Muu rahva suhtumine vanatehnikasse ja nende omanikesse
#1

Ega enamik matsirahvast siin foorumis tegutsejatele hea pilguga vaata. Olen isegi oma rattajupihunniku kogumise kohta nii môndagi kuulnud.
Vasta
#2

Soobel Kirjutas:Ega enamik matsirahvast siin foorumis tegutsejatele hea pilguga vaata. Olen isegi oma rattajupihunniku kogumise kohta nii môndagi kuulnud.
Tõsi, mulle on öeldud et need autod mis mul on on romud, kuigi nähtud oli ainult GAZ 21, mis on tõesti halvemas seisus kui teised. Seda võiks pidada eelarvamuseks. Põhiline on see et kui auto pole ideaalne ega ta siis pole kohe romu või vanaraud aga see selleks. See on liiga OT juba.
Vasta
#3

Kui mul oli veel M424, juhtusin ma Tartu linnas mingit beibe vedama, kes küürutas istmete vahel, et jumala eest keegi tuttav teda sellises autos ei näeks.

Kusjuures auto oli väliselt (mitte küll originaal) ideaalses korras, värv läikis ja nikkelkannid kõik alles.
Vasta
#4

Soobel Kirjutas:Kui mul oli veel M424, juhtusin ma Tartu linnas mingit beibe vedama, kes küürutas istmete vahel, et jumala eest keegi tuttav teda sellises autos ei näeks.

Mis teed ära, osa tänapäeva, enda meelest vabameelsest, noorsoost vaevleb nii hirmsates kompleksides, et ebatrendikalt ei söanda vist köhatadagi.

loll on loll olla.
Vasta
#5

IIIFFFAR Kirjutas:
Soobel Kirjutas:Kui mul oli veel M424, juhtusin ma Tartu linnas mingit beibe vedama, kes küürutas istmete vahel, et jumala eest keegi tuttav teda sellises autos ei näeks.

Mis teed ära, osa tänapäeva, enda meelest vabameelsest, noorsoost vaevleb nii hirmsates kompleksides, et ebatrendikalt ei söanda vist köhatadagi.

Küll totaalne OT, aga ei saa mainimata jätta et täna vedasin isa null-viiega, mis samuti ideaalses seisukorras ja kena läikiva originaalvärvi all, nende enda soovil kahte 20 + vanust näitsikut, kelledest üks sõida ajal mainis: \"Appi, ma sõidan sigulliga\". Big Grin
Ega mul jäänud siis muud üle kui öelda et on ju seegi auto millega saab ikka veidi kiiremini edasi kui liinibussiga. Wink

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#6

Landy Kirjutas:
valdo Kirjutas:Artiklist ei selgunud nii mitmeidki asjaolusid.
Esiteks - kas auto asus avalikul territooriumi (vast asus, sest eraalal ei tohi midagi puutuda)?
Jah asus avalikul territooriumil (munitispaal maa)

valdo Kirjutas:Teiseks - kas autol olid olemas numbrimärgid, ja kehtiv ülevaatus ning seda tõestav kleebis?
Ei, numbrid olid demonteeritud (see oli ka lehes kirjas)
Olen ise kah sarnasel viisil 74a M412-st ilma jäänud. Oma viga et numbrid maha kruvisin (Mosse küljest on neid ju väga lihtne ära varastada). Nii et hoidke oma uunikutel numbrid küljes/nähtaval - kasvõi klaasi taga !

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#7

Kui masin läheb ülevärvimisele,võiks numbri numbrikohale otse kerele värvida.Ma enda sõidukile igaks juhuks eelmisel aastal värvisin.

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#8

Soobel Kirjutas:Kui mul oli veel M424, juhtusin ma Tartu linnas mingit beibe vedama, kes küürutas istmete vahel, et jumala eest keegi tuttav teda sellises autos ei näeks. Kusjuures auto oli väliselt (mitte küll originaal) ideaalses korras, värv läikis ja nikkelkannid kõik alles.

Globaalse massikultuuri mõjude väärtulemid, mis prevaleerivad paljude inimese psüühikas kahjuks tehnikakultuuri üle.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

Numbrite varastamise vastu aitab veidi ehk mingite väärakate poltide kasutamine.
Näiteks sisekuuskant? Või veel parem - tähekujulise auguga. Ise olen kohanud mingeid 5- ja 3harulise (nagu mersu märk) süvendiga polte. Iga tross selliseid lahti ikka ei keera. Sõber kinkis veel mingi 40osalise kruvkeeraja otsikute komplekti, see sisaldab veel erilisi värdjaid.
Vasta
#10

Soobel Kirjutas:Kui mul oli veel M424, juhtusin ma Tartu linnas mingit beibe vedama, kes küürutas istmete vahel, et jumala eest keegi tuttav teda sellises autos ei näeks.

Kusjuures auto oli väliselt (mitte küll originaal) ideaalses korras, värv läikis ja nikkelkannid kõik alles.
Sellisel inimesel pole sinuga pistmist. Kui selline pruut oleks, jätaks ta kohe maha. Sitema tuju korral oleks ta sealsamas autost välja tõstnud ja mõnda \"mersut\" ootama jätnud.
Vasta
#11

Pole täheldanud, et oleks keegi väga halvasti suhtunud ... iseasi ka see, et olen suht otsekohene ja kui minu käru ei meeldi, siis variant on jala käia. Sõitund olen igasuguste imeviguritega, nii et ei nurise.

Dad.
Vasta
#12

Mina pole oma vanatehnika suhtes küll mitte üht negatiivset suhtumist täheldanud.Pigem just vastupidi,igaüks leiab midagi meenutada, kellel oli vanaisal,kellel onul midagi samasugust.Samas saad ise ka sellest positiivse laengu ja innustust.Ükskord ainult, kui omale töökoda ehitasin, ei uskunud mu sõbra 10-11aastane tütar, et see garaaž ehitatakse spetsiaalset roostes m400 jms. tarbeks.Kuid isegi tema tunnistas lõpuks,et\"jumala lahe ju\".

Tom.
Vasta
#13

Mul oli ka juhus, kus keset ööd läksin linna peale ühtedele beibedele autoga järele, sõber tahtis, et viiks nad koju. Nemad keeldusid kategooriliselt Moskvitšisse istumast (hoidku taevas, kui keegi näeb SmileP ) Läksidki jalgsi 6-7 km koju. Ma sain vähemalt kogu selle show juures ennast rõngaks naerda.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#14

Ei tea jah,miks inimesed neid vanu VENE AUTOSID nii hirmsasti küll häbenevad! Näiteks tänavu suvel Tallinna teletorni juures Udeselja tänaval oli selline juhus,kus mu projektijuht parkis nimetatud tänaval oma Lada 2101 ühe maja ette(avalik parkla!) ja majast kargas üks VENE tibi välja ja ütles(ma ise juures siis polnud) et AJA OMA VENE AUTO SIIT ÄRA! Temal ei meeldi VENE autod! Ise ka VENELANE selline!!! TIBLA SELLINE!!!!!
Teine kord oli jälle nii,et ma sain valida,kumma auto peale lähen,kas Ford Transit(1997a.) või Lada 2101. Valisin Lada...

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#15

Jep, LADA on kõva. Tuttavad tüübid põhja Soomest ütlesivad ikka, et pere teine auto peab LADA olema, millelt talvepakasega Mersule käivitusvoolu võtta Smile LADA kui käivitub probleemita ka 35kraadises pakasesSmile

loll on loll olla.
Vasta
#16

imbetsille on igasuguseid... kes aina käivad ja irisevad selle yle, millega teised tegelevad, igaüks teeb masina vastavalt oma rahakotile,iseloomule,ja oskustele.. sest et see ei ole kellegi asi arutada, millega ma ise tegelen...
ja autoks on kah põhimõtteliselt sigull, sst et teda on lihtne ja odav yleval pidada, ja veab sama kaugele, kui 524 td bemar, kui isegi kaugemale ei vea ja pakases käivitub kah ideaalselt....ei ole paremat saand ja ei oska isegi tahtagi
Vasta
#17

Käisin Pärnus lennupäevadel. Tuli tahtmine omale huvilend välja teha, sest pole kunagi varem maast lahti sanud. Cessnad olid saadaval, muud pudipadi, seas oli isegi tsehhide reaktiivtreeninglennuk. Mille ma valisin?
Jak-18. sest leidsin, et üks õige lennuk on ümmarguse sabaga, alltiivaline (tiivad ei turritu katusest, vaid istmete alt) ja iseloomulikult uriseva tähtmootoriga. Lendasin, piloot sokkis midagi, et cessnad pidid änksamad olema. Mina ei olnud nõus. Hiljem uurisin, et Jak18 prototüüp konstrueeriti juba 1947(?). Muidu oli viimase peal masin.
Vasta
#18

Omal ajal Pobedaga Tallinna vahel kruiisides kohtasin ikka lehvitavaid ja naeratavaid inimesi. Parim juhus oli siis, kui ootamatult sõitis kõrvalisel tänaval vastu samasugune sinine pobi - mõlemal juhil võttis näo kohe naerule.
Üllatavalt on aga just oma sugulased-tuttavad need, kes minu hobist üldse aru ei taha saada. Parim repliik, mida ühe tuttava käest kuulsin, oli selline, et mis ma neist romudest siia garaazhi korjan, ostku parem näiteks Sierra, millega saab juba normaalselt sõita... Uskumatu solvang mulle.
Vasta
#19

AGA, kallid kaasfoorumlased, vaadake hetkeks endale sisse ja tunnistage üles, kui paljud Teist tegeleksid TÄPSELT sama hobiga kui praegu, JUHUL, kui teie kuusissetulekud oleksid ntx 3 KORDA suuremad praegustest....?

Peab ju tunnistama, et raha paneb siin elus palju asju paika, ja, kui teised inimesed kipuvad sellest paraku aru saama, ärgem pangem neile seda pahaks....Smile

Iskilikult mina, kui mul oleks rohkem võimalusi, ehitaks autosid, mis oleks dekaad - paar vanemad, kui mu praegused (-71 Ford ja -78 Jaguar)

Aga kuna asjad hetkel on nagu nad on, siis ma kangekaelselt jätkan...hoolimata sellest, et kaaskodanikud arvavad, et ma võiks oma \"pannid\" maha müüa ja selle raha eest poest uue osta. Cool
Vasta
#20

Oleks raha...
Sihiks Saksamaal toodetavat FW190 neubau´d. Seejuures see polegi väga kirves, kõigest 545000 taala. Tuttuus lennuk. Jõukamad saaks kahe milli eest USAst Me262 replika osta. Aga FockeWulf on änksam. Vat pikeeriks korra balti jaama turu suunas nii, et propelleri ulg vene pensukatel pasa lahti võtab!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne