Endised bussiliinid
#1

Ma ei tea kas see kedagi huvitab?Näiteks 2 liin oli kunagi eksperess Sütiste -Pae.22 sõitis Vabaduse väljakukt Lennujaama.Kas keegi mäletab veel midagi?
Vasta
#2

Esimesena meenusid nr. 12, ekspressliin, mis sõitis suviti rannailma korral Teenindusmaja eest Piritale, siis veel nr. 13 liikus marsruudil Akadeemia tee - Majaka. Maist kuni septembrini sõitis veel omal ajal Teenindusmaja eest Mähe aedlinna ekspressbuss nr. 41 Nr. 45 see-eest läks suviti Teenindusmaja eest Kakumäele. 2 liini buss on rahvast vedanud ka Väike-Õismäelt Nõmme raudteejaama.
Vasta
#3

3liin sõitis Pelgurannast Rocca -AL-Maresse samamoodu ka 16 Tallinn-Väiksest Rocca Al-Maresse
Vasta
#4

PETSS Kirjutas:Ma ei tea kas see kedagi huvitab?Näiteks 2 liin oli kunagi eksperess Sütiste -Pae.22 sõitis Vabaduse väljakukt Lennujaama.Kas keegi mäletab veel midagi?
22 sõitis ikka Balti jaamast lennujaama. Võidu väljaku kaudu jah Smile

tuli veel meelde, et selline buss nagu 36, tiksub ka praegu [Kadaka-> Nõmme-> Viru ring ], tiksus vanasti sealt Viru ringist veel edasi -> Balti jaam-> Ristiku tn-> Paljassaare, moodustades vist Tallinna pikima bussiliini.
Siis mingi aega splititi liin, Balti jaam-> Paljassaare moondus liiniks 59
Vasta
#5

PETSS Kirjutas:Ma ei tea kas see kedagi huvitab?Näiteks 2 liin oli kunagi eksperess Sütiste -Pae.22 sõitis Vabaduse väljakukt Lennujaama.Kas keegi mäletab veel midagi?
24 sõitis Mõigu! Pööras ümber seal,kus asub suur Tallinna silt.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#6

Balti jaama sõitis ta hiljem Käisin tolle bussiga lasteaijas.Peatus oli Moskva kohviku ees.Toda liini sõitsivad ümmarguse tagaotsaga LAZid.
Vasta
#7

asoo.
ma nuur miis, ep tiie keike
Smile
Vasta
#8

Tuletaks siis oma lapsepõlve ka meelde: esimestes klassides käisin 7-liini bussiga Endla-Mooni nurgale tantsuringi. Minu teada sõitis 7 tol ajal sama maršruuti, mis 9-gi, vahe oli ainult selles, et üks oli ekspress, teine peatus igal pool. Lõpp-peatus oli vist mõlemal Kadaka teel. 7-t ja 9-t sõitsid siis pikad valged Ikarused Smile
Vasta
#9

Veel kadunud liine:
9. trolliliini avamiseni sõitis Kadaka tee-Kopli vahet 20.liin.
Muugale sõitis suviti 25. ekspressliin.
30. liin oli käigus siis, kui Lauluväljakul midagi suuremat toimus, alustas linnas Teenindusmaja eest.
Vasta
#10

Kunagised liinid (90-dad):

2. Väike Õismäe-Nõmme (käigus suvel)
4. Balti Jaam-Mähe tee EKSPRESS (käigus suvel)
6. Kallavere-Kunstiakadeemia
12. Viru Väljak-Pirita EKSPRESS (käigus suvel) Viimati käigus 1999.
13. Kallavere-Muuga sadam
22. Balti Jaam-Lennujaam
24. Balti Jaam-Mõigu
25. Viru Väljak-Muuga Aedlinn EKSPRESS
30. Teenindusmaja-Lauluväljak (oli käigus Lauluväljaku ürituste ajal)
37. Kallavere-Maardu tööstusrajoon
42. Kallavere-Pirita
45. Viru Väljak-Kakumäe
54. Kallavere-Kunstiakadeemia EKSPRESS

Lisaks ka veel muudetud liine:

1. Veerenni-Merivälja (nüüd algus Viru Väljakult)
8. Balti Jaam-Mähe Aedlinn (nüüd lõpp Äigrumäel)
11. Juhan Sütiste tee-Kaubamaja EKSPRESS (nüüd algus Kunstiakadeemias ja lõpp Kadakas)
14. Viru Väljak-Johann Voldemar Jannseni EKSPRESS (nüüd lõpp Vana Pääskülas)
15. Juhan Sütiste tee-Sõjamäe (nüüd algus Veerennis)
33. Männiku-Kopli (nüüd lõpp Malevas)
36. Paljassaare sadam-Kadaka (nüüd algus Virus ja lõpp Väike Õismäel)
46. Vabaduse Väljak-Väike Õismäe EKSPRESS (nüüd algus Kunstiakadeemias)
47. Väike Õismäe-tehas \"Polümeer\" (nüüd lõpp Autobussijaamas ja liin on muudetud EKSPRESSIKS)
49. Paul Pinna-Pirita (nüüd lõpp Meriväljal)
55. Balti Jaam-Betooni (nüüd algus Paul Pinnas ja lõpp Paes)
57. Viru Väljak-Raudalu (nüüd algus \"Kalev\"-is)
59. Veerenni-Paljassaare (nüüd algus Balti Jaamas)
61. Väike Õismäe-Astangu (nüüd algus Mustamäe haigla juures ning varsti Järve haigla ees)

Lisaks oli ka liin 31. Paul Pinna-Kunstiakadeemia EKSPRESS.
Vasta
#11

24 liin oli väheseid kus oli konduktor.Istus bussis tagaistmel ja andis juhile kella kui kõik peal olid.Praegast on vist kõikse pikem liin 5.Kas ma olen siis tõesti nii vana ,et mäletan säänseid asju.36 pani tõesti kunagi Mustamäe ja Paljasaare vahelt.Algul sõitis 59 Viru väljakult Paljassaarde hakkas siis hiljem sõitma raudteejaamast Palujassaarde.Praegu vist sõidavad sinna 26,26A.
Vasta
#12

PETSS Kirjutas:26, 26A, 59

26. Väike Õismäe-Paljassaare
26A. Väike Õismäe-Paljassaare põiktänav
59. Balti Jaam-Paljassaare
Vasta
#13

Maardu liin oli tegelikult aastakümneid eriline, kandis sellist numbrit, nagu 6/37, nii et tegelikult 37-t liini eraldi nagu vist ei tegutsenudki või kui, siis mina seda aega ei mäleta või ei sattunud sinna Maardu kanti.
Vasta
#14

Enne śeda kui 1 trolliliini pikendati Mustamäeni sõitis sääl 7 bussiliin.Lõpppeatus oli Reaalkooli ees.Mingi aig sõitis 7 Õismäe ja Balti jaama vahet.Praegast sõidab 7mingit Lasnamäe liini.
Vasta
#15

PETSS Kirjutas:Praegast sõidab 7mingit Lasnamäe liini.

7. Seli-Ruunaoja (tehas \"Polümeer\")

Oli üks liine, kus sõitis viimane IKARUS.
Vasta
#16

Regardman Kirjutas:Mulle on räägitud nii, et 9. sõitis mööda Sõpruse PST ja 13. mööda Mustamäe teed.
Minu mälu järgi sõitsid mööda Sõprust ikka 67-st aastast alates trollid ja 11-ekspressbuss, miks oleks seal veel 9-liin olema pidanud. 9 on ikka alati Mustamäe tee ekspress olnud.
Vasta
#17

6 oli Kaubamaja Maardu.37Maardu Kallavere.Nood liinid olivad kokku pandud küll.Sääl sõitsivad DDR toodud Ikarused.Praegast on vist liininumbrid 186 ,187,
Vasta
#18

PETSS Kirjutas:6 oli Kaubamaja Maardu.37Maardu Kallavere.Nood liinid olivad kokku pandud küll.Sääl sõitsivad DDR toodud Ikarused.Praegast on vist liininumbrid 186 ,187,
DDR-st toodud ikarustest sõitis seal küll ainult üks-3612 oli vist number, ei hakka paberitest uurima Smile Praegused liininumbrid on 286 ja teie, ekspress - vist 285. 186 ja 185 olid nad siis, kui kuulusid veel TAK-i alla (nn. kommertsliinid).
Vasta
#19

No siis oli vastupidi.
See oli 70-datel.
[/quote] Seda enam peaksin sellist asja mäletama, kui see oli 70-ndatel. Aga eks 9 võis ju mingi aeg Sõprust mööda sõita ka, näiteks Mustamäe tee remondi korral Toungue
Vasta
#20

9 sõitiski mööda Mustamäe teed.11 aga Sõprust mööda,tööpäevadel olid 180,laupäeviti aga 620ned.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne