Surveaste ja plokikaane madalamaks freesimine?
#21

Krt, kus on sellised hinnakirjad?
Minul on selline tunne, et pealinnas 100 krooni eest saab kas või salongrifiltri vahetada või midagi sellist.
Minu plokipea lasti läbi ikka kolm korda, korraga ei saanud teha.


Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#22

Minu poolt tarbitud teenuse hinna saladus peitub kohalikus töökojas (ehe vana kooli asutus) ja isa tuttavas meistrimehes. Kahtlustan, et makstud summa oli rohkem sümboolne ja läks mehe \"määrimisprotseduurideks\", mingi ametlik tegemine see ei olnud. Kaant töödeldi kolm korda, kokku umbes üks tund.
Pink oli aastast 1965, nõretas õlist, aga töö sai korralikult tehtud.
Vasta
#23

metalliotsija Kirjutas:Minul jäi hiljuti pihku 6,7 surveastmega kaan, klapipesad freesitud ja klappide tööpinnad käiatud. Kaan oli sirge, lasin meistrimehel 1,5 mm maha freesida. Asjamees arvas, et võiks rohkemgi...

Kui on 6,7 arvutusliku surveastme kambrimahtudega kaan, siis ehk võib (aga ei pea!) natuke rohkemgi freesida.

Tegelikult on targem vast tõesti veidi konservatiivsemalt asjasse suhtuda, kuna lihtsalt niisama surveastme tõstmine pole asi iseeneses, tähtis on ka see, et silindrid oleks tihedad ja surve silindrites võimalikult võrdne, ühtlane. Kui on juba olulised erinevused, siis mootor võib töötata, aga tegelikult erinevused tekitavad takistust ning ka suuremaid põõrdeid ei pruugi nii ahnelt ülesse rebida.

Lisaks on süütesüsteem -> eriti küünlad hellad kõrgema rõhu suhtes, madalama rõhuga on säde kindlam ja tugevam ning ka mootor töötab pehmemalt ja paremini,stabiilsemalt.

Endal on veel plokikaane \"teema\" veel ees, kui läheb tegemiseks, siis annan teada, mis ja kui palju ning muutused. Tegemist on 2410 plokikaanega, surveaste 6,7. Enne freesima ei hakka, kui olen kindel, milline kolvigrupp (mis mõõdus) hakkab mul suvel Volgat edasi rebima. Igatahes üle 8,5 ei tahaks küll surveastet ajada. (Ja kasutaksin 98 bensiini).
Vasta
#24

Kaevasin üles vana teema , et küsida kuidas teie tehtud mootorid toimivad nüüd peale paari aastat. Enda Volgalgi mootori kap. plaanis. Minul madalama survaastmega mootor.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#25

Plokikaane õhemaks freesimine Tartus maksab 150. krooni ja õigustab end täielikult. Et saada suuremat võimsust on vaja asendada Gaz 21 nukkvõll Gaz 24 nukkvõlliga ja selle tulemusena bensiini kulu väheneb ja tõmbavaid hobuseid tuleb ka juurde. Soovitavalt kasutage Gorki tehasest tulnud mootori nukkvõlli, sest selle kvaliteet on märgatavalt parem, kui tagavara osana tulnud nukkvõllil. Nukkide asendid, kõrgused on ette nähtud tehniliste nõuete piirides. Tagavara osana tulnud nukkvõllil võivad need sõltuda Vasja pohmelli astmest ja tahtmisest korralikku tööd teha.
Soovitan tingimata lasta ka tasakaalustada väntvõll tasakaalustamise pingis 3000 p / min. juures ja pärast seda veel koos hooratta ja siduriga. Kui olete seda teinud, siis mootori töötamisel mootor aisade vahel loperdama ei hakka, vaid seisab paigal ja mootoril on ilusad hääled sees.
Tartus on sellist tasakaalustamist võimalik lasta teha.
Vasta
#26

Surveastet piirasid vanasti madala oktaanarvuga bensiin ja viletsad materjalid. Kolhoosi 76 ga sõita tahtsid, siis tuli plekk kahe tihendi vahele panna, muidu hakkas detoneerima. Uunikumile 98 sisse kallata ja 10 peale surve tõsta on mootori surm.
Vasta
#27

(04-01-2014, 01:39 AM)Põrgukoer Kirjutas:  ...
Uunikumile 98 sisse kallata ja 10 peale surve tõsta on mootori surm.

Uuel aastal uue hooga linnalegende loopimaWink
Vasta
#28

Olen kohanud sellist valusat orbikut, kes tahtis ka oma bemmi forsseerida ja freesis klapikambri kaant madalamaks, pidades seda plokikaaneks...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#29

Siia sobib ilusti lisada minu kärbunud ajus sisalduv infokilluke: 76-ga sõitmise kaane kõrgus on 98mm, 95 bensiini omal aga 95 mm. Erinevate kambrikujude ja sügavuste kohta ei tea. Kui see nüüd oli ainus või peamine erinevus siis mahafreesimise suurusjärkude hindamiseks on natuke abiks ikka.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

Mosse 412 mootori plokikaant sai maha freesitud 1 mm. Aga suurema osa oli keegi enne mind maha freesinud. Seega kokku kaan õhem-3 mm. Klapid hakkasid ka juba vasta kolbe käima,tiksumist oli õrnalt kuulda. Aga vastatasuks olen pidanud aastaid kuulama raginaid...... sest kui 95 sõitsin ja liiga palju pedaali vajutasin,oli kohe ragin taga. Iga kord tanklast tulles olid erinevad hääled.... 98-ga sõites oli asi parem. Aga ju siis vahest sain ka lahjemat kraami.....sest hääle järgi oli kuulda...... Sai seda jagajat siis niipalju keeratud,et paras saaks. Tavakasutajale soovitan just niipalju maha freesida,kui hädapärast tarvis defektide silumiseks,sest mina mingit suurt tolku sellest aktsioonist ei saanud.
Vasta
#31

Egas ainult kaant kärpima pea. Lisaks võib ka kõrgemad kolvid panna... Big Grin
Näiteks sarnased:
[Pilt: %24(KGrHqF,!hME3vkf9tdmBOKOe)3PQ!~~_35.JPG]

Klapid mahuvad ilma "tiksuta" käima Big GrinBig GrinBig Grin

Iseasi, kas neil tootevalikus Mossele/Volgale sobivaid leidub. Ja ühe kõrvalteema jätkuks... turbotama hakates tuleks survekat jälle tiba maha võtma hakata....Toungue

loll on loll olla.
Vasta
#32

(04-01-2014, 23:13 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Egas ainult kaant kärpima pea. Lisaks võib ka kõrgemad kolvid panna... Big Grin
Näiteks sarnased:
[Pilt: %24(KGrHqF,!hME3vkf9tdmBOKOe)3PQ!~~_35.JPG]

Klapid mahuvad ilma "tiksuta" käima Big GrinBig GrinBig Grin

Iseasi, kas neil tootevalikus Mossele/Volgale sobivaid leidub. Ja ühe kõrvalteema jätkuks... turbotama hakates tuleks survekat jälle tiba maha võtma hakata....Toungue

Nu jah,ma oleks võinud ju relakaga lasta ka kolbidele klapi pesad sisse aga mis siin punnitada,kui vaja pole.....Big Grin
Vasta
#33

(04-01-2014, 23:25 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Nu jah,ma oleks võinud ju relakaga lasta ka kolbidele klapi pesad sisse aga mis siin punnitada,kui vaja pole.....Big Grin

No mudugi, las tiksub! Rütm on olemas, meloodia ümised ise tuju järgi juurde...Wink

loll on loll olla.
Vasta
#34

(04-01-2014, 23:35 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(04-01-2014, 23:25 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Nu jah,ma oleks võinud ju relakaga lasta ka kolbidele klapi pesad sisse aga mis siin punnitada,kui vaja pole.....Big Grin

No mudugi, las tiksub! Rütm on olemas, meloodia ümised ise tuju järgi juurde...Wink
Muusikaline kuulmine täitsa olemas aga kui rahvamuusikat ei tule,no midagi teha pole....
Vasta
#35

Endal kogemus VAGi 2,0 monopritsetega, millest enda oma on 10,5 ja stokk 9,3. Siis siin õigustas see end küll, 95ga ei detoneeri aga on jõulisem. Erinevalt Volgast on see 2,0 mõeldud 10,5 surveastmega töötama, samuti on süütesüsteem elektrooniline. Samas, kui kolb on neil kõigil sama ja põlemiskambri kuju ka-siis peaks töötama.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#36

Heh, võin siin heaks näiteks tuua, bemmi M50 mootori, kus tehasest on surveaste 10.0-1, aga stroker mootoril millega kohalikud ringi sõidavad on 13.6-1. Masinad töötavad, ei detoneeri, kui segu on paigas ja 98-aga ringi sõidad.

Segu on väga tähtis, et oleks paigas. Enamus karpa pillidel pole võimalik segu seadistadagi nii, kuidas tegelikult vaja oleks, ja siis kaobki see surveastme tõstmise hea pool ära.

Kõik mootori forseerimised kaotavad oma kasuteguri, kui sellele ei järgne õiget seadistust!!!

Teine asi on juba mootori põlemiskambri kuju - kui on sellise kehva ehitusega/voolavusega, siis läheb tahes tahtmata detoneerima.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#37

6,7 surveastmega 21 plokikaanest (kõrgus 98 mm) 4 mm maha lihvida on minu kogemustel väga hea. Bemar välja ei tulnud, aga jõudu ja tõmmet on nüüd küll.
Vasta
#38

Vaatasin oma hobiauto mootori modifikatsioone, et millest siis sama kubatuuriga (996ccm) mootorite võimsuse erinevus. 40hj mootoril surveaste 7,5, 70hj surveaste 10,5; lisaks mõlemad klapid ~3mm suurema läbimõõduga ja 1 karburaatori asemel kaks. Ehk siis peab ka küttesegu paremini/rohkem silindrisse jõudma.

Do'nt panic
Vasta
#39

Kui surveastet tõsta kaane mahalihvimise teel siis tuleb meeles pidada seda pisiasja, et iga millimeeter kaane paksusest võrdub 1 kraad süütenurgast, kui pole just alanukkvõllliga mootor. Paigast sõidavad ära nii klapi seaded kui ka säde.

Millepärast oli M-412 76 mootoril (UMZ-412D, "kabluki" mootor) parem minek kui tavaline UMZ-412, mis oli kahe tihendi ja plekiribaga deforsseeritud?
76 mootor oli deforsseeritud lühemate kolbide abil. Kõik ülejäänu jäi kenasti paika.

Kusagil olen näinud isegi Mosse ja Žiguli kohta käivat tabelit, kus olid kenasti nurga muutused ära näidatut kaane kõrguse muutmise suhtes.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#40

Küsimus tarkade klubile: Gaz 66 mootor, uuem tüüp. Kuna asi mõeldud bensiinile 76, mida pole enam iidamast-aadamast, siis palju oleks mõistlik maha lihvida ilma, et resurss kannataks?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne