Kirovets ja teised end. Nõuk. Liidu päritolu liigendraamiga suurtraktorid

Täna leidis siis probleem omale lahenduse.
Panime uue manomeetri ja see näitas 8,5 atti mida on vähe nagu selgub.
Sai siis veel juurde keeratud ja mingist piirist edasi enam ei tõusnud rõhk.
Klapp välja ja oligi klapi tööpinnal tükk väljas.Parandasime pinna ära ja reguleerisime rõhu 10,5 peale ja isegi 1,3 bar turborõhuga ei libise.
Koormust sai korralikult antud sest taga oli rekka vann, mis ääreni vilja täis.
Kuna vedu on pikk ja auto põllul ei taha käia võetakse käru K-701 sappa ja teepeal pannakse auto ette.
Palju sinna aga õli võiks minna?
Oleks siis juba atf sisse pannud ja põhja ära puhastanud.
Vasta

Peaks mälu järgi minema 26L aga ei ole kindel, enne õlivahetust oleks hea filtri kettad ära pesta. Ka ei kindel kas atf sobib, tehase poolt ette nähtud mootoriõli. Ise olen ka lääne õlile ammu üle läinud, aga kasti väga hästi ei sobi, liiga hästi kleebib, käiguvahetusel ei taha eelmist käiku lahti lasta. Muuseas mootoriõli on ette nähtud sellel traktoril igale poole.
Vasta

Mõningad pildid Sots. põllumajandustest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

Zenkevischilt jutustus: Traktor T-150K
Vasta

Esimese seeria T-150K.
[Pilt: esimene_versioon_T_150_K.jpg]

[Pilt: randaalimine_T_150_K.jpg]
[Pilt: Untitled.jpg]

[Pilt: n_itus.jpg]

Teine seeria.
[Pilt: punased_T_150_K.jpg]
Vasta

Neid Zenkevischi lugusid oleks huvitav vaadata. Paraku ei võetud omal ajal vaevaks mind kommunismi vaimus kasvatada ja nüüd ei saa sõnakestki aru. 

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta

Siin teemas ka pilte veneimest ehk Kirovetsidest vaadates tuleb selline nostalgia peale! See on traktor , mis jättis mulle tõeliselt sügava mulje sellest ajast, kui päris poisike veel olin. Kuna olin maapoiss, tegelt ju siiamaani, siis sügiseti tuli ikka see suur ja kollane traktor meie maja taha kündma. Olin vast ise siis umbes viie aastane, kui seal põllu ääres kükitasin ja seda Kirovetsi imetlesin. Traktoristi onu oli meil peretuttav ja võttis tihti mu masina peale kaasa . Vot see oli mulle elamus, ise olin ju väike aga masin tundus siis nii meeletult suur ja võimas.
Mäletan ka seda, et Kirovetsi hääl oli mul juba nii selge, et tundsin selle traktoti hääle juba kaugelt eemalt ära, enne kui masin metsavahelt välja ilmus. Jooksin juba varakult tee äärde, et jälle traktori peale saada.

Nüüd täismehena vaatan aga ka tõelise austusega seda veneimet!
Vasta

Kust üldse praegu meie maalt võiks Kirovetsile osi saada?
On teise kapremont ette võetud ja esimese asjana oleks vända laagreid vaja ja klappe.
Turbole mõeldud väljalaskekollektorid oleks ka head sest nende tegemine on jupp tööd.
Vasta

(17-02-2015, 23:45 PM)2715 Kirjutas:  Kust üldse praegu meie maalt võiks Kirovetsile osi saada?
On teise kapremont ette võetud ja esimese asjana oleks vända laagreid vaja ja klappe.
Turbole mõeldud väljalaskekollektorid oleks ka head sest nende tegemine on jupp tööd.

A.K.K. Märjamaal ei paku? Alternatiiv on suhelda müügilolevat kaupa ise Venest toovate väikepoodnikega.
Vasta

Proovisime siis pikalt seisnud T 150K-le tule kolvile saada, aga käivitusmootor hakkas streikima. Korra võttis käivitusmootor hääle sisse peale seda enam mitte. Kui hakata käivitusmootorit (starteriga käivtusm.) käivitama, siis nagu poob kusagilt kinni. Starter ei jõua kutsikat ringi ajada.  Aku on hea. Ehk siis midagi kinni jäänud seal sees pika seismise järel. Andke nõu. 
Vasta

Äkki on karpa kaudu miski võõrkeha käivitusmootori karterisse sattunud? Russile panime uue karpa ja peale paari käivitamist poos kinni kuna imepisikesed segusiibri kinnitus kruvid olid end lahti kerinud ja käimamootori karterisse väntvõlli ja karteri seina vahele läinud.
Vasta

(25-02-2015, 20:41 PM)deeremees Kirjutas:  Proovisime siis pikalt seisnud T 150K-le tule kolvile saada, aga käivitusmootor hakkas streikima. Korra võttis käivitusmootor hääle sisse peale seda enam mitte. Kui hakata käivitusmootorit (starteriga käivtusm.) käivitama, siis nagu poob kusagilt kinni. Starter ei jõua kutsikat ringi ajada.  Aku on hea. Ehk siis midagi kinni jäänud seal sees pika seismise järel. Andke nõu. 

Eks täpsema vastuse annab juurdlus Smile Mul näiteks olid regulaatori kuulid hoidiku ja koja vahele ennast kinni poonud, hoidik oli kulunud ja kuulid ei püsinud pesas enam.
Vasta

Koristamisel jäi näppu k-701 haakeraud. Kes tunneb, et tal oleks seda hirmasti vaja andku teada. Homme kella 12. On vanarauas.
Vasta

Eelmine aasta umbes samal ajal sai tööjuures selline pilt püütud. Võtab muigama küll. 2014 aastal mõlemad pillid tuksusid ja sõitsid. Ja sõidavad tänase päevaningi.  Uaz-iga sai veetud traktori rehve velgedelt ümber kantima kohalikku rehvipunkti. Lisaks sellele, et sellega paarutatud sai, siis mootor sai ka remonti tunda.  Ja 150 sai korralikult auru oma kap. remonditud mootori ja käimakastiga. Kestab küll, pole häda miskit Big Grin
[Pilt: 0108638275ffeac.jpg]

Almost Again
Vasta

Tea kas sellest siin varem juttu olnud aga puhtjuhuslikult sattusin sellise masina piltide otsa
[Pilt: latest?cb=20120417203243]

Äraütlemata sarnane masin k701'ga.

Märgusõnadeks siis Wagner wa 14 17
https://www.youtube.com/watch?v=Zow2o64Mpzk
Vasta

http://www.kuldnebors.ee/search/pollumaj...d04a09.jpg

Üks kirovetsi väiksem vend pildile jäänud, piilub haagise tagant
Vasta

Silo tallaja 2015 aastal.
[Pilt: Foto1972.jpg]
[Pilt: Foto1973.jpg]


[Pilt: Foto1976.jpg]

[Pilt: Foto1977.jpg]
Vasta

(11-08-2015, 18:45 PM)deeremees Kirjutas:  Silo tallaja 2015 aastal.

Palju raskust tagumisel poolraamil on? Pontu on ju kerge Sad
Vasta

 Ilma vileta 700 mootor tundub 150le täitsa paras olema, möirgab ka peaaegu nagu 701  Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Samalaia ripplemkeni veab meil 160 Hp NewHolland samarõõmsalt.
Probleem mul kaelas- Mees paneb T150k`le Jamz`i mootorit peale. Vajab ka Maz sidurit. Kilkasin, et üks näitas Maz, kamaz küttepumpa jms Automotos ja sealhulgas oli ka Maz sidur. Aga nüüd ei leia enam kuidagimoodi üles. Ksf Kalleb, lillekimp, Asi on materjali sõelusin läbi- pole. Kellel veel  võis olla pensionisambaks kõikvõimalikku hoitud? Või juhatab tollele  otsitavale lehele?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne