Küsimus: risti asetusega v2 vene rattal
#1

Minu ees laual lebab 1965\'nda aasta A. Palu raamat \"Mootorattad ja motorollerid\" selle raamatu 33ndal leheküljel on pilt (joonistatud) mootorist, mis loogika järgselt peaks aitsevahel istuma risti ja omab V kujulist silindrite paigutust, alla on kirjutatud M-54 ja tekstis leiab see ratas ära märkimist korra järgmisel leheküljel. Kuid kas selline tsikkel on kuunagi olemas olnud kas mõni neist on liikunud ka eesti teedel, ja kui siis kas keegi teab et mõni selline veel liigub? ja lõpude lõpuks kas kellelgi võiks olla mõni pilt tsikilst komplektsena või kasvõi ainult mootorist?

Seal raamatus on selle kohta vaid üks lause Sad
Vasta
#2

Mul ei ole küll seda Palu raamatut käepärast ,aga venelastel oli selline mootorratas nagu PMZ A750 ja sellel oli V2 mootor,kuid pikuti
Vasta
#3

ja mingi eksperimantaal e. tootmisesse mittejõudnud tsikke NATI A750 oli vist sama mootoriga.Pilti ei leia kahjuks üles
Vasta
#4

siin ka pilt NATI A750
Vasta
#5

nende kahe tsikli kohta ma lõpetasin 5 min tagasi lugemise 1978 aasta tehnikast ja tootmisest (klassivenna laenas) aga need pole mitte see mida ma mõtlesin

vene mootoratta ehituse ajalugu on põnev, eriti veel enne teise ilmasõja aegne

NATI paasil oli ka ühesilindriline mootorratas olemas, kuid ma ei tea kui kaugele jõudis nende valmistamine, eks mõningad tootmis lahendused elasid edasi ka uuemates tsiklites.

Ootan huviga selle teema arengut
Vasta
#6

Otsisin nüüd igalt poolt, aga ei leidnud kusagilt.Nimelt tean ma ,et Hiinas valmistati Moto Guzzi koopiat kunagi ja ka Venemaa oli selle tootmisega seotud.Võibolla valmistati analooge ka Venemaal.Kusagilt ma kunagi lugesin selle Hiina Guzzi kohta, aga no ei leia üles.Seal teda muidugi ei nimetatud Moto Guzziks ja ilmselt seetõttu mul ei õnnestugi midagi leida.
Vasta
#7

sass Kirjutas:Mul ei ole küll seda Palu raamatut käepärast ,aga venelastel oli selline mootorratas nagu PMZ A750 ja sellel oli V2 mootor,kuid pikuti

Mo arust määrab mootori piki või põikiasendi mitte ilmtingimata silindrite vaid väntvõlli asend. Mainitul Indiani kloonil PMZ-l on see põiki.

loll on loll olla.
Vasta
#8

IIIFFFAR Kirjutas:
sass Kirjutas:Mul ei ole küll seda Palu raamatut käepärast ,aga venelastel oli selline mootorratas nagu PMZ A750 ja sellel oli V2 mootor,kuid pikuti

Mo arust määrab mootori piki või põikiasendi mitte ilmtingimata silindrite vaid väntvõlli asend. Mainitul Indiani kloonil PMZ-l on see põiki.


K**** ja p**** siis on mul kogu teema valesti sõnastatud, igastahes oli poin selles, et võntvõll on nägu K-750nel ja teistel vene bokseritel ainult et silindrid on V asetusega... Utoopia aga see pilt hakkas mind häirima sealt raamatust ja siis ma mõtlesin et küsin järele sest googel mulle midagi mõistliku ei andnud...
Vasta
#9

Vähemasti mainitud mootoriasetusega ratas on Nõuk Venemaal ehitatud.Siin lingil piltidel näha IZH-1, paraku vaid mõnes eksemplaaris 1927 aastal toodetud katsetus.
Küllap on sarnaseid katsetusi hiljemgi tehtud, iseasi kui kerge nende jälgi ajada on... Lausa tootmises pole ehk olnud, kui neist miskit märki maha pole jäänd.

edit:Siin ka pilt ja kirjas, et vaid üks eksemplar tehtud.

loll on loll olla.
Vasta
#10

M-54 jäi prototüübiks. Seeriasse ta ei jõudnud. Eesti kohta on legend mootorist, mis oli viis aastat tagasi 10K hinnaga müügil olnud.

PMZ A-750 eksisteerib Eestis vähemalt kolmes-neljas eksemplaris. Külgkorviga on vist vaid üksainus.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#11

Jutt sai alguse ilmselt siiski Urali moodi mootorrattast millel on levinud boksermootori asemel lihtsalt silindrid Moto-Guzzi sarnaselt paigutatud.
Olen minagi seda kuulujuttu kuulnud, et mõned aastad tagasi oli sellist mootorit Eesti vanade võidusõitjate ringkondades pakutud. Paraku ei ole ise näinud ega katsunud. Tegu olnud aga just Irbiti tehase toodanguga, millel tavalisest bokserist olla erinenud ainult karter, väntvõll ja ehk miski veel mis vajalik.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#12

Kas keegi teab rääkida esiveorattaga M-st.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne