Eesti Auto-Klubi 1924a embleem
#1

Tere!

Mul on Eesti Auto-Klubi 1924 embleem, mille tagaküljel on nr. A-2187 ja kuna sugulane oli olnud 1930-ndate lõpus K.Pätsi autojuht, siis huvitaks väga, kas sellise nr.-ga auto võis kuuluda riigivanema kasutusse?
Vasta
#2

(19-04-2024, 16:15 PM)wolfik Kirjutas:  Tere!

Mul on Eesti Auto-Klubi 1924 embleem, mille tagaküljel on nr. A-2187 ja kuna sugulane oli olnud 1930-ndate lõpus K.Pätsi autojuht, siis huvitaks väga, kas sellise nr.-ga auto võis kuuluda riigivanema kasutusse?

Tere!
Ilmselt mitte. Ei olnud ju K. Päts ega ka Eesti Vabariik Eesti Autoklubi liimed. Autoklubi ja riigiasutuste autode kohta saad lugeda siit

http://eag.vanatehnika.ee/ew.html
 Tallinna numbrimärki A-2187 seal paraku mainitud ei ole.
Samalt EAG lehelt saab lugeda, et 1937/38 ületas Tallinnas registreeritud autode hulk 2000 piiri, seega registreerimisnumber A-2187 (ja vb ka seda numbrit kandev auto) ilmus Eestisse või registrisse mitte varem, kui 1937/38. 1938-nda aasta Eesti Autoklubi liikmete nimekirjas A-2187 autot ei olnud (nagu ma aru saan).
http://eag.vanatehnika.ee/ewautoklubi.html
Samas on selles nimekirjas juba number A-2819 ja ka väiksemaid A-2XXX numbreid. On ka 1939-ndal klubi liikmeteks saanute nimesid. Klubil oli ka mootorratta sektsioon.
Konstantin Päts oli küll Eesti Autoklubi aupresident aga ei oska arvata, kuidas see võiks seostuda registreerimisnumbriga A-2187.
Ja kui vaadata klubi liikmete ameteid/tegevusalasid, siis on näha, et seal olid ikka tegelased, kes 1941 juba rongiga ida poole sõidutati, kui nad polnud just enne laevaga lääne poole jõudnud reisida.... , lihtrahval või tavataksojuhil sinna klubisse asja ei olnud.
Vasta
#3

Tere!

Tänan põhjaliku info eest. Lisan veel foto, mis võiks seonduda Autoklubi märgiga ja autojuhiga Karl Martin (Martin ongi perekonnanimi). See autojuht põgeneski koos perega Eestist ja elas pikki aastaid surmani Kanadas. Ehk oskab keegi midagi fotol oleva auto kohta öelda?
Vasta
#4

(20-04-2024, 22:24 PM)kass Kirjutas:  Pole tänu väärt!
Fotot ei näe ja autot ei ole...
Martin on 1938 aasta nimekirjas täiesti olemas, aga paraku Aleksander Martin, ehitusettavõtja, Chevrole A-36. Kas sugulased või lihtsalt sama perenimega isikud?
Ja kui juba piltide ja fotode näitamiseks läks, siis oleks tore näha ka antud Autoklubi märgi fotot, kui see just ärisaladus ei ole!
Minu viga, sorry, ma ei osanud manuseid postitusele kaasa panna... proovisin nüüd uuesti, peaks olema 3 pilti


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Pilt (pildid)
       
Vasta
#5

Tere!
Nüüd siis tänamise kord on minu käes!
Millegi pärast autotundjad pole sõna võtnud, mina autosid ei tunne, sestap ei julge ega oska muud kosta, et auto tundub olevat mingitsorti Chevrolet, mudelit/aastat ei oska pakkuda ja otsida ka ei viitsi praegu, päev otsa lambasõnniku ja halumasinaga maadeldud ..
Ehk on 1936 Master Deluxe 4-ukseline sportsedaan?
https://www.team-bhp.com/forum/pre-war/7...sedan.html
Vasta
#6

1924 on Eesti Auto-Klubi asutamise aasta. Aleksander Martini nimeline ehitusettevõtja oli täiesti Auto-Klubi liige ja 1938. aasta liikmete nimekirjas on tema autoks märgitud Chevrolet numbrimärgiga A-36. Pildil oleva auto on 1936 aasta Chevrolet. Kui veidi suurema resoga pilt lisada, peaks ju numbrimärk näha olema. Ei saa välistada, et sama auto kandis hiljem numbrit A-2187 või on nimekirjas vale number.
Vasta
#7

(21-04-2024, 23:42 PM)kass Kirjutas:  Aga kes oskab midagi pildil oleva mehe kohta öelda? Aleksander ta ilmselt ei ole, mütsi järgi arvaks, et tegu on palgalise sohvriga... mis märk on mütsi ees? Kas Karl oli Aleksandri sugulane?
Kas märk on Kanadast tagasi tulnud, Eesti ruumis ei näe erilist mõtet tahaküljele Eesti kirjutada, märgi esiküljel on nagu nii kirjas Eesti Autoklubi?
Auto on pildistatud ilmselt kodugaraažist väljasõidu järel, uksed veel lahti...
Tere!

Pildil peaks 99% tõenäosusega olema palgaline autojuht Karl Martin, sest nii autoklubi embleem kui ka see negatiiv, millest foto lasin teha, olid Karl Martinile kuuluvate asjade hulgas. Võrdlesin meest pildil K.Martini Lennukooli piltidega, kus ta mehhaanikuks või motoristiks õppis - tundus sarnane. Embleem ei ole Kanadas käinud, see jäi koos tema teiste asjadega Eestisse kui ta kiiruga Kanadasse põgenes. Kas keegi teab millised teised embleemid välja näevad? Kas neil ei ole tagaküljel kirjas sõna "Eesti"?

Alexander Martiniga nad minu teada sugulased ega tuttavad ei olnud. Karl Martin oli vanemate sugulaste jutu järgi olnud 1930-ndate lõpus Konstantin Pätsi autojuht. Veel on alles väidetavalt K.Martini vormiriietuselt nööbid, millel vapi kujutis (kolm lõvi).

Parema resolutsiooniga fotot ei õnnestunud siia foorumisse üles panna.
Vasta
#8

(22-04-2024, 01:27 AM)wolfik Kirjutas:  
(21-04-2024, 23:42 PM)kass Kirjutas:  Aga kes oskab midagi pildil oleva mehe kohta öelda? Aleksander ta ilmselt ei ole, mütsi järgi arvaks, et tegu on palgalise sohvriga... mis märk on mütsi ees? Kas Karl oli Aleksandri sugulane?
Kas märk on Kanadast tagasi tulnud, Eesti ruumis ei näe erilist mõtet tahaküljele Eesti kirjutada, märgi esiküljel on nagu nii kirjas Eesti Autoklubi?
Auto on pildistatud ilmselt kodugaraažist väljasõidu järel, uksed veel lahti...
Tere!

Pildil peaks 99% tõenäosusega olema palgaline autojuht Karl Martin, sest nii autoklubi embleem kui ka see negatiiv, millest foto lasin teha, olid Karl Martinile kuuluvate asjade hulgas. Võrdlesin meest pildil K.Martini Lennukooli piltidega, kus ta mehhaanikuks või motoristiks õppis - tundus sarnane. Embleem ei ole Kanadas käinud, see jäi koos tema teiste asjadega Eestisse kui ta kiiruga Kanadasse põgenes. Kas keegi teab millised teised embleemid välja näevad? Kas neil ei ole tagaküljel kirjas sõna "Eesti"?

Alexander Martiniga nad minu teada sugulased ega tuttavad ei olnud. Karl Martin oli vanemate sugulaste jutu järgi olnud 1930-ndate lõpus Konstantin Pätsi autojuht. Veel on alles väidetavalt K.Martini vormiriietuselt nööbid, millel vapi kujutis (kolm lõvi).

Parema resolutsiooniga fotot ei õnnestunud siia foorumisse üles panna.
Ma olen küll vanade autode teemal täielik võhik, aga kas see pildil olev auto ei või olla Buick?
Vasta
#9

(22-04-2024, 01:44 AM)wolfik Kirjutas:  Ma olen küll vanade autode teemal täielik võhik, aga kas see pildil olev auto ei või olla Buick?

Ilukilpidel tundub olema Chevrolet logo.
Pilti saab lõigata või kuhugi mujale üles laadida ja linkida.
Vasta
#10

Küsiks parem mis hoonestu sel pildil on?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#11

Kas see võiks olla Roheline Aas 1/3/5....? 
Praegune Vilde muuseum ja hoov mida ka hetkel haldab presidendi kantselei ?
Vasta
#12

Hommik!
Ma saan aru, et tahaks ikka fotol presidendi Buicki näha  Wink . Nende pilte ja mudeleid (Buick 81 ja 90) saad ise jällegi EAG lehelt vaadata ja võrrelda pildil oleva Chervoletiga.
Nagu leidsin, siis Eesti Auto - klubil oli ka mütsimärk, aga fotol oleval mehel ilmselt on mingi muu märk furaška ees.
https://www.osta.ee/eesti-autoklubi-mark-207872229.html
Teiste A-klubi märkide tagakülgede kohta ei oska midagi arvata, need märgid pole eriti levinud, aga vaevalt neile üldjuhul midagi taha kirjutatud oli, masinate reg. numbrid võisid aastati muutuda või ka samaks jääda, st numbreid vahetati iga aasta, aga bumeratsioon võis samaks jääda.
Fotol oleval autol ei paista ka justkui radikal A - klubi märki, aga vb on paremal pool?

   
Vasta
#13

(22-04-2024, 08:56 AM)MeelisV Kirjutas:  Kas see võiks olla Roheline Aas 1/3/5....? 
Praegune Vilde muuseum ja hoov mida ka hetkel haldab presidendi kantselei ?
 
Jah pilt on sellest hoovist ja pilt on "peeglis"
Auto on Roheline Aas 11 (garaazi) ees ja taustal on Roheline aas 3 tänane Vilde muuseum.
Vasta
#14

Põnevat avastamisrõõmu. 

Pilt on jah negatiivilt sattunud tagurpidi - lihtsaim tõend selleks on rooliratas. Õiget pidi oleks pilt selline.

   

Õiget pidi vaadates on lootus parema resolutsiooniga pildilt tuvastada ka registreerimismärk. 

Aadressi järgi Tallinn, Roheline Aas 11. Punase noolega on tähistatud pildistamise suund alt üles.

   

Auto ei ole Buick, kuigi pildistamise asukoht ja legend võiks selleks lootust anda. Tõenäoliselt on tegemist 1936. aastal valmistatud Chevrolet Master Deluxe nimelise autoga. Neid oli Eestis sel ajal mitmeid. Lisan mõned Eesti Antiikautode Galeriist pärinevad pildid. 

Esireas paremalt viies auto - http://eag.vanatehnika.ee/EW/sa-d_oruloss1936-a_psv.jpg

   

Või selline - http://eag.vanatehnika.ee/EW/KV/kvsachevrolet_km.jpg

   

Ja selline foto - http://eag.vanatehnika.ee/EW/sachevrolet...3-1936.jpg

   

Ja siit leiab mõned pildid samasugustest autodest eelmise sajandi lõpust ja selle sajandi algusest. http://eag.vanatehnika.ee/m8.html
Vasta
#15

Kas tegu on Karl Martin, sündinud 21.03.1914 Torma vallas? Isanimi Johan ja ema Alide?
Vasta
#16

(22-04-2024, 12:44 PM)gruppen Kirjutas:  Kas tegu on Karl Martin, sündinud 21.03.1914 Torma vallas? Isanimi Johan ja ema Alide?
Suur tänu kõigile, kes on vastanud!!! Smile

Jah, Karl Martin oli sündinud 1914 Tormas, aga ema ja isa nime ma ei tea - võin vanemalt suguluselt uurida, ehk ta teab. Olen kuulnud, et Karlil oli 3 õde ja ta õppis Lennukoolis motoristiks või mehhaanikuks. Mingil perioodil õppis ka Tartus, aga mida, seda ma ei tea. Temaga seonduvalt lisan pildi, aga ei tea, kus ja millal see tehtud on.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#17

(22-04-2024, 18:50 PM)wolfik Kirjutas:  
(22-04-2024, 12:44 PM)gruppen Kirjutas:  Kas tegu on Karl Martin, sündinud 21.03.1914 Torma vallas? Isanimi Johan ja ema Alide?
Suur tänu kõigile, kes on vastanud!!! Smile

Jah, Karl Martin oli sündinud 1914 Tormas, aga ema ja isa nime ma ei tea - võin vanemalt suguluselt uurida, ehk ta teab. Olen kuulnud, et Karlil oli 3 õde ja ta õppis Lennukoolis motoristiks või mehhaanikuks. Mingil perioodil õppis ka Tartus, aga mida, seda ma ei tea. Temaga seonduvalt lisan pildi, aga ei tea, kus ja millal see tehtud on.

Karl Martin peaks olema pildil tagumises reas paremalt kolmas
Vasta
#18

Tallinn - Patarei merekindlus. Mundrite tundjad võivad suuta ka aastaarvu tuvastada
Vasta
#19

(22-04-2024, 19:17 PM)indreksirk Kirjutas:  Tallinn - Patarei merekindlus. Mundrite tundjad võivad suuta ka aastaarvu tuvastada

Vorm on perioodist 1926 - 36, 1914 sündinud, seega ilmselt kusagil 1933 - 36... võiks olla
Vasta
#20

Siis ei pea neid nimesid vanematelt sugulastelt enam uurima hakkama, vaid võib neile öelda minu kirjutatud nimed. 

Foto taustal on keskvangla, ehk rahvakeeli Patarei, Lennusadama poolne osa. "Merekindlus" oli selleks hetkeks juba järgmiseks peaaegu sajaks aastaks unustustehõlma vajunud. Foto on võetud siis 1936.aastal, sest esireas vasakult kolmandal on 1936.a vorm seljas Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne