Delta tuunimine ja forssimine
#61

ma ise seda kül näind ple a ma proovisin õhku rohkem peale anda nii et õhufilter vahelt üra ja kopsik küljepeale
see tegi küll ainult hullemaks
Vasta
#62

pane 350ne mootor peale deltale...ja ongi vholaa..tuunitud..Smile
Vasta
#63

siuke küss ka veel et kas mopi karpale on suuremaid tüüse ka müüa
Vasta
#64

ei
kui sa neid ise ei tee..aga see oleks suh möttetu kuna..ta ei annaks mitte halli mmmigi juurde..mõtle parem välja kuidas bensiini teed põlemiskambrisse lyhemaks teha ning siis võid omale tuuningu dyysi panna..Wink
Vasta
#65

miks seda lühendama peaks
Vasta
#66

tegelikult on nii, et nagu ka muud pealtnäha suvalised asjad mootorite juures, nii on ka sisselaske pikkus täpselt väljaarvutatav.

tõsi, kunagisel minskimootorite kuldajastul (kui nendega karti sõideti) oli trend ka võimalikult lühikesele kollektorile. tont teab, kas just sellest, aga tegijad kurtsid, et mootor olla kergemini kokku jooksnud, kuid veidi paremini liikunud. aga olen peaaegu kindel, et see järeldus oli rohkem ikka emotsioon kui tõsine argument.
Vasta
#67

Üks mees ütles juba päris õieti - mis te timmite ja nu...ite oma pillidega, kui tahate sõita siis sõitke rahulikult. Iga asja tundmatu tegevus mootori kallal, teeb selle sitemaks ja mootori elu ea 3 korda lühemaks.
Kel pill lahjaks jääb võtku suurema kubatuuriga ratas.
Kogesin seda ise ka 10 a. tagasi.
Lihtsalt uurijale keegi muidugi suu piht ei löö.
Vasta
#68

inimestel näpud sügelevad, saad aru, priidu. sest kui asi oleks ikkagi kiiruses, oleks iga kell mõttekam panna peale võimsam mootor ja asi vaska.
Vasta
#69

Pooldan ka täielikult zten00, kuna delta on masin, mida saab ka raamatu järgi parandada.- Tean seda enda kogemustest. Siinsed näpunäited on suht oluslised väiksemate kogemustega mehhaanikule.
Ega üldiselt pea kõik üle silindrilised, masinad on suht kerge parandada.

Ps soovid kiirust: soovitan osta uus võimsam masin, kui vanus lubab. Forssimine rikub masinat ning tavaliselt head nahka sellest enam ei saa.
RK

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#70

motamees Kirjutas:Vanasti olid mopi silindrid ilma kiiruspiiranguta-- kui mõne sellise kätte saad on parem.
Räägid ehk lähemalt erinevustest?
Ja üldiselt, endal ka kunagi kaks moppi olnud, sel ei pea sidur vaikimisi konfilegi vastu, mis siis veel järeleaidatuna oleks Sad
Vasta
#71

Ei ole küll tuunimine, vaid remontimine, aga ei hakanud uut teemat tegema... sõbra deltaga siis selline mure, et võlli vint on otsast nii maas, et siduri mutter ei seisa kinni (V-50). Kas on võimalik 1 nr väiksema keermepuuriga asi ära teha või on targem kohe uus võll osta?? selleks peaks aga kõik lahti võtma..
Vasta
#72

Marcuz Kirjutas:... võlli vint on otsast nii maas...

Kui vint on maas, siis on paha lugu Smile Vint peaks ikkagi puu otsas olema või ringi lendama, kuhu Jumal ta on loonud Smile Ja võlli otstes vinti tavaliselt ei kohtagi Big Grin

Võlli otstest kipub tavaliselt KEERE maas olema, mis tuleb lihtsalt taastada. Olenevalt asukohast ja hävimismeetodist on olemas ka erinevad taastamismeetodid.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#73

mul mopp 3 kolvirongaga tegin ühe käigu juurde nii et 3 käiku nyyd surveaste on 10 eees 125 minski esiots ülekanne sama sisselaske väljalaske avad suuremaks viilitud taga jappi kumm
Vasta
#74

jawajawa Kirjutas:mul mopp 3 kolvirongaga tegin ühe käigu juurde nii et 3 käiku nyyd

Ühe käigu juurde - kudamoodi??? Rolleyes

Ei noh... põhimõtteliselt saab küll, aga...kas see ei tähenda uue käigukasti ehitamist vanasse korpusse a la Vihuri mehed vanasti ralli-Ladadele? Et siis vedav ja veetav võll, vahevõll ja kõik vahejubinad uued; võll muidugi siis rohkemate hammasratastega, kui korpuse laagriäärikute vahe seda üldse mahutada lubab... Pluss käiguvahetussüsteemi (\"kahvli\" võllide ja fiksaatorite) asendamist uutega, kus on rohkem asendeid.

Kolm rõngast on aga Riga-3-l (Š-51 mootor) muide tehasekonditsioonis.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#75

Kolme kolivirõngaga mopeedi kolvid nõukogude mopeedidele on ka praegu tootmises ja müügis, et mõni inimene saaks oma ego soovi korral rahuldada... aga juurde mootori tööle need küll midagi ei anna. Käigukasti kolmekäiguliseks tegemise jooniseid olen ka ise käes hoidnud... aga selle valmistamine eeldab väga korraliku sisseseadega töökoja olemasolu ja väga suuri valmistamisoskusi... mille olemasolus, olles vaadnud igaksjuhuks ka tema eelnevaisd postitusi, ma selle postituse tegija puhul küll väga kahtlen.
Vasta
#76

Kust saab Deltale kumme, mitte neid tavalisi, vaid tahaks selliseid tänavakumme. Asjad on suht siledad ja mõningate soontega ainult. Ning keegi võiks originaal Delta kummi markeeringu mulle siia panna!

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Vasta
#77

agent007 Kirjutas:kust saada mingeid norm tänavakumme ja valuvelge Deltale no 16\" peaks olema!


Kuuluta Kuldses börsis. Deltale on olemas originalis valuveljed kui ma ei eksi siis 3 kodaraga või oli (2*3 kõrvuti 2tk kodaraid). Originaalis olid nad \"kuldsed\".
Igatahes neid on veel liikumas, tulid nad välja 93 aasta (mul oli 92 aasta delta ja siis veel ei olnud), Tartuvahet üks veel liigub selline,tean üht ka maal Võrtsu ääres.

Usun et leiad need valud, samas ega see hind on räme st alates 1000-1500eegust oletan.
Edu otsimisel.
Raivo

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#78

agent007 Kirjutas:kust saada mingeid norm tänavakumme ja valuvelge Deltale no 16\" peaks olema!
Kloostrimetsa motopest saab nüüd Mitase 2.5/16 ja 2.75/16 võidusõidu kumme, hind on 207 kr. Panin oma võidusõidu võrrile alla, ikka tunduvalt parem kui vene kumm.
Vasta
#79

Minu mõte tuunimisest, et masin kiiremaks saada on järgmine:
1. Keps lühemaks - pöörded lähevad suuremaks
2. kolb kergemaks - pöörded kasvavad
3. uued laagrid mootorisse ja uued rattalaagrid
4. ülekande muutus
5. kolvi kuju muutmine
6. silindri akende suurendamine - sisse ja väljalaske nurga muutmine
7. Kolvile 1 rõngas
8. surveastme tõstmine
9. kolvile peale panna kõvem materjal - surveaste.
10. väntvõlli õhemaks lihvimine - pöörded.
11. uus karbuss
12. võimsam säde, aku ja süütepool ( korralikud )
13. tsikkel ise kergemaks, plekid maha
14. alla korralik sile kumm

15. Muudaks mootori nurka, nii et bensiin tuleks kergemini mootorisse sisse. Ehk on nii võimalik.
16. korralik õhufilter, mis annab vabalt õhku.


Need siis võimalused mida teha. (minu arvates, parandage kui midagi ei sobi)
Vasta
#80

A võtaks kepsu äkki üldse ära? Mootor läheb siis ju kergemaks ja pole mingit jama lühemaks tegemisega.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne