahetada aga lekkinud isadustesti eest ei põgene).
...
Minu tänased seisukohad ei ole vasakliberaalse pederastse enamuse poolt aktsepteeritavad, vangi veel ei panda aga kaugel seegi on. Muidugi läheb maailm enne selle poliitika tulemusena kõigetäiega peldikupotist alla, otse hukatusse.
Kas mulle juhtub midagi, kui küla teab, et mul on song või vähk või et hoopis see suguelund on poolautomaatne? Ei juhtu ju!!! Isadusetesti tulemused aga peaks olema seadusega avalikud!
Vasta
#12

"Isadusetesti tulemused aga peaks olema seadusega avalikud!"

   Ainuõige lahendus. sest kas te olete kindlad , et teie ISA on ikka see, kes sünnitunnistusel kirjas?  Peres - külas ikka räägiti, kes kellega suguluses on ja uut peret soetada omavahel ei saa kui lähedalt on keegi õde- venda. Tänapäeval lihtsam, sest geeni test on tehtav ilma ema nõusolekuta.  Otsige ja tehke selgeks, mis tähendas vanasti 101. kilomeeter.... ja vaadake, peale seda kisub ikka päris vildakaks meie EESTI genofond . Parimat enne jõule  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#13

(19-12-2023, 19:54 PM)Jesper Kirjutas:  Mina pigem eelistan asju kirja teel ajada, eriti kui jutuks olevad summad mõnesajast eurost suuremad on, sest kui pärast mingi arusaamatus tekib, on mõlema poole lubadused vähemalt taasesitatavas vormis. "Päris" petiste vastu see suurt ei aita, nad panevad tuima, küll aga selliste harjumusest sullerdajate vastu, stiilis et kord on kirjas "teised veljed tulevad kaasa" ja siis kohale jõudes selgub, et ei tule või on kirjas et transport tuppa ja tahetakse agregaat maja ees maha visata vms.

Tihti toksitakse ka lihtsalt koode valesti (eriti "osavad" on selles needsamad vana kooli lühikese jutu mehed, kes kirju kirjutada ei taha), siis on jälle hea näidata, et tellisin punase, sain sinise. Ja omaette klass debiilikuid on kirjaoskamatud ehitajad-remontijad, kes sõna otseses mõttes helistavad sulle poolteist nädalat kokkulepitust hiljem umbes et "õu, me nüüd jõudsime objektile, miks kedagi pole?" Ilma kirjas fikseerimata on sõna sõna vastu, et millal nad siis algselt kohale jõuda lubasid, e-kirja saadad kahe näpuliigutusega alguses toiduahela järgmisele lülile ja sealt vajadusel edasi kuni tarbijakaitseni. Seal nagu polegi otseselt pahatahtlikkust, lihtsalt ülbus ja ükskõiksus.

Noh ja väga harva juhtub, aga ka ausatel inimesetel aegajal mälu petab, sh mul endal. Ka teistpidi on hea vaadata, et kui näiteks autoremondi järjekord on 2 kuud, siis mis päeval see broneering täpselt oligi.

Aga nendega, kes oma nime varjavad, kirjutavad telefoni kuulutusse stiilis 51viisükskolm21 ja kirja teel ei tohi suhtlusest ühtegi kriipsu maha jääda, ei ole mõtet üldse asju ajada ühegi kanali kaudu - tavaliselt püütakse vältida oma nimega otsingumootorist välja tulevaid pettuseid jms.
See on tõsi ,et kirja teel jääb märk maha ,mul on selleks kõnesalvestus.Aga see aeg mis kulub tippimisele + jälle postkasti vaatamine ,siis jälle vastamine jne...Ühe kõnega oleks 5 min ja kõik selge.
Riigiametnikel ja kontorirottidel on töö päev läbi ekraani taga siis kasutatakse võimalust aega parajaks teha ja noortel on mingi seletamatu kartus otsesuhtluse ees.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#14

(20-12-2023, 00:17 AM)diselist Kirjutas:  Riigiametnikel ja kontorirottidel  on töö  päev läbi ekraani taga siis kasutatakse võimalust aega parajaks teha ja noortel on mingi seletamatu kartus otsesuhtluse ees.

Aitäh üldistamast. Mina olen ka nö kontorirott, kes 8h päevad teeb aega parajaks ja raiskab teiste inimeste närve ja raha. Lugeda irooniaga seda kohta ja vältida taolisi üldistusi, mis ei pea paika. 
Pole kunagi eriline helistaja olnud, aga see foorum on andnud impulsi, kui ikka midagi kiiresti tahad saada, helista või jäägi vingus näoga vastust ootama. Nö õliste kätega meestele pole üldse mõtet kirjutada.
Vasta
#15

(20-12-2023, 11:43 AM)speedsta Kirjutas:   õliste kätega meestele pole üldse mõtet kirjutada.

See on samasugune meelevaldne üldistus kui eelminegi, mis sind solvas/pahandas.
Teemasse ka - elu peaks niimoodi elama, et saaks ikka oma telefoninumbri kuulutusse panna.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#16

Just helistasin ja broneerisin aja sillastendi. Jutt konkreetne ja lühike, tule tunni pärast.
Mõned nädalad tagasi üritasin broneerida kirja teel ( kiiret polnud ja kellaaeg oli hiline) Kolmanda kirjaga ja kolmandal päeval sain juba aja ka, 8 päeva pärast.
Niiet kui aega on ja muud teha pole võib kirjutada küll Toungue

Ps. Ja nii on. Tuleb elada nii, et julged oma nime ja tel. nr. avaldada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne