Teedest, ehitistest ja sildadest
#41

valdo Kirjutas:
eberhard Kirjutas:Kuna ma olen kunagi töötanud Tootmiskoondises \"Silikaat\": siis võin sellest kandist vähe lähemalt pajatada: praeguse \"Järve \" selveri territooriumil asus TK \"Silikaat\" Asutati 1910.

Silikaadi kõrval asuv endine Ziguli teenindus (praegu hulk firmasid, sh Autotarbe pood) ehitati karjääripõhja. Tee ääres asus sealkandis kuni 1970te aastateni Risti kõrtsihoone (jäi ette teelaiendusele).
Ziguli teenindus pole seal kunagi asunud.See asus nimelt Kadaka teel ja valmis varem kui Järvel endises karjääris olev asutus.See oli lihtsalt Autoteenindus,teenindades sh. ka VAZ-e ja kuulus ENSV Teenindusministeeriumile.VAZ-i teenindustel oli aga veidi teine omanik
Parimate soovidega,Flanagan
Vasta
#42

Siin tundub mitmeid Nõmme asjatundjaid olema, peaks lausa kokku saama ja omad vanad mälestused reaalis läbi jalutama!
Muuseas, Palli uulitsa nurgal vanas bensukas peaks vana mahuti kelder täies hiilguses alles olema. Sõber elas seal suures majas ja ma mäletan hästi, kui noored vana bensuka ära ostsid. Ahjaa, paar päeva pole ka vana Silku sauna vastas asunud rohelist kahekordset puumaja.
Ja raisad on ka miilitsakooli vutiplatsi rõvedusi täis ehitanud.

Priit@ise 34 aastat Nõmmekas ja mäletab palju arhitektuuri. Aga vanemad(küll siis vaid ema veel) 66 aastat kohalikBig Grin
Vasta
#43

flanagan Kirjutas:Ziguli teenindus pole seal kunagi asunud.See asus nimelt Kadaka teel ja valmis varem kui Järvel endises karjääris olev asutus.See oli lihtsalt Autoteenindus,teenindades sh. ka VAZ-e ja kuulus ENSV Teenindusministeeriumile.VAZ-i teenindustel oli aga veidi teine omanik
Parimate soovidega,Flanagan
Juhuslikult lugesin just täna ühest vanast voldikust, et enne kui Žiguli teenindus Kadaka teel avati, asus see aadressil Ülemiste tn. 1.
Vasta
#44

See teemida mööda liiklus Wabaduse platsilt üles läheb oli kuni 76 aastani kitsas tänav.Sääl kus too naisekuju praegu asub oli 2 puumaja ja toolel tänaval asus taksopeatus. Kui hakati tunnelit tegema siis ehitati see lõik laiemaks ja mõni aig käis kõik liiklus toda teed pidi.Autod sõidsid ka Endla tn pidi alla kuni viaduktini.See praegune lahendus saabus alles 80 alul.
Vasta
#45

Regardman Kirjutas:Elektrolux-i kauplus koos teiste büroodega Mustamäe tee ja Forelli tn. ristumiskohas tekkis kah kuskil 90-datel, varem oli seal asemel mets.
Jõe tn.-l endise \"Eesti Kaabli\"(nüüd Jõe tn. osa TELE2) taga asus ka mingi ehitis.
Linnahalli kõrval oli veetorn Smile
Merekeskuse taga oli tööstushoone.
Kopli tn. 1 oli kena puumaja, mis viimased aastakümmnendid oli lohku keskelt vajunud, seoses tühjaks jäämisega kolisid sinna kodutud, kes panid majale tule otsa ja nii see läkski.
Praegusel Kesk-Kalamaja tn.-l on säilinud 1 puumaja, kuid kunagi oli seal vähemalt 5-6.
Vana-Kalamaja ja Niine tn. ristis oli kunagi Politseijaoskond, kuid nüüd pole seda maja enamgi.
Juhkentali tn.-l morgi kõrval, uus suur valge maja, selle asemel oli vanasti väike kahekordne kivimaja, kus oli suitsupood Toungue
Kunagi 1980-ndate lõpp ja 1990-ndate alguses elasin Pelgulinnas. Ja isa oli tööl just selles Kopli tn 1 majas, siis polnud see veel nii lohkuvajunud ja seal toimus midagi. selles majas oli ka varem toimunud vähemalt üks põleng. Aga need uued korstnad mis olid seal majal olid, need olid minu isa tehtud, ja kui üks kord sõitsime mööda, kui oli juba maha lammutatud siis oli küll nördinud et maja maha lammutati. Aga seda on varemgi ette tulnud et selliseid maju lammutatakse.
Merekeskuse taga asunud tööstushoones olen käinud paar korda kolamas enne selle lammutamist. Põhiline mis sealt meelde jäi et seal vedelesid kaks vana autobussi: üks oli Paz kumerate katuseakendega, need enam muidugi terved polnud) ja üks buss oli veel aga seda enam ei mäleta isegi milline ta välja nägi. Hooned olid muidu ülisured ja vasakul pool, teisel korrusel olid veel kabinetid kus juhuslikult üks kodutu peatäit välja magas.
Vasta
#46

Haapsalus oli veel aastal 1988 praeguse raudteeviadukti asemel puitviadukt.Siis see lammutati ning praegune viadukt valmis kuskil 1990.
Ning mis Haapsalus veel lammutatud või tundmatuseni ümber ehitatud:
-Karja tänava ääres asuv puidust \"lava\"-selle asemel kahekordne puumaja,milles N.ajal oli veel \"Vojentorgi\" pood.Taheti midagi asemele ehitada,kuid seni pole miskit asja seal sündinud.
-praeguse bowlingusaali alune-mingi ammu seisnud ehitusvare,ei teagi,mis otstarbeline.
-trükikoja kõrval,kus praegu mh Elioni esindus,oli väike pruun puumaja,seal omal ajal asus ka üks autojuppide pood.
-praegune Hansapank-oli vana teenindusmaja,ilmetu kahekordne silikaadist karp.Praegu järel ainult mõned seinaosad vanast majast.
-praegune Eesti Post-lasteaed,samuti kahekordne silikaatkarp.Seal rohkem vana osa eristatav.
-Lääne maakohtu hoone ning taastusravihaigla on ümber ehitatud sanatooriumihoonetest.
-siis kunagi Aafrika ranna lähedal sanatooriumi nn.suvekorpus-esimese EV lõpu kahekordne puumaja,sai ~1990 tulekahjus kannatada,lammutati peale seda.
-siis veel Kastani ostukeskuse asemel oli N.ajal liuväli,siis taheti juba 1990.aastate algul sinna poodi ehitada (firma Comex),see jäi aga seisma ning poolvalmis karkass seisis ligi 10 aastat,enne kui valmis ehitati.
-ning spordihoone taga oli hulk aastaid üks raudkarkass,millesse taheti N.aja lõpuperioodil ujulat teha.Lammutati kuskil 1990.aastate keskel,praegune Veekeskus on teises kohas spordihoone kõrval.
Vasta
#47

valdo Kirjutas:
Regardman Kirjutas:http://www.hot.ee/tallinnatrammold/Old/246.jpg
Mis ehitis see on? Asus praeguse Metodisti kiriku asemel Narva mnt-l.

Minu meelest tavaline stiilne elu-/ärihoone. Pikka aega käisid kõlakad selle kauni ehitise torniosa \"liigutamisest\" põhja/kirde poole, kuid sest ei saanud asja. Jäi ette tee/ristmiku laiendamisele.

Ja ei asunud ta mitte mingil juhul Metodisti kiriku kohal, vaid ikka lausa maantee ääres Smile


Regardman Kirjutas:http://www.hot.ee/tallinnatrammold/Old/114.jpg

Sama küsimus ka selle hoonega, mis pildilt otse paistab.

Tavaline raudteeülesõidu vahimajake. Sealtkaudu kulges ju raudtee elektrijaama ja Ilmarise vahelt Sadamatehasesse ning seal ületas see raudtee Mere puiestee. Raudtee lammutati minu mäletamist mööda 90te algul.
Kunagi kui käisin 6-ndas klassis ja läksin bussiga kooli(Gustav Adolfi Gümnasium), siis üks kord sattus seda raudteed mööda sõitma ronga. Seoses sellega venis sõit Mähelt Baltijaama 40minutini tavalise 30 asemel.
Vasta
#48

Kui ma veel TV3 tööl olin võtsin üles tolle sadama juures asuva veetorni õhkamise.
Vasta
#49

Tuli meelde üks lugu mida isa oli kuulnud ühelt vana härralt. Nimelt oli alguses viinud Saku tee, milles oli kaks ratta jälge ja talviti jäid õlle autod sinna põhjapeale kinni kuna kinnisõitetud lumi ja jää kiht kasvas. Kui tulid sakslased siis oli see jää koristatud järmiselt: linttraktori järel pandi metallplaat millel olid all ogad ja peale pandi maakive(graniit). ja kui see üle selle jää läks siis oli tee kohe jääst vaba ja õlle autod said jälle vabalt sõita. Hiljem(või oli varem ei mäleta enam täpselt) ehitati sinna betoon tee, mis oli sile nagu peegel aga hiljem sõideti seal tankidega( ei tea jälle kumma poole omadega) ja rikuti tee ära. Praegu on betoon tee veel asfaldi all ühe reajagu olemas, ega ta ei olnudki kunagi laiem olnud. Tekst võib olla segane(vigane) loodan et kõik saavad asjast aru.
Vasta
#50

Valdo kirjutab:
\"Postimaja ja ja selle vastas asunud mitmekorruseline korralik kivimaja (sellest majast samas teemas mitu korda juttu) maha buldooserdati.\"
See Viru hotelli parklaalal asunud maja oli tsaariaegu üks venekeelne gümnaasium milles mu vanaema käis ja hiljem sai koolist Tallinna 4 Keskkooli eelkäija. Tegemist oli küllaltki imposantse kroonuehitisega: kõrged avarad koridorid, kõikjal kahe poolega pitsilise klaasruudustikuga uksed, malmvalu trepipiirded, kauni mustriga metlahhmosaiigid põrandal.Tsaariajal olid koolidirektori ja veel mõnede ametimeeste korterid olnud viimasel korrusel.
Kuna enne lammutamist asus majas (laste)polikliinik, siis olin seal mitmed korrad käinud. Kurioosumina tehti majale enne hävitamist veel põhjalik remont!

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#51

Regardman Kirjutas:Kunagi oli praeguse Maneeži tn. ja Gonsiori tn. nurgal suur õigeusu kirik.

Jah, sinna püstitati 19. -20. sajandi vahetusel Virumaal asuva Kuremäe ehk Pühtitsa Õigeusu Nunnakloostri Tallinna harukirik. Kuna ümbritseva keeruka tänavavõrguga hoonestus (Jõe tn, Väike-, Kesk- ja Suur-Kompassi tänavad, Härjapea jõe maalilised kaldad jms) hävis suures osas 44. aasta märtsipommitamises, siis 1950tel aastatel piirkonna taasplaneerimisel sealne kitsaste tänavatega tänavavõrk õgvendati. Ja nimetatud kirik jäi õgvendatavatele tänavatele lihtsalt ette.

Ega kellelgi sellest kirikust kuskil pilte pole silma jäänud?

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#52

mrali Kirjutas:Haapsalus oli veel aastal 1988 praeguse raudteeviadukti asemel puitviadukt.Siis see lammutati ning praegune viadukt valmis kuskil 1990.
Praeguse liiklustiheduse juures sellel (eks)raudteel tundub viadukt kuidagi mõttetu.
Vasta
#53

Potsataja103 Kirjutas:
mrali Kirjutas:Haapsalus oli veel aastal 1988 praeguse raudteeviadukti asemel puitviadukt.Siis see lammutati ning praegune viadukt valmis kuskil 1990.
Praeguse liiklustiheduse juures sellel (eks)raudteel tundub viadukt kuidagi mõttetu.
Olen ka seda viadukti näinud ja mõtlesin, millal ta rongi raskuse all kokku vajub.
Aga muud Haapsalu asjad... nojah, olen seal sündinud, aga viimati käisin seal 1987 suvel.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#54

Kino KOSMOS asemel oli trammide ümberpööramiskoht.Pilt ka tollest olemas.
Vasta
#55

Uus-sadama peatuse kohal. metodisti kirikust sõidutee poole oli 18.saj. Peeter I aegne pumbajaam. Kahjuks lammutati 1989-90 paiku- ei teagi kuhu sai Sad
Vasta
#56

Tartu mnt ja Kreutzwaldi nurgal oli kunagi trükikoda OKTOOBER.Maja alles aga praegast paikneb sääl mingi kaubamaja moodu asi.Rauakaupluse asemel EHA kõrval oli väike pood vastaspool teed kus preagu parkla on oli kahekordne kivimaja mille alumisel oli leivapood,ülemisel aga olid elanud tuntud riigikukutajad vennad Kreuksid.Olles ise kunagi J.Kreuksi nim.pioneerimalewa liige teatan ka seda ,et kodanik sai surma Veerenni tn.See maja veel alles kus ees ta maha lasti.
Vasta
#57

Politsei aias kus praegu laste mänguväljak on oli aastaid ka üks estakaad.Kui ma veel lasteaias käisin oli see koos kanaliga, hiljem valati too täis.Seal pargis oli sõja aeg olnud sakslaste autoremondi töökoda samuti nagu Pirital kloostri kõrwal.Kuni uue kloostri ehitamiseni oli sääl midagi alles.Nüüd pole enam käinud uurimas aga vaewalt.
Vasta
#58

Mustamäe teel NESTE jaama asemel oli eramaja,kõrwal asuvas viinapoes paiknes MARJA kauplus ,tolle ees oli veel tiik.Praeguse MARJA poe asemel ka eramajad.Lasnamäe kanali alguses sääl kus Gonsiori suubub Laagna teele oli loomaaed.Kitsede puuride ülemised seinad peaks praegugi näha olema.
Vasta
#59

PETSS Kirjutas:Väikesed eramajad asusid veel Mustamäe tee ääres Tammsaare peatuse ja Vilde risti vahel.Mul nondest pilt ka koos IKARUS 180 ga.Nood majad olid suht uued kui nad maha lammutati ja 5 kordsed asemele ehitati. Samasugused majad olid ka Ehitajate teel Õismäe sisseõidust alates kuni Haabrersti ringini.Mõni maja on siiski tänaseni püsti ja kui vaadata nende 5 kordsete hoove saab aru ,et tegemist vanade aedadega.
Tegu ühe osaga endisest Kadaka külast, mille ajaloost pikalt tänavu suvel kohalik Mustmäe kobruleht kirjutas.
Majade asukoht on siiani hästi äratuntav sirelipõõsaste ja mõnede õunapuude järgi.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#60

Meenus, et kunagi 1991a. vist sügisel sõitsin mööda Pärnu mnteed ja Järvel vaatasin, et nüüd mul küll vedas, kuna EK tanklas pole mitte ühtegi autot. Aga bensiiniga oli tol ajal ju keeruline. Keerasin ruttu siis selle pikliku katusealuse vasaku serva äärde, väljusin autost, avasin bens luugi ja käsi haaras tankimispüstoli järele aga seda ju polnudki.......ja mitte ühelgi kalonkal! Vaatasin luugi poole - seal rippus silt REMONT! Siis taipasin, et sain tünga ja laveerisin ülisuurte, jäätunud servadega porilompide vahelt minema. Järgmisel kevadel avati seal juba NESTE, ühtlasi koos tol ajal populaarse kohvikuga, kus seltskond käis üksteisele oma 7,5 kg mobiiltelefone demonstreerimas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne