Raami tuvastamine
#1

Käisime koos Lypsikuga juba ammu maa-alla kolamas ja sealt leidsime sellise raami.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

Tundub iz-i raami moodi olevat,a ei anna pead liiga rohu sees

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#3

Minu teada on see kah iz
Vasta
#4

Klassivend ütles ka et Iz aga ma tahaks tead täpsemalt kas on Iz49 või 350?
Vasta
#5

Martti Kirjutas:Klassivend ütles ka et Iz aga ma tahaks tead täpsemalt kas on Iz49 või 350?

Oi, palju uuem see on ikka! Rohu sees on, ei näe, kas on 56 või midagi esimese Planeta/Jupiteri poole.

350-l on tagaots \"jäik\", st paagi juurest tulevad \"raamipuud\" sellise längus nurgaga tagaratta kinnituskohta (nt a la Gauja punnvõrr). Ja raam ise on stantsitud plekist ja käib poltidega koos. St toruraami pole üldse.

49-l on tahaossa aretatud juba amordid, kuid see längus osa on kuni amortideni säilinud. 49 tunneb ära eksimatult sellest, et amordid ei ole nagu hilisematel ratastel kiige ja raami ülaosa vahel, vaid on \"emmilikult\" mõlemast otsast raami küljes ning ühendatud kiigega, mille otsas asub tagaratas. Seega üsna keeruline konstruktsioon.

Kes on kunagi ühtki 49 raami näinud, ei aja seda iial muuga segamini - venelane ei ole teist sarnast asja minu teada teinud.

Lõpuks mainin, et mu IZ Ju-1 raamidest kaks tükk ootavad ikka uut omanikku... vt http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=8115

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

tegemist on uuema 56 raamiga (esimestel oli tagakiige amordikinnitused veidi teisiti). ka izh-58 oli sama raami peal (samuti vähesed esimesed jupiterid), kui mootorikinnitused välja jätta (neid pole pildilt ka näha). aga hilisemad jupiterid (1. seeria) ja kõik planetad tulid juba veidi muudetud raamidega.
Vasta
#7

Mis vahe on üleüldse iz56 ja iz58(mis ta üleüldse on)
Ühes vanemas Palu raamatus oli ka iz 58 raami pilt(nagu 56)
Vasta
#8

Et siis mis ette võtta, kas jätan ta sinna vedelema kuna ta nii roostes ja läbi tundub olevat, või tunneb keegi huvi selle vastu?
Vasta
#9

Ära niisama sinna vedelema küll jäta! Kui vähegi võimalik, vea minema, kindlasti leidub keegi, kellel seda vaja läheks.
Puhasta pärast kodus ilusti ära ja siis saad juba täpsemalt vaadata, kui roostes see raam ikka on ning mis sellega edasi teha.
Vasta
#10

Eks seda vaatab kui satun sinna kanti veoautoga(krt täna just käisin seal veoautoga, aga ei osanud mõelda selle peale) siis toon ära. Kuigi jah siis vaja maale viia kuna seal laudas on veel vaba ruumi ja kui sõnnik välja visata(see on teostamisel), siis on ruumi juures. Ja kui puud ka riita laududa selle asemel et need hunnikus on, saaks juba kõvasti ruumi juurde.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne