GSM Võrgu 10 aastat /20 aastat
#41

Mul on telefoniasjaga sedasi, et teadlikult sai kõike muud kasutatud, kui nokiat. Esiteks sel põhjusil, et kõigil tuttavatel nood juba olid ja pidi olema maailma parim jms BS sinna juurde. Teiseks siis seetõttu, et nende nupukate menüü on minu ajukeemia jaoks kõige imelikum asi maa peal, mida inimene on suutnud seniseks leiutada. Õnneks pole sellega enam tükimat aega kokkupuudet olnud, kuna emale sai lõpuks statsionaarne mobiil soetatud ja ülalpool viidatud valge luts on karpi tagasi pandud.

Nii olid siis kasutusel siemensid, motorolad, lg-d, samsungid, aga põhiliselt siiski ericssonid, vähemasti viis eri mudelit. Kui nokia vahepeal oma asjadele symbiani peale kruttis(meego harmattan on vist symbian belle uprgrade), siis otsustasin lõpuks proovida, kuna viimasel ericul oli ka belle. Nüüd jookseb juba kuues aasta N9-te peal ja hetkel kasutada neljas eksemplar, paar tükki olen veel jublakateks soetanud(ekraan). Ostsin kuidagi juhuslikult vist ühe esimestest pillidest, mis siin müügile tuli, ei kahetse. Viimased kaks olen leidnud 64GB mäluga ja seda on minu tagasihoidlike vajaduste tarbeks enam kui piisavalt. Eranditult kõigil sahtlisse jäänutel on läinud katki laadimisotsik ja üles öelnud kõlar ja kahel ka kõrvaklapi auk, ühel lisaks ekraani katteklaas pragunenud. Oleks võinud neid jublakaid ka vahetada lasta, aga paaris kohas kus näitamas käisin, taheti samapalju raha, kui vana nn.uue asja eest välja peaks käima. Muidu oleks veel lasknud teha, kuid öeldi, et kõik andmed kustuvad niikuinii. Kuna esimese telfi sees on täitsa huvitavaid rakendusi ja asju, mida algul sai sinna osta, ei hakanud neid ka kustutama, sest seks ajaks oli tootja tugi juba kadunud ja uuesti poleks kõike aktiveerida saanud. Parim asi, mis kõige sellega kaasnes, olid kõrvaklapid BH-505 ja rakendus Feeds(võimalus taskuhäälingu lõputuks tarbimiseks). Klapid sai soomest toodud, kuna meil veel neid polnud. Kui algupärased katki läksid, siis tellisin hiinast uued. Oleks teadnud, et nad alist nii kiirelt müügilt kaovad, oleks kohe mitu paari tagavaraks võtnud, sest need olid ühed vähesed originaalid, kus oli sees nfc kiip ja maksid vaid 16€. Võrdluseks, et poe hind oli tollal kuskil 60. Hetkel müüakse ilma nfc-ta ja ilma kirjadeta kloone edasi. Proovisin ka ebaist osta, võitsin isegi ühe oksjoni, kuid müüja ei vastanud ühelegi kirjale ega midagi. Katki lähevad kahjuks kõige õhemast kohast, seni oma hooletuse tõttu.
Olen õnnelik inimene, kuna tänapäeva telfid mind ei huvita. Kuulasin eila digitunnist hala, et uuel iiphon10-l ei olegi kodunuppu ja see pidi sama jabur olema, kui kunagi n9-l. Naersin tasakesi pihku. Ehk viie aasta pärast tehakse õunafannidele lõpuks veel selline ekraan, mis näitab vabas olekus kellaaega ja teavitusi. Palju õnne siis, 9-l on see juba aegade algusest sees olnud, nagu ka nfc ja wifi laiendus jne-jne.
Vasta
#42

(22-09-2017, 11:27 AM)alfredo Kirjutas:  Mul on telefoniasjaga sedasi, et teadlikult sai kõike muud kasutatud, kui nokiat. Esiteks sel põhjusil, et kõigil tuttavatel nood juba olid ja pidi olema maailma parim jms BS sinna juurde. Teiseks siis seetõttu, et nende nupukate menüü on minu ajukeemia jaoks kõige imelikum asi maa peal, mida inimene on suutnud seniseks leiutada.
Mina kasutasin Nokiat, kuna selle disain ja menüüd olid parimad, akud kestsid ka kenasti.
Nokia oli tollal parim, sellepärast ta nii populaarne oligi, eks ta kippus ka rohkem maksma, tõsi.
Nüüd jah, kahjuks enam Nokial seda vana head õitsengut ei ole, kuigi kasutan siiani Nokia nupukat Nokia C2-01.
Ei mõista, mis neis menüüdes sinu jaoks nii keerulist oli? Mulle ei meeldinud mitmete teiste telefonide menüüd, kuid Nokial olid lihtsalt ja loogilised.

Kui esimesest mobiilikõnest rääkida, siis mingid mobiili moodi asjad olid jah olemas juba väga ammu.
Kuid minu teada loetakse mobiili algusajaks ikkagi 80ndate algust, äkki oli 1982 aasta, aeg, millal NMT 450 alustas ja kohe ka AMPS.
Ilmselt võib seda lugeda tänapäevase mobiili algusajaks, mis toimis niiöelda igal pool ja oli kõigile kättesaadav, kel raha oli ja mille klientide hulk kasvama hakkas.
Muideks hiljem tuli ka NMT 900, aga see ei leidnud enam levikut, GSM 900 tuli peale, mis töötab siiani.
Lülitasin isegi Ericsson GH198 sisse ja tolle põhjal tehtud Ascomi, töötavad kenasti Tele 2 kõnekaardiga Smile

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
Vasta
#43

https://arileht.delfi.ee/artikkel/935997...telefoniga
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne