Nostalgia atribuutika

Veneajal sööklasse sattudes jäi tihtipeale näppu kahvel,millel mõni haru oli murdunud...... inimese kätte usaldati healjuhul alumiiniumist lusikas ja kahvel... Need alumiiniumist lauanõud meenutavad siiani vanu häid aegu,kui koolipoiss sai sööklast "EDU" prae ja salati alla 60 kopka. Odavaimad praed olid vast isegi alla 40 ne. Aga siis jäi pihku see katkine kahvel...... tundus,et osadel tegelastel oli hirmus himu lõhkuda. Normaalse kasutuse juures ei oleks seda ikka vast juhtunud. Aga mine tea....
Kas tuleb tuttav ette?

[Pilt: 21915209568d1d_l.jpg]

Kui kellegil huvi siis on ka müügis:

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=32815849

Kahjuks ei oska öelda,kas selliseid ka sõjaväes kasutati? Või olid lusikad,millel augud sees......
Vasta

meil olid sõjaväes nagu alumiiniumlusikad , sellised eriti prostad , kõige odavamad ja ega sõjaväes praadi ei antud , seal olid pudrud jm parasha minne sissemanustamiseks teatud minutite vältel oli lusikas parim

kui õppuste aeg siis oli oma roostevaba lusikas kaasas ning katelok
Vasta

(19-01-2013, 19:17 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...tundus,et osadel tegelastel oli hirmus himu lõhkuda. Normaalse kasutuse juures ei oleks...
...kas selliseid ka sõjaväes kasutati...

Need pildilolevad jäigad alumiinumkahvlid murdusid ka ilma sihipärase füüsilise vägivallata. Paralleelselt nuga-kahvel süsteemile oli tol generatsioonil sõltuvalt lastetoast ju kasutusel ka ainult kahvliga söömise metood, mille serv siis vajadusel suuremaid kamakaid tükeldas ja kui suurem kardulas oli keetes kõvaks jäänud, siis oli õnnetus kerge sündima.

Mis N. Armeesse puutub, siis minu arust oli seal kahvleid täpselt nii palju kui vaja. Toitusin selve-tüüpi sööklas, kus oli 500 lusika kohta umbes 5 kahvlit, ja kui roog oli selline, mille jaoks arvasin seda riista sündsamaks pidavat, siis selle ka sain, isegi kui olin viimaste valijate hulgas. St nõudlus oli pakkumisega tasakaalus.
Vasta

(19-01-2013, 20:45 PM)karlarnold Kirjutas:  Need pildilolevad jäigad alumiinumkahvlid murdusid ka ilma sihipärase füüsilise vägivallata. Paralleelselt nuga-kahvel süsteemile oli tol generatsioonil sõltuvalt lastetoast ju kasutusel ka ainult kahvliga söömise metood, mille serv siis vajadusel suuremaid kamakaid tükeldas ja kui suurem kardulas oli keetes kõvaks jäänud, siis oli õnnetus kerge sündima.

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Noo nii naelapea pihta läits seekord ... CoolToungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Neid kõvasid kartulisi sai ka ise söödud ja tihtilugu olid need veel pealekauba siniseks tõmmanud....aga kes see nuriseda tohtis....
Aga näe,õiget juttu tuleb juba....Big GrinBig GrinBig Grin
Vasta

(19-01-2013, 21:23 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Neid kõvasid kartulisi sai ka ise söödud ja tihtilugu olid need veel pealekauba siniseks tõmmanud....aga kes see nuriseda tohtis....
Aga näe,õiget juttu tuleb juba....Big GrinBig GrinBig Grin

Koorisime ju ise, meil lasti need kartulipüree nime all puruks keeda, segati suure puust aeruga katlas ära ja see tükiline vedel püree kõlbas kaks aastat küll. Mina ei nurisenud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Eelkõnelejatega täitsa nõus.Konkreetselt see kahvlimudel(mis ksf.Talupoja pildil)
oli paindumatu ja kõva kartuliga jandamisel võis purunedaSad
Kroonumeenutajatega samad mälestused.Kahvlid olid tegelikult olemas - aga otstarbekohaselt neid kasutada ei saanud.See lobi mis anti oli nii vedel ja kui juhtus sisse mõni kotlett, siis selle sai edukalt lusikaga tükeldada.(lühidalt - kui minna kahvlit otsima ja sellega süüa siis jäid küll nälgaSad
Vot kutseka ajast meenub üks kahvli(ratsionaliseerimis)teema.Üks tüüp tuunis ikka tõelist alumiiniumkahvlit.Sellega võis "sada"vigurit teha.
Idee oli järgmine.Teha üks kahvel millega võimalik võtta üks suur kartul korraga ja seda siis ümberringi näksida.
Teen pildi mälu järgi.
[Pilt: lusikad_l.jpg?gl=EE]
Lõpptulemus pidi olema umbes selline.
[Pilt: Copy%2520of%2520lusikad_l.jpg?gl=EE]

Kahjuks pole sellest kursavennast ega tema ratsist miskit enam kuulnud.
(ju siis ei olnud hea rats).
Teine teema et see oli nõukaajal kui kutsekas õppijatele kõik tasuta.
Riided,söök,ühiselamu, kompenseeriti sõidupileteid jne.
Lausa uskumatu praeguse ajaga võrreldes...
Vasta

80ndate koolisööklas moondusid paljud neist 'hevikahvliteks'
   
Vasta

Vot tak vot, ei ole lihtne masin:

[Pilt: 150458_231128363656975_1661683010_n.jpg]

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

Maamees,kas hakkad tõesti naist võtma? Tapeedi panek viitab......
Vaat selline kirjatükk oleks tulnud panna kohe lehtedesse,kui piirid vabaks läkid ja meile vurasid veel äkilisemad autod. Võrreldes Zigulliga oli ja on ju paljudel autodel minek veel ägedam. Sellega olek hulga õnnetusi võinud ära hoida. Aga muidugi oli Zigulli minek võrreldes Moskvitš 401-ga lausa kosmiline...... Kuigi ka selle vana autoga sai pikapeale hoo sisse...Big Grin
Vasta

Lada oli püss jah. Vanaisa evis kahte põdraga Volgat, varasemate autode kohta ei oska ma kosta. Vanaema tegi kõik sõidud nendega ise ära, kuni tuli Lada aeg ja vanaisa ostis "nullkahe". Peale väikest tiiru suvila ees ütles vanaema, et tema rooli rohkem ei istu, liiga jõhker püss pidi olema. Siiani sõna pidanud, aasta võis olla siis mingi 1975 äkki.....

Naist vast ma võtma ei hakka, 18 aastat pidanud teist ja 2 tütart riigile kinkinud, nüüd peaks vahet veidi.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

(23-01-2013, 16:38 PM)Maamees Kirjutas:  Lada oli püss jah. Vanaisa evis kahte põdraga Volgat, varasemate autode kohta ei oska ma kosta. Vanaema tegi kõik sõidud nendega ise ära, kuni tuli Lada aeg ja vanaisa ostis "nullkahe". Peale väikest tiiru suvila ees ütles vanaema, et tema rooli rohkem ei istu, liiga jõhker püss pidi olema. Siiani sõna pidanud, aasta võis olla siis mingi 1975 äkki.....

Naist vast ma võtma ei hakka, 18 aastat pidanud teist ja 2 tütart riigile kinkinud, nüüd peaks vahet veidi.

Hmm... põnev värk nende ladade ja vanaemadega. Minu vanaema tahtis ka uue ja esimese autoga sõita proovida kui 75ndal aastal ostuloaga tutikas 03 saadi, seni olid olnud ainult mootorrattad. Sõit lõppes päris kiiresti kruusateel sellega, et T kujuline ristmik tuli ning juht lasi roolist lahti ja käed silmade ette, rohkem sõita ei tahtnud ega vist ka ei lastud.

Lisaks meeles temapoolne kommentaar 60ndate algusest, kui meil üks sugulane, kes väga uljas kihutaja oli oma uue M 407ga maanteel lausa 100 km/h sõitnud, sellistel kosmilistel kiirustel läks naisterahvastel muidugi süda pahaks ning oli vaja peatus teha. Eks see uljus maksis üheltmaalt kätte ka, 80ndate lõpu poole sama juht Tln-Pärnu maanteel tegi GAZ-24 möödasõitu ning ei märganud vastutulevat Ikarussi ning buss sõitis üle Volga, naine ja lapsed kõik terve pere läks korraga.
Vasta

Jukerdasin ühe Estoplasti lambi töökorda. Üks jupp oli katkine ja selle asemele tegin uue, kuna ta natuke teist värvi siis tegin selliselt et ta jääks kõige peale. Originaalis ilmselt juhtme jaoks auku ei olmnud aga mina tegin sellise lahenduse. Valge ühenduskoha kate on aerosooli korgist tehtud. Sisse panin säästupirni et liiga kuumaks ei läheks. Estoplasti lamp

Kellegi huvi siis saadaval. Endal pole sellist ruumi kuhu seda sobitada.

ZAZ 968MG 1986; ZAZ 968M 1989; Volvo 340 1986;
Vasta

Kas tuleb tuttav ette?

[Pilt: 21961360e97768_l.jpg]

[Pilt: 2196136284dcd7_l.jpg]

[Pilt: 219613666b4c80_l.jpg]

Sellist kraami vist enam ei leia......... aga ühel sugulasel oli vist 60 ndate aastate Tallinna kilude karp mis veel lahti pole võetud...... ja täitsa sileda välimusega oli teine,ei olnud kummis ega midagi...Big Grin
Aga kõigile hoiatus! Tallinna kilud on veel saadaval,tootmine vist juba lõpetatud.....Sad Nii et kiirustage seltsimehed! Viljandi Konsumis on saada....
Vasta

Volga pilet Toungue

[Pilt: x29b11.jpg]
Vasta

(03-02-2013, 17:19 PM)pontu6 Kirjutas:  Volga pilet Toungue
Siis vist enam Volgat ei loositud, peaauhinnaks oli 01.
Vasta

Leid internetist:

[Pilt: 529572_490971607604611_1265454381_n.jpg]

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

[Pilt: 376465_564767020217274_163693612_n.jpg]

[Pilt: 406074_564766996883943_867345116_n.jpg]

Sealjuures tagaplaanil on külili Casio roheliste hõõgnumbritega kalkulaator, mis sai ostetud paari krooniga taaskasutuskeskusest ja mille koode googeldades selgus, et neid toodeti 1978-1981.
Vasta

Oi need paneelmajad olid ägedad. Kunagi sai neid ikka isuga kokku laotud. Kusjuures kõige hämmastavam on vaadata tervete rõdudega paneele. Meil polnud ühtegi, rõdud-õrnakesed läksid kõik katki esmajärjekorras.
Vasta

Sai siin mingiaeg sahvrist leitud väärt kraami aastast ´83 paar ühikut ning egas saanud proovimata jätta - kvaliteet oli igati tip-top!
[Pilt: large_27750695_SyHQ.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne