Eksperiment Hado ( Xado )-USKUMATU AGA TOIMIB (õlita mootoriga 50km)
#81

http://www.xado.ee/index.php
Tootevalikus on muuhulgas mitmed "revitalisantid" ka käigukastidele. Kavatsen proovida, äkki taastab sünkronisaatorid ära...
Vasta
#82

Kas see asi diisli pühul toimib kahtlen kövasti,kas on keegi katsetand?

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#83

(05-04-2018, 22:34 PM)motamees Kirjutas:  Siit siis arusaam, et hado kõik asjad ära ummistab. Olen kuulnud, et algselt oligi sõjatööstuse jaoks, nagu impreza pakkus.
Stiilile teadmiseks, et tegelikult pigistatakse hado ikkagi tuubist välja, kui ta mootorisse pannakse. Peale selle käib ta ka filtrist läbi, ennem, kui mootori peenosade vahele suundub.

Ka teistele motameestele edaspidiseks teadmiseks, et ega TEGELIKULT see, mis tuubist välja tuleb, ei ummistagi midagi.
Ummistama hakkab see kõva ollus, mis Xado "töö" tagajärjel kuhugi loksukohtadesse tekkima hakkab, teie nn. loksuvaid mootoreid "remondib" ja lõpuks ka sealt imepisikeste kõvade tükkida kaupa eralduma kipub. 
Kui sul mäetööstusmasin just ei ole, siis see pole hea.
(Võimalik ka, et ta hakkab näiteks filtrist pastana läbi käinuna õlipumba reduklappi või õlianduri imepeent võrku remontima, vahet pole)

.........

Mis volkaritesse puutub, siis infoks, et on olnud elus ka raskemaid aegu, kui seisan nagu tola, lips ees, habe aetud, leti taga ja pea kohal on hõbe-sinine suur VW märk.
Rinnas samasugune, aga pisike ja koos nimesildiga. Ehk siis kõik eeldas seda, et tean sellest automargist absoluutselt kõike.
Ega ikka algul ei teadnud küll.

Tuli inimene oma 77kw 1,6 diiselgolfiga - talvel ei lähe auto soojaks, isegi seier üle 70 kraadi ei tõuse. Noh, desinformeeritud, nagu ma olin, esimene kord saatsin ühe sihukese isegi diagnosti, et las teevad kindlaks, mis värk on, kas termostaat vms. Nad saavad ju neid tempe tal igatpidi arvutiga vaadata. 
Diagnostik tuli natukese aja pärast ja sosistas, et kuule, kas sa kerenumbrit vaatasid, see on ju Itaalia turule tehtud auto. Ja sel pole seda neetud elektrilist lisasoojendust peal ja meie talves ei lähegi soojaks.
Ahah.
Sai auto raha küsimata tagsi antud ja tehtud pakkumine lisasoojenduse paigalduseks.
Edaspidi kui sama mootori ja sama probleemida ullikesed, kes Kadaka turult keritud Iaalia auto olid ostnud, said kohe el.lisasoojenduse pakkumise. (pärast kiiret termostaadikontrolli)
Kes samasuguse Rootsist, põhja Saksast vms olid toonud või Eestist kohapealt ostnud, neil polnud muidugi midagi häda.

Xadost.
Tuöli mingi Passat, Golf või Polo, ei mäletagi, aastatest midagi 2011-2013 vms, bensukas. Temal õlituli põleb. Polnud nö. meie hooldada auto, oli kogu aeg mujal käinud, aga ju siis "muud mehed" sellest õlitule probleemist üle ei saanud. (või ka olid paar korda andurit vahetatud juba, ega kunde ju selliseid asju ei räägi)
Ok, meie omad vaatsid ka, et andur tuksis, uus originaal, tehasegarantii 2a jne külge ja nägemist.
Natukse aja pärast vana tagasi, et jälle õlituli põleb. Noh, mis häda - jälle andur pekkis. Vana karjuma, et mida pas..ka te siin müüte, nii vähe kestab, temal korralik auto, 10t tagant vahetab õli, Xaaado ka veel sees (???????????) ja teie pandud andur lendab nii kiiresti ja tema peab oma aega raiskama.
Ahah. 
Kuigi volkkari tehas reeglina ei luba selliseid asju remontida, siis sai sealt OE andurist need tükid välja koputatud/puhutud/urgitsetud ja hakkas uuesti tööle. Head aega, ei vedanud sul seekord ja ei saanud tasuta uut andurit. Sest Wolfsburg ei luba oma uuematesse autodesse ka mingit vene ega ukraina päritolu tanki määret panna. (Schwimmwagenisse - palun)
Aga eks see vend urgitseb mingi aja tagant seda siiamaani.

Või, puuris augu suuremaks ja nüüd urgitseb hoopis mingit muud peent kohta mootoris. Kepsu ntx. vms.
Mis suurtüki kaliibrile on mõeldud, see püssile väga ei sobi, on minu seekordse, ilma irooniata jutu, moraal.

Ja edaspidi, ärge rääkige mulle vahele, samal ajal, kui mina teile vahele räägin, nagu Churchill armastas öelda.... Toungue Toungue Toungue

.
Vasta
#84

(06-04-2018, 06:57 AM)impreza Kirjutas:  Kas see asi diisli pühul toimib kahtlen kövasti,kas on keegi katsetand?

Positiivne oli, et kütusekulu vähenes.
Negatiivse lisana alanes pisut ka töötemperatuur. 
Muid "anomaaliaid" ei täheldanud.
Vasta
#85

(06-04-2018, 08:06 AM)stihl Kirjutas:  Kuigi volkkari tehas reeglina ei luba selliseid asju remontida, siis sai sealt OE andurist need tükid välja koputatud/puhutud/urgitsetud ja hakkas uuesti tööle. 

Kas tükikestel oli Xado silt küljes või saatsite tükikesed laborisse, et nii kindlalt tead väita nende päritolu? Mõtle nüüd natuke loogiliselt, kui Xado tekitaks natukese ajaga igale poole igasugu tükikesi...

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#86

Stihl - Kõik tükid, mis eralduvad pestakse õli poolt välja karterisse. Sealt võetaks õli ja pumbatakse uuesti mootorisse läbi filtri. Õlisurve andurid saavad toite just õlikanalist. VW peaks oma õlitussüsteemi ehituse üle vaatama, kui õli ei filtreerita.
Õli tembi langemine oli mõõdetud tulemus. Muid mõõdetavaid muudatusi (jahutusvedeliku temp) ei täheldatud. Ilm oli stabiilne. Hado tükid on aga väga oletuslik. Te lihtsalt võtsite sellest kinni, et kunde oma kaelast ära saada.
Vasta
#87

(05-04-2018, 21:22 PM)Marko Kirjutas:  
(05-04-2018, 21:10 PM)impreza Kirjutas:  Aga eks asi on kindlasti tehtud söjaväe jaoks....

Mul tuttav tehnikamees, suur Hado fänn, suhtleb ilmselt ka maaletoojatega. Tema väitis, et peamine kasutusala on mäetööstusmasinad.

Väidetavalt tehti see mögin algselt suurtükitorude taastamiseks peale mingi kindla koguse mürskude ''läbisõitu'' - ei kinnita ega lükka ümber.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#88

(06-04-2018, 09:53 AM)viplala Kirjutas:  Kas tükikestel oli Xado silt küljes või saatsite tükikesed laborisse, et nii kindlalt tead väita nende päritolu? Mõtle nüüd natuke loogiliselt, kui Xado tekitaks natukese ajaga igale poole igasugu tükikesi...

Laborisse ei saatnud, sest inimene ei soovinud sel teemal pretensiooni esitada.

Aga haruldane see LABORISSE mingi vedeliku saatmine ei ole, ise olen sinna jooksnud ühe korra bensiiniga, mis küünlad punaseks värvis (ja pekki keeras) ja paar korda diiselküttega. Iga kord on tulnud kliendi jaoks negatiivne vastus, s.o. bensiini väävlisisaldus liiga suur (vene bents oli) või diislil mingi jama hulgas (ei teagi kust ta selle hankis) või külmumispunkt vale. (Kohalik Statolil; kõik olid garantiiautod)
Iga kord tuleb sealt ka arve, mis ei ole väike ja selle maksab teadagi kes. 

Ehk siis kui sa ostad poest auto, lisad sellele õli asemel nitrolakki, lased mootori kokku, teed garantiitaotluse, tehakse õli ekspertiis ja garantii alla see case ei lähe. Ja lakilisaja maksab selle ekspertiisi kinni. Juhul, muidugi, KUI tal on pretensioon tehase vastu, et miks tema autot garantiikorras ei remondita.
Tasuta asju ju pole.
Vasta
#89

Walter kirjutas:

Väidetavalt tehti see mögin algselt suurtükitorude taastamiseks peale mingi kindla koguse mürskude ''läbisõitu'' - ei kinnita ega lükka ümber.

Suurtükitorude nn.eluiga pidavat olema mõne sekundi ringis. Smile ( arvestades aega ,mil mürsud torus on)
Vasta
#90

Siin arutelus on ühte patta pandud laialimineku piiril muruniidukimootorid ja uhiuued kõrgtehnoloogilised diislid.

Uue auto puhul ma ei näe mitte mingit põhjust mingite õlilisandite kasutamiseks - täiesti piisab lihtsalt korraliku õli kasutamisest ja korrapärasest vahetamisest. Sellest piisab, et mootorit jätkuks nii kauaks, kui seda autot pidada soovite. Kuna tootja ei ole ette näinud õlilisandite kasutamist, siis on täiesti loomulik, et kui see välja tuleb, võid garantiist ka ilma olla.

Vana mootori puhul on igaühe isiklik valik, mida ta seal sisse kallab. Selles mõttes ei ole xado suurim probleem - liigub piisavalt ka masinaid, milledel pole viimased "miljon aastat" keegi õli vahetanud, vaid ainult juurde valanud. Müües oleks aus ostjale öelda, mis kokteil mootoris loksub ja edasine on tema äranägemine - kas vahetab kohe ära, laseb edasi või jätab ostmata.
Vasta
#91

nojah, mul ühel vaegautol läks üsna uuena kunagine teleturu müügihitt ehk motor-up rõemsasti kone sisemusega tutvuma.
pealt seda on mingi viisteist ringi vast ümber kera sõidetud. seiemaani põle nigu suurt kahju veel teind. hääd vist ka pole teind.
kinni olen lasknud konel õige mitmel korral joosta. miskit pole pooleks läind või loksuma kulund ja seega pole remoma pidand. a vaevalt see tolle möginaga seotud on. küllap kestab iga normaalne mootor mõned korrad kinnijooksmist ikka ää.
Vasta
#92

(06-04-2018, 08:38 AM)Janka Kirjutas:  
(06-04-2018, 06:57 AM)impreza Kirjutas:  Kas see asi diisli pühul toimib kahtlen kövasti,kas on keegi katsetand?

Positiivne oli, et kütusekulu vähenes.
Negatiivse lisana alanes pisut ka töötemperatuur. 
Muid "anomaaliaid" ei täheldanud.

Ma mötlesin seda varianti et öli välja lasta ja mitu kilti siis kulgeb,ma kardan
et ei kulge üldse..
Korra vahetasin Vectra motot 2,0 bensukas,panin asja kokku ja käima,töstsin
masina üles et all vaada kas midagi tilgub.Käis ta mingi pooltundi tühikäigul,
katsusin millegi pärast ölivanni mis oli külm mis külm, sain muidugi kohe
aru et olin öli unustanud valada,auto ruttu alla ja öli sisse,söidab tänapäevani Big Grin
Dislaga oleks sekundite küsimus,tuttav sooritas samma mitte tahtliku eksperimendi
2,0 TDI Passatiga,tulemus alla minuti pidas vastu ja saale ringi Sad

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#93

(06-04-2018, 23:53 PM)impreza Kirjutas:  ... bensukas,panin asja kokku ja käima,töstsin
masina üles et all vaada kas midagi tilgub.Käis ta mingi pooltundi tühikäigul ... TDI Passatiga,tulemus alla minuti pidas vastu ja saale ringi Sad

Kas sa osakad seletada, miks on vastupidavus erinev, sinu arust?
Vasta
#94

(07-04-2018, 08:53 AM)motamees Kirjutas:  
(06-04-2018, 23:53 PM)impreza Kirjutas:  ... bensukas,panin asja kokku ja käima,töstsin
masina üles et all vaada kas midagi tilgub.Käis ta mingi pooltundi tühikäigul ... TDI Passatiga,tulemus alla minuti pidas vastu ja saale ringi Sad

Kas sa osakad seletada, miks on vastupidavus erinev, sinu arust?

Diislitel on kõik asjad tehtud tugevamad, kolvid, kepsud. Surveaste ning pauk on silindris võimsamad.
Paksem või laiem saale ei anna võimsamat effekti ilma õlita töötamisel.
Vasta
#95

(07-04-2018, 08:53 AM)motamees Kirjutas:  Kas sa osakad seletada, miks on vastupidavus erinev, sinu arust?

Seda oskan isegi mina seletada... Toungue

Lihtsas keeles: diisel lööb ülevalt kolvi pihta suure haamriga, bensukas kergelt tõukab.
Ma ise olen 525TDs  bemmi vanat dislat ilma õlita proovinud sõita - sain kah mingi all minuti ajaks, siis viskas rämeda saalekolina sisse.

Bensukas võib kauem tõesti vastu pidada, eriti tühikäigul. Ja bensukas sõidab isegi paar kilti kolinaga maha, ilma et end väga vigastaks. (katse näitas, et üle esimese remondi saalet polnud vaja)

Dislaga ilma õlita ja saalekolinaga edasi pressides hakkab kepse plokist välja loopima ja ei sõida enam kuhugi....
Nii juhtus näiteks 70%-ga 2,5Tdi Navaratega (D22), millel tehas oli suutnud valest materjalist saale sisse panna ja kel juhtus see saale just paanil ja suurel kiirusel katkema.
Kõigil oli plokk puruks ja õlirida järgi. Datsuni vastu algatati maailmas tollal palju ülestõuse ja rahvarahutusi, mäletan...

.
Vasta
#96

Peaasi, et oskate natukegi põhjendada, ei paku huupi. Kindlasti on seal mingi jõudude vahe, aga nii suur ei saa see olla, kui teie kirjeldate. Olid ju osad diiselmootorid tehtud bentsuka aluse peale. Plokikaan' ja toiteosa tegid asjast disla.
Vasta
#97

See, et bloki kood on nt xu-9 ei pea veel seda tähendama, et seal sees peituv sama on mis xud-9 blokis.
Vasta
#98

(07-04-2018, 13:11 PM)motamees Kirjutas:  Peaasi, et oskate natukegi põhjendada, ei paku huupi. Kindlasti on seal mingi jõudude vahe, aga nii suur ei saa see olla, kui teie kirjeldate. Olid ju osad diiselmootorid tehtud bentsuka aluse peale. Plokikaan' ja toiteosa tegid asjast disla.

Ma ei tea esimese hooga küll ühtegi traktorimootorit, mis oleks bensuka peale tehtud.
Vastupidi tean - Land Roveri 2,25 diisel, millest on sama ploki ja väntvõlliga ka bensukas olemas. Kõrgsurve pumba augus istub lihtsalt jagaja, plokid on omavahel vahetatavad. 
Kolvid ja pea ikka pisut teised.

.
Vasta
#99

motamees Kirjutas:Peaasi, et oskate natukegi põhjendada, ei paku huupi. Kindlasti on seal mingi jõudude vahe, aga nii suur ei saa see olla, kui teie kirjeldate. Olid ju osad diiselmootorid tehtud bentsuka aluse peale. Plokikaan' ja toiteosa tegid asjast disla.

 Aga just nii Golf1 diisliga oligi. 1,6 Gti oma 80kWga töötas ja ei tea et plokiga mingeid jamasi oleks olnud. Selle mootori  ainetel tehtud 1,5 diislil aga tekkisid plokki mõrad. Olgugi, et plokk oli väidetavalt tugevamaks tehtud kui bensukal, jäi sellest ikkagi väheks. Ning tegu oli "meeletu" ilma turbota 35kWi ning diisli mõistes pehmelt käiva eelkamber tüüpi mootoriga. Saaled peaks samad olema tolleaegsetel diislitel ja bensukatel.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

väikeploki bensuka peal on meeriklastel mingi traktorikone tehtud küll.

ja väikse vahemärkusena mainiks, et riistapuu mida mina korduvalt ilma õlita sõites kokku joosta olen lasknud, tundub ka diisel olevat.
vähemasti seda asja ma olen sinna kogu aeg paaki valanud. ei kolksu esialgu veel ja ilmselt ühtegi saalet ringi ka tõmmand pole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne