Datsun Bluebird vl. 1980-83a.
#1

Rääkige,mis te sellisest autost teate. Tegemist on meil küllaltki haruldase masinaga,toodeti teda 1980-83a.,nii sedaanina,kui ka universaalina. Mootoreid pakuti ühte 2,0 Diislit(60hj) ja teist 1,8 Bensu(88hj),tagaveoline,5.k. käigukastiga.
Oli omalgi 1997.aasta suvel 4,5 kuu vältel selline masin,1981a. väljalase,diiselmootoriga,mingit tumehalli värvi,katus helehall,alumine osa must,salong helehall. Kui auto sain,siis näitas läbisõit 416 500km,ise sõitsin veel 3600km. juurde. Reg. tunnistusel oli võimsuseks märgitud 67kw(???),kubatuurist ei leidnud ühtegi märget,nii et ei teagi,mis mootor tollel peal oli.
Viimane lõpp seisis ta mul Lagedil,enne kui maha müüsin. Ausalt üeldes romu: Sidurit polnud(kahvel murdus kasutamise käigus pooleks),üks esiratas ei pidurdanud,summutajat all polnud(vaid väljalaske torustik ja resonaator),rooliratta vabakäik oli suur,mootor lasi õli karteritihendi vahelt läbi,vist mootor suitses ka pisut(ei mäleta enam),esiklaas pragunenud,kere alumine osa roostetas päris jõudsasti jne. Ei jõua kõiki vigu siia üles loendada.
Müüsin ära 14. Septembril 1997.aastal,hinnaks 2000EEK-u varuosadeks tervikuna. Ostja tuli Raplast ja sõitis sellega omal jõul ka Raplasse. Ei tea,kas jõudis ka kohale,teh. ülevaatus tegematta,kindlustust polnud,mingit volitust ma teha ei saanud,sest auto oli teise mehe nimel(Omanikuks,kes tegelikult oli surnud,oli reg. tunnistusel märgitud A. Grits ja Elukoht Tallinnas Liikuri tn.-l).
Selle minukäes olnud Datsin Bluebird kandis reg. numbrit 048AEZ. Kes teab sellest autost rohkem,mis tast edasi sai? Huvitav oleks teada.

Jüris ühe majaees seisab samasugune,helesinist värvi,tumeda sinisega sisu,ka diiselmootoriga Datsun Bluebird. Mäletan sedagi liikumas sellest ajast juba,kui omalgi samasugune käes oli. Ka see pole nüüd juba eelmisest sügisest vist liikunud. Too paistab paremas seisus olevat,kui mul oli.
Vahel harva on seda tüüpi masinaid meil liikluses näha. Vaid ühe korra olen kohanud universaalkerega varjanti. Tõsine haruldus!

Et oma Datsunist pilte ei teinud,siis panen netist siia piltidest paar linki: http://ratdat.com/mycars/mycars/wbj418x.jpg http://auta5p.car.cz/katalog/datsun/bluebird_02.htm

Kas keegi foorumist sellist tüüpi Datsun Bluebird`ga tegeleb ka?

Hea küll,las teised räägivad nüüd ka...

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#2

Nuuh omasin ka sellist masinat 5aastat.Lisaksin mudelivalikusse veel 2ukselise kupee.Mis meie mail haruldane. Mootorivalikus oli tal 1800cm3 moto ja lisana veel SSS sportpakett.Soomes on see väga hinnatud mudel millel on väänet ja jõudugi.
Endal oli tumepunane sedaan millel 2,0diisel vahel.Kütusekulu 8l piires oleneb kuidas vajutada.Mul oli 4* elektriaken +konditsioneer.Viimase võtsin ükskord remondikäigus maha ja hetkelgi seisab garaashis.
Sõidetavuselt väga hea masin. Kuid jah rooste see rooste.
5 aasta jooksul vahetasin 2 sharniiri ,jooksu amorte,esiklaasi jooksu piduriklotse ja jooksu eelsüüteküünlaid.Generaator on sellel mudelil õrn ja remont kallis.Ükskord sai sedagi remonditud.
Tippkiirus (radariga mõõdetud )154-km/h.( tuttavad olid). Hea massin.
Vasta
#3

Rolleyes Rolleyes Rolleyes

Oli minulgi selline! Universaal 2,o diisel.
Mootor oli jube hea! Talvel külmaga parts ja parts käivitus!
Kõrval platsil 10 a uuemad künad muudkui surid! Big Grin
Ainuke tõsiseltvõetav kitsaskoht oli rooste. Plekk oli õhuke nagu hõbepaber ja kui auto lähedalt mööda läksid, siis kuulsid kuidas roosteuss krõbinal maiustas! Sad
Minu auto põles maha! ehee

Toungue kõps

Ostan M-410 või M-72. Või vahetan mingi kama vastu.
Vasta
#4

Mul oli ka alles hiljuti selline masin vist. Ma ei tea kas just see, aga mark oli tal Datsun Bluebird by Nissan!!! Tal oli ka 5 käigukast, aga oli punane kupee, igati kobe masin, mootor oli muidugi päevi näinud, sest sain selle ise niisama kodus rallimiseks eelmise rallimehe käest, ahjaa mootor oli bensiin ja mootorisüsteem oli ikka elektriline ja oma aja masinatest tüki keerulisem...
Vasta
#5

yht punast vist myyakse praegu kb. siis 81 aasta ja kupee.
kolm pool kilu oli vast.
ise käin väga suure tiiruga jaapani autodest mööda.
Vasta
#6

EdR Kirjutas:Jüris ühe majaees seisab samasugune,helesinist värvi,tumeda sinisega sisu,ka diiselmootoriga Datsun Bluebird.

Nonii,kui eelmine Laupäev(16Aprill) oli see veel seal seismas,siis Pühapäev(17Aprill) aga kadunud. Ei tea,kas läks ka kõige kaduvat teed..... Too Bluebird üldse liikus viimati vist 2003aasta suvel.
Jõudsin vahepeal sellest ka mõned pildid klõpsida.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#7

oli kord omalgi , kuna plokikaane tihend oli läbi siis sõitsime
20 cm paksusi petoonposte pikali , esimese laksuga läks radikas katki ja vesi jooksis maha , peale seda tulid ka puuduvad pütid sappa, kiituseks veel seda , et sel autol on ikka kuradi kõva mootor : lasime õli ka välja ja ikka kokku ei jooksnud!!

Pole midagi targemat teha
Vasta
#8

meenutab kangesti velgede ja kerekuju poolest ford granadat....(veica offtopic)....sellel ka kova mootor aga sittad plekid...(suht)Rolleyes

speed is the key
Vasta
#9

tartus seisab ka üks selline datsun sedaan kerega aga ta on parempoolse rooliga

Riga-13>Suzuki Sepia ZZ>Honda NS125F>Riga-4>Riga-13>Peugeot SV50>Yamaha DT50R>Suzuki TS50XK>
Honda MT5>Gauja>Riga-7>Riga-11>Riga-11>Suzuki RG80 Gamma
Vasta
#10

Täna Tallinnas nähtud üks samasugune Datsun Bluebird sõitmas. Paistis,et diiselmootoriga oli,suitsujuga summutajast väljumas. Tumedam sinine värvus ja reg nr 462xxx. Ma pole selliseid juba aastaid liikumas näinud.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#11

EdR Kirjutas:Rääkige,mis te sellisest autost teate. Tegemist on meil küllaltki haruldase masinaga,toodeti teda 1980-83a.,nii sedaanina,kui ka universaalina. Mootoreid pakuti ühte 2,0 Diislit(60hj) ja teist 1,8 Bensu(88hj),tagaveoline,5.k. käigukastiga.
Oli omalgi 1997.aasta suvel 4,5 kuu vältel selline masin,1981a. väljalase,diiselmootoriga,mingit tumehalli värvi,katus helehall,alumine osa must,salong helehall. Kui auto sain,siis näitas läbisõit 416 500km,ise sõitsin veel 3600km. juurde. Reg. tunnistusel oli võimsuseks märgitud 67kw(???),kubatuurist ei leidnud ühtegi märget,nii et ei teagi,mis mootor tollel peal oli.
Viimane lõpp seisis ta mul Lagedil,enne kui maha müüsin. Ausalt üeldes romu: Sidurit polnud(kahvel murdus kasutamise käigus pooleks),üks esiratas ei pidurdanud,summutajat all polnud(vaid väljalaske torustik ja resonaator),rooliratta vabakäik oli suur,mootor lasi õli karteritihendi vahelt läbi,vist mootor suitses ka pisut(ei mäleta enam),esiklaas pragunenud,kere alumine osa roostetas päris jõudsasti jne. Ei jõua kõiki vigu siia üles loendada.
Müüsin ära 14. Septembril 1997.aastal,hinnaks 2000EEK-u varuosadeks tervikuna. Ostja tuli Raplast ja sõitis sellega omal jõul ka Raplasse. Ei tea,kas jõudis ka kohale,teh. ülevaatus tegematta,kindlustust polnud,mingit volitust ma teha ei saanud,sest auto oli teise mehe nimel(Omanikuks,kes tegelikult oli surnud,oli reg. tunnistusel märgitud A. Grits ja Elukoht Tallinnas Liikuri tn.-l).
Selle minukäes olnud Datsin Bluebird kandis reg. numbrit 048AEZ. Kes teab sellest autost rohkem,mis tast edasi sai? Huvitav oleks teada.

Jüris ühe majaees seisab samasugune,helesinist värvi,tumeda sinisega sisu,ka diiselmootoriga Datsun Bluebird. Mäletan sedagi liikumas sellest ajast juba,kui omalgi samasugune käes oli. Ka see pole nüüd juba eelmisest sügisest vist liikunud. Too paistab paremas seisus olevat,kui mul oli.
Vahel harva on seda tüüpi masinaid meil liikluses näha. Vaid ühe korra olen kohanud universaalkerega varjanti. Tõsine haruldus!

Et oma Datsunist pilte ei teinud,siis panen netist siia piltidest paar linki: http://ratdat.com/mycars/mycars/wbj418x.jpg http://auta5p.car.cz/katalog/datsun/bluebird_02.htm

Kas keegi foorumist sellist tüüpi Datsun Bluebird`ga tegeleb ka?

Hea küll,las teised räägivad nüüd ka...

ma võin vabalt ka eksida, kuid siinmainitud masinat olen ma oma silmaga arvatavasti näinud. 90a lõpus käisin raplas keskoolis ja kodutee viis mööda majast, mille õuenurgas seisis värvipoolest kirjeldatud Datsun, teine Datsun mis samas hoovis seisis oli must, velgedel ja stangedel kroom kriiskamas. Mulle on auto jätnud alati alatoidetud ameerkamaa muskelauto mulje.
Vasta
#12

Tsitaat:ma võin vabalt ka eksida, kuid siinmainitud masinat olen ma oma silmaga arvatavasti näinud. 90a lõpus käisin raplas keskoolis ja kodutee viis mööda majast, mille õuenurgas seisis värvipoolest kirjeldatud Datsun, teine Datsun mis samas hoovis seisis oli must, velgedel ja stangedel kroom kriiskamas. Mulle on auto jätnud alati alatoidetud ameerkamaa muskelauto mulje.

Kas see hoov mis su koduteele jäi oli äkki seal perearstikeskuse juures? Kui nii siis tean seda musta masinat millest jutt on. Ise kah seda lapsepõlves uudistanud. Ilus oli ta küll.
Vasta
#13

Planett2 Kirjutas:
Tsitaat:ma võin vabalt ka eksida, kuid siinmainitud masinat olen ma oma silmaga arvatavasti näinud. 90a lõpus käisin raplas keskoolis ja kodutee viis mööda majast, mille õuenurgas seisis värvipoolest kirjeldatud Datsun, teine Datsun mis samas hoovis seisis oli must, velgedel ja stangedel kroom kriiskamas. Mulle on auto jätnud alati alatoidetud ameerkamaa muskelauto mulje.

Kas see hoov mis su koduteele jäi oli äkki seal perearstikeskuse juures? Kui nii siis tean seda musta masinat millest jutt on. Ise kah seda lapsepõlves uudistanud. Ilus oli ta küll.

Mis sellest teisest (hallist) sai?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#14

ühes kohas Tartumaal on Kas Nissan vöi Datsuni Bluebird ja 127Kw mootoriga, asi vist liikus ka. See pidi suht haruldane masin olema, kuna mootor mis peal on. On Jaapani sesturu mootor, kuid pole selles ka kindel. seal seisid ka rivis BMW vanem viiene, ning mingi enam meeles pole vist volga ja Mazda E2200 vöi Ford Ecovan, kuna nad on sösar mudelid, siis pole päris meeles, kumb tootja ebleeme see masin kandis.
Kuid see Bluebird, saadi odavalt kätte, kuna sellise mootoriga isendeid Eestis eriti pole, ja oli ka mingi kala sees, hiljem saadi kuskilt lammarist sama mootor, 2x odavamalt, kuna lammutusest öeldi, ega neid mootoreid eriti siin ei leidu.
Omanik pani mootori -15c külmaga kokku, ning teatas siis lammutusele, et siit on osad juppe puudu.
Asi peaks liikuma, need on minu viimased andmed. Hiljem vöin küsida selle inimese käest, kus see masin asub vöi asus ei tea viimati köisin seal, kui olid Tartus Hansa päevad, siis oli ta veel alles, et mis tast saab ehk saab endale selle masina.


Aga kas mitte nissan Laurer pole sama sugune vöi ma eksin siin.
Rolleyes

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#15

Planett2 Kirjutas:
Tsitaat:ma võin vabalt ka eksida, kuid siinmainitud masinat olen ma oma silmaga arvatavasti näinud. 90a lõpus käisin raplas keskoolis ja kodutee viis mööda majast, mille õuenurgas seisis värvipoolest kirjeldatud Datsun, teine Datsun mis samas hoovis seisis oli must, velgedel ja stangedel kroom kriiskamas. Mulle on auto jätnud alati alatoidetud ameerkamaa muskelauto mulje.

Kas see hoov mis su koduteele jäi oli äkki seal perearstikeskuse juures? Kui nii siis tean seda musta masinat millest jutt on. Ise kah seda lapsepõlves uudistanud. Ilus oli ta küll.

Just seesama, mis neist tänaseks saanud on kahjuks ei tea, viimati nägin neid u.2000a. alguses.
Vasta
#16

Kas mitte see: http://www.carrating.org/car.php?15457 pole see must iludus.
Vasta
#17

Planett2 Kirjutas:Kas mitte see: http://www.carrating.org/car.php?15457 pole see must iludus.
väga võimalik, ei julge kinnitada ega ka ümber lükata
Vasta
#18

EdR Kirjutas:
EdR Kirjutas:Jüris ühe majaees seisab samasugune,helesinist värvi,tumeda sinisega sisu,ka diiselmootoriga Datsun Bluebird.

Nonii,kui eelmine Laupäev(16Aprill) oli see veel seal seismas,siis Pühapäev(17Aprill) aga kadunud. Ei tea,kas läks ka kõige kaduvat teed..... Too Bluebird üldse liikus viimati vist 2003aasta suvel.
Jõudsin vahepeal sellest ka mõned pildid klõpsida.

Panen sellest autost paar pilti 2004aasta augustist

Kolmas pilt (see kõige parempoolne) on see kõige viimane,vaid paar nädalat enne sealt kadumist pildistatud. Auto kadus sealt ja tagasi pole tänini ilmunud ja ilmselt pole seda ka "elavate" kirjas enam,sest LKF-i andmetel oli kindlustus sel viimati kusagil 2003aastast,mil ka mina mäletan seda viimati liikumas.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#19

kas see nissan bluebird on see sama masin mis datsun bluebird mu naabril on igatahes nissan blebird universaal 2.0l diisel.
Vasta
#20

süüteküünal Kirjutas:kas see nissan bluebird on see sama masin mis datsun bluebird mu naabril on igatahes nissan blebird universaal 2.0l diisel.

Peaaegu. Datsun on vaid varasem mudel ja päris paljuski uuemast erinev. See siin minu piltidel on tagaveoline ja vähemalt Eestis on (oli) vähelevinud siis uuem mudel (alates 1983a. toodetud) on esiveoline ja 10 aastat tagasi liikus neid meil päris karjakaupa.
Kui aus olla,pole ka neid uuemaid Bluebird`e tänaseks enam peaaegu üldse näha.
Viimane Bluebird toodeti 1990a.

Ühte päris viimaste aastate toodetud uuemat mudelit nägin eile linnavahel liikumas.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne