Endised bussiliinid
#41

Minuarust ka oli see TAK-i uus Ikarus ikka teistsugune kui MRP oma. Lillat värvi troll number 309 peaks olema sama kerega nagu TAK-i Ikarus.
Vasta
#42

zazik Kirjutas:MRP-l olid veel 97, 98 ja 99 ka.

97 sõitis kaubamajast kanali kaudu lasnamäele (varraku-punane-smuuli tee-laagna tee), 98. liini muudeti päris mitu korda (algselt laagna tee-üle varraku silla ja siis vist kohe linna tagasi. Hiljem hakkas kuhugi priisle kanti sõitma). Täpsemalt ei tea, kuna kolisin 95. aastal mustamäele. 99. liini kohta ei mäleta midagi, peale selle, et ta olemas oli (vähemalt ajutiselt).

92. liini tehti ka pidevalt ümber, Key kaubamaja juurde ta algul ei käinud (päris mitu aastat sõitis mustamäe tee-vilde tee- ehitajate tee- keskuse- mustamäe tee ringi ja siis linna tagasi)

99 sõitis Meriväljale
Vasta
#43

Regardman Kirjutas:
2TE116 Kirjutas:MRP Liinide kunagised liinid.

81. Pirita TOP- ?
89. Priisle Kauplus-Maneeži
91. Kaubamaja-Tihniku Maksimarket
92. KEY Kaubamaja-Reisisadam
98. ???

TAK-i kunagised kommertsliinid:

82. Kunstiakadeemia-Reisisadam
88. Kadaka turg-Reisisadam

Üks suvi tehti ka TAK-i poolt liin nr.6 Viru Väljak-Reisisadam, kuid mitte tasuvuse tõttu korjati buss juba järgmisel kuul peale käiku andmist liinilt maha.

Täpsustus siinkohal:
81 sõitis kesklinna ja Pirita vahet, vedajaks oli AS Eesti Buss
89 liinil opereeris AS Omnibuss (MRP-ga aint nimevahe, samad bussid sõitisd ikka)
Vasta
#44

Regardman Kirjutas:Kunagised liinid (90-dad):

2. Väike Õismäe-Nõmme (käigus suvel)
4. Balti Jaam-Mähe tee EKSPRESS (käigus suvel)
6. Kallavere-Kunstiakadeemia
12. Viru Väljak-Pirita EKSPRESS (käigus suvel) Viimati käigus 1999.
13. Kallavere-Muuga sadam
22. Balti Jaam-Lennujaam
24. Balti Jaam-Mõigu
25. Viru Väljak-Muuga Aedlinn EKSPRESS
30. Teenindusmaja-Lauluväljak (oli käigus Lauluväljaku ürituste ajal)
37. Kallavere-Maardu tööstusrajoon
42. Kallavere-Pirita
45. Viru Väljak-Kakumäe
54. Kallavere-Kunstiakadeemia EKSPRESS

Lisaks ka veel muudetud liine:

1. Veerenni-Merivälja (nüüd algus Viru Väljakult)
8. Balti Jaam-Mähe Aedlinn (nüüd lõpp Äigrumäel)
11. Juhan Sütiste tee-Kaubamaja EKSPRESS (nüüd algus Kunstiakadeemias ja lõpp Kadakas)
14. Viru Väljak-Johann Voldemar Jannseni EKSPRESS (nüüd lõpp Vana Pääskülas)
15. Juhan Sütiste tee-Sõjamäe (nüüd algus Veerennis)
33. Männiku-Kopli (nüüd lõpp Malevas)
36. Paljassaare sadam-Kadaka (nüüd algus Virus ja lõpp Väike Õismäel)
46. Vabaduse Väljak-Väike Õismäe EKSPRESS (nüüd algus Kunstiakadeemias)
47. Väike Õismäe-tehas \"Polümeer\" (nüüd lõpp Autobussijaamas ja liin on muudetud EKSPRESSIKS)
49. Paul Pinna-Pirita (nüüd lõpp Meriväljal)
55. Balti Jaam-Betooni (nüüd algus Paul Pinnas ja lõpp Paes)
57. Viru Väljak-Raudalu (nüüd algus \"Kalev\"-is)
59. Veerenni-Paljassaare (nüüd algus Balti Jaamas)
61. Väike Õismäe-Astangu (nüüd algus Mustamäe haigla juures ning varsti Järve haigla ees)

Lisaks oli ka liin 31. Paul Pinna-Kunstiakadeemia EKSPRESS.

37 sõitis vahepeal Järve Selveri ja Raudalu vahet
42 linnapoolne lõpp-peatus oli üksvahe kuskil Petrooleumi tänaval
64 sõitis Väike-Õismäe ja Pääsküla vahet
69 käis läbi Lasnamäe kuskile (Maardu vist)
70 oli Viru Väljak - Rohuneeme
71 oli vist sama, aga ekspress
Vasta
#45

[font=Impact]
mustninja Kirjutas:70 oli Viru Väljak - Rohuneeme

Ega ikka ei olnud küll.

70 oli Viru Väljak-Saue.

71 oli Viru Väljak-Saue EKSPRESS.

75 oli Viru Väljak-Rohuneeme.

Ikarussiga on selline lugu, et kus siis TAK-i omal mootor oli ?
MRP omal on tagumine uks mootori tõttu kitsam.
TAK-il ma hästi ei mäleta, kuid pidi ka kitsam olema, sest mootor poleks ära mahtunud.
Vasta
#46

88 sõitis väga lühikest aega Õismäe- Iru Elektrijaam.Aasta 94 või 95.
Vasta
#47

Regardman Kirjutas:Ikarussiga on selline lugu, et kus siis TAK-i omal mootor oli ?
MRP omal on tagumine uks mootori tõttu kitsam.
TAK-il ma hästi ei mäleta, kuid pidi ka kitsam olema, sest mootor poleks ära mahtunud.
Ma võin küll eksida, aga kas tal ei olnud mitte mootor põranda all nagu 260/280-l.
Vasta
#48

Kone oli ikse taga, viimane istmerida oli ju kõrgemal.Samamoodu oli ka tollel uuemal IKARUS lõõtsbussil.
Vasta
#49

Nojah, ma olen selle Ikarus 415ga vist ainult ühe korra ise sõitnud ja see oli ka nii ammu, et eriti nagu ei mäleta.
Vasta
#50

Linn nr 20 Sõpruse-TTÜ majandushoone Koplis

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#51

Leidsin mingi raamatu Tallinnast 1958. Siis sõitsid 13 ja 14 Rohuneeme.Praegalt vist 114 115. Tramm sõitis mööda Laikmaa tänavat ,seda ma mäletan.
Vasta
#52

Kas keegi oskab vastata? TAKi busside garaazinumbrite kohta?Enne oli Mustamäe pargi algusnumbrid 2ga,Ülemiste omad 3ga, Lasnamäe omad 5ga.Kunagi olid kasutusel ka 4000 ja 5000 seerija.Siis mingiaeg olid numbrid kolmekohalised.Praegast Mustamäe omad 1000 ja 2000 seerijast.Lasnamäe omad 3000ga.
Vasta
#53

Kuressaare busside numbrid olivad ka neljakohalised ,algasid 4.
Vasta
#54

Regardman Kirjutas:
mustninja Kirjutas:70 oli Viru Väljak - Rohuneeme

Ega ikka ei olnud küll.

70 oli Viru Väljak-Saue.

71 oli Viru Väljak ?-Rohuneeme.

minu viga
sel juhul oli ka 71 saue (hiljem vastavalt 190 ja 191)

rohuneeme liin oli vist 76 hoopis
Vasta
#55

PETSS Kirjutas:Kuressaare busside numbrid olivad ka neljakohalised ,algasid 4.

hm viljandis olid sellest ajast kui mina asju mäletama hakkasin kogu aeg ühesugused numbrid
jagunesid:
Ikarusid 901...929
LAZid 641...757
ja üksikud PAZid 580...602

... ja Rakvere ATPs
Ikarusid 410...429
LAZid 150...199
PAZid 70...99
Vasta
#56

PETSS Kirjutas:Kas keegi oskab vastata? TAKi busside garaazinumbrite kohta?Enne oli Mustamäe pargi algusnumbrid 2ga,Ülemiste omad 3ga, Lasnamäe omad 5ga.Kunagi olid kasutusel ka 4000 ja 5000 seerija.Siis mingiaeg olid numbrid kolmekohalised.Praegast Mustamäe omad 1000 ja 2000 seerijast.Lasnamäe omad 3000ga.
60-ndtel aastatel olid Tallinna busside numbrid kolmekohalised, siis jagati bussid kolonnide kaupa nii, et kolmekohalise numbri ette tuli kolonni number: 1-linnadevahelised liinid; 2-linnalähi liinid; 3,4,5 ja 6 linnaliinid; 7-turistibussid.
Kusagil 1973 nummerdati bussid ümber (6631 võib ilmselt täpse ajavahemiku öelda) ja kõik Mustamäe pargi bussinumbrid algasid 2-ga, Ülemiste omad 3-ga. Kui loodi Lasnamäe park, said need bussid ette 5-e. Hilisemaid ümbernummerdusi pole vist mõtet enam kommenteerida. Toungue
Vasta
#57

35 MRP.
Minu esimesed 7 aastat möödusid Lasnamäel raadiku tänaval ja mina küll ei mäleta et 35 MRP oli.
98 oli MRP-l.
35 bussil olid veel koguaeg ikarussid,samuti ka 50.
Vasta
#58

2TE116 Kirjutas:35 MRP.
Minu esimesed 7 aastat möödusid Lasnamäel raadiku tänaval ja mina küll ei mäleta et 35 MRP oli.
98 oli MRP-l.
35 bussil olid veel koguaeg ikarussid,samuti ka 50.
MRP käes oli 35. liin aastal 1997 vist, aasta algusest kuni 31.detsembrini, võin aastanumbris ühe numbri võrra eksida siia-sinnapoole. Miskipärast ei saanud nad nii suure koormusega liini pidamisega hästi hakkama ja linna nõudmisel anti liin tagasi TAK-le.
Vasta
#59

Kurat oli küll jah,seal sõitis veel stockmanni scania päris palju...
Vasta
#60

aga aastal 96-97 lühikest aega sõitis ka buss 97!
Too alustas sama pidi nagu 98,ja mingi silla juurest pööras üles ja sõitis edasi nagu 35.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne