Minsk ,aga mis minsk??
#1
Question 

Sai siis leitud üks väga vana isend ,on uuritud juba vist terve nett läbi ,aga infi sellise kohta ei leia... Segadusse ajavad asjaolud on need ,et esiteks ei ole mitte ühegil isendil käppadega amorte(vt pilte)... Teiseks ei oska ka öelda ,et kas on üldse minsk ,sest paaki on väga suure pahtli kihiga pahteldatud ja värv ei lähe nagu ülejäänuga kokku ,mis toob omakorda mõtte ,et järsku on seal lihtsalt minski paak peal ,aga tegu on mingi muu aparaadiga... Tegin portsu pilte ,et oleks asjast hea ülevaade ja tahaks teada nt ,et milline mootor sinna peale üldse käib jne jne jne ,sest plaan on restaureerida... Ja sooviks ka pilte sellisest aparaadist komplektsel kujul...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#2

Ja veel mõned pildid...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#3

http://www.uno.ee/autoline/car/752/2743/
Vasta
#4

Kuna mu vennaraas on ikka eriline netinuhk ja leidis mulle need pildid ,siis nüüd tekkivad uued küsimused...

1. Mis aastatel seda aparaati toodeti ja kuidas saaks teada ,et mis aasta oma meil on...

2. Milline mootor täpselt sinna peale läheb ja kas kellegil seda pakkuda pole...

3. Kas on üldse mõtet tegema hakkata Toungue Muidugi on...

Pilt ka sellest ,et kui roostes on paagi sisemine osa...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Ullem aretaja...
Vasta
#5

sinna pandi tehases peale moskva mootor.
Vasta
#6

Aga kas moskva mootoritel peaks ju ka erinevaid tüüpe olema ,sry aga ma olen suht võhik ikka sellel alal...

Ullem aretaja...
Vasta
#7

[attachment=3005][attachment=3004][attachment=3003][attachment=3002][attachment=3001][attachment=3000]põhimõtteliselt on 3-käigulised ZID\'i tehase mootorid kõik samad kuni K-58\'ni.
mõned leitud pildid:
Vasta
#8

Aga kuidas ma võiks aastaarvu teada saada...

Ullem aretaja...
Vasta
#9

BlueDog Kirjutas:Aga kuidas ma võiks aastaarvu teada saada...

Ette plekitüki peale pole kirjutatud?
Vasta
#10

m-1-m on selle aparaadi nimi, mootoripoole ühele küljele, esimese kinnituse peale peaks ka olema kirjtatud m-1-m
Vasta
#11

BlueDog Kirjutas:Aga kuidas ma võiks aastaarvu teada saada...
Neid hakati 1956-st aastast tootma (M-1-M-ist jutt). Enne oli siis M-1-A 1951 a. võeti üks-ühele Moskva tehaselt üle. 1961 a. vahetas juba M-103 selle M-1-M välja.
Mootoril oli midagi vahet ka juba M-1-A ja M-1-M vahel, silindris midagi kanalitega vist.

Tom.
Vasta
#12

Aasta arv on ka bensukraani peal seal ees kuu ja taga aasta nt. 6-73 aga arvan ,et see kraan hilisem, sest neid Kr-12 hakati alles mingi 60`ndate lõpus kasutama.
Vasta
#13

Hmm ,bensukraani peal...

Ullem aretaja...
Vasta
#14

[Pilt: MINSK-FIRST.JPG]

komplektsena peaks ta vist sihuke olema ja mark oli vist m1a
Vasta
#15

myygimees Kirjutas:komplektsena peaks ta vist sihuke olema ja mark oli vist m1a

See pole kohe kindlasti see. Võrdle nüüd kahte pilti. Poriplekid juba seletavad kõik!

Vasta
#16

nojah aga kõik muu on sama ju???

Vasta
#17

myygimees Kirjutas:nojah aga kõik muu on sama ju???



raam on teine,esihark on teine,paagile ei ole pressitud \"moskva\" ja porilauad on teised,jne.
Ja kraani pole mõtet üldse vahtida,seda vaadates targemaks küll tsikli aastaarvu kohta ei saa.
Vasta
#18

ok minuviga
Vasta
#19

Tziklivend Kirjutas:Ja kraani pole mõtet üldse vahtida,seda vaadates targemaks küll tsikli aastaarvu kohta ei saa.
No kle, kui ei tea ära räägi, nt mu võrril ,küll kõik dateeritud detailid näitavad 1 aastaarvu ja sama aasta ka kraanil Toungue
Vasta
#20

mossepower Kirjutas:
Tziklivend Kirjutas:Ja kraani pole mõtet üldse vahtida,seda vaadates targemaks küll tsikli aastaarvu kohta ei saa.
No kle, kui ei tea ära räägi, nt mu võrril ,küll kõik dateeritud detailid näitavad 1 aastaarvu ja sama aasta ka kraanil Toungue




sa tahad öelda,et poolikul,ligi 50 aastat vanal tsiklil on veel originaal kraan peal?
Las Bluedog ütleb oma kraani aastarvu siis- ma pakun kraani aastaarvuks 70\'ndaid...
Tsikkel ise 50\'ndate lõpust arvatavasti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne