Teema on suletud

Ikarus, osa 3
#61

Vaatasin ja uurisin netist asju... põhimõtteliselt ei tohiks diisel bussid olla ganz-solarised vaid lihtsalt solarised.
#62

www.solarisbus.pl
#63

Kas keegi üldse teab, et TAK-il oli kunagi ka selline ime elukas nagu Ikarus 435.
Reg. nr. oli 770TAK ja masin oli ´89 väljalase.
Siia saidile: http://tallinn.mashke.org peaks sellest isendist ka kunagi pilt tulema.
Kes mäletab täpsemalt võib rääkida sellest siin.
#64

Regardman Kirjutas:Kas keegi üldse teab, et TAK-il oli kunagi ka selline ime elukas nagu Ikarus 435.
Reg. nr. oli 770TAK ja masin oli ´89 väljalase.

Kas see on seesama elukas, millele sarnase väljanägemisega, aga ilma liigendita versioon kandis numbrit 214TAK ?

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
#65

90-date alul sõitsid meil siin kaks katseks ostetud uut moodi Ikarust, üks akordion ja teine soolobuss, aga minu arust olid need mingid 300-seerialised...
Viimati nägin ma seda sooloikarust miskit lennujaama liini kulgemas Järvevana teel. Nii 7-8aastat tagasi. Ennastki huvitab, mis neist saanud on.
#66

Soobel Kirjutas:90-date alul sõitsid meil siin kaks katseks ostetud uut moodi Ikarust, üks akordion ja teine soolobuss, aga minu arust olid need mingid 300-seerialised...
Viimati nägin ma seda sooloikarust miskit lennujaama liini kulgemas Järvevana teel. Nii 7-8aastat tagasi. Ennastki huvitab, mis neist saanud on.

Ehk siis Ikarus 415, mis sõitis tihti 26-dat ja 4-dat liini ning Ikarus 435 mida tihtipeale oli võimalik 18. liinil näha.
#67

Regardman Kirjutas:Ehk siis Ikarus 415, mis sõitis tihti 26-dat ja 4-dat liini ning Ikarus 435 mida tihtipeale oli võimalik 18. liinil näha.
Needsamad!
214TAK Ikarus 415 \'89
770TAK Ikarus 435 \'89
Sellest 435-st meenub see et sisustus kolises ja nagises tal igast otsast Toungue

Mis neist saanud on, pole raske arvata - numbrit 770TAK kannab juba mingi 6 aastat üks lõõtsaga Volvo. 214 pole kah näha olnud eiteamisajast saadik. Aga MRP Liinidel on paar \'96 Ikarus 415.20-te numbritega 459 ja 460 API praeguseni käigus (On MRP-l neid veel?).

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
#68

SimmuJee Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Ehk siis Ikarus 415, mis sõitis tihti 26-dat ja 4-dat liini ning Ikarus 435 mida tihtipeale oli võimalik 18. liinil näha.
Needsamad!
214TAK Ikarus 415 \'89
770TAK Ikarus 435 \'89
Sellest 435-st meenub see et sisustus kolises ja nagises tal igast otsast Toungue

Mis neist saanud on, pole raske arvata - numbrit 770TAK kannab juba mingi 6 aastat üks lõõtsaga Volvo. 214 pole kah näha olnud eiteamisajast saadik. Aga MRP Liinidel on paar \'96 Ikarus 415.20-te numbritega 459 ja 460 API praeguseni käigus (On MRP-l neid veel?).
770TAK müüdi kas 1996 või 97 minu teada Leetu, kuhu täpsemalt, ei tea. 214TAK sõitis meil veel 1999 või 2000 ja siis kadus. Miskipärast arvan,et temagi ei läinud veel vanarauda.
#69

SimmuJee Kirjutas:Needsamad!
214TAK Ikarus 415 \'89
770TAK Ikarus 435 \'89
Sellest 435-st meenub see et sisustus kolises ja nagises tal igast otsast Toungue

Mis neist saanud on, pole raske arvata - numbrit 770TAK kannab juba mingi 6 aastat üks lõõtsaga Volvo. 214 pole kah näha olnud eiteamisajast saadik. Aga MRP Liinidel on paar \'96 Ikarus 415.20-te numbritega 459 ja 460 API praeguseni käigus (On MRP-l neid veel?).
770TAK Säffle tuli vist millalgi 2000 talvel, kui ma õigesti mäletan. MRPl olen näinud ka Ikarust 449API ja ka sõitnud sellega.
#70

Harjumaaliinide tehno-Ikarus seisis täna Mustamäe pargis 019 Scania kõrval,rattad koobastes. Tundus,et see pole juba mõnda aega liikunud.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
#71

Haabersti kandis täna keskpäeval liikvel NAG numbritega 255,puna walge ja rohelise triibuga.Tuli Rannamõisa poolt ja läks Paldiski mnt mööda linna poole.Kahjuks es jõudnud jäädwustada.
#72

EdR Kirjutas:Harjumaaliinide tehno-Ikarus seisis täna Mustamäe pargis 019 Scania kõrval,rattad koobastes. Tundus,et see pole juba mõnda aega liikunud.
Teisest küljest Ikarustel, mis pole mõnda aega liikunud, ongi rattad koobastes. See ei pruugi veel midagi tähendada Smile
#73

mustninja Kirjutas:
EdR Kirjutas:Harjumaaliinide tehno-Ikarus seisis täna Mustamäe pargis 019 Scania kõrval,rattad koobastes. Tundus,et see pole juba mõnda aega liikunud.
Teisest küljest Ikarustel, mis pole mõnda aega liikunud, ongi rattad koobastes. See ei pruugi veel midagi tähendada Smile

Minu arust on paljude suurte bussidega nii.Miks?
#74

cesium Kirjutas:Minu arust on paljude suurte bussidega nii.Miks?
Õhkvedrustuse balloon lihtsalt ei pea õhku, algul vajub ära üks, siis teine nurk. Peale mõnepäevast seismist on vanemate/väsinumate bussidega hulga aega kohapeal jauramist, et vajalik kogus õhku sisse saada, seisupidur ei tule enne maha, kui peaaegu töörõhk on saavutatud.
#75

Potsataja103 Kirjutas:
cesium Kirjutas:Minu arust on paljude suurte bussidega nii.Miks?
Õhkvedrustuse balloon lihtsalt ei pea õhku, algul vajub ära üks, siis teine nurk. Peale mõnepäevast seismist on vanemate/väsinumate bussidega hulga aega kohapeal jauramist, et vajalik kogus õhku sisse saada, seisupidur ei tule enne maha, kui peaaegu töörõhk on saavutatud.
Õhkpatjadega on vanematel bussidel kogu aeg jama olnud. Kui Tartu linnaliinidel veel Ikarused liikusid, oli õhkpada purunemine peamine põhjus, miks buss liini pooleli jättis ja tehnilise abi bussi järel remonti pukseeriti, üks nurk maadligi lääpas. Ja kui buss jätta pikemaks ajaks seisma, vajub ta varem või hiljem nagunii ära - uuemad püsivad kauem, vanematel võib juba järgmiseks hommikuks \"kõht vastu maad\" olla... Tegelikult saab buss ka niimoodi liikuda, aga enamasti on selleks ajaks pidurikambrid ka tühjaks jooksud, nii et enne tuleks pidurid maha saada. Ja kui seisva Ikaruse juures mingit susinat kuulete, võite päris kindlad olla, et õhkpadjad lekivad...
#76

Vabariigi aastapäeval mööda mõisakohti jms kolades hakkas Kagu-Raplamaal taluhoovis silma üks ümmargune Ikarus. Fotosüüdistus on küll tehtud läbi võsa, aga oluline peaks olema nähtav:
http://www.mois.ee/tmp/ik620.jpg

Kõik märgid näitavad, et ta on olnud IK 620. On vast edasigi, aga ilma klaaside ja muu pudinateta.

NB! Tegu ei ole minu poolt samas lähikonnas jaanilaupäeval 2004 nähtud ja pildistet kahe kõrvutise ümmarguse Ikarusega - need asuvad ca 20 km eemal. Fotode võrdlus ütleb, et ei ole nimetet buss ka uude kohta liikunud.

Et siis üks uus teadaolev ümar-IK juures? Kas kellelegi ütleb ehk midagi numbrimärk 80-45 EA(konksuga susin)?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
#77

valdo Kirjutas:Et siis üks uus teadaolev ümar-IK juures? Kas kellelegi ütleb ehk midagi numbrimärk 80-45 EA(konksuga susin)?
Eks teadjamehed \"volli\" ja \"6631\" peaksid oskama aidata.
#78

Tundub olewat jah 620 aga number hulk hilisemast ajast.Kui 79 aastal 620 Tallinnas lõpetasid olid nende numbriseeriad ECK,EAE EAK.Aga kindlasti mitte sääne nagu tollel bussil.Too buss võis ju kuuluda peale pargist mahakanmist mõnele asutisele või siis eraisikule.SSSR aja lõpus numbrite puudusel läksid seeriad sassi.Vähemalt tunnen rõõmu ,et üks 620 veel alles om.
#79

valdo Kirjutas:Vabariigi aastapäeval mööda mõisakohti jms kolades hakkas Kagu-Raplamaal taluhoovis silma üks ümmargune Ikarus. Fotosüüdistus on küll tehtud läbi võsa, aga oluline peaks olema nähtav:
http://www.mois.ee/tmp/ik620.jpg

Kõik märgid näitavad, et ta on olnud IK 620. On vast edasigi, aga ilma klaaside ja muu pudinateta.

NB! Tegu ei ole minu poolt samas lähikonnas jaanilaupäeval 2004 nähtud ja pildistet kahe kõrvutise ümmarguse Ikarusega - need asuvad ca 20 km eemal. Fotode võrdlus ütleb, et ei ole nimetet buss ka uude kohta liikunud.

Et siis üks uus teadaolev ümar-IK juures? Kas kellelegi ütleb ehk midagi numbrimärk 80-45 EA(konksuga susin)?
Tallinnas sellise numbriga 80-45EAŠ bussi pole kunagi olnud. EAŠ numbreid anti välja 1979-80, selleks ajaks olid kõik Ikarus 620-d Tallinnas ammu kadunud. Järelikult on registreerimisnumber võetud bussile, mis kuskil linnas (ei saa välistada, et Tallinnas) maha on kantud.
#80

Tegu ka wiimase 620 tüübiga,noil olid tagatuled juba ümmargused sarnased 556 ja 180 omadega.Minu teada oli 620 kolme erinewat moodi tagatuled.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne