Vene pedaal autod.
#1

Olen otsinud infot ja pilte Liidu ajal venemaal tehtud pedaal autodest. Leidsin ainult ühe väikese pildi esimesest Mosse variandist pedaalautost. Kas keegi teab mitu erinevat varianti tehti üldse vene pedaal autosid?
Mina tean ainult kolme varianti:
Studebaker (keskel raketi nina)
Mosse 1 (alumiinium stanged ja ilus embleem)
Mosse 2 (kandiline ja veits laiem, sommid vedasid Soome neid hoolega 90nendate alul)

Kui kellelgi on pilte, palun pange üles.

Just a man!
Vasta
#2

Minul oli pedaalidega kartauto, torudest raamiga ja vineerist istmega. See oli natuke suurem, kui plekist kerega sõidukid, ja istet sai (mutrivõtme abiga) edasi-tagasi liigutada. Need kartautod polnud vist kuigi laialt levinud ja ei toodetud neid ka kuigi kaua.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#3

mul on üks pedaalauto kuskil, otsin üles teen pilti aga see väga halvas korras...

M: Skoda Felicia 1995 osadena.
Vasta
#4

mul on lakapeal muravei on kiri juures punane sõidukorras kah isal oli kui ta pisike oli vana mosseke isegi on vanaemajuures pilte tollest aparaadist...
Vasta
#5

Mul oli studebaker tuled põlesid ja puha. Sõitsin ükskord mäest alla, sõber lükkas takka hoogu juurde. Panin puusse niiet sabasuled sahisesid! Krt. aga pilte põle! Sad

kõps

Ostan M-410 või M-72. Või vahetan mingi kama vastu.
Vasta
#6

TO: tamar99

kui saad, pane pilti üles nii mossest kui muraveist.muraveid pole näindki.

Just a man!
Vasta
#7

Mu sõbral oli ka kunagi helesinine mosse, see ümar tuled põlesid, aga see jäeti Talveks kuhugi puuriida vahele ja pärast talve olevat see olnd nii roostes, et viidi ära prügimäele. Muideks ma veel mäletan 90`ndate algul 93-94 nägin üõhes mänguasja poes veel Pedaalidega helesinist autot tuttuuena, huvitav kas see võis olla vanadest varudest ,igastahes mulle seda ei ostetud:\'(
Vasta
#8

Leidsin netist ühe kehva kuid nähtava pildi pedaalidega plastmass traktorist.Siin ta on

Just a man!
Vasta
#9

ja siin see vanem Mosse leitud netist

Just a man!
Vasta
#10

Leidsin veel juhuslikult netis kolades paar pilti.
See siin on nüüd siis uuem Mosse pedaalikas,kuid mitte see 90nendate oma. Siin veel tuled põlevad ( nii omanik kirjutas)
ja see oli USAs müügis 350 USDga!

Just a man!
Vasta
#11

Ja see teine pilt on USAs tehtud Studebaker (bullnose) Champion pedaalikas. Panen üles kuna sarnaneb Vene omale!
Keegi võiks selle vene Stude pedaalika pildi panna saaks võrrelda neid, kumb ägedam!Cool olen nüüd otsinud netist vene pedaalikaid umbes kuu aega ja leidsin vaid ülal toodud pildid!Sad

Just a man!
Vasta
#12

Ülalpool pildil olnud pedaalidega traktor oli endal lapsena täiesti olemas, kuid oli vist mõeldud väga väikestele lastele, kuna lagunes laiali juba tükk aega enne kooliminekut (plastkere murenes laiali)
Vasta
#13

Oli olemas ka samasugune plastist mootorratas (Meenutas Honda CB750) ning plekist, pedaalidega ja kallurikastiga traktor.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#14

omal oli kaks plastikust motikat, minu meelest oli mingi imelik värk et need rattad mis nagu välja paistsid ringi ei käinud, olid kerega ühes tükis valatud, olid vist mingid pisikesed rattad peidus... pilte kahjuks pole neist... Sad

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#15

Enda lapsepõlvest meenub GAZ 24. Ei olnud küll pedaalidega, kuid selle eest oli läbi kapoti toru otsas rool. Ise istusid auto katusel, keerasid rooliga rattaid ja põristasid ringi. Auto oli täpselt sama värvi plastikust nagu see pedaalidega traktor, sama tehase toodang siis arvatavasti. Leidsin selle väiksena maanteekraavist Viitna lähedal, kui vanaemaga koos marjalkäik sai ette võetud. Aasta võis olla 1981
Vasta
#16

TO: Kadari

Kui sul pilti on pane üles.

Just a man!
Vasta
#17

Krt ma oma 3-4 aastat tagasi nägin täpselt samasugust punasest plastikust volgat millel sinine rool läbi kapoti, seisis täiesti korralikuna ühe prügikasti kõrval ,oleks võind ära võtta a ma olin siis 10 aastane ja niikuinii oleks see ka kohe sinna prükkari kõrvale tagasi viidudSad
Vasta
#18

Pilti kahjuks pole, ainult ilus mälestus järgiRolleyes
Vasta
#19

kalevpoeg Kirjutas:Leidsin veel juhuslikult netis kolades paar pilti.
See siin on nüüd siis uuem Mosse pedaalikas,kuid mitte see 90nendate oma. Siin veel tuled põlevad ( nii omanik kirjutas)
ja see oli USAs müügis 350 USDga!


vot selline mul ongi, rehvid on vana muruniitja all, tuled põlesid jah , aga kole lõpp oli mus masinal, nimelt ise sõitis oma autoga sellest lihtsalt üle Sad

M: Skoda Felicia 1995 osadena.
Vasta
#20

ma võin öelda,et veel oli olemas lada 2101 pedaalikas tuled kõik puha alguses põlesid ja taha oli kirjutatud zhiguli ,igatahes mul see kunagi oli,ise olin umbes kaheksane no ma olin üpris väike siis veel ja sõita sai,siis ma tolleaegsete sõpradega tegime tänapäeva mõistes sellega jäckässi krt.sai proovitud hüppeid ja vastu puid sõitmisi,lõpux lagunes see nii ära et küljes ma mäletan olid vaid tema lääpas rattad,kere seisab vist präegugi maal kusagil puu all ja on vägagi roostes.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne