50cc peale deltade, zidide, minide jms
#1

Ei ole eriti 50cc-test peale deltade, zidide, minide ja rigade kuulnud, aga kindlasti leidub ka neid. Nüüd tekkiski selline küsimus et mis masinaid veel liigub, kui töökindlad nad on, välimus, minek, käigud jne Sellepärast tahaks just 50cc kanti et streelegal olla!:Wink
Vasta
#2

Enne 1950ndaid oli pilt siinmail kirju. Terve plejaad tootjaid valmistasid mitmesuguseid alla 50 ccm ja ka veidi üle 50 ccm abimootoreid jalgratastele; Eesti turul olid kindlalt sellised margid nagu ÖWA, Rupe, JLO jne. Peale Teist ilmasõda (1950. aasta paiku, enne D-\"punnvõrride\" ajastut) levis siinmail sõjareparatsioonina üsna palju MAW abimootorit.

1950te lõpul tulid Jawa mopeedid; ka esimesed Riga mopeedid Riga-1 olid varustet Jawa mootoriga.

Hiljem oli pilt veidi igavam - ühe-ja kahekäiguliste Rigade vahele \"eksisid\" ära peamiselt vaid Verhovina, Karpatõ jm sellised margid; mäletan neid 1970-80tel poodides vahel ikka liikuvat.

Alates 1990test on pilt Eestis jälle ülikirju (pea kogu maailma toodang).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Muideks ma sain hiluti Riga 1-e mis on suht originaal... Mootori jupid on enamjaos originaalid, värv on originaal jne... KRT ainult ketikaitse on puudu aga kunagi peab vana omanikukäest seda küsima minema(80a vanapapi).
Vasta
#4

venelastest toodab izh mingit hornetit or something.
valimus on minumeelest isegi ilusam kui zid activil.
Vasta
#5

Molotov51 Kirjutas:Muideks ma sain hiluti Riga 1-e mis on suht originaal... Mootori jupid on enamjaos originaalid, värv on originaal jne... KRT ainult ketikaitse on puudu aga kunagi peab vana omanikukäest seda küsima minema(80a vanapapi).

Ega Melliste laadal müüdud isend (mootor maas ja tükkidena kastis) ei jõudnud Sinu kätte?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

no nüüd on igasugu uusi masinaid mis on 50cc. Max kiirus oli vist mingi 80-90 ja nokka rebis kah...

Mudelit ei mäletagi täpselt. ta oli kas mingi suzuki, honda või midagi sellist.

Muidugi asjal on hind päris kõva... 20tuhat oli vist hind millega tuttav sellise riista maha müüs!
Vasta
#7

Ei ole see see masin... Ma sain selle isa vana tuttava käest, kaasa sain ka uue delta jalakäikudega mootori, elektron bloki, õhupuhasti jne. mootor tuli muidugi enne lahti võtta ja üle käiia sest ega vene asja ei saa usaldada, praegu sõidab mootor küll väga edukalt. Nüüd sain põhjuse teada miks politsei mind nii karmilt kohtles, jõgeval oli seal linnaosas öösene \"võrriralli\" toimunud. vot
Vasta
#8

honda monkey 4käiku 50 kuupi jookseb 100 kanti välimus nagu mini mopi sarnane
Vasta
#9

Arvan , et tagasihoidlikult võttes on eestis erinevate tootjate erinevatest mudelitest esindatud vähemalt sadakond tüüpi.

Sellisele küsimusele on üldes samavõimatu vastata, kui küsimusele, et mis autosid peale LADA ja Moskvitshi veel olemas on...


Väikese tootjate, mudelite ja piltide valiku leiad mopedarmy leheküljelt: http://www.mopedarmy.com/photos/view/
Vasta
#10

Ma mõtlen midagi tänapäevasemat, mul oleks vaja midagi töökindlat jne millega võiks ikkka sõita ka..
Vasta
#11

kui sul umbkaudu 40 tuhat on , siis on 50ccm valik päris suur.
endurod,bikeid jne. muidugi leidub ka kasutatud ja väga palju odavamalt.
uuri siit
Vasta
#12

Minuarust on RS 50 juba selline masin mis on võimeline isegi suht kiiresti sõitma...U100 kindlasti?
Vasta
#13

Tuono 50 läheb 105 km/h välja. arvatavasti siis rs-il sama kiirus
Vasta
#14

Tsitaat:Sellepärast tahaks just 50cc kanti et streelegal olla!:p
rõhutan siinkohal seda et mõned postitused ülevalpool mainitud rattad ei ole mopeedilubade omanikule streetlegal vaid nõuavad juba rohkem vanust ja teisi juhilube, kuna sõidavad üle 45 km/h...

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#15

ütle mulle parem üks 50ccm mis ei ületaks 45 km/h.
aint mingi delta ja võrr võibolla. kui nii võtta siis saaks kõik rollerimehed trahvi.
Vasta
#16

Tegelt ma usun et nad kohe kõrilõikama ei tule kui sa nt maantepeal rahulikult 90-ga kulged...kiiver peas, aga tehniline pass peab vist pidevalt kaasas olema et tõestada et see 50ne on!
Vasta
#17

see mis mõned politseinikud teevad ja see mis seadus ütleb ei lange tõesti alati täielikult kokku... ja tõepoolest... enamus rollerivennad peaksid trahvi saama sest nad on liikuvad surmarelvad(ei ütle et kõik, aga paljud), miks nad seda aga tihti ei saa seda ma ei tea... aga seadus on seadus ja see et sa selliste masinatega nagu rs 50 mopeedilubadega ringi sõidad ei mahu lihtsalt kuidagi seadustesse sisse... ei kommenteeri ma kellegi konkreetse sõiduoskusi, arvan suisa et paljud kellel on vastavad load selliste masinatega sõiduks ei oska seda sellegipoolest pooltki nii hästi teha kui mõni mees kellel pole vastavaid lube, kuid kui seadus oleks teistmoodi siis paneksid mööda tänavaid ringi rikaste papadega jõnglased, istumise all masin mida nad ise ei tunne ega kontrolli ja põhjustaksid sellega mitte ainult endale vaid mis kõige halvem ka teistele tegelastele lugematuid kahjusid... mitte et sellisedi vendi kahjuks ka präägu tänavatel ei tapaks

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#18

Ega ma seda ostma tormagi(pole mingi ilge millakas)... aga muidu oleks küll tore sõita sest sul ei ole vaja ülevaatust, kindlustust jne sõida kuna tahad ühesõnaga! Aga nagu ma kuskilt lehelt lugesin on sellliste masinate mootori soojendamine suht kohustuslik sest nad on nii ära forsitud...
Vasta
#19

50cc roller 100 km/h... et nagu...see lendu ei tõuse v ???
Vasta
#20

Sa vaatasid mis masin on aprilia rs 50... see ju täieliku maante tsikli välimusega. Ees ja taga ketas pidurid 17 veljed jne!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne