Ida-Euroopa raskem tehnika,osa 2

Seoses Autosani JJVV-sse jõudmisega tõstataks teema uuesti üles Ida-Euroopa haruldasemate busside (Ungari Ikarused ja NSVL bussid jätab välja) Eestis leidumise osas.
Autosanide osas on üsna selge, et enamus Eestisse tulnuist tuli kalurikolhooside kaudu. Õru/JJVV oma pärineb Kirovist, ise mäletan lapsepõlvest Lääne Kalurile kuulunut (olen sellega kunagi ka ühe Tallinnas teatriskäigu sõitnud), samuti on minu käes ühe teise kaasfoorumlase poolt Omedust leitud vana "delo", kus on kirjas et 1990 sai Kirovi Omedu osakond uue Autosani, reg 8855EAC. Lisaks veel see VKG/Kiviteri oma, mida sooviti mullu Varjupaika tuua (kaasfoorumlase rivo54 teada aasta algul oli VKG territooriumil alles, üks muuseumipapa pilt mullu talvest http://ivar73.planet.ee/kohtla/muu4.jpg?2 ). Arvatavasti oli neid kalurikolhoosidel ja vb ka mõnel tehasel veel. Julgeks arvata, et need tulid eeskätt bartertehingute kaudu, vähese leviku ja kadumiste peapõhjused arvatavalt osade kehv saadavus ja ju ka kvaliteet...
Lisaks veel viimastest aastatest teada Loksal sõitnud 678AFV ja Harjumaal puukuurina pruugitav 462AGP (mis LKFi järgi viimati liikus 2000 kandis). Mingi lühiajalugu ja H9 kirjelduse olen JJVV lehele üles pannud, ehk ka täiendan aja jooksul...
Chavdar - olen näinud kunagi lehekuulutusi, et müügis, siin teemas varem üks vihje ühest kunagi Pärnus olnust - aga kas neid mäletatakse veel? Põhiliselt vast Chavdar M3-d?
Jugomaade toodang - teada kolm Sanost, Samati 944ALX siiani kodukal müügis, ArLA 478AMJ (mõlemad FAP Sanos S411) teadmata saatusega, 159TBC (FAP Sanos 314) taaskord rivo54 teada alles Ida-Virus, kuid seisab. Lisaks võib sellelt kaasfoorumlase XTA pildilt veenduda, et NL-i veeti ka sloveenide tehtud TAM Avtomontaþasid. Kas selliseid on ka Eestis kohatud?
Uuemad Karosad - teada vaid juba EV ajal toodud TTTK 421ALB, aga kas ka mingeid muid uuemaid kui Ð706 versioonid?
Lisaks vääriksid sotsmaade bussitootjaist veel mainimist Jugoslaavia Ikarus/Ikarbus, rumeenlaste Rocar/DAC ja Poola Jelcz. On's ka sellistest mingeid mälestusi Eestimail (kuigi sügavalt kahtlen, kas neid tuli)?
Vasta

Üks Sanos 1044EAH 1984 aastal Linnahalli juures.

[Pilt: 121845752.jpg]
Vasta

Nonii - täna ennelõunal Tallinnas trehvatud ka ühte uue generatsiooni Autosani, Poola numbritega, kiirpilgul Gorzow Wielkopolski linnast pärit midibussi Autosan H7 Solina (kasutab Mersu agregaate). Tõendiks ka üks telefonipilt tagantpoolt Toungue


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne