Kuidas siis ikkagi selle välismaalt ostuga on?
#1
Question 

Näiteks Soomest , oletame et ma ostan soomes arvel oleva auto endale Eestisse sõitmiseks siis mis ma tegema pean edasi..tulen suvaliselt Eestisse sellega või mis?Mega segaduses olen...aidake palun
Vasta
#2

huvitaks ka see.. eriti kuna soomes on inimesi kes on
vanast autost nõus võrdlemisi tasuta loobuma, kuna
hoida pole teist kuskil ja vanast risust lahti saamiseks
tuleb parajalt suur summa välja käia...
Vasta
#3

ei jaga keegi oma tarkusi? Wink
Vasta
#4

Ostad auto ,teed ostumüügi lepingu endise omanikuga,sõidad kodumaale ,lähed ARK-i vormistad esmase arvele võtmise dokumendid maksab vist 1600.-eek ja ongi asi sinu ning paberid numbrid ka olemas.
Käibemaks lisandub siis kui oled auto ostnud mõnelt firmalt kes on seal riigis km maksnud,kui ostad auto eraisikult siis km ei tule Eestis maksta.

Põhimõtteliselt nii peaks see asi toimima...:duh

M 411 60.a.,M410 60.a.,M401 56.a.,M403 64.a.,
M 424 64.a.,M423 62.a.,GAZ M20 48.a.,Opel Kadett B 71.a.,
Vasta
#5

ints Kirjutas:Ostad auto ,teed ostumüügi lepingu endise omanikuga,sõidad kodumaale ,lähed ARK-i vormistad esmase arvele võtmise dokumendid maksab vist 1600.-eek ja ongi asi sinu ning paberid numbrid ka olemas.
unustad ära ühe protseduuri - nimelt masina kustutamise välismaa-registrist. SELLES on küsimus... Saksast masinaga siia sõites võtad masina seal arvelt maha ning vormistad ajutised numbrid+transiitpassi enda nimele. Vanalt tehnopassilt lõigatakse nurk maha ning selle saad endale. Kardan, et kõikjal peab ikka transiitnumbrid+ajutise passi vormistama. Kindel muidugi pole. See juba küsimus ARK-le (kuna EL-ga seoses enam tolliamet sellega ilmselt ei tegele).

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#6

Üks asi veel. Eestis arvele võtmisele eelneb auto esmane ülevaatus ARK töötaja poolt, mis maksab 250 eeku.
Vasta
#7

Auto toomine soomest on nagu ostaks masina Tartust (mis pole veel eestis arvel). Soomes on olemas siirtonumerot kui masinal ülevaatust jne. pole.Ning Eesti poolel kindlasti treiler vastu tellida, muidu ei saa üle piiri ja edasi läheb nii nagu ikka registreerimatta masina puhul käib.

174 Jaapanlast kapoti all
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne