GSM Võrgu 10 aastat /20 aastat
#21

Metsamasinasse ilmus kunagi selline "nemetuhhin":
http://www.eliaskokoelmat.fi/content/orig/73.jpg
Aku oli läbi, aga selle neeru sisse kannatas pakkida tavalisi patareisid Big Grin.
Ja kui ülemusehärra vastasutatud GSM-võrku oma uue Ericssoni lutsuga (võis olla miskit säärast - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/co...GA_628.jpg ) üle kolis, oli pahandust kui palju, sest kui nmt nigela levi korral vahetevahel kõnemulin sahises, siis gsm-i vahendusel kostus pikast lausest vaid kaashäälikuid, millest mitte muhvigi aru ei saanud.
Järgnes pisuke periood telliste seltsis ja esimene päris oma telefon oli Nokia 5110. Siiani pean parimaks ja tõeliseks kännukaks.
Läbi olen pidanud veel kaks Sony Ericssoni (juba värviliste ekraanidega), täna jookseb teine aasta sama marki aark-essi seltsis.
Paganas! Valetasin...
kolmas aasta algab kohe-kohe millalgi aprillis.
Kuram, kuis aeg lendab!
Vasta
#22

Mobiillseotud olen olnud üsna selle ala algusest peale, ehk siis nmt köigepealt jne.
Mul oli esimene Motorola 2000vms, autost välja seda muidugi ei vötnud kuna siis oleks ju aku kohe tühjaks saanudWink
Sellele järgnes eeriku loll poeg gh174. Propellerantenniga, ja kahe akuga sest ühe eluiga oli umbes 4tundi kui sönagi ei rääkinud....
Pärast neid tuli kummikuvabriku 2110, kestis vist pea 5a enne kui mikrofon saba andis ja aeg uuendusteks oli. Järglaseks samast jalatsitööstusest pärit 6110, kaks tk järjest.
Edasi tuli lühikeste kasutusperioodide kaupa köikvöimalikke parasjagu moes olevaid lutse, kahjuks ei kestnud neist ükski mu käes kauem kui paar kuud ja löpuks jäin pidama samsungi klapptelefoni peale mis kestsid a2aastat tk.
Viimased 6a aga i-föönimees, kulunud neid 2 selle aja jooksul.

Vanade kohver-sangadega tuleb meelde, et sai nendega sigulli käivitada kui aku nörk oli....oma gh174 6v akuga söitsime ural-soologa ringi, akujuhtmed telefoniaku klemmide vahele topitudWink(siklil polnud akut vötta sel hetkel)

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#23

(29-03-2014, 08:17 AM)90Deville Kirjutas:  Sellele järgnes eeriku loll poeg gh174. Propellerantenniga, ja kahe akuga sest ühe eluiga oli umbes 4tundi kui sönagi ei rääkinud....

Ja ma mõtlesin, et minu Eerik vigane, kuna tuttuus aku pidas max. 6h...
Vasta
#24

see esimesel pildil on ilmselt Nokia 2010 gsm siis, selliseid mul kogus 5 tükki, hea telefon, töötavad siiani kõik mul.
Aga samasugune ainult teist värvi oli olemas ka NMT Nokia 250, mida mul ka on olemas 2 tükki.
Samuti on mul kogus olemas see Mobira teliskivi püstine, samuti ka kohvermobiil.
Kuigi mina küll ei kujuta ette, et kohvermobiili aku suudaks autot käivitamisel abistada, kuna sellel on maksimum paar ampertundi mahutavust,kui sedagi ja eriti suurt voolu see anda ei suuda,ega ei kannata.

See eelmises postituses pildil olev gsm ericsson ga 628 on juba vähe uuem pill.


Aga, õige vana gsm ericsson oli gh 198 näiteks see siis.Seda on mul kogus 2 tükki pluss kolmas on Ascomi nime all, aga muidu sama asi, disain ainult veidi erineb.
[Pilt: uZwbLv-d.jpg]

Neil päris vanadel telefonidel eriti NMT-del jah akud kaua ei kestnud, sestap pidi kasutama korralikke uusi originaal akusid, mis muidugi odavad ei olnud.
Teine variant oli sisse osta kallid akuelemendid, siis ka midagi kestis.
Kuid näiteks Nokia 2010 ja 2110 kestsid korraliku uue paksu akuga ikka päris kaua, 2010 vist miski 3-4 päeva ja 2110 minu mäletamist mööda võis isegi sedasi 1-2 nädalat kesta, nädal oli kindlasti vähemalt.

See Ericsson mida näitasin, sel pidi ka hea aku olema, siis võis saada päeva kaks, aga varuaku pidi ikka kaasas olema jah.
Ka selle sees sai ise elemente vahetada, aga ka siis tuli eelistada korralike kvaliteetseid elemente, et aku ikka kestaks natuke.

Mina lühikest aega kasutasin esimesena Nokia 450 telefoni, mis oli siis NMT 450 võrgu oma.
Kuid päris enda esimene telefon oli miski 2000 aastal saadud ja Nokia 1630, ostsin selle 75kr, oli kerge rike ka, aga selle sain korda.
need 1610/1611 ja 1630 telefonid olid üldse head telefonid, aku pidas normilt ja oli juba natuke võimalusi ning oli väga töökindel.
Nokia 2110 oli ka täitsa hea, kuigi rikkeid esines rohkem.
Samuti olid kindlasti head mudelid Nokia 3110 ja Ericsson ga628, paksu akuga oli see Ericsson täitsa kaua kasutatav.

Aga seda ma ütlen, et need 15-25 aastad vanad telefonid on ägedad kuna neil on iseloomu ja nad esindavad aega, kus mobiil oli alles uus ja äge asi ning väga kallis.

Seda pean muidugi mainima, et esimene NMT võrk hakkas tööle miski 1982 aastal, aga eestis alles oli äkki 1991 või 1992.
1982 aastal hakkas maailmas siis tööle NMT võrk, mis oli esimene vähegi tänapäevasemal moel toimiv mobiil.
Enne seda olid ka miskid mobiilimoodi asjad, aga need ei toiminud päris nii, nagu seda tegi NMT ja praegune mobiil, need olid palju piiratumad ja vähem levinud.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
Vasta
#25

Aku selline ja kiri, mis kaasas ja üks esimesi + praegune DUO.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#26

(29-03-2014, 11:25 AM)aavu Kirjutas:  Aku selline ja kiri, mis kaasas ja üks esimesi + praegune DUO.
Kas viimasel pildil pole mitte Motorola Amio.Sihuke oli mul ka esimeseks kui sai liitutud Radiolinjaga.Meenub et lõpuks andis aku otsad ja uut osta polnd mõtet(liiga kallis) Pigem juba uus telefon.
Vasta
#27

Aga kas keegi nüüd sellest ka pajataks, kuidas n.ö. haljaava kõnesid tehti?
Mis numbrikombinatsioone kõik valima pidi, et odavalt või lausa tasuta rääkida sai... Big Grin ?
Käis küll rohkem NMT kohta vist.

Ise kasutasin tihtilugu "suunamise varianti", kui lauatelefonile tarvis helistada oli. Fiks-võrku helistades maksis ju kõneminut kõvasti rohkem, kui mobiilile kõnet tehes.
Vasta
#28

(29-03-2014, 12:52 PM)Janka Kirjutas:  Aga kas keegi nüüd sellest ka pajataks, kuidas n.ö. haljaava kõnesid tehti?
Mis numbrikombinatsioone kõik valima pidi, et odavalt või lausa tasuta rääkida sai... Big Grin ?
Käis küll rohkem NMT kohta vist.
Ai Janka- Janka, Ära kutsu kurja karja! Loodetavasti need patud aegunud ja unustatud...
Liikus neid tuunitud aparaate, ma ostsin ülalpool mainitud sangaga telliskivi 6 tonni eeguga ja numbrikombinatsioone oli kaasas terve lehekülg, mis enne tuttava numbrit tuli sisse tippida.Nii võis tasuta rääkida, palju tahtsid. Viga oli aga selles, et endal puudus number ning mulle helistada ei saanud.Kogu selle pulli maksid muidugi austatud ülelahe hõimuvennad ropu vandumise saatel kinni... Ei tea, kas seda " tuuninguvärki" organid uurisid ka, või ei, eks teadjamad pajatavad. Aga siis tuli GSM meie õuele ja teiste kulul kõnedele saabuski lõpp. Olgu kõigevägevam patuste peale armuline!

Tervitab Veteran.
Vasta
#29

On meelde jäänud GSM tulekust, et seda ei saa keegi pealt kuulata. Juba siis ei uskunud ma muinasjutte. Nüüdseks kuulatakse juba valitsuseliikmete vestlusi pealt. Minu kindel veendumus on, et kui seda kasvõi üks klient kuuleb (no see, kellele helistad), siis on pealtkuulamine võimalik. Ainult sellist šifrit pole võimalik avada, mille vastuvõtuks pole mitte ainsatki klienti. No näituseks mingid vanad savitahvlid, sest seda keelt, veel vähem kirja ei tunta enam.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#30

NMT-del jah puudus sim kaart ja oli miski kood, mille said sisse panna ja siis said teise arvelt rääkida, kui tema telefoni id koodi panid miski.
Aga selle vastu leiutati see, et pidid enne iga helistamist koodi sisestama ja nii ei saanud sinu nimele enam teha kõnesid.

Muidugi hiljem tulid juba turvalisemad NMT-d kus ise seda koodi muuda ei saanud ja mingi asi oli vist veel teisiti, seal ei saanud enam sedasi teise arvele kõnesid teha.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
Vasta
#31

Offtopic:

Kuidas panna eestlane tegutsema? Ütle, et kusagil saab midagi tasuta. Näiteks püramiidskeemis "tasuta" rikkaks. Eestlane naksti kohal oma sajaseid tuhandeteks vahetamas.

Isegi kui lubatakse tasuta peksa anda, on eestlane kohale. Ikkagi niisama antakse. Ja muidu äkki saab naaber kõik endale.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#32

(29-03-2014, 22:23 PM)Aspelund Kirjutas:  Offtopic:

Kuidas panna eestlane tegutsema? Ütle, et kusagil saab midagi tasuta. Näiteks püramiidskeemis "tasuta" rikkaks. Eestlane naksti kohal oma sajaseid tuhandeteks vahetamas.

Isegi kui lubatakse tasuta peksa anda, on eestlane kohale. Ikkagi niisama antakse. Ja muidu äkki saab naaber kõik endale.
Eheee sellest püramidskeemist üks konkreetne näide aga siis peaks kolima tagasi aastasse 1988.Õppisin siis kutsekas ja hakkas levima mingi 10rubla mäng.Ühesõnaga maksad mängu andjale 10 rutsi ja otsid kaks uut mängijat.Polnud mingit probleemi ja pappi(sõna otseses mõttes) hakkas tulema nigu putruBig Grin
Selgituseks noorematele et kõigepealt tulid poskasti sellised sedelid mis ei olnud paberil vaid tiba paksemal kartong/papp ja neid sai vahetada tõelise raha vastu !!! Kahju kohe neist postitöötajatest kes tol hullul ajal pidid selle jamaga tegelemaSad
Aga mina sain sellest 10rubla mängust endale korraliku suusavarustuse.
Kuna oli talv siis ei osanudki muud tahta.Tõsine luks värk:Tallinna täisplastiksuusad Rolleyes,suusasaapad,kepid jms.iganes nodi veel ostsin selle raha eest.Need kes mänguga hiljem liitusid said muidugi vähem ja vähem ning paljud jäid oma 10st rutsistki ilmaSad
Vot minu esimesed meenutused siis sellest röövkapitalistlikust maailmastBig Grin
Vasta
#33

Jätkuks viimasele postitusele: Tuttav küsib, kuidas läheb? Vastus oli peaaegu aasta jooksul selline, et läheb kehvasti, kuid tuleb hästi! Ja tuli tõepoolest, endale 140 tonni ja ega lähemad mängijad vähem suurt saanud. Levis kuuldus, et hullusti vähenes loteriipiletite müük ning tänavanurgal trehvanud vaid KULDSEST RINGIST rääkisidki. Tolleaegse Hoiupanga noorikud, kes alul olid umbusklikud, nähes, kuidas raha liikuma hakkas, olid kõik mängus! Ja siis...Arvake miks muudeti pangaarvete numbrid. Ja miks raadios- teles esineti " rahvast valgustavate "ütlemistega? Vastus peitub lotopiletite müügist saamatajäänud rahast riigikassasse.

Eelpoolmainitud 10 rublamäng oli kohalike "kavalpeade" loodud ning neil polnud kavaski seda kaua käigus hoida...Oli neid ratsarikkaks üritusi teisigi tolajal siinmail liikumas.
Uskugem kõik millessegi!

Tervitab Veteran.
Vasta
#34

(30-03-2014, 08:52 AM)Veteran Kirjutas:  Jätkuks viimasele postitusele: Tuttav küsib, kuidas läheb? Vastus oli peaaegu aasta jooksul selline, et läheb kehvasti, kuid tuleb hästi! Ja tuli tõepoolest, endale 140 tonni ja ega lähemad mängijad vähem suurt saanud. Levis kuuldus, et hullusti vähenes loteriipiletite müük ning tänavanurgal trehvanud vaid KULDSEST RINGIST rääkisidki. Tolleaegse Hoiupanga noorikud, kes alul olid umbusklikud, nähes, kuidas raha liikuma hakkas, olid kõik mängus! Ja siis...Arvake miks muudeti pangaarvete numbrid. Ja miks raadios- teles esineti " rahvast valgustavate "ütlemistega? Vastus peitub lotopiletite müügist saamatajäänud rahast riigikassasse.

Eelpoolmainitud 10 rublamäng oli kohalike "kavalpeade" loodud ning neil polnud kavaski seda kaua käigus hoida...Oli neid ratsarikkaks üritusi teisigi tolajal siinmail liikumas.
Uskugem kõik millessegi!

No algus oli minu jaoks ikka postkaartidega. Sama püramiidskeem kusagil 60-ndate esimeses pooles. Ilmselt see aeg-ajalt tärkab jälle, sest uus uskmatute põlvkond tahab kõike omal nahal ära proovida. Üks suuremaid oli MMM panga juhtum. Ka kergeusklike peale ehitatud.
Kuulaks neid meenutusi, kuidas vene aja lõpus osteti veel tootmata autosid. Et maksa rublikud ära ja siis poole aasta või pikema aja pärast saad OKA või oli ta miski teine mark - auto omanikuks. Laulev rev. tuli peale ja ilmselt jäid paljud ilma.
Nüüd läks GSM-ist küll kaugele.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#35

Ilma juhtmeta telehvmoniomanikuks hakkasin hetkest, kui Eestisse GSM tekitati, NMT kolakad ei isutanud kuidagi ja need paar üksikut vajalikku kõnet sai ka sõpradejagudelt tehtud. Esimene telifuun oli miski Eeriku sohipoeg (337 vist numbrikombineeks) aga mahtus taskusse ja näitas inimesele seda, millal ta mõne sissetulnud kõne oli maha maganud. Nuh, et kella tundis, erinevalt kummikutootja toonastest loomustest. Hiljem igasuguseid erinevaid pidanud, näiteks vist 98 aastal oli räigeltpopp apastraat Philips Genie Sport, mis tegeles häälvalimisega ja oli kuramuse kerge. Mingi aeg sai järjepanu vist kõik Nokia põrkepallid ära katsetatud ja mingeid Sonieeriku kaameratelefone kah, mille kaamera kasutusmugavusest tunnen puudust tänini. Äkitselt saabus aeg, kus Xperia X1 oli juba täiesti arvestatav tutiplutitelehvmon ja loomulikult oli mul seda siis hädasti tarvis. Kuniks vargusteenuseosutajatel seda minust rohkem tarvis tuli. Ostnud siis loll uue ja saand imestada, kuidas asi üldse veega ei kompileeru. Seepeale sai hangitud tore veekindel Samsungi põrkepall, mis mingil hetkel siiski lolliksminna võttis. Seejärel kasutasin vihaga tükk aega mingit kõigeodavamat Nokia lutsu, mis muidugi kunagi kaotsi ei tahtnud minna ega ka mitte perse. Mingist hetkest hakkas ikkagi meenuma, et tore oleks telefoniga pilti teha ja miks mitte ka meili lugeda või navigeerida. Nüüd kolmandat aastat Nokia 500 kasutusel ja ei oska nuriseda - aku kestab nädala ja kasutada saab ühe käega.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#36

1973 tehti esimene mobiilikõne ameerikas. Ometi tegi üks venelane mobiili valmis juba 1957 aastal ja paari aastaga täiustas seda. Ometi ei võetud seda tootmisse nagu palju muudki venelaste leiutatud asju.

https://www.youtube.com/watch?v=6Pi1yMVaO2I 
Tuleb välja, et 57. a-l oli mujalgi võimekus autost helistada.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#37

No mida küll venelased ka leiutanud ei ole.....   puhvaika, lumevildid ja samovar.... Rolleyes

Umbes poolteist nädalat tagasi nägin juhuslikult HTB pealt saadet esimese inimese kohta. Seal rääkisid tõsiste nägudega akadeemikud ja muud teadlased, et tegelikult esimene inimene, rääkimata Denissovi esimesest inimesest, oli aarialaste rasssist venelane. Kuigi sakslased II maailmasõja ajal kiusasid taga juute ja nimetasid ennast puhtaks rassiks, siis nüüd nüüd tuleb välja, et see oli hoopis venelane ning kogu valge rass on nendest alguse saanud.   Big Grin Niipalju siis vene leiutajatest....

Kui aga mobiiltelefonidest juba juttu on, siis enda kogemus on Arnold Rüütli ajast Nokia 720 (ühe käe mehe oma, ehk kohver). Eelpool räägitud liitumine ettemaksuna 2000.- eeki EMT-sse on tõsi ja omal nahal (loe rahakotil) üle elatud. Rääkida sain selle 15W telefoniga vaid Tallinn, Tartu ja Narva, hiljem vist Pärnu  jne. Mul tuli ka ette ühistranspordi kasutamist, kui siis spordikotis see mobiiltelefoni helin kostis ja toru, juhe taga, kotist välja võtsid... Kaaskodanikud tahtsid sind selle eest mõrvata, pilgud kõnelesid eneste eest.

Minu jada  telefonide ajaloos : Nokia 720 -aparaat maksis 14 800.- eeku (ulmeline hind*, liitumine esimeste seas), Nokia 250, Panasonic ? (kasutatud ,väga lühikest aega, sest aku oli läbi, esimene nn. tänapäevaste telefonide mõõtu), Ericson 388, Nokia 6110, Nokia 5110, Nokia X1
*võrdlusena dollari kurss 12,40 eeku , 1-2 krt. Tartu hiinalinna osas 8000 - 10 000 eeku, e30 BMW (ca 10 aastat vana.) 30 000 - 35 000 eeku

Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta
#38

Samovari ei ole venelased leiutanud. Madalmaadest, täpsemalt vast Hollandist see riistapuu pärit.
Vasta
#39

Idi-phone on mul olnud neljadaid ja viiendaid aga minu töö juures sain ma rohkem
ekraane osta kui rääkida..
Laksin tagasi vana hea Nokia 216 juurde
Meil neid enam poes ei müüdagi ainult netis,tellisin kohe 2ühikut et kui jälle juhuslikult
tökiskingana kasutan siis kohe uus vötta samasugune ei pea midagi jälle ümber öppima...

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#40

(21-09-2017, 22:52 PM)rollfix Kirjutas:  Samovari ei ole venelased leiutanud. Madalmaadest, täpsemalt vast Hollandist see riistapuu pärit.
Olen sinuga täiesti nõus, aga meie arvamust nad ei jaga.

Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne