Avia ja RAF

Täna sai Tartus kohatud kahte RAFi. Mõlemad suht ühesugused, üks 128RAH ja teine, oh imet, 297THD! Suht äsja registreeritud... Tore, et selliseid korralikke RAFe ikka jagub, niipea need teedelt veel ei kao.
http://fotoalbum.ee/photos/Bussihuviline/38800669

Kas keegi teab öelda, mitu RAF-väikebussi Eestis hetkel sõidukorras olema peaks?
Vasta

Üleskutse eelkõige siinse foorumi vanatehnikahuvilistest fotograafidele aga ka teistele terase silmaga persoonidele.

Nimelt õnnestus mul mõni aeg tagasi saada üks uus RAF embleem, mis oli neil bussidel kasutuses vähe aega. Ilmselt paljud ei mäletagi sellist ja ei tea, kus see üldse kasutust leidis.
   
Paigaldati siis sellist minu arvates nii umbes 70.-ndate lõpu ja 80. -ndate alguse RAF-idel tagaluugi keskosas. Lapates läbi tohutul hulgal netis leiduvaid RAF-i pilte, leidsin selle tehasefoto ainuma olevat selle ajastu busside tagavaadetest, millel selline embleem. Asukoha viiteks on punane nool.
   
Kuigi ka siinsed pildistajad on üles võtnud hulganisti kohalike RAF-e, ei leidnud ma nende seas otsitavat. Kuid ehk on kusagil veel vedelemas kusagil mõni romu, millel taoline märk küljes, ma oleksin huvitatud selle silumiinist raamistuse omandamisest. Mõni aasta tagas vedeles üks selline romu Pärnumaal Ahastes, nüüdseks läinud.
Muuseas, sarnaselt selle embleemi kujundusega old ka varajasemad tagumised porilapakad, hilisematel kirje teistsugune.
Niisiis kallid fotograafid, ootaksin teie vihjeid sellise leiu kohta privasse.
Samas pakuks veel huvi info väga varajaste-1976-78- RAF-ide kohta, kas ka nende romusi siinmail veel leidub. Eristusid nad hilisematest stange all asetsevte GAZ 24-lt pärinevate suuna- ja gabariiditulede poolest.
   
Nende sisemuses oli veel peidus selline ürgne ümarate "kelladega" armatuurlaud, hiljem juba üldlevinud Volga 24-lt pärinev.
   
Vasta

Ja juhipolsel küljel salongi esimese akna all oli ventilatsooni ava.Hilisematel RAFidel oli seal stantsikoht ja lõpuks kadus ka see(jäi sile külg).

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Tere

Kas keegi oskab öelda, mis võiks selle ETV RAF,i (oli tartu stuudio kasutuses) saatus mis juhi poolt juppidest kokku ehitati. (küljeklaasid peegelklaasidega ,tagasalongis kõrged istmed ja laud keskel)
reg.märki enam kahjuks ei mäleta.

Tänud,
Lauri
Vasta

Toda ehitati Iru töökojas mitu kuud erilise hoole ja armastusega.Minu teada ehitati see uuele toorikkerele.Kerele tehti weel tugevdused ka sisse ja paigaldati (vist Ikaruse) katuseluuk.Valget värvi ja keskel kaks sinist(üks heledam,toine tumedam) triipu.Kaldun arvama ,et juht ostis ta lõpuks omale ära.See oli ju tema ehitatud buss.Tallinnas küll nähtud aasta tagasi wäga sarnast isendit tolle RAFiga.Tartu stuudio oli nagu ta oli aga säänset lõppu ei tahaks küll kellelegi.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

PETSS Kirjutas:Tallinnas küll nähtud aasta tagasi wäga sarnast isendit tolle RAFiga.
[Pilt: Pilt_040.sized.jpg]
Vasta

Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Tallinnas küll nähtud aasta tagasi wäga sarnast isendit tolle RAFiga.
[Pilt: Pilt_040.sized.jpg]


Tervitus.
Sellel ei tundu katuseluuki küll olema.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta

Selle pärast, et see polegi konkreetne buss. Selline elektrinooltega värviskeem oli omal ajal üsna custom ja uhke värk ja neid liikus ikka nii mõnigi ringi. Mulle isiklikult ei meeldi.
Vasta

Uuele toorikule tehti see tõepoolest, kahjuks ei mäleta seda saatust kui neid maha kupeldati, osa sõidukeid kindalsti pealinna lohistati enne mahaärimist, kuna omal tol ajal oli vanust niipalju vähe, et mitte neid asju piisavalt väärtustada.
TA-buss oli ka Tartu stuudiol tol ajal suht kõva eksemplar. Smile
Vasta

Seda konkreetset bussi küll Tallinna ei toodud.Aga millisest TA -bussist jutt?See kunagine Hõbehall oli küll lõpuks Tartu stuudio kasutada aga toda mäletan mina vaid 60 lõpust 70 alult.80n oli see TA 943 baasil ülekandejaam aga too oli Tallinnas.Tartus KAMAZ koos haakega.Abibussi seal minuteada polnud.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

mäletan seda haaget,mis kamza sabas oli, !!olen ni mönedki korrad seal ses olnud!! tartus mingitel vöistlustel!! ja saaremaal tegi järlik saadet ""nädal partei komitees"!! äge oli kuda ,mehed sipelgat vaatasid kuressaare lossi katusel kaamerast!!
Vasta

Hiiumaal Käina lähedal vuravad ringi kaks Rafi, õigemini üks seisab aga teine on mingi kambaga vist kokku pandud, ei tea kas siit enne läbi ka käinud aga lisan pildid ka, pildid on Reymo1995'e albumist, loodan et ta ei pahanda siis. Big Grin Too sinine on peaaegu igapäevases kasutuses. Orantzil aga mootor läbi, uus mootor pidavat olemas olema, aga vahetamata.

Esimene.

[Pilt: 03062124982b53.jpg]
[Pilt: 0306212516e210.jpg]

Ning teine masin.

[Pilt: 03069294747da8.jpg]
[Pilt: 0306929498300e.jpg]

Kevin.

Kõigile, kellele meeldivad/omavad vanu jalgrattaid või sääreväristajaid!

www.vanaisavokk.forumotion.com
Vasta

Tartus oli Kamzale ja selle kärule abibussiks TA (olen sündinud 1975) ja see oli minu suht kaelakandmisperioodil ehk hljem kui 60,datel. Big Grin, kahjuks pole tollest ajast pilte hetkel käepärast, kuna mu esivanemad polnud uuremad asjad piltnkud ja ma ei leia enam üles oma teismeka-aegseid smenavõtteid mida sai klõpsitud meeletutes kogustes.
ETV TA-buss käis reeglina linnapiirist välja jõudes komnurgaga Kamza sabas olevale ülekande haagisele sappa ja lõbus tööreisupidu võis alata. (ei maksa unustada bena kokkuhoidu)
Vasta

Kas too TA mitte tumehall polnud?Ja ,mis sai kunagisest AK logodega RAFis?.See veetis oma elu lõpu Tartus 93 -94 aastatel.Toda RAFi ehitas 4 meest.Alles neljas neist suutis asja lõpuni viia.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Kevin68 Kirjutas:[Pilt: 03069294747da8.jpg]
[Pilt: 0306929498300e.jpg]

Oh mis iludus Smile Hea vaadata kohe.

Maamees linnast.
Vasta

PETSS Kirjutas:Kas too TA mitte tumehall polnud?Ja ,mis sai kunagisest AK logodega RAFis?.See veetis oma elu lõpu Tartus 93 -94 aastatel.Toda RAFi ehitas 4 meest.Alles neljas neist suutis asja lõpuni viia.

Tervitus.
Ega kellelgi sellest AK.logodega RAF ist piltte ei ole.
Tänud.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta

Mingi videolõik 93 aasta talwest tollest bussist olemas.Aga eksponeerimiseks kõlbmatu.RAF valge hele-tumesinise triibuga.Parempoolses ja külgedel punasega ning tagaluugil tollane AK logo.RAFi salong oli 6 kohaline,tagaosa eraldatud waheseinaga.Seal asus panipaik walgusaparatuuri jaoks.Kaassõitja kohta polnud seal akud kaamera jaoks ,töötamas wälitingimustes..See buss oli pärit TOPist,sõitis omal jalal Piritalt Irusse.Ja jäi seisma.Igaüks wõttis siis sealt mida hetkel waja.Wiimane 4 tegija ehitas seda bussi pea 2 aastat 1987-89 .Aga walmis ta sai.Käis tollega 19 parteikonverentsil Moskvas, (seal esimesel päewal ka kohe wäike kõks)siis sai omale Soomest toodid Transiti ,mida samamoodi ehitas.Sõitsin siis tema RAFiga pool aastat ,sain VOLVO.Wahetasin ainult tollel RAF il käigukasti kaane kuna edimene käik kippus sisse jääma.Hea soe buss oli.Kuna tagasalongis oli kaks ahju tuli see soe ka ette.RAFi esisoendus ju pea olematu,kõik soe läka edeklaasi puhtaks hoidmisele.Jalgade laoks enam sooja ei jätkunud.Sama probleem ka TAKi HESSidel.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

[Pilt: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_it...alNumber=6] [Pilt: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_it...alNumber=6]
See RAF oma koha pealt juba mõnda aega kadunud.
Vasta

Regardman Kirjutas:[Pilt: Pilt_040.sized.jpg]
See RAFik sõitis täna (16. detsembril).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne