Vanasõidukite Suursõit 2005!
#21

21 juuni 2000 artikkel Sakalas:


(copy-paste) Vanad autod teevad Viljandis sajandi tiiru
Vanasõidukiklubide eestvõttel sõidavad uunikumid meeskoorilaulu saatel viie päevaga ümber Eesti ning veerevad homme ka Viljandi tänavatel.
Vanasõidukite sajandisõit algab täna Paidest, läbib 32 valda ja 13 linna ning lõpeb reedel Rocca al Mare vabaõhumuuseumi juures. Suuremates peatuspaikades annab kontserdi Eesti Rahvusmeeskoor. Huvilised saavad vaadata vanasõidukite näitusi, kus on väljas kõik omaaegsed jõuvankrid.

Sajandisõit tõstab meeleolu

Vanade autode taastaja, viljandlase Tõnu Kivisilla sõnul peaks sajandisõit tõstma kesksuvist meeleolu. \"See üritus on mõeldud kõikide Eesti paikade jaoks ega eelista üht kohta teisele,\" ütles ta.

Tõnu Kivisilla mäletamist mööda on uunikumisõite läbi Eesti korraldatud juba 1970. aastate keskpaigast ja tänavune peaks olema neljas üritus.

\"Aga seda, et vanade autodega sõidab ka meeskoor kaasa ja vallad-linnad esinevad oma kultuuriprogrammiga, pole küll varem olnud,\" teadis Kivisild.

Meestel autod, naised meeste laul

Tema arvates ei tohiks olla tegemist ainult mehise üritusega.

\"Aga muidugi võib juhtuda, et mehed vahivad, käed õlised, autode vahel ja naised kuulavad meeskoori,\" lausus ta naerdes.

Tõnu Kivisild loodab, et jaaniajast hoolimata võtavad üsna paljud vanasõidukite omanikud sõidust osa. \"Kui just tervet reisi kaasa teha ei saa, siis ehk tulevad nad kohapeale oma sõidukõlblikku uunikumi näitama teistele, kellel seda vaadates vanad ajad meelde tulevad.\"

Osaühing Tõnu Kivisilla Garaa© saadab vanasõidukite sajandisõidule veoauto GAZ-51, tsisternauto ZIL-157 ja sõiduauto Volga GAZ-24.

Kolhoosi autojuhi unistus

GAZ-51 iseloomustuseks ütles vanade autode taastaja Tõnu Kivisild, et see oli 1950.-1960. aastatel iga kolhoosi autojuhi unistus, sest neid ei jätkunud. \"Väljalaskearv oli piiratud ja tol ajal kasutati sõjaajast jäänud trofeeautosid, mille varuosad hakkasid lõppema,\" selgitas ta.

Vana GAZ Ai-Ai järeltulija on Kivisilla meelest tänapäeva mõistes oma elukesksuse minetanud. \"Kiirus on tal madal, kõigest 70 kilomeetrit tunnis ja kuigi ta joob 100 kilomeetri jooksul 30 liitrit bensiini, võib teda Eesti taluõuedes päris sageli kohata.\"

Taastatud auto kui sümbol

Tõnu Kivisilla garaa©is sajandi sõitu ootavad veoauto furgoon ja kabiini osa on omaniku sõnul laias laastus ise ehitatud. \"Ja seda üle oma võimete ning eelarve,\" lisas Kivisild.

Tema meelest tuleks vanade autode taastamisse ja ehitamisse suhtuda praegu huumoriga, mitte tehnilise norijana.

\"Eesti teedel ja garaa©ides seisvate uunikumide puhul pole tegemist originaalidega, vaid need on taastatud kui sümbolid,\" selgitas Kivisild. \"Sellepärast ehk polegi Eesti uunikume peetud Euroopas või maailmas ringi sõitvate vanasõidukite rongis osalemise vääriliseks.\"

Tõnu Kivisilla sõnul takistab vanade autode taastamist aja, süvendatud oskuste ja raha puudumine. \"Ainult soovid on head, aga sellest üksi on vähe,\" lisas ta.

Eve Rohtla





Vasta
#22

Et siis Kiviõlis peavad kõik autod ja mootorrattad(300-400) ära mahtuma sellele platsile: Kas tõesti mahuvad ka? Samast kohast suurem pilt.
[Pilt: veel_002.sized.jpg]
Vasta
#23

No mis neil siis mahtuda, ikka mahuvad. Ülejäänud kohad on märksa kitsamad ja eeldatavasti peaks ka ära mahtuma. 2000 aasta sõidul mahtusid 300 liiklusvahendit ka väga väikestele lauluväljakutele ja alevitänavatele ära.

Kiviõli platsi kõrval on muuseas Eesti \"küpsise häll\", kust saab tehase hindadega osta Järle küpsist kasvõi tonnidega ja terve tee krõbistada.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#24

Piibur Kirjutas:No mis neil siis mahtuda, ikka mahuvad. Ülejäänud kohad on märksa kitsamad ja eeldatavasti peaks ka ära mahtuma. 2000 aasta sõidul mahtusid 300 liiklusvahendit ka väga väikestele lauluväljakutele ja alevitänavatele ära.

Kiviõli platsi kõrval on muuseas Eesti \"küpsise häll\", kust saab tehase hindadega osta Järle küpsist kasvõi tonnidega ja terve tee krõbistada.
Väga hea et meelde tuletasid, jätgmine kord(järgmisel nädalavahetusel) lähen sealt läbi ja krobistan terve nädalavahetuse. Seal varem ka käinu ja hinnad seal tõesti väga head võrreldes sellega mida poodides tahetakse saada. Jutt ei puutu kuidagi teemasse, võib-olla siiski toitlustamise osas...
Vasta
#25

Täiendatud ja parandatud info nüüdsest www.unicweb.ee, õige pea sama ka www.unic-moto.ee ja www.unic.ee
Vanasõidukite Suursõidu info edastamine ei ole reglementeeritud ja kõik võivad seda edastada ja riputada kuhu tahavad, või muidu sõpradele edasi rääkida.
Tutvugem!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#26

Rahva tungival nõudmisel muuta Vanasõidukite Suursõidust osalevate liiklusvahendite vanusepiirangut.
Sõidukid, mis võtavad Suursõidust osa ja saavad \"ralli märgi\" peavad olema üle 30 aasta vanad (valmistatud 1975.a ja varem).
Endises Nõukogude Liidus valmistatud liiklusvahendite puhul tuleks vanusepiiranguks seada üle 35 aasta vanad.
Vasta
#27

Poole mängu pealt ei saa enam reegleid muuta. Enamustes arenenud heaolu riikides peetakse uunikuks üle 25 aasta vanust sõidukit.
Teadupoolest on teed kasutamiseks kõikidele ja korraldajad vanatehnikaringkondade vasakäärmuslased, kes sellest, et keegi tuleb uuema aga korraliku liiklusvahendiga, probleemi ei tee. Oluline, et huviline ise oma liikurit uunikuna väärtustaks aga mitte lihtsalt paarutama ei tuleks. Viimastega tegeleb juba korrakaitse organ.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#28

Kas ma oma TA 6-1ga sobin sellele sõidule?Väljalaske aasta tehnilises passis nagu sobiks,pirkal aga 1990.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#29

eno1 Kirjutas:Kas ma oma TA 6-1ga sobin sellele sõidule?Väljalaske aasta tehnilises passis nagu sobiks,pirkal aga 1990.

Birkal on TA-6 bussidel ju tegelikult viimase kap. remondi aasta. Kerenumbri järgi peaks su TA-6-1 (nr. 418) toodetud olema 1959. a. Vt. http://kodu.pri.ee/ta/index.php?sisu=TA-6#Kerenumbrid
Vasta
#30

TA 6-1 oleks eriti vinge sel üritusel, palju siis neid enam järgi on... tule kindlasti!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#31

Minagi loodan, et tuleb palju suuri ja võimsaid pille, eriti loodan näga Zil-157. Ja Tartu ``puubuss`` sobiks küll kohe kindlasti sellele üritusele.
Vasta
#32

Võibolla ma olen pime ja ei oska lugeda, aga ma ei leia kusagilt kuskohast täpsemalt Tartus peatutakse - läbi sõidetakse. Plaanis on Tartus kolonniga liituda, väga hea oleks teada kuhu linnaotsa selleks sõita tuleks.
Vasta
#33

Palamusele peaks see jõudma 23 õhtul nagu ma aru saan - arvatavasti olen enda 54.a. D4 kohalCool Eks ma jõgeval ajan ennast juba liikvele.
Vasta
#34

priitk Kirjutas:Võibolla ma olen pime ja ei oska lugeda, aga ma ei leia kusagilt kuskohast täpsemalt Tartus peatutakse - läbi sõidetakse. Plaanis on Tartus kolonniga liituda, väga hea oleks teada kuhu linnaotsa selleks sõita tuleks.

Sama siin, üritan Tartus liituda, sest varem pole võimalik minul see. Aga kus peatutakse Tartus?
Vasta
#35

Kui Nysale elu sisse saan, tulen teid Võrus vaatama Big Grin
Vasta
#36

Tartus peaks vanasõidukite kolonn peatuma kesklinnas Vabaduse pst -l
Raekoja platsi ja endise tribüüni vahelisel alal
Vasta
#37

Kõikides peatuspaikades peatutakse enam-vähem loogilistes kohtades. Küllap liitujad meid üles leiavad. Väiksemate kohtadega on muidugi lihtsam.
Täieliku katarsise saavad kätte need vanatehnikahuvilised, kes sõidavad algusest lõpuni.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#38

Eile nägin treileril M400/401, sinist värvi ja kirjad Vanatehnika Suursõita 2005 vms...
Vasta
#39

Pildid Tartust:
http://www.zone.ee/uunikumisoit/
Vasta
#40

andres22 Kirjutas:Pildid Tartust:
http://www.zone.ee/uunikumisoit/

Tubli andres22, et Canon EOS 10D korralikud pildid oled jäädvustanud.


Endal ei õnnestunud sõitma minna, kuna ei saanud detaile õigeks ajaks värvimisest kätte.

Aga plaanis minna võhma pildistama Canon EOS 10D ja videot tegema Canon XL1´ga !

Ja kui miskitmoodi saaks video kokku pakkida hea kvaliteediga, riputan ka kusagile netti ülesse !

Ise kohtasin Põltsamaal Puhu Risti bensiinijaamas kahte IZ 49, lubati ka pilte jäädvustada, ühel oli veel originaal külgkorv koos visiiriga.
http://www.zone.ee/m-104/IZ49/

Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne