Vene fototehnika:kes ja mida kasutab
#41

fotokala.ee eestifoto.ee kuldne börs AMF jne. Poest enam tõesti ei leia.
Müüsin nädal tagasi oma ammuse kaaslase canon EOS 500 (tollane amatööri tippkaamera) koos lisadega 800,- sõbrahinnaga. Õnneks objektiivid, välk, rääkimata statiivist sobisid ka uuemale D EOS-ele.
Canon F seeriat mis põlvkond EOS-est vanem ja omaaegne profikaamera ka pakutud, hinnad alates sadadest. tegu põlvkond EOS-est vanema profikaameraga.
N: mitte sõbrahinnaga, kuid täiskomplekt.
http://www.kuldnebors.ee/kuulutused/kuulutused.mec?pob_post_id=5754726&pob_action=show_post&pob_cat_id=10970
Zenite liigub alates 100-st, kuni k.eekudeni.


Vasta
#42

Äratan vana teema üles sellise uudisega, et tänasest olen ka mina Zenit ET + Helios 44M-4 peegelkaamera omanik (töökorras, püüan varsti esimesed pildid teha), kasutada saan ka Kompakt-2 statiivi. Kuskil peaks olema lainurkobjektiiv (millalgi otsin sellegi üles) ning isal olemas ka veel fotolabori tehnika. Zenit'l olemas ka veel nahkne kandekottSmile Kuid, üldtuntud viga - seleenelement ei tööta...
Vasta
#43

Juba "halval" NSVL-i ajal pidasid isegi väljamaalased vene fotokatest ja eriti objektiividest väga lugu, sest hind ja kvaliteet olid parlanksis.
Vasta
#44

FED 5c originaalobjektiiviga industar-61L/D ning laikaaderobjektiiv jupiter-12
Ei ole fotoharrastaja, lihtsalt teen pilte kui näen head kaadrit.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#45

Kaameratest leidub fotokotis:
Zenit 122 + Zenitar 2MC
Zenit ET + Helios 44-2

Lisaks objektiivid:
Jupiter 21M 200mm
MTO500 500mm

Sinna juurde muidugi veel vaherõngad,filtrid,statiivid jne.
On olemas ka kaks Norma välklampi ja kordagi kasutamata Smena 8M.
Vene objektiivide laiemaks kasutamiseks on hangitud M42 adapter Canon EOS kaameratele.
Vasta
#46

(28-01-2008, 14:00 PM)Sillu Kirjutas:  
pppp Kirjutas:Loodetavasti sobib siia teemasse:
Sugulasel tuli koristamise ajal muu kraami seest välja täiesti kasutamata nõukaaegne fotosuurendi (või kuidas iganes neid aparaate nimetati, millega negatiivi pealt pildid fotopaberile sai). Kasutab keegi veel sedasorti aparaate tänapäeval või oleks pidanud südame kõvaks tegema ja täiesti "tutika" aparaadi koos muu kraamiga konteinerisse tõstma?
Minu arvates prügimäele sellist kraami saata küll pole mõtet. Mul ka seisab (juba aastaid enam kasutamist mitteleidev) fotolabori sisustus garaaþis ootamas, et mis saab (samal põhjusel, et ära visata ju ka ei raatsi).


Hmm, ega sa selle ära müümisest/andmisest huvitatud pole?
Ma tahaks väga oma pilte kodus ise ilmutada, aga võta näpust, minu vanemad viskasid kõik fotolabori kraami ära ja päris raske on kõike kohe saada, ikka peab käima ja otsima ja nuiama..Smile
Vasta
#47

Kaevasin läbi vanemate teemade ja leidsin siis sellise ja mõlesin, et räägiks kah natuke. Hobitasandil tegelen muidugi, nagu ikka sellise tehnikaga. Kuigi jah, kui hobitasand ta just on, digipeeglit mul ju polegi üldse.

Tööloomaks on Zenit E. Objektiividest on Helios 44-2, Industar 50-2 ja Jupiter 37A, mis on vaieldamatu lemmik. Eksponomeeter Leningrad-2, perfektses töökorras isegi veel. Välke on 3, kõik Fil'id, 12, 41 ja 41m kui õigesti meeles. Olemas on ka makrorõngad ja heliosele päiksevarjuk.

Aga kes seda juttu ikka viitsib lugeda, enda arvates paremini välja tulnud fotod leiab siit: http://www.flickr.com/photos/oliveeer
Vasta
#48

Ma vaatan,et enamusel kodus zeniidid,endal on kodus olemas moskva-4, mis peaks olema tõõkorras
Vasta
#49

Mul alles FED 4 ja Smena 8M siis suurendusaparaat Leningrad ning kõiksugu sinna juurde kuuluv ja vajalik:punane valgusti,vannid jne.Miskit 5-6 aastat tagasi natuke õllesena tuli sihuke tore mõte et näitaks oma lapsele ka kuidas "vanasti"pilte tehtiBig Grin No fotopaber,ilmuti ja kinnitipakendid olid ka olemas aga aastast 1989.Vanad küll aga ikkagi toimisid!!! Tütrele oli huvitav elamus oma käega pilti ilmutada.Seda ilmutusvannis ja näppudega sest nn.ilmutuspintsetid olid kuhugi kadunud.Tema jaoks igatahes huvitavam kui see seebikarbist tulnud digipilt.Endalegi paras nostalgialaks.Kõrgläigestuse aparaadi plaadid olid kahjuks tuksis ja pilte läigestada ei saand.
Kusjuures alles on ka filmiilmutustank.Kahjuks pole 20+ aastat sinna miskit kerinud.Seda tuli teha ju pimedas ja ei tea kuidas välja kukuks.Arvan et see ei unune kunagi nigu jalgrattasõitWink
Igatahes huvitav teema ja ootaks veel kommentaare...
Vasta
#50

(20-10-2012, 00:57 AM)krossifänn Kirjutas:  ...ilmutusvannis ja näppudega ... ootaks veel kommentaare...
Minu kommentaar: fotokinnisti on ühtlasi ka kõhulahtisti, nii et ärge seda kodus järgi tehke!
Vasta
#51

Noh omal igasuguseid fotokaid aga pilti meeldib teha Zenit E ga. See oli nõukaajal korralik valuuta välismaal. Korralik kaup. Kaugemaid asetsevaid elukaid pildistan MTO1000 teleobjektiiviga mille külge kruvitakse Zenit E.
Siin pildil küll vale fotokas. http://www.flickr.com/photos/23605087@N02/3493188713

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta
#52

Mõningate müütide purustamiseks üks off

Zenit-E ei olnud välismaal (Inglismaal) ostetud mitte seetõttu, et tegu olnuks eriti hea kaameraga, vaid ta oli konkureerivate toodetega võrreldes lihtsalt sigaodav. Odav piirini, kus probleemid koostekvaliteediga enam ei seganud.

"In contrast to other SLRs that had a spring-loaded mechanism that would additionally "fire" the iris closure (as required for later Zenits) with a light touch on the release, the Zenit release was directly connected to the mirror by a leverage to raise and lower it. This meant a coarse, hard, long and unpredictable mechanism leading to camera shake and hard wear on any cable release, worse on subsequent Zenits which required additional pressure for the non-power-assisted aperture closure."

"In the West, the success of the Zenith line can be focused on the United Kingdom, firstly due to the marketing activity and service of TOE, and secondly the originally heavy UK tax-load of up to two-thirds on imported precision cameras. Substantial quantities were later sold by German discounters like Foto-Quelle and Neckermann. The main criticism of the USSR exporters at the time was that they could only supply hopelessly outdated equipment like the Zenit E that they had been directed to produce in quantity, despite having the capacity to produce more technically advanced products that might have been attractive to Western buyers."

Näteks ühel mu tuttaval on siiani vist riiulis uus Zenit-ET, mis ei suutnud poest ostmisest alates kõigist katsetest hoolimata tekitada teravat pilti. Midagi läks koostes nihu ja tulemuseks on negatiividel lihtsalt hägu.

Kvaliteedi osas oli näiteks Ida-Saksa Praktica oma Zeissi objektiividega ikka kordades paremal tasemel. Hea vanatehnikasõber Heino R kasutab sellist juba vähemalt 30 aastat ja on väga rahul.

Vene tehnika on hea fotograafia algtõdede omandamiseks, nostalgiavajaduse rahuldamiseks või mõne spetsiifilise fotograafia suuna (näiteks lomograafia) viljelemiseks. Mingil määral ka kuntsi tegemiseks. Kui aga fotograafia moodustab suurema või väiksema osa tööst, pole nende kaameratega suurt midagi peale hakata.

Jah, tolle ajastu USSR objektiivid on hea hinnaga ja kordades soodsamad kui kaasaegsed, aga tõeliselt terava joonega isendi leidmine on pigem erand kui reegel.

Isa Zenit-E'ga olen ma isegi pilti teinud, aga samast ajast pärit Pentax K1000 (pandimajast 300 krooniga tehtud ost, elu parim fototehniline leid) on nii kasutusmugavuselt kui pildi teravuselt ikka kordades parem.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#53

Väike mõte veel vahele vene ja lääne tehnika võrdlusest - primitiivsema tehnikaga on n-ö hobikorras ehk isegi huvitavam, kunagi ei tea mis välja tuleb. Mul on veel ka Smena 8m, ülilevinud aparaatum ja no nii algeline, et hirm tuleb peale Smile aga selles osaliselt asja võlu ongi. Muidugi ei kaitse ma nüüd ainult ühte poolt, hea meelega omaks kah mõnda isendit nt Practica toodangust.
Vasta
#54

Zeniti headusest.Sõber rääkis sihukese loo.Aastad võisid olla miskit 80ndate lõpp ja soome turist Tallinna kaubamajas.Kaubamajast väljununa oli soomlane keeranud just ostetud Zenitil objektiivi eest ja aparaat ise lennutati prügikastiSad
No ei tea miks soomlane ei ostnud ainult objektiivi(neid müüdi ka eraldi).Võibolla siis momendil ei olnud aga selles objektiivis siis ikka miskit väärtuslikku oli ka väljamaalaste jaoks.
Vasta
#55

Mul on Zenit B, objektiiviga Helios 44-2. Kui aus olla, siis pole paar aastat pilte teinud, filmgi veel ilmutamata ja pole aimugi, kas midagi ka välja tuleks. Sai kasutatud, kui Olympose digikas tuksi läks, Praegu Zenit seisab, kasutan Nikoni digipeeglit.
Vasta
#56

Relvastuses Zenit-E ja Fed-3. Zenidiga käesoleval suvel üsna palju pilte tehtud, Ilford 400 mustvalge film põhiliselt. Ei oska arvata, milles põhjus, aga stabiilset kvaliteeti piltide puhul pole õnnestunud saavutada.
Lähtun ekspnomeetrist ja kalkulaatorist aga tihtipeale pildid siiski üle valgustatud või siis fookusest väljas. Plaan oli iga pildi kohta säri ja ava kirja panna, ning pärast väikestviisi analüüsiks tehtud vigu. Fed´l alles esimene film sees, seega ei oska tulemusi ennustada. Selle puhul ongi eraldi valgusmõõtja kasutamine ette nähtud, et õigeid numbreid seada?
Vasta
#57

Viga võib ka mujal olla. Zeniidist olen juba paraja koguse filme läbi ajanud ja seejuure ekponomeetrit pole eriti kasutanudki. Võib-olla huvi pärast paar korda. Pildid aga valdav enamus head. Säri-ava olen n-ö tunde järgi pannud, film kogu aeg ISO 200 olnud, see natuke kompenseerib säriga möödapanekut, kuigi pole seda märkanud veel. Täies pimeduses tehtud piltide info olen üles kirjutanud ainult, seal pole eksponomeetriga niikuinii midagi teha. Vähemalt mitte mu Leningrad kahega.
Vasta
#58

Omal on kodus Mitu Zenit ET-d, E-d, TTL, veel mingeid vene lihtsamaid kaameraid ja objektiive ning käsi ei tõuse neist ühtegi kasutama. Juba "omal ajal" ei kasutanud ükski fotograaf ja tõsisem harrastaja vene aparaati. Või kui kasutas siis olude sunnil seni kuni õnnestus midagi kasutamiskõlblikku hankida. Praktica oli miinimum. Kõvematel meestel ikka Nikon, Canon või Pentax. Juttude järgi tundub, et kõige levinum aparaat fotograafide seas oligi Nikon siinmail.
Suurem süst lääne fototehnikat tuli aastal 1979 seoses eeloleva olümpiaga. Omal on käest käinud läbi mitmeid lääne kaameraid, mis on uuest peast N-Liidus kasutusel olnud. 1950ndatel ja varastel 60ndatel oli veel piisavalt järgi ennesõjaaegseid Leicasid.
Nõukogude liit lihtsalt ei suutnudki valmistada töö tegemiseks sobivat fotokaamerat. Zenit oli ikka selline kodukasutaja aparaat. Pealegi omast kogemusest võin öelda, et tutikas Zenit annab intensiivsel kasutusel vähem kui aastaga otsad. Pealegi kui keegi fotograaf oligi sunnitud ostma mingi vene objektiivi siis ta katsetas neid läbi terve partii ja tavaliselt üks kümnest oli rahuldav.
Praegu on liikvel väga lai valik lääne omaaegset fototehnikat ja teinekord võib leida väga asjaliku kaamera mõistliku hinnaga ning seega ma ei näe mingit põhjust miks isegi hobi korras ennast vene fotokatega vihastada. (enda kõigi aegade lemmik fotokas on Canon A-1 )
Vasta
#59

Esiteks üks rumal küsimus: miks Zenidi objektiivil Helios 44-2 on nii, et kui valida avaarv 16 siis on diafragma täiesti lahti, ning 2 puhul minimaalne? Peaks ju täpselt vastupidi olema.
Veidi asjalikum küsimus: millist vahetükki on vaja Jupiter 9 istutamiseks Zenidi külge?
   
Vasta
#60

(22-10-2012, 21:41 PM)speedsta Kirjutas:  miks Zenidi objektiivil Helios 44-2 on nii, et kui valida avaarv 16 siis on diafragma täiesti lahti, ning 2 puhul minimaalne? Peaks ju täpselt vastupidi olema.
Veidi asjalikum küsimus: millist vahetükki on vaja Jupiter 9 istutamiseks Zenidi külge?

Heliosel on ava jaoks kaks rõngast: üks on ava eelvaliku rõngas, selle keerad vastavalt valgustingimustele mingi numbri peale, nt 8. Kui nüüd ava läheks ka 8 peale, oleks näidikus liiga vähe valgust, et teravustada täpselt ehk siis õige võttekaugus sättida. Kui oled teravustamise lõpetanud saad ilma aparaati silma juurest eemaldamata keerata tegelikult ava juhtiva rõnga sinnamaani kuhu sa eelnevalt ava sättisid. Kohe päästikule vajautus. Muidu peaksid aparaadi silmast nii kaugele viima, et näha kuhu sa ava keerad ja siis uuesti silma juurde ja vahepeal on teravus kadunud.
Võimalik, et selline vahetükk on olemas, minul pole bajonettidega tegemist olnud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne