IŽ-56 1959
#81

-matu- Kirjutas:tõmme on selle täiskomplektkülkaga kõvasti halvem, kui soolona?? ja palju sul umbes välja läheb see masin, see küssa ka mrt36-le, kui sul on tsikkel kokku pandud..??


Palju välja läheb? Ei ole katsetanud ,kuna mul karbuss jamas panin uue peale ja siis hakkas ta alles normaalselt tööle ja pole jõudnud katsetada, natukene veel sõitsin siis hakkasin laiali lammutama. Külgkorvi tahaks muidugi ära testida, ennem teen mootorratta ise kenasti korda ja siis vaatan külgkorvi.
Vasta
#82

-matu- Kirjutas:karukoobaz: sul ikka ilusti korv peal, aga mul poleBig Grin sa vast ei käigi temaga üle, kui just ise ei tahaWink tõmme on selle täiskomplektkülkaga kõvasti halvem, kui soolona?? ja palju sul umbes välja läheb see masin, see küssa ka mrt36-le, kui sul on tsikkel kokku pandud..??
mul jookseb u. 60-70 tunde järgi, on see normaalne?? ja kui on, siis miks on spido peal 160?? väga naljakasToungue
Ei ole siin nalja midagi. Iž-56le minumeelest rohkema kiirusega kui 60-70km/h ei soovitatagi sõita(vist oli see kirjas isegi tehaseraamatus). Pole tarvis sellise asja pärast veel meelt heita, palju sa ikka vene masinalt küsid?!

Maamees linnast.
Vasta
#83

-matu- Kirjutas:mul jookseb u. 60-70 tunde järgi, on see normaalne?? ja kui on, siis miks on spido peal 160?? väga naljakasToungue

Naljakat pole siin midagi. N.Liit oli plaanimajanduslik (loe: riigikapitalistlik) riik, kus kogu riigi toodang oli viimase võimaluseni unifitseeritud, et ei oleks tarbetut kordamist ega paralleelsete asjade tegemist. Sama lugu oli spidomeetritega - kõikide 1950-70ndate (või vähemalt valdava enamkiku, sest pead ei saa anda) liikurite spidomeetri mehhanism oli täpselt sama. Ehk siis IŽidele monteeritud spidomeetri mehhanism ilutses ka GAZ-51-l, Pobil, Volgal (ning võib-olla ka ZIMil/Tšaikal).

Loomulikult oli teoreetiline võimalus, et viimatimainitud liikurid võisid kulgeda 140-160 km/h. Seepärast ka skaala nii gradueeriti ning valiti sobiva pingusega vedru spido mehhanismi. Keegi ei olnud huvitatud, et neid vedrusid oleks valmistatud paljude erinevate pingustega.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#84

Kaua aega on möödas, viimases postitusest.
Nii palju siis praegu, et kõik jupid, on krundi all ja puhastatud, summutid ja raami on väheke vaja keevitada. Ehk nüüd nädalavahetusel saab ära teha ja siis natukene vaja lihvida pahteldada ja siis saab ära värvida.
Esialgne plaan siis ära värvida ja hakata pisihaaval kokku lappima, jupp jupi järel.
Paari asja oleks ka uusi vaja (võivad olla ka kasutatud):

*esiamorditorud (kroomitud).
*esi ja tagu velgi, SIRGEID.
*leegitorud, hea kroomiga, ilma mõlkideta.
*aku poolset küljekarp vöi ainult kaant.

Kui midagi meelde tuleb veel, lisan.

Siis küsimus ka, kuidas/millal oleks kõige targem uut elektrit vedama hakata ja kuidas alustada kokku lappimist (millest alustada ja millega löpetada).
Mis värviga värvida summutid, kas peab olema spets kuumakindel värv vms ?
Ja puksid mis käivad tagukiige sisse, millised ?

Andke soovitusi ka mida tuleks jälgida kokku panemisel ja eeltöödes loomulikult ka.

Vasta
#85

Järgnev post võib tunduda ilge fleimisarnase väljendusena. Tegelikult see nii pole.
Vaatasin selllet linnusita kodulehelt eeltöö pilte.
Loodan, et paagi keskel oleva triibu ikka kenasti ära pahteldad. Selline vagu jääks kattevärvi alt väga häirivalt hästi paistma.
Loodan ka seda, et kasutasid summutite peal ikka kuumuskindlat kruntvärvi. Vastasel juhul tabab sind halb üllatus peale esimest pikemat sõitu.
Soovitan veel sul ka MÕLEMAD küljekarbid (ja veel sirged) leida. See, mis sul krunditud on... jällegi jääb ta kole, kui sa selle kunagi värvitud saad. Mõlkis ja alt kõver- 56 küljekarbid pole veel nii rariteedid, et neid sirgeid leidma ei peaks.

Aga üldiselt- mis seal ikka. Ega mina ka ju ei tea, kui korralikku tulemust ootad. Ilma paberiteta ja külavahel käristamiseks kõlbab ka see triibuga paak ja mõlkidega küljekarp Toungue

Edu sulle.

Pots ja postivahe.


Vasta
#86

JyrkaEE Kirjutas:Järgnev post võib tunduda ilge fleimisarnase väljendusena. Tegelikult see nii pole.
Vaatasin selllet linnusita kodulehelt eeltöö pilte.
Loodan, et paagi keskel oleva triibu ikka kenasti ära pahteldad. Selline vagu jääks kattevärvi alt väga häirivalt hästi paistma.
Loodan ka seda, et kasutasid summutite peal ikka kuumuskindlat kruntvärvi. Vastasel juhul tabab sind halb üllatus peale esimest pikemat sõitu.
Soovitan veel sul ka MÕLEMAD küljekarbid (ja veel sirged) leida. See, mis sul krunditud on... jällegi jääb ta kole, kui sa selle kunagi värvitud saad. Mõlkis ja alt kõver- 56 küljekarbid pole veel nii rariteedid, et neid sirgeid leidma ei peaks.

Aga üldiselt- mis seal ikka. Ega mina ka ju ei tea, kui korralikku tulemust ootad. Ilma paberiteta ja külavahel käristamiseks kõlbab ka see triibuga paak ja mõlkidega küljekarp Toungue

Edu sulle.

Natukene oled valesti aru saanud kullamees.
Eeltöödega ALUSTAN alles kui saan jupid ära keevitatud (mainisin eespool), need pildid mis mu kodukal on, need on tehtud siis kui töin jupid liivapritsist ära ja kruntisin ära, et rooste ei läheks.Summutitega sama värk, neid vaja väheke keevitada ja siis alles krundin jne. Aga hea et selle kuumakindlakrundi ära mainisid.

Küljekarbi otsing käib, (samuti eespool mainsin et ostan) ja seega ehk saab midagi paremat.

Ja tulemusest rääkides, plaanis on dokumendid korda teha ja temast ikka tänavakõlbulik pill teha, dokumendid on olemas (kusagil päris teema algul ka mainisn jällegi seda). Sellist mõtet polegi, et külavahele "peenestama" minna. Samas mingit väga originaalsust ka taga ei aja.
Vasta
#87

Pole teab mis ajast enam kirjutanud.
Ega asi pole edasi liikunud ka. Aega pole erilist olnud ja ka kohta kus kokku hakata monteerima. Täna hakkan mootorit puhastama ja siis hakkan vennaga eeltõid tegema. Aga küsimus mis järjekorras kokku panema hakata kui kõik värvitud saan ? Oleks tore kui keegi jagaks omi kogemusi!

Otsin ikka veel eespool nimetatuid detaile!!!


Vasta
#88

Enam-vähem pahteldatud tagaporitiib, natukene on vaja veel viimistleda:
[Pilt: opel0426ec.jpg]

Esiporitiib ja mõni jupp veel:
[Pilt: opel0435ta.jpg]

Mootor on puhastatud, kuid silinder tahaks veel natukene tegemist. Velgede saatust veel ei tea võimalik, et ostab hoopis uued.
[Pilt: opel0447ss.jpg]

Raam ja väikesed detailid. Raami on veidi vaja keevitada (mootori kinnitus) ja alumiiniumist mootorikatted saavad ilmselt pulbervärvi selga.
[Pilt: opel0500ma.jpg]

Mõned detailid veel siit näha. Leegitorud tuleb vist ka uued muretseda, kuna need on liialt rooste poolt räsitud.
[Pilt: opel0516yn.jpg]

Tasapisi projekt liigub paremuse poole, samas väga ei kiirusta.
Vasta
#89

Mulle tundub et 56'le on lihtsam sul leegitorud ära lasta kroomida kui uued kusagilt leida...s***agi neid kusagilt saada ei ole.
Vasta
#90

Sohne Kirjutas:Mulle tundub et 56'le on lihtsam sul leegitorud ära lasta kroomida kui uued kusagilt leida...s***agi neid kusagilt saada ei ole.

Seda sama ma arvan ka, eks siis paistab. Aga kuidas puhastada seda pinda, kroomimiseks peab see ju väga puhas olema ?
Vasta
#91

lihvketas relaka külge ja tuld vb
muidugi kroomimist teostatakse ka vajalike eeltöödega
Vasta
#92

mrt36 Kirjutas:Seda sama ma arvan ka, eks siis paistab. Aga kuidas puhastada seda pinda, kroomimiseks peab see ju väga puhas olema ?
Sohne Kirjutas:lihvketas relaka külge ja tuld vb
muidugi kroomimist teostatakse ka vajalike eeltöödega

Nii lihtne see ei ole. Esimese tegevusena tuleb Sul vana kroom eemaldada ning mitte mehaaniliselt, vaid keemiliselt (mehaaniliselt jääb midagi alati külge). Siis tuleb panna alusvask ning vase tasasekslihvimisega tekitada peegelpindjas alus kroomile, muidu on tulemus väga jube.

Mina olen pidanud neid eeltöid üsna suureks jamamiseks ja olen need teha lasknud... muidugi võimalus on ka ise teha, eks igaüks teab ise. Kroomimisest ja eeltöödest on siin foorumis muide palju räägitud, otsing abiks.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#93

Tänud.

Ma pean esmalt uurima seda kuhu ma need kroomi viin, et äkki saab seal eeltööd ka ära teha.

Kas pulbervärv on kuumakindel?
Vasta
#94

Väga väga kaua aega on mõõdas ja ma ei ole tegelneud Iz'iga eriti. Kuid nüüd on vaim jällegi peal ja tahaks tegutseda. Kõige rohkem segab seda mõne detaili puudumine ja esihark! Ma ei ole seda harki laiali saanud, saaks vähemalt need torudki kätte. Kellel on pakkuda küljekarpi, siis andke kindlasti teada!

Püüan hakata tõsiselt asjaga tegelema nüüd!
Vasta
#95

mina võiks sulle omadest kogemustest niipalju nõu anda, et kõige parem on midagi taastada siis, kui sul on kõik asjad (jupid) olemas. Mul endal on palju projekte mis ootavad oma aega, aga ma ei võta tavaliselt midagi enne käsile kui kõik asjad olemas. See on vajalik seetõttu, et tööd ei takerduks mõne puuduva detaili tõttu. Aga ok.
Nagu aru saan tundub see olevat Sinu esimene tõsisem projekt. Ära kunagi karda nõu küsida isegi tobedana tunduvates asjades, sest kriitika ja info teevad alati targemaks.
Kroomimise kohapealt niipalju, et tegemist palju keerukama protseduuriga kui esialgu paistab. Võid kasutada otsingut, aga 100% kindel et ise sa kodustes tingimustes seda kindlasti ei tee. Seetõttu ära mingil moel ürita "rellakaga mehhaaniliselt" seda vana kroomi eemaldada, vastasel juhul on su leegitorud vanametall. Kroom eemaldatakse keemiliselt, miks ja kuidas, seda võid juba ise uurida...
Anna oma leegitorud kroomimisse, kus tehakse ka eeltöö. Erinevad pakkumised/hinnad/kvaliteedi leiad kindlasti, kui kasutad otsingut.
Värvimise kohapealt on samuti olemas palju teemasid, milledest nii mõnedki asjalikud. Aga kui otsida ei viitsi, siis minupoolne lühikokkuvõte oleks selline:
1) liivaprits (mitte haavel)
2) happekrunt (kanna peale õrna tolmuna)
3) kruntvärv (sõltuvalt siis põhivärvist, toon vali kindlasti võimalikult sarnane lõppvärvile, nt. musta lõppvärvi alla lase must krunt jne.)
4) pahteldus, lihvimine
5) teine kiht krunti (õhuke, toob hästi välja veel töötlemist vajavad kohad, juhul kui neid on)
6) vesilihvimine (vesiliivapaberiga, nt. P600, valad vett peale ja lihvid märjalt kuni on täiesti peegelsile)
7) silikoonpesu (rasvaeemaldi vms. nimega, nühid sellega kõik värvitavad detailid spetskaltsuga üle, küsi värvipoest)
8) põhivärv, katad 2-3 kihti, vahepeal lase veidi kuivada, ära lase esimest kihti liiga paksult, võib hakata voolama. Ise olen kasutanud DeBeeri värve ja DuPont toodangut, kindlasti on veel alternatiive
9) soovi korral võid veel peale kuivamist poleerida poleerpastaga, küsi
täpsemalt värvipoest.

Ise olen saanud head nõu ja asjalikke vahendeid Värvifoorumi poest, Tallinnas.
Sai pikk jutt, loodan et mitte s*** jutt, panin kirja lihtsalt oma arvamuse. Edu ja jõudu tööle!

militaarmootorrattur
Vasta
#96

Suur tänud põhjaliku vastuse eest. Nimelt ongi asi selle taga, et mõned detailid on puudu ning room tahaks veidikene keevitust. Mul ei ole soovi tsikklit nii originaalseadesse ajada, aga puuduvad detailid võiks saada asendada ikka originaaliga.
Mis kroomimisse puutub, siis paistab, ehk saab juba järgmine nädal midagi teada.
Vasta
#97

Ma ei teadnutki et sa oled jälle asja kalale asunud no loodame et saad ikka kevateks valmis. Saab siis koos ujumas käija või niisama kimada. ma loodan ka valmis saada mul kõik jubinad ka olemas ja kui ise ei mõista siis mille jaoks Raimo on.

Edu siis!!!
Vasta
#98

Löpuks värvitud Smile

Pildid: (kehv kvaliteet!)
http://fotoalbum.ee/photos/birdshit/sets/230893
Vasta
#99

Hei! Keegi teab öelda, kus oleks vöimalik saada uusi rehve?
Vasta

Originaale heal juhul Kurtnast, asenduseks sobilikke Mitas'e rehve Kloostrimetsa poest.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne