Praegustest numbrimärkidest Eestis
#21

Olen kohanud ka 222 KAX ja 222 TWO.
Vasta
#22

kas maakonna kleepsudega numbrid on eestist viimseni kadunud, või kuskil garaažides veel näeks neid? See andis eesti numbritele mingi elu. Tavalised on igavad ikka küll.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta
#23

elideel Kirjutas:kas maakonna kleepsudega numbrid on eestist viimseni kadunud, või kuskil garaažides veel näeks neid? See andis eesti numbritele mingi elu. Tavalised on igavad ikka küll.
Minul oli maakonna tähis kuni möödunud aastani numbril, siis võtsin ära, kuna oli täiesti valgeks luitunud. Ülevaatuskleeps mahtus õnneks ilusti selle kohale ära.



Manustatud failid Pilt (pildid)
   

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#24

Veel ETV numbritest.001-100 olivad ETV ametiautod,100-267 olivad töötajate omad kes soovisid omale säänseid numbreid.Kõik ülejäänu ETV seeria lihtsalt jooksis edesi.ETV uuemad bussid on vist 095 jne.Leedus näituseks algasid juba vene aig kõik TV ja Raadiobussid numbriga 57 sest sel ajal tuli Leetu televisioon.Samas on Eesti Raudteel oma numbrid EVR,nii tava kui ka USA tüüpi nr märkidel.Eriti änks on too 01EVR.Tollega saab sõita nii maantee kui ka raudtee pääl.
Vasta
#25

Veits mäluraginat ja vanad päevikud.Esimesed uued numbrid 92 jõulude aeg.
Vasta
#26

Teab keegi täpsemalt,millal muutus EV tsiklinumbrite kuju? 90.aastate alguses olid need kuusnurksed (seeria A*),nüüd aga ristkülikukujulised (seeriad C* ja L*).
Ja nõks OT,kuid-Leedus on traktorinumbrid siiani sama kujuga,mis meilgi N.ajal ehk kuusnurksed,ainult tähed on ladina tähestikust (L*).
Vasta
#27

Nägin mõned nädalad tagasi Tallinnas ühte Porche 911,millel oli reg. märgil ainult numbrid 10 000!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#28

Kas Eestis on mõni reg. nr. välja antud, millel on täpitähed ?
Mina vist nagu pole märgand.
Vasta
#29

Ei ole.Samamoodi ei anta välja Q-tähega numbreid.W-d on kasutatud vaid eriseeriates (nagu VWA või VWX).Muud tähed on aga vabalt kasutusel.

Regardman Kirjutas:Kas Eestis on mõni reg. nr. välja antud, millel on täpitähed ?
Mina vist nagu pole märgand.
Vasta
#30

mrali Kirjutas:Ei ole.Samamoodi ei anta välja Q-tähega numbreid.W-d on kasutatud vaid eriseeriates (nagu VWA või VWX).Muud tähed on aga vabalt kasutusel.
Vot selledt poliitikast ei saa mina aru, sest britid ja poolakd annavad Q tähega numbreid küll välja.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#31

Saksas on Ä,Ö ja Ü d küll olemas.
Vasta
#32

Seda küll,aga vaid sõiduki arveloleku piirkonda tähistavates tähekombinatsioonides.Nt
GÜ-Güstrow
GÖ-Göttingen
FÜ-Fürth
WÜ-Würzburg
RÜG-Rügen
PLÖ-Plön
jne...

PETSS Kirjutas:Saksas on Ä,Ö ja Ü d küll olemas.
Vasta
#33

Saksas saab alati edimeste tähtede järgi aru auto registreerimiskoha,lisaks veel liidumaa kleps.Swenssonis oli ka nii olnud aga see oli ära lõpetatud.Venelastel on igal oblastil ja suuremal linnal oma number(see mis paikneb numbrimärgi lõpus RUS kirja kohal)
Vasta
#34

Nõukogude ajal mustade numbrite tähekombinatsioonis oli samuti esimene täht lokaalne.Eesti oli e või э ja Gruusia г.

Just a man!
Vasta
#35

N.ajal näitasid kaks esimest tähte piirkonna ära (liiduvabariigi või oblasti täpsusega) ning viimane täht jooksis seeriatega edasi.Veneaegses \"A ja O\"-s on tollased tähised kenasti olemas.
Ja kui mõni postitus varem oli välisriikide numbritel olevatest arveloleku piirkondadest juttu,siis näiteks veel Austrias,Šveitsis,Prantsusmaal,Inglismaal,Tšehhimaal on samuti kindlad tähe-/numbrikombinatsioonid piirkonda näitamas.


kalevpoeg Kirjutas:Nõukogude ajal mustade numbrite tähekombinatsioonis oli samuti esimene täht lokaalne.Eesti oli e või э ja Gruusia г.
Vasta
#36

JyrkaEE Kirjutas:suunurki tõstab reg. numbrite tähekombinatsioon (000) FAG. turistidel ja muudel targematel inimestel mõnus muiata.
muide, silma jäi see kombinatsioon just meie kooli füüsikaõpetaja autol Big Grin
Pärnu linnas oli üksvahe palju 000 AHV seeria numbreid.
Vasta
#37

Kui meil oleks mônel tiblal depoos number ???AOX, oleks tal igal teisel päeval A tähe rôhtkriips millegagi (nt. ôlleplaskult vôetud hinnakleeps) ellimineeritud.
Vasta
#38

Minu mossel on uued numbrid (pakendis ilma eurota) ja kombinatsioon on 079 AOX
Vasta
#39

Nüüd üks vana lugu .Aasta oli 83.Olin just MAZiga Vladimiris.Auto number oli juba valgel põhjal 3943EAL(vene ell).Säälne võmm aga sai numbrist aru ,et jevreiskaja avtonommnaja respublika.Oli tükk tegu talle asi ära seletada.Lõpuks saime siiski asja korda aga talle ei mahtunud kuidagi pähe ,et meil oblasteid ai ole.
Vasta
#40

Lõbus lugu!
Minu tsiklil on veel 90-ndate keskpaigas antud kuuenurkne number 552 AP. Pass on ka sinine aga kehtiv. Tegemist oli vahepealse riikliku registreerimismärgiga, mille sain Piritalt 1994. aastal. Samad kuuekandilised numbrid anti ka haagistele. Mõni hetk hiljem hakati väljastama haagistele ja tsiklitele erinevaid numbreid. Tsiklitele ülalt alla neljakandilised ja haagistele selliseid nagu me nüüd tunneme. Paraku on keegi mees oma sõnnikulaoturile saanud uuema neljakandilise numbri samuti kombinatsiooniga 552 AP. Ja iga kord kui politsei tee peal minu tsikli andmeid kontrollib, jookseb neil juhe kokku. Esimese päringuga tuleb minu tsikkel ja natuke hiljem juba see laotur.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne