Old Tallinn Ring
#1

Omal ajal korraldas klubi Unic Valeri Kirsi jt entusiastide eestvedamisel iga aasta augusti lõpus - septembri alguses sellist vanasõidukite kokkutulekut/näitust Tallinnas. Valeri Kirsil tekkisid muud huvid, 90-ndate alguses viidi palju vanasõidukeid ka Eestist minema ning kui mu mälu ei peta, siis 1993 oli viimane selline üritus Tallinnas.

Traditsioonilisi vanasõidukite üritusi on üsna palju, kuid need on pealinnast kõik kaugemale kolinud.

Kas leiduks entusiaste, kes oleks valmis sellele üritusele taas elu sisse puhuma. Oleksin ise valmis samuti nõu ja jõuga abiks olema.
Vasta
#2

Idee superhea!!!
Vasta
#3

Probleem rohkem väheses sõitvas korras tehnikas, kõike võiks teha, kui oleks millega sõita. Enamuses sõitvaid isendeid kahjuks jah väljapoole müüdud ja need mis alles on kas laiali või siis sellises konditsioonis, et näidata ei kõlba.

Dad.
Vasta
#4

Kus üritus toimuma saaks ? Big Grin
Vabaduse väljakul?
Vasta
#5

Tegelikult ei ole vanasõidukid kuhugi kadunud. Kui vähegi motiveerida (ilusasti saata kutsed ning tagada eeskujulik korraldus), siis ei ole ilmselt kuigi suur probleem saada paarkümmend autot ning teist samapalju mootorrattaid kokku. Kusagilt tuleb alustada ning esimesel aastal ilmselt ei saagi kümneid autosid rivvi.

Omaette küsimus on sõidukite vanusepiiri ja originaalsusastmes kokku leppimine.

Vanasõidukite näituseks on sobilik koht Raekoja platsil (ei teki ka küsimust parkimistasu (!) osas). Aga miks mitte mitte ka mõne suure kaubanduskeskuse parkla.

Edasi võiks olla väike sõit läbi linna ning kultuuriprogramm - võistlused, meelelahutus.
Vasta
#6

Sirgiga sama meelt! Tahaks näha, mida on ilusat säilinud ja mida juurde korrastatud. Arvan, et mõte tasub teostamist.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#7

Tallinnast on vanatehnika üritused kolinud \"kolkasse\" põhjusel, et maal on tunduvalt sõbralikum ja asjahuvilisem rahvas. 2000 aasta ümber Eesti sõidu ajal oli kontrast eriti hull, maal Vinni-Pajustis pakuti õunakooki aga Tallinnas kiruti liikluse ummistamise pärast.
Viimatine Sakslaste külaskäik ei toonud Raekoja platsile kuigi palju huvilisi kokku, teepeal oli aga lehvitajaid küllaga.
Vastu ma loomulikult üritusele pole, aga kas tasub \"sigade ette pärleid loopida\".

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#8

Kui Old Tallinn ringiga seondub ka näitus Raekoja platsil, siis võin ma tuua välja ja eksponeerida seal oma vanaaegsete jalgtrataste kogust 8 parimat ja restureeritumat isendit. Umbes samad (samalaadsed) isendid, nagu mul Võhmas näidata oli.

Jalgratastega ei ole mõeldav seda päris sõitu vast teha...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

Piibur Kirjutas:Tallinnast on vanatehnika üritused kolinud \"kolkasse\" põhjusel, et maal on tunduvalt sõbralikum ja asjahuvilisem rahvas. 2000 aasta ümber Eesti sõidu ajal oli kontrast eriti hull, maal Vinni-Pajustis pakuti õunakooki aga Tallinnas kiruti liikluse ummistamise pärast.
Viimatine Sakslaste külaskäik ei toonud Raekoja platsile kuigi palju huvilisi kokku, teepeal oli aga lehvitajaid küllaga.
Vastu ma loomulikult üritusele pole, aga kas tasub \"sigade ette pärleid loopida\".
Selle sakslaste ürituse kohta sain teada allaes õhtul, kui auto-motot lugesin. Tegelikult on see reklaam pagana oluline, kuigi ta sinder maksab jälle omajagu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne