Eesti esimene mootorrattamuuseum
#1

Pühapäeval avati Harjumaal Kurtnas Eesti esimene mootorrattamuuseum, kus vaatamiseks väljas 30-nd erinevatest aegadest pärit sõiduvahendit. Vanim siis aastast 1915 ja uusim pea 80-ndatest. Esindatud markidest on H-D, Indian, BMW, Zündapp, TIZ, PMZ jne, lisaks veel fotosid, numbreid, ajakirju jne. Vaatamist jätkub igatahes päris pikaks ajaks.

Muuseum on avatud igal kolmapäeval, laupäeval ja pühapäeval, kella 11-st kuni 20-ni. Asub pea Tembu-Vembu maa kõrval tiigikaldal endises tõllakuuris.

Soovitan kindlasti külastada.

Aspelund
kohalkäija
Vasta
#2

Käisin seal 13 okt ja see oli ka viimane päev sel aastal kui see lahti oli - omanike sõnul liiga külm istuda. Mais avatakse uuesti. Soovitan kõigile, kasvõi lihtsalt disainihuvilistele pilk peale visata - vägevad asjad! (Ohh - ilus aeg oli - tehti ilusaid asju!!! Wink
Vasta
#3

Hmm, mina küll ei soovita. Restaureerituid rattaid oli 1-2, ei mäleta täpselt, suurem osa olid lihtsalt \"järvest välja ja letti\" tüüpi rattad. Kuigi mingi algus on seegi.
Vasta
#4

Minu arvates on see üldse tänuväärt, et selline muuseum Eestis eksisteerib. Selleks aga, et neid sõidukeid kõiki tehasekorda restaureerida (muuseumiomanikul on neid üle 80) peab olema meeletult aega ja meeletult raha. Tema aga pole miljonär ja teeb seda muu töö kõrvalt.

Teiseks on restaureerimata masin kohati kaunimgi kui restaureeritud, siin astub mängu asi, mille nimi on inglise keeles \"patina\", meie tõlkes ehk aja hõng. Eestis seda veel kahjuks väga ei hinnata. Samas muuseumis on vaid 69 km sõitnud BMW, mis küll veidi räsitud, aga samas sellisena palju väärtuslikum kui restaureerituna.

Muide, tänase ÄP vahel peaks olema erileht \"Visioon\", selles on juttu mootorrataste kogumisest. Kahjuks on seal ka paar viga sees, autor ei andnud mulle materjali enne trükkiminekut lugeda. Ülevaate aga asjast saab.

Aspelund


Tsitaat:Originally posted by senator
Hmm, mina küll ei soovita. Restaureerituid rattaid oli 1-2, ei mäleta täpselt, suurem osa olid lihtsalt \"järvest välja ja letti\" tüüpi rattad. Kuigi mingi algus on seegi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne