Nostalgia atribuutika

eberhard Kirjutas:Veel paar aastat tagasi olid Tallinnas politseimaja ligiduses Rahumäe teel pingviinikujulised tühjakskallutatavad prügikastid Nüüdseks on need kadunud.
Paldiskis olid ka sellised, nüüd pole silma hakand.
Vasta

Kui kunagi sai Paldiskis ROK´i vähe tihedamini külastatud, siis jõudsime ka nende "prügipingviinide" kadumise põhjuseni - kastid olid tehtud metallist.
Ema töötas mul NL ajal Loksa Kolhoosis ja tegi siidritrükki. Olemas vimpleid ja vappe igalt alalt (liidu riikide lipud-vapid, Murmanski kolhoosi kaluripäevad, Kamšatka Rõb Prom, BAM jne)

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta

valdo Kirjutas:
Aspelund Kirjutas:Aga kas keegi mäletab neid torujaid plekist prügikaste, mis (era)majade juures enne konteinerite tulekut seisid? Sellise terava tipuga kaan peal?

Mul praegugi sellised.

Kui kellelgi peaks neid 2-3 üle olema, siis paluks varjupaigale broneerida. Oleks nii nostalgia atribuudiks kui ka oma otsest ülesannet täitmas piknikunurgas.
Vasta

Juhtusin vanemate seltsilistega rääkima ja nad maäetasid bussipileti automaate.Sellised , kus piletid sees rullil.Panid oma 5 kopkat sisse ja kerisid pileti.Millistes kohtades täpsemalt sellised tehnika imed asusid ei tea aga üks oli kindlasti Balti Jaamas.
Said Moskva poolt sisserändanud, uue korteri kviitung,koos võtmetega, taskus,sealt enesele piletid osta. Seoses sellega meenub üks naljakas seik,kus seltsimees tuleb rongilt ja tahab mustamäele sõita,kuid ei tea kuidas sealt piletit saada.Küsinud siis mööduvalt tudengilt ning too vastanud,et pane oma kopikad sisse,ütle nimi ja sihtkoht ning keera kangi või lülitit,mis iganes see seal siis oli.Võis suht omaärane vaatepilt olla kus uus kodanik end upitab: "Ivanov, Mjustamjeä" ning rahulolevalt sammub koos piletiga edasi.
Vasta

Selline nõukogulik-nostalgiline pilt täna Sindi linnas:

[Pilt: 1713997588440ed0b273c7c.jpg]
Vasta

Peaks ka veel Nõukogude ajast pärit olema:
http://img406.imageshack.us/img406/480/img30393yj.jpg
Vasta

maniwald Kirjutas:Juhtusin vanemate seltsilistega rääkima ja nad maäetasid bussipileti automaate.Sellised , kus piletid sees rullil.Panid oma 5 kopkat sisse ja kerisid pileti.
Selliseid bussides asuvaid piletimasinaid mäletavad ehk kindlasti kõik üle kolmekümnesed foorumlased. Mina igaljuhul (iga mul 35a.). Mäletan (häguselt küll), kuidas ema mind pidi tõstma pileti-aparaadi juurde, et ma saaks kopkad pilusse lasta ning siis ketast keerata. Kuidas kopkad siis - eelmiste pileti ostnute rahadega läbipaistva plastkatte all edasi liikus ning kuidas aparaat samal ajal teisest otsast punases trükis pileti välja kruvis...
Noh, tegelikult see siin foorumis juba ennegi läbi käinud teema, nii et mis maagi sest enam ketran Smile
Vasta

Tom Kirjutas:
maniwald Kirjutas:Juhtusin vanemate seltsilistega rääkima ja nad maäetasid bussipileti automaate.Sellised , kus piletid sees rullil.Panid oma 5 kopkat sisse ja kerisid pileti.
Selliseid bussides asuvaid piletimasinaid mäletavad ehk kindlasti kõik üle kolmekümnesed foorumlased. Mina igaljuhul (iga mul 35a.). Mäletan (häguselt küll), kuidas ema mind pidi tõstma pileti-aparaadi juurde, et ma saaks kopkad pilusse lasta ning siis ketast keerata. Kuidas kopkad siis - eelmiste pileti ostnute rahadega läbipaistva plastkatte all edasi liikus ning kuidas aparaat samal ajal teisest otsast punases trükis pileti välja kruvis...
Noh, tegelikult see siin foorumis juba ennegi läbi käinud teema, nii et mis maagi sest enam ketran Smile
Vabandan kui mu paljud postitused on foorumist läbi käinud.Olen suhteliselt uus registreerunu ja päris raske on kogu foorumit läbi lugeda.
Ehk andestate
Vasta

Vao kolhoosi ja sovhoosi aegadest siis ka klaase (mul on igat sellist maal mitu tükki)


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   

Maamees linnast.
Vasta

Siin ka üks.Kahjuks kvalteet kehv.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

Häguselt meenub, et trammide (või olid siiski TR-9 trollid) peal olid ka mingid erilised kompostrid. Sellised metallist poolsilindrikujulised , millel pileti komposteerimiseks tõmmati mingit traadist sanga.
Vasta

No oli ka täiesti silinrilisi.Pistsid talongi pilusse ja lajatasid käega,rusikaga peale ja nii see talong augustuski.
Flanagan
Vasta

künnimees Kirjutas:Häguselt meenub, et trammide (või olid siiski TR-9 trollid) peal olid ka mingid erilised kompostrid. Sellised metallist poolsilindrikujulised , millel pileti komposteerimiseks tõmmati mingit traadist sanga.

Selliseid mäletan isegi mina. T4-trammides olid need, asusid aknapostide peal. Pahatihti juhtus, et suvisel ajal, kui aknad lahti olid, lendas justkomposteeritud, või alles komposteerimata pilet tuuletõmbusega aknast välja.
Vasta

olen sellega oma punast passi isegi komposteerinud!

Just a man!
Vasta

Kas TR-9 peal (liinidel, mis hipodroomi juurest Baltijaama lähevad, ajavahemikus 1989..1993 a.) polnud mingeid kompostreid, mida tänapäeval enam ei kasutata? Need poolsilindrikujulised olid vist
värvitud halliks. Pind nägi välja pragunenud (enne värvi lõplikku kuivamist pannakse toode ahju paisuma/kahanema). Rohelisi plastmassosaga kompostreid mäletan rohkem Ikaruste peal leiduvat.
Vasta

Omal on 78-aastast brozüür ,,Bensiini ja tehnohoolde jaamad,, Aadressid, lahtioleku ajad ja müüdava nomenklatuuri nimistu.
Bensiin AI 93- 0,20
           A76 - 0,15
           A72- 0,14
kütusesegu 2takt.mootorile 0,17
diiselkütus 0,15
Olid ajad!
Terv.Jaanus
Kui autode varjupaik raamatu vastu huvi tunneb oleks õilsa eesmärgi nimel nõus loovutama.
Vasta

ZIU 5 ja osadel TR9 olid piklikud kassad- kompostrid.Sai nii talongi augustada kui ka 4 kopikalise pileti osta.Vaevalt ,et sellised säilinud on?
Vasta

PETSS Kirjutas:ZIU 5  ja osadel TR9 olid piklikud kassad- kompostrid.Sai nii talongi augustada kui ka 4 kopikalise pileti osta.Vaevalt ,et sellised säilinud on?
Alguses olid ZIU5-tel busside kassad, kus pileteid keerati rullist ja kompostrit polnud. Hiljem tulid kompostriga automaatkassad, aga neid vist alles pole. Olid suht töökindlad, polnud erinevalt trammikassadest vaja rusikaga taguda. Jama nendega oli see, et paiknesid aknapostidel ja lastel polnudki kõrge paiknemise tõttu võimalik piletit osta - ei ulatunud.
Vasta

Ei hakka wanematele foorumlastele wastu vaidlema,.Mina bussi kassasid ZIUdes es mäleta.Minu suur pettumus oli siis kui sõitma hakkasid 260 ja neil oliwad samasugused kassad nagu 620,556 ja 180.Toona mõtlesin ,et ka kassad paigaldatakse Ikaruse tehases.Alles hiljem sain teada ,et kassaaparaadid olid Tartu toode.
Vasta

Selliseid asju kipub kah viimasel ajal väheks jääma Smile
http://wax.msn.ee/album/2006-04-12-14/pa...GP1087.htm
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne