Wehrmachti staabiauto projekt
#1

olen kokku panemas üht
WH staabimasinat M401 baasil,
on kellelgi äkki fotosid WH\'s kasutusel olnud
masinatest või värvikoode?

ise mõtlesin värvida masina feldgrau
tooni halliks (RAL7021), kuid mõnedelt fotodelt on silma hakanud
ka miski maastikukaitsevärv. tartu raekoja ees seiavad näiteks
saksa masinad kaitsevärvis, laigulised.

on kellelgi aimu mis värvid need olla võisid?

eriti tänulik olen eesti leegionis kasutusel olnud masinate piltide
eest.

plaanis on siis väljanägemiselt
masin millel sõjaväe pakiraam katusel,
mõned WH kanistrid kinnitatud masina külge ning labidas/tross.
suutsin haknkida originaalsed töötavad WH pimendus-tuled ette ja taha, töötavad kusjuures. M401 on 412 mootori ning sildadega, uue elektrisüsteemiga ning töötab. kes oskab ütelda mis suurusega veljed sinna alla sobiks - andke teada. opelite veljed erinesid moskvitši omadest, neid pole suutnud välja ajada. kummimuster peaks ka olema jõhkram, armee stiilis.

näide: http://www.autogallery.org.ru/k/o/opkd37clwh.jpg

kui keegi viitsib kaasa mõtelda - oleks tänulik.
kevadel tahaks proovisõitu teha Big Grin

tanel
Vasta
#2

Väga äge igatahes-kuna oman ise ka igast saksa kola siis on ka koguaeg peas mõte käind, sebida välja see saksa matt hall värv. Kiivrid Kanistrid laskemoonakastid ja muu staff vaja üle pläkerdada. Ning kui nüüd fantaasial veel lennata lasta siis võiks ühe K-750 ka Feldgrau või Panzergrauga üle võõbata, saksa kanister külgkorvi ühele küljele ja sapöörilabidas teisele küljele ning suvel metsas hea sellega jaurata- muud saksa kola otsida.
Oskab keegi midagi tarka ka selle värvi kohta pajatada-mul on ühel saksa kiivril see peal-selline matt ja tumehall?

2 Gaz 67, 2Gaz 69A, Bobeda M20, Moskvits 401, Gaz 51,K-750,Dnepr Mt9,K-650
Vasta
#3

GAZ-67 Kirjutas:Väga äge igatahes-kuna oman ise ka igast saksa kola siis on ka koguaeg peas mõte käind, sebida välja see saksa matt hall värv. Kiivrid Kanistrid laskemoonakastid ja muu staff vaja üle pläkerdada. Ning kui nüüd fantaasial veel lennata lasta siis võiks ühe K-750 ka Feldgrau või Panzergrauga üle võõbata, saksa kanister külgkorvi ühele küljele ja sapöörilabidas teisele küljele ning suvel metsas hea sellega jaurata- muud saksa kola otsida.
Oskab keegi midagi tarka ka selle värvi kohta pajatada-mul on ühel saksa kiivril see peal-selline matt ja tumehall?

Varustus, kiivrid, gaasimaskitorbikud - hallikasroheline RAL 6006 Olivgrau
kiivrid, sõidukid (k.a. mootorratad) - välihall RAL 7021 Feldgrau
sõidukid - roheline RAL 6003
Luftwaffe sõidukid, mootorrattad - hall RAL 7019 (veidi heledam kui RAL 7021)
Vasta
#4

Oskad anda ka Aafrika koode?

Dad.
Vasta
#5

No minu arust küllaltki huvitav projekt. Need staabiautod olid vist Opel Kadetid K38. Aga ega see mosse 401 pole muud kui Opeli järeltulija sildiga ,,sdelanno v sssr,,. Ise arvan et välimuse huvides võiks alla sokutada algsed 401 sillad, 15 tollised veljed ja mosse 410 kummid(kummi mõõt vist 6.40*15)
Ise olen paadunud Alma mosse fänn. Mul ühel isendil oli just selline velgede, kummide kombinatsioon. Kummid said kahjuks teiste jubinate vastu vahetatud. Taga olid tugavamate vedrudega peput ka tõstetud nii et kaunis jõhkra mulje jättis.
Terv.Jaanus
Vasta
#6

dad: DAK\'is oli kasutusel RAL 1002 Sandgelb ning mitmeid laigukombinatsioone, näiteks 7027 Sandgrau ning sellega Disruptive pattern over Gelbbraun, applied in irregular patches covering 1/3 of the vehicle. Africa, Mai 1942 kuni Mai 1943.
(Heeresmitteilung 1942, Nr. 315 dateeritud 25 märts 1942.)
paljud masinad saabusid aafriasse ka 7021 Schwarzgrauna.

märts \'41 kuni arpill \'42 kasutati ka aafrikas 8000 Gelbbraun (Grünbraun) mis värviti Panzergrau peale, värvi kuludes hakkas Panzergrau jälle paistma ning moodustus miski kaitselaik.

oli veel kombinatsioone.

üldiselt tean, et krundina kasutati nn \"Oxidrot\" tooni, ilmselt midagi sarnast nagu meie \"kruntvärv\"

Heiki: RAL 6003 Olivgrün oli vehiiklite põhitoonina kautusel November 1944 kuni Mai 1945. eestis nii \"uusi\" masinaid ei eksisteerinud.
minu värvivalik põhineski oletusel, et see masin mida ehitan \"lasti tehasest välja\" aastal 1938-1943, mitte hiljem. RAL 7021 Schwarzgrau (tuntud ka kui Panzergrau) oli masinate põhivärviks aastatel 1940-1943, vahetades välja kahevärvi kombinatsioonil patterni (Heeresmitteilung 1940, Nr. 864 dateeritud 31. Juuni 1940.)

olen taktikaliseid märke ka uurinud, (9002 Grauweiß)
kuid täpset informatsiooni meie leegionis kasutusel
olnute kohta pole leidnud.
kõige rohkem olekski abi piltidest
kus näha masinaid mis meil olid kasutusel.
hinzeri fotokogumikus oli näha masinaid tartu
raekoja ees, vähemalt 1 laiguline masin ning veokeid
midagi muud mul aga ei leidu.

tanel
Vasta
#7

Asjalugu selline et suvel sai omale koju veetud Stug lll-e veotähik. Sellel seespool kollane värv(kas krunt või mõni kaitsevärv?), väljastpoolt roheline. Äkki saaks sealt mingeid värvi näidiseid. Asub asi Elvas.
Terv.Jaanus
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne